Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
TLK "KARPATY"
Autor Wiadomość

Hugo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Sty 2010
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: 08-02-2015, 19:58   TLK "KARPATY" Odpowiedz z cytatem

TLK "KARPATY" - Już długo przed wejściem w życie nowego rozkładu jazdy 2014/2015 trwały konsultacje na temat nadania nazwy dla pociągu TLK relacji Warszawa Wschodnia- Kraków Płaszów (Krynica/Zakopane w weekendy) pierwotna wersja to TLK Brzechwa jednak ze znanego nam wszystkim powodu PKP IC zmieniła nazwę na TLK Karpaty. Z tego co zauważyłem od "letniego" rozkładu jazdy dokładnie z początkiem czerwca pociąg zmienia kolejny raz nazwę na TLK "ŁUKASIEWICZ" Zdaje sobie sprawę że wybiegam w przyszłość ale jaka nazwa tego składu czeka nas po wakacjach?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Desiro2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Mar 2011

PostWysłany: 08-02-2015, 23:28    Odpowiedz z cytatem

To co PIC wyprawia z tymi nazwami to jest jakaś paranoja do kwadratu!! Jedna nazwa nie może przetrwać rok czasu nawet? A cóż na litość boską takiego złego w nazwie KARPATY?Cóż było złego w nazwie POPRAD, chyba najbardziej kojarzącej się z Muszyną i Krynicą ? PIC sam nie wie jak ugryźć własny ogon. Zamiast puścić ten pociąg codziennie nazwami się bawią jak dzieci.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

DarekP Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Wrz 2010
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 04-07-2015, 21:38    Odpowiedz z cytatem

Bez niepokoju - TLK Karpaty istnieją i mają nawet 3 stacje końcowe jadąc na południe Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 04-07-2015, 21:51   

DarekP, fakt Karpaty istnieją, bo tą nazwę przyjął dawny TLK Monciak. Zgadzam się z przedmówcami, że zmiany nazw pociągów w czasie obowiązywania rozkładu jazdy są delikatnie mówiąc niepoważne. Wiele osób (nie tylko miłośników) kojarzy godziny odjazdów pociągów właśnie po nazwach i tego typu zmiany prowadzą do dezinformacji.
Powrót do góry

DarekP Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Wrz 2010
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 05-07-2015, 10:15    Odpowiedz z cytatem

A co powiesz na taki nowy zwyczaj w Intercity, że pociąg Szczecin - Przemyśl/Zamość nazywa się Światowid, a Przemyśl/Zamość - Szczecin - Kossak. Relacje odwrotne tych pociągów mają początek/koniec w Krakowie. To jest dopiero schizofrenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 06-07-2015, 08:51    Odpowiedz z cytatem

A czy gdziekolwiek na biletach używa się w ogóle tych nazw? Dla mnie jako osoby która niezwykle rzadko jeździ na dalekich trasach nazwy nadawane pociągom nie mają żadnego znaczenia ale rozumiem to przyzwyczajenie. Tutaj czytam, że Karpaty to pociąg Warszawa-Kraków a ja niedługo pojadę Karpatami z Gdyni do Zakopanego. Jak ktoś bazuje na tych nazwach to faktycznie ma kłopot dlatego bezpieczniej chyba operować numerami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 06-07-2015, 09:04    Odpowiedz z cytatem

Nazwy są ważne, pomagają w identyfikacji pociągu. Polityka PKP IC jeżeli chodzi o nazwy pociągów to jedno wielkie nieporozumienie.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 06-07-2015, 09:25    Odpowiedz z cytatem

"Karpaty" to pociąg relacji Gdynia Gł.-Zakopane, z wagonami do Przemyśla i Zagórza. Także spokojnie w relacji Warszawa-Kraków można nimi jechać.
Odnośnie nazw pociągów to w ostatnich latach IC zaczęło trochę mieszać i stąd to nieporozumienie. Zazwyczaj te nazwy pasują do relacji pociągu, to nie można powiedzieć (chociaż oczywiście są wyjątki) ale zbyt często się zmieniają. Poranny TLK do Krakowa już chyba w tym rozkładzie 2 czy 3 razy zmienił nazwę. A zostałby jako "Smok Wawelski" i nie byłoby kłopotu. Natomiast braku nazw w pociągach sobie nie wyobrażam. Już to przrerabialiśmy gdy prezes Mędza zlikwidował nazwy. Na szczęście potem prezes Malinowski to przywrócił.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 06-07-2015, 09:35    Odpowiedz z cytatem

Wiem, że nazwy się zmieniają bo kiedyś szukałem połączeń Gdynia- Zakopane to był Monciak i Regle. Nie mam zielonego pojęcia kto i z jakiego powodu decyduje o tych zmianach nazewnictwa ale tak jak wspominałem mi osobiście te nazwy nie są do szczęścia wcale potrzebne. Nie ma dla mnie znaczenia czy pojadę TLK Karpaty czy TLK 53201. W zapowiedziach na stacji na pewno łatwiej wymówić jak i usłyszeć nazwę imienną a nie literową ale skoro na bilecie mam numer pociągu a nie jego nazwę to wole operować numerem.

Co do samych numerów to mam za to inne pytanie które zadałem tu: http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=8065&start=8055 . Jak ktoś zna odpowiedź to bee wdzięczny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 06-07-2015, 10:25    Odpowiedz z cytatem

Pewnie od tego PKP IC ma kilka osób na etatcie....I te urzędasy mieszają, aby uzasadnić swój byt w spółce....Pewnie pociąg ze 100 razy zmieni jeszcze nazwę. Łukasiewicz ma tyle wspólnego z Krynicą, co PKP IC z rozsądkiem.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Javier29 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lip 2010

PostWysłany: 09-11-2015, 00:05    Odpowiedz z cytatem

Którędy jedzie obecnie TLK Karpaty Gdynia - Zakopane na odcinku Warszawa - Kraków? Nie ma po drodze żadnych przystanków, ale czas przejazdu sugeruje, że nie przez CMK.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

S-C-Z
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 09-11-2015, 09:12   

TLK Karparty: Skierniewice - Koluszki - Słotwiny - Tomaszów Maz. do CMK w Idzikowicach
Powrót do góry

GrubyRych Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lut 2015

PostWysłany: 15-12-2015, 19:17   Koniec regularnego nocnego Kraków - Warszawa? Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy temat był poruszany gdzie indziej, ale wygląda na to, że wymiotło TLK Karpaty i nie ma jak się sensownie dostać w nocy z Krakowa do Warszawy. Jest TLK Jupiter ale tylko w wybrane dni , nawet nie w każdy weekend (najbliżej 23.XII). Jakaś kpina. A wczoraj tak się cieszyłem, że wrócił nocny Szczecin-Przemyśl, przez Wrocław i Kraków. Wie ktoś więcej,czy jest szansa na nocny na trasie do stolycy?

To mój pierwszy post. Czaiłem się od dawna. Pozdrawiam wszystkich.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Desiro2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Mar 2011

PostWysłany: 16-12-2015, 02:10    Odpowiedz z cytatem

Powrót nocnego Przemyślanina /bodajże dziwna nazwa Orion obecnie/ z trasy Katowice-Bytom-Lubliniec-Ostrów Wlkp. na magistralę wrocławsko-opolską to jest idiotyzm jakich mało. Linia ostrowiecka straciła jedyne nocne sensowne połączenie na linii Szczecin-Przemyśl w sytuacji, kiedy niewiele później jedzie TLK z Przemyśla do Wrocławia /dawne POGÓRZE/!!! W PICu chyba upadli na głowę. Najpierw twierdzą że nocny Wrocław jest zbędny i nie posiada odpowiedniej frekfencji /ile razy to słyszalem w mediach z ust PICu/ a później nagle ładują tam dwa pociągi pod rząd!

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

BryTomWi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 16-12-2015, 06:30    Odpowiedz z cytatem

Tylko że Antares, o którym wspominasz jeździ tylko w wybrane dni. Powrót Przemyślanina vel Oriona na Wrocław to nie kretynizm tylko powrót do normalności. Ostrów ma Centaurusa vel Uznama i weekendowo Calipso, to mało?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl