Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Praca na wakacje - Wars
Autor Wiadomość

Mateusiak3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Sty 2015

PostWysłany: 17-04-2016, 23:04   Praca na wakacje - Wars Odpowiedz z cytatem

Witajcie. Interesuję się koleją i chciałbym jednocześnie w wakacje jako że studiuję trochę dorobić. Jak to jest z pracą np na warsie jako asystent konduktora na wagonach ?? Czy ciężko się jest dostać ??- nie mam doświadczenia na kolei, robię właśnie książeczkę. Jak to było w tamtym roku?? Z góry dzięki za pomoc. Chętnie pogadam z kimś doświadczonym priv. Pozdrawiam Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pajeczaki Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Mar 2012

PostWysłany: 18-04-2016, 20:51    Odpowiedz z cytatem

Przypuszczam jak co roku będą przyjęcia na sezon wakacyjny. Stawki za jazdy z roku na rok coraz niższe. W sezonie 2015 z tego co wiem nie było problemu dostać się do pracy w Warsie , tłumów chętnych nie było. Niektórzy rezygnowali już po jazdach szkoleniowych. Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 19-04-2016, 06:36    Odpowiedz z cytatem

Jeździłem w 2013 i 2014, wtedy z tego co kojarzę stawki były bardziej atrakcyjne, ale już np. w 2014 był problem z liczbą jazd (bo 3 miesięcznie to bardzo słabo). Trasy były raczej te same, tzn. Kraków - Kołobrzeg, Lublin, Hel
Warszawa- chyba tylko Świnoujście
Gdynia- Wrocław, Lublin, Szklarska
Szczecin- Przemyśl, Zakopane
Dodatkowo Wrocław (do 2014 r. jeździł obieg Łebsko/Wydmy), już w zeszłym roku jeździła to ekipa z Gdynia (zmienieli się na Głównej). I właśnie brak obiegu z Wrocławia w zeszłym roku był powodem mojej nieobecności na WARSie sezonowym, bo dojazdy do Krakowa to zabójstwo a nie praca Very Happy
Co do samej pracy to licz sobie koło 90 zł za nockę, tylko pamiętaj, że ta nocka zaczyna się o 17 a kończy o 8. Plus kwestia organizacji sobie dnia na miejscu, na wagonie.
Ogólnie super przygoda, wszystko jest kwestią pozytywnego nastawienia i co ważne, samoorganizacji, tak żeby i się wyspać i umyć, i pracować itd.
Gdyby nie to, że mam pracę (PKP Very Happy) to poważnie bym się zastanowił chociaż nad paroma jazdami w sezonie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mateusiak3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Sty 2015

PostWysłany: 19-04-2016, 12:32    Odpowiedz z cytatem

W tamtym roku wypełniało się ankietę i było w niej pytanie o książeczkę. Wpisałem że jej nie mam. Czy to mogło przesądzić? ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pajeczaki Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Mar 2012

PostWysłany: 19-04-2016, 15:16    Odpowiedz z cytatem

Najlepiej wydrukuj podanie , dołącz ksero aktualnej książeczki zdrowie i osobiście lub listownie dostarcz dokumenty. Ankietę też możesz wypełnić na stronie Warsu. Jak złożysz papiery to musisz co jakiś czas dowiadywać się telefonicznie i nie powinno być problemu. Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mateusiak3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Sty 2015

PostWysłany: 19-04-2016, 22:27    Odpowiedz z cytatem

Podanie pisałeś sam ?? Składałeś wszystko po tym jak pojawiło się ogłoszenie czy wcześniej ?? Skąd jeździłeś i ile razy w miesiącu ?? Dzięki z góry za odpowiedzi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Razio1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 20-04-2016, 00:07    Odpowiedz z cytatem

^^ Ogłoszenia o pracę pojawią się pod koniec maja na stronie wars.pl

Ja jeździłem w zeszłym sezonie w Krakowie, to spróbuję opowiedzieć w skrócie co i jak.

Wysyłasz zgłoszenie przez tą stronę. Zaznaczasz, że masz tę książeczkę sanepidowską! Jeśli dasz na "nie" CV idzie automatycznie do kosza. Po tygodniu masz telefon z zaproszeniem na rozmowę rekrutacyjną.

Na niej kierownik wyjaśnia ci dokładnie jak polega praca, jakie obowiązki, płaca itp. Pada sztandarowe pytanie typu dlaczego chcesz pracować, czy jesteś MK etc. Na tej rozmowie spisujesz umowę zlecenie i ustalacie termin jazdy próbnej. W międzyczasie jest jesze krótkie szkolenie: BHP, Pierwsza Pomoc, obowiązki, przygotowanie wagonu do jazdy, wypełnianie raportu z jazdy, zapoznanie z ofertami PKPIC, regulaminy podróży itp.

Jazda próbna polega na tym, że obsługujesz jeden wagon z Konduktorem WARSu. Jedziesz już na galowo (krawacik, biała koszula, spodnie kantówki). Przez parę pierwszych stacji przypatrujesz się jak taki konduktor pracuje, a później ty robisz to samo pod jego okiem (stoi obok ciebie). Konwojent pokaże ci, jak sprawdzać stan techniczny wagonu, włączać światło, klimatyzację itp. Po powrocie z trasy masz ostatnią rozmowę i decydujesz się czy chcesz jeździć czy nie. Wypełniasz diagram w których dniach jesteś dostępny dla Warsu.

Jako, że w zeszłym sezonie byłem pierwszakiem, to otrzymywałem jazdy tylko na Tanią Kuszetkę w relacjach krajowych. W miesiącu były dwie dwudniówki (tam i z powrotem) - (np. Kraków-Kołobrzeg, Kraków-Świnoujście) i dwie czterodniówki (Kraków-Hel-Racibórz-Hel-Kraków, Kraków-Kołobrzeg-Lublin-Kołobrzeg-Kraków). 4ro dniówki były za 500zł, a 2wu dniówki za 200zł. Czyli łatwo policzyć, że na miesiąc zarobiłem 1400zł na rękę. W sierpniu trafił mi się jeszcze dodatek za 200zł (obsługiwałem dodatkowy wagon w składzie, który nie jeździ na stałe). Grafik na kolejny miesiąc masz tydzień przed. Wypłaty do 10, zawsze na czas. Mycie na stacji postojowej? Możesz zagadać do rewidentów czy sprzątaczek o prysznic ale ja zazwyczaj stosowałem metodę na "najtańszą podziurawioną 2L butelkę z Biedronki jako prysznic nad głową" Very Happy

Po przyjeździe do stacji, w przypadku Taniej Kuszetki - sprzątaczki sprzątają ci wagon, natomiast ty idziesz do wagonu sypialnego i pomagasz sprzątać i ścielić łóżka konduktorowi. Nie masz oczywiście takiego obowiązku ale jak pomożesz to najprawdopodobniej otrzymasz "gratisy" pod koniec trasy Smile. Jeżeli otrzymasz do obsługi zwykłą kuszetkę z pościelą to ty musisz ją postprząsać.

W tym roku niestety zapowiada się gorzej. Odstawiono kilkadziesiąt kuszet i sypialek (pokończyły się rewizje) - w Krakowie, Szczecinie, Gdyni i Warszawie. Coraz mniej tras i wagonów jest do obsługi. Na Hel z Krakowa nic nie pojedzie, Świnoujście i Kołobrzeg po jednym sypialnym (czterodniówka do Bielsko-Białej). Tam gdzie jedzie tylko jeden wagon hotelowy, stosowane są tzw połówki - przez pół trasy ty obsługujesz, przez drugą część konduktor. Pomimo 5 dni w podróży dostajesz "pół" wypłaty.

Żeby wytrzymać w tej pracy musisz być miłośnikiem i lubić podróżować. Niejednokrotnie zostaniesz powyzywany przez pasażerów, że za zimno, że za gorąco, że dudni, że ktoś chrapie, że ktoś pali fajki w toaletach itp. Raz miałem przypadek, że wzywaliśmy policję, bo pasażer się upił. Kolega z kolei przez 3 dni jeździł bez światła - bo zaraz po wyjeździe z Krakowa się popsuło.

Do wakacji jeszcze dwa miesiące ale tegoroczny sezon zapowiada się nieciekawie. Mniej jazd i mniejsze zarobki ze względu na "połówki". Może jeszcze jakoś cudownie się to odmieni...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mateusiak3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Sty 2015

PostWysłany: 23-04-2016, 14:45    Odpowiedz z cytatem

a wiesz może jakie obiegi będą z Warszawy?? Czy da się pogodzić wars z inną pracą ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mefisto44 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Mar 2016

PostWysłany: 23-04-2016, 16:03    Odpowiedz z cytatem

Według mnie nie da sie za bardzo pogodzic tej pracy z inna bo zglaszasz dyspozycyjnosc i jezdzisz..nie ma Cie 3-5dni. Jeździłam 4 sezony w krakowie. Z praca stala trudno pogodzic ta prace jako dpdatkowa.Co nie zmienia faktu ze wg mnie bardzo fajna praca.i ludzie.ale tez ciezka nie ogranicza sie tylko do zabierania biletow i oddawania.tak.jak napisal kolega wyżej obszernie opisal tak jest
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mateusiak3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Sty 2015

PostWysłany: 23-04-2016, 20:42    Odpowiedz z cytatem

od kiedy zaczynają się mniej więcej jazdy i kiedy mam grafik na cały miesiąc ?? na ile jazd mogę liczyć ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pajeczaki Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Mar 2012

PostWysłany: 24-04-2016, 10:49    Odpowiedz z cytatem

Jazdy zaczynają się od 24 czerwca do 31 sierpnia. Przed 24 czerwca będziesz musiał odbyć szkolenie plus jazdę szkoleniową. Grafik dostaniesz na cały miesiąc , choć może się zmienić (dodatkowe jazdy). Teoretycznie jedziesz jako Asystent , a w praktyce wszystko robisz co konduktor , a zarobisz od trasy 30% mniej od konduktor . Także nie jest do końca lekką pracą. Z tego co słyszałem to obiegi z Warszawy to Świnoujście może być 4-dniówka , Kołobrzeg , Zakopane, Jelenia Góra (2-dniówki).Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mateusiak3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Sty 2015

PostWysłany: 24-04-2016, 20:30    Odpowiedz z cytatem

Ogólnie jestem bardzo na tak. Właśnie czekam na wyniki badań do książeczki. Powiedzmy że dojadę np do Szczecina, pomogę sprzątnąć wagon sypialny i co dalej się robi ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Razio1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 24-04-2016, 23:48    Odpowiedz z cytatem

Jak dojedziesz do Szczecina, posprzątacie razem z konduktorem wagon i macie czas wolny. Możecie się przespać, wyjść na miasto, zjeść. Do wagonu wracasz tak 2/3h przed odjazdem, przygotowujesz wagon według diagramu (zamiana łóżek np z 3os na 2os) i wracasz do Warszawy albo w dalszą trasę - zależy od planu.

Liczba jazd zależy od twojej dyspozycyjności. Średnio to 5-6 jazd dwudniowych. Zarobisz około 1100zł na rękę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mateusiak3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Sty 2015

PostWysłany: 24-04-2016, 23:55    Odpowiedz z cytatem

Wiadomo że sytuacja się zmienia z roku na rok. Nie da się przewidzieć co będzie w tym roku...

[ Dodano: 26-04-2016, 21:56 ]
Najbardziej przeraża mnie to że całą noc nie będę spał. A może da się kimnąć? ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

młody warsiarz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2013

PostWysłany: 27-04-2016, 20:35    Odpowiedz z cytatem

Ja czegoś nie rozumiem.. Chcesz pracować w nocnych pociągach, obsługiwać wagony sypialne i z miejscami do leżenia i największym problemem dla Ciebie jest konieczność pracy w nocy??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl