Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Bilet Weekendowy MAX i przesiadka 1-minutowa
Autor Wiadomość

NiskoStapajacy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Kwi 2016

PostWysłany: 20-04-2016, 16:45   Bilet Weekendowy MAX i przesiadka 1-minutowa Odpowiedz z cytatem

Witam,
Jestem młody, ale chciałbym zapytać, czy ważna legitymacja szkolna to dokument tożsamości, np. do biletu weekendowego, do którego trzeba wpisać imię, nazwisko i numer dokumentu (tj. tu legitymacja szkolna)?

Druga rzecz, czy można poprosić konduktora o takie skomunikowanie, na 1 minutę, tzn. Pociąg zajeżdża na powiedzmy 13:48 do stacji Tczew (EIP) i chciałbym się przesiąść na pociąg IC, który odjeżdża w innym kierunku o 13:49? Chodzi o czas dojścia na pociąg w tę minutę z innego peronu, na którym wysiądę. Nie mam jak sprawdzić teraz realistycznych godzin przyjazdu.
Pozdrawiam.

[ Dodano: 20-04-2016, 17:48 ]
Jednak sprawdziłem, gdy przyjeżdża EIP, to ten drugi pociąg w tym samym czasie odjeżdża, to w takim wypadku jest to możliwe?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 20-04-2016, 17:08    Odpowiedz z cytatem

Co do legitymacji to jak najbardziej jest ona dokumentem tożsamości, który możesz wpisać na bilecie.

Natomiast jeśli chodzi o przesiadkę to w takiej sytuacji pociągi oczywiście skomunikowane nie są. Zgłosić ten fakt do obsługi możesz - jeśli trafisz na odpowiednich ludzi i sprzyjającą sytuację to może poczekają (kiedyś rozmawiałem z obsługą (akurat PR) na temat bezsensowności rozkładu i tego, że 1 minuta brakowała mi na przesiadkę z EIC na Regio - mówili, że zdecydowanie zgłaszać nawet wtedy, gdy czas na przesiadkę jest "lekko ujemny"). Ale z drugiej strony na nic też nie licz - bo najprawdopodobniej nie poczekają. Jeśli ten IC jest ostatnim pociągiem którym możesz kontynuować podróż to zdecydowanie podaruj sobie takie kombinacje i wymyśl coś innego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

NiskoStapajacy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Kwi 2016

PostWysłany: 20-04-2016, 17:19    Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedź i parę szczegółów. A co, jeśli mam bilet weekendowy i wszystkie miejsca są zajęte, to czy mogę wsiąść i "stać", czy lepiej złożyć rezerwację, to znaczy wyciągnąć "miejscówkę"?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 20-04-2016, 17:33    Odpowiedz z cytatem

Możesz wsiąść i stać za wyjątkiem Pendolino, tam miejscówkę musisz posiadać zanim wsiądziesz. Chociaż z własnego doświadczenia wiem, że jak nie chcesz być co chwila przeganiany z miejsca na miejsce (zwłaszcza w 2 klasie) to lepiej na każdy pociąg którym planujesz jechać pobrać miejscówkę przed podróżą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl