Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 91, 92, 93 ... 105, 106, 107  Następny
Rozkład jazdy 2016/2017
Autor Wiadomość

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-04-2017, 09:50   

Urbi, nie porównuj weekendowego pociągu nad morze z objazdowym Pendolino do Wrocławia. Kto się będzie rzucał na drogi pociąg, skoro w podobnym czasie przejazdu będzie miał tańszy IC na Darcie. Trzeba trochę pomyśleć racjonalnie, a nie popisywać się wysokim ego, które ma niewiele wspólnego z rzeczywistością.
Przejdź na dół

Urbi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Kwi 2009
Skąd: Łódź / UK

PostWysłany: 27-04-2017, 16:23    Odpowiedz z cytatem

Tak samo można było powiedzieć o Lazurze, który miał dużo tańszą alternatywę w postaci IC na Flirtach a mimo to ten nie kursował pusty. Pendolino będzie od 20 do nawet 30 minut szybsze na trasie Łódź - Wrocław od obecnych IC na Dartach, przy lepszych terminach kursowania i standardzie od Lazura.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

ambrosia Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 05 Maj 2016
Skąd: Lubliniec

PostWysłany: 27-04-2017, 20:45    Odpowiedz z cytatem

No to pięknie, ciekawe czy podczas prac na odc. Lubliniec-Pawonków i dwutygodniowego zamknięcia trasy Lubliniec-Opole postój dla Lublińca ponownie będzie zorganizowany w Kochanowicach a na trasie Lubliniec-Kochanowice-Lubliniec zostanie uruchomiona ZKA. To co działo sie na dworcu w Lublińcu po wypadku pendolino pod Ozimkiem to był istny sajgon! Totalna klapa PKP Intercity! Oby sytuacja sprzed kilku tygodni sie nie powtórzyła!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wiśniowy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lip 2015
Skąd: Toruń

PostWysłany: 27-04-2017, 23:23    Odpowiedz z cytatem

A co się działo ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ambrosia Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 05 Maj 2016
Skąd: Lubliniec

PostWysłany: 28-04-2017, 06:21    Odpowiedz z cytatem

Autobusy ZKA kursujące na trasie Lubliniec-Kochanowice-Lubliniec nie były w stanie obsłuzyć wszystkich pasażerów, część osób zostawała na dworcu w Lublińcu lub na stacji w Kochanowicach i jechała taxówkami albo autobusami liniowymi PKS lub busami. W niektórych przypadkach ludzie prawie bili sie o miejsca w autobusach. Istny sajgon!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

REGIOchłopak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2009

PostWysłany: 28-04-2017, 11:08    Odpowiedz z cytatem

Jeśli cały czas na tym ZKA kursował biały busik to nie dziwię się, że się nie mieścili.
Jak ja jechałem to z busa na pociąg przesiadały się 3 osoby.

_________________
REGIOchłopak BLOG- Informacje, promocje, podróże.
http://regiochlopak.blogspot.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

ambrosia Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 05 Maj 2016
Skąd: Lubliniec

PostWysłany: 28-04-2017, 11:44    Odpowiedz z cytatem

Jeździł zarówno bus jak i duży autokar w którym także brakowało miejsc. Do jednego pociągu wsiadają 3 osoby a do innego 30, jak wiadomo zależy to od dnia, godziny, skomunikowań itp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pasażer0805 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Maj 2015

PostWysłany: 03-05-2017, 12:35    Odpowiedz z cytatem

Boże ... Tak mi zepsili IC Malczewski od czerwca będzie do Poznania zamiast o 17:30 to o 19:08 ... kurde kto ten rozkład układa ze znowu po pół godziny w Krakowie i we Wrocławiu ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

skubi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Paź 2007

PostWysłany: 03-05-2017, 17:59    Odpowiedz z cytatem

Od czerwca oprócz TLK Marmy znika także IC Orzeszkowa z Jeleniej Góry do Białegostoku ,czy wiadomo o co chodzi ??

[ Dodano: 03-05-2017, 19:23 ]
wg. rozklad.sitkol.pl a w plakatowym rocznym jest Orzeszkowa . O co chodzi więc ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

railman93 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Paź 2008
Skąd: Zduńska Wola

PostWysłany: 03-05-2017, 20:03    Odpowiedz z cytatem

Orzeszkowa przecież normalnie będzie jeździć.

_________________
ZDUŃSKOWOLSKIE WIEŚCI KOLEJOWE
www.zwk.org.pl
https://www.facebook.com/zwkzdwola
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Światowid Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2009
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 04-05-2017, 09:39    Odpowiedz z cytatem

"Orzeszkowa" to obecnie najbardziej obłożony pociąg w Karkonosze - na pewno zostaje. Znikają natomiast Mamry

http://www.jelonka.com/news,single,init,article,68577

_________________
Zapraszam
www.facebook.com/Komitet-Obrony-Dolno%C5%9Bl%C4%85skich-Linii-Kolejowych-108483915900559/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 04-05-2017, 22:59    Odpowiedz z cytatem

Światowid, a jaką frekwencję mają te „Mamry”? Podejrzewam, że marną. Niestety, pociągów PKP IC do Jeleniej Góry jest za dużo (Zakopane nie ma tak rozbudowanej oferty!) i skutek jest taki, że pociągi wożą powietrze. Nie oszukujmy się, Jelenia Góra to nie metropolia. Zwykłe powiatowe miasto. Niespełna 81 tys. mieszkańców i to tylko za sprawą wchłonięcia sąsiednich miast (Cieplic i Sobieszowa) oraz okolicznych wsi. Przed reformą administracyjną w 1976 r. Jelenia Góra liczyła 58 tys. mieszkańców. Więcej mieszkańców od Jeleniej Góry ma Zgorzelec-Görlitz (łącznie 86 tys. mieszkańców). Przy czym Jelenia Góra ciągnie się przez pola i lasy aż po Jagniątków (wchłonięty przez Jelenią Górę w 1998 roku), a Zgorzelec i Görlitz stanowią zwarty obszar miejski.

Frekwencję w pociągach do Jeleniej Góry robią głównie turyści i kuracjusze. Tubylcy raczej masowo w Polskę się nie zapuszczają. To ludzie z Polski przyjeżdżają do Jeleniej Góry, a konkretnie w pobliskie Karkonosze i Izery. We Wrocławiu wielokrotnie widziałam 3-członowego Impulsa do Szklarskiej Poręby z frekwencją 80-100 proc. i obok 4-członowego Impulsa (albo dwa 3-członowe) do Lubania z frekwencją 100-120 proc. To o czymś świadczy...

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 05-05-2017, 12:24   

Noema, Twój post jakby wyjęty z moich myśli Very Happy. Do Zakopanego obecnie przez cały rok jeździ tylko jeden pociąg dalekobieżny - nocny TLK Karpaty do Gdyni plus dwa weekendowce TLK Malinowski i EIC Tatry do Warszawy. Reszta kursuje tylko w sezonie. Natomiast Jelenia Góra ma bezpośrednie, całoroczne połączenia z Warszawą, Gdynią, Białymstokiem, Poznaniem i Przemyślem, w dodatku wszystko, oprócz Sudetów w kategorii IC+EIP i dalej mało. Wzorem Zakopanego przez cały rok wystarczyłyby nocne Sudety i jeden dzienny do Warszawy. Reszta ewentualnie w weekendy i sezon.
Co do Mamr, to kilka lat temu byłem na wakacjach w Karkonoszach i często korzystałem z tego pociągu jak jeszcze jeździł jako IR i do Szklarskiej Poręby. W środku sezonu, także w weekendy ten pociąg, przynajmniej w kierunku Szklarskiej świecił pustkami. Dlatego nikt mi nie wmówi, ze teraz nagle znalazłyby się dzikie tłumy chętne jeździć z Olsztyna do Jeleniej Góry.
Zdaję sobie sprawę z tego, że za chwilę na moją głowę wyleje się wiadro pomyj ze strony jeleniogórskich "działaczy", ale czasami prawda potrafi mocno zaboleć, a wówczas u niektórych osób najlepszą obroną jest atak Śmiech
Powrót do góry

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 05-05-2017, 14:36    Odpowiedz z cytatem

Ja się wypowiadał odnośnie frekwencji nie będę, bo nie wiem jak jest, poza tym nie jestem z tego rejonu, więc nie czuję się specjalnie "upoważniony" do takich rozważań. Wiem tylko tyle, że ostatnio kilka razy jechałem Sudetami z Poznania do JG i z powrotem i frekwencja była zawsze dość wysoka, tyle, że głównie w wagonach JG - Gdynia, a nie Szklarska - Warszawa. Ale to tylko taka uwaga, bo wiem, że na podstawie kilku przejazdów i tylko jednym pociągiem żadnych wniosków wyciągać na temat całości oferty wyciągać nie można i nie zamierzam tego robić.

Niemniej wg mnie porównywanie Jeleniej Góry do Zakopanego jest trochę nie na miejscu. Jelenia Góra jest 3x większa od Zakopanego, a poza tym ruch generują dodatkowo m.in. Karpacz i Szklarska Poręba (sama Jelenia Góra nie jest kurortem wypoczynkowym). Oprócz tego po drodze jest Wałbrzych, a i czas jazdy z Wrocławia do JG jest znacznie krótszy niż Kraków - Zakopane (na której to trasie nie ma żadnych większych ośrodków miejskich, co najwyżej Nowy Targ, ale to i tak nie jest przesadnie duże miasto).

Zakopane to porównywać można, ale ze Szklarską Porębą. Oczywiście jeśli chodzi o liczbę połączeń do Zakopanego to też uważam, że jest zdecydowanie za mała.
Co zaś się tyczy Legnicy i Zgorzelca to tam też ostatnio trochę jeździłem i również jak najbardziej uważam, że trasa ta jak najbardziej zasługuje na połączenia dalekobieżne gdyż zainteresowanie koleją jest tam naprawdę spore.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

empek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Wrz 2007
Skąd: JG/LBN

PostWysłany: 05-05-2017, 15:09    Odpowiedz z cytatem

Zważywszy na to:
Cytat:
Wiem tylko tyle, że ostatnio kilka razy jechałem Sudetami z Poznania do JG i z powrotem i frekwencja była zawsze dość wysoka, tyle, że głównie w wagonach JG - Gdynia, a nie Szklarska - Warszawa

oraz biorąc pod uwagę poniższą obserwację:
Cytat:
Co zaś się tyczy Legnicy i Zgorzelca to tam też ostatnio trochę jeździłem i również jak najbardziej uważam, że trasa ta jak najbardziej zasługuje na połączenia dalekobieżne gdyż zainteresowanie koleją jest tam naprawdę spore.

Pomysł nocnego pociągu relacji Jelenia Góra - Warszawa przez Węgliniec, Legnicę, (a dalej od Wrocławia prostą trasą przez Ostrów i Łódź), który figuruje w zarysie RJ 2017/18, uważam za bardzo trafiony.

_________________
"Myśmy się na władzę nie zamachiwali. Myśmy ino kradli"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 92 z 107 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 91, 92, 93 ... 105, 106, 107  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl