Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
ZFŚS a śmierć członka rodziny
Autor Wiadomość

hanna Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 25 Lip 2016

PostWysłany: 25-07-2016, 18:59   ZFŚS a śmierć członka rodziny Odpowiedz z cytatem

Dzien dobry,
chciałam zapytać czy pracownikowi przysługuje a jeśli tak to jak się o niego starać, jakiś zasiłek/zapomoga w razie śmierci dziecka.

Dziękuje.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Merlin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lip 2011

PostWysłany: 25-07-2016, 21:25    Odpowiedz z cytatem

Fundusz socjalny nie jest roszczeniowy i nic bez wniosku się nie należy. Masz prawo złożyć podanie o zapomogę z tego tytułu do komisji socjalnej i zapewne ją dostaniesz( tak zwykle bywa). Wysokość zależy od indywidualnych zapisów regulaminu zakładowej komisji socjalnej w Twoim zakładzie. Jest to zapomoga losowa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

hanna Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 25 Lip 2016

PostWysłany: 26-07-2016, 12:36    Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za odpowiedz,

czy jest jakiś termin na złożenie takiego podania bo teraz nie mam do tego głowy.

Z tego co pamiętam to dostałam jakieś pieniazki przy narodzinach dziecka, myslałam że to odgórnie dziala.

PS. Czy to może było z ubezpieczenia grupowego, bo to chyba nie jest tożsame i może z tego tytułu coś sie nalezy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 26-07-2016, 12:57    Odpowiedz z cytatem

hanna, każdy zakład ma swoje regulacje dotyczące ZFŚS. Musisz pojechać, zapytać, złożyć wniosek i czekać na decyzję komisji socjalnej. Czy coś dadzą, nie wiem. Taka zapomoga jest celowa (np. koszty rehabilitacji i leków po wypadku, remont zniszczonego domu po powodzi, wichurze etc.). W przypadku śmierci dziecka w zasadzie może chodzić tylko o pogrzeb. Ale na ten cel jest zasiłek pogrzebowy z ZUS i ewentualnie odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia grupowego. Musisz sobie zadać pytanie na jaki cel potrzebujesz dodatkowe pieniądze z ZFŚS.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

hanna Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 25 Lip 2016

PostWysłany: 26-07-2016, 13:51    Odpowiedz z cytatem

Czytałam pobieznie jakiś regulamin ZFŚS ale to był chyba z jakiegos Uniwersytetu i tam potem ludzie pisali że dawali zapomogi z tyt. smierci osoby bliskiej, no nic dziekuje, postaram sie dowiedziec.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Merlin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lip 2011

PostWysłany: 26-07-2016, 22:26    Odpowiedz z cytatem

Po urodzeniu dziecka dostałaś z PZU ( to pewne) a jeżeli należysz do związków, to od nich prawdopodobnie też. PZU wypłaca również za zgon, po złożeniu w zakładzie pracy aktu zgonu.Tak samo związki. Śmierć członka rodziny pozwala uzyskać zapomogę losową i wszędzie ją komisje socjalne przyznają. Wysokość zależy od regulaminu i dobrej woli członków komisji. Podanie trzeba złożyć przynajmniej do miesiąca po fakcie zgonu. W takich tak twoje, bardzo przykrych okolicznościach, komisja raczej nie zadaje pytań, po co ci te pieniądze. Pisz, zanieś i spokojnie czekaj. Kasa jest wypłacana razem z pensją.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lukasso Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 11 Mar 2013

PostWysłany: 28-07-2016, 12:39    Odpowiedz z cytatem

Co do grupowego ubezpieczenia w PZU to nie trzeba nic załatwiac w zakładzie pracy, wystarczy isc do placówki PZU z dowodem osobistym i aktem urodzenia/aktem zgonu i wszystko załatwiają w kilka minut , nie trzeba nic wypełniać zadnych formularzy tak jak czyni sie to przez zaklad pracy (czyli IZ). Byłem dwa dni temu z tytułu urodzenia dziecka i pieniadze na drugi dzien byly na koncie.

_________________
Precz z komuną !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 28-07-2016, 12:51    Odpowiedz z cytatem

Lukasso, do czego to doszło, że firmy ubezpieczeniowe ubezpieczają ludzi na wypadek urodzenia dziecka. To jest upadek naszej cywilizacji. Młot

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Lukasso Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 11 Mar 2013

PostWysłany: 29-07-2016, 14:35    Odpowiedz z cytatem

hehe no cóż poradzić , takie czasy mamy Cool

_________________
Precz z komuną !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

katowicer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Praha hl.n.

PostWysłany: 29-07-2016, 14:40    Odpowiedz z cytatem

A co w tym dziwnego ? Mamy XXI wiek i ubezpieczyć się można od wszystkiego i na wszystko. I bardzo dobrze. Zapłacę składkę a jak się dzidziuś urodzi to będzie na wyprawkę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Merlin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lip 2011

PostWysłany: 29-07-2016, 21:24    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem po co ta dyskusja, takie ubezpieczenia funkcjonowały już 30 lat temu. Piszący muszą być baaardzo młodzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl