Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Powrót do dawnego malowania wagonów
Autor Wiadomość

karol22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sie 2011
Skąd: ...

PostWysłany: 04-11-2012, 13:28   Powrót do dawnego malowania wagonów Odpowiedz z cytatem

Na innym forum znalazłem takie coś:

Dziennik Ustaw nr 200 z dnia 23 października 2012 roku
http://www.nettax.pl/serw...00/poz.1151.pdf

Należy dążyć do ujednolicenia systemu oznakowania środków transportu, wykorzystywanych w przewozach o charakterze użyteczności publicznej, których organizatorem jest minister.Podróżny powinien mieć możliwość szybkiego i łatwego rozpoznania swojego wagonu. W tym celu należy doprowadzić do kolorystycznego wyróżnienia wagonów klasy drugiej, klasy pierwszej, sypialnych i z miejscami do leżenia oraz przystosowanych do przewozu rowerów lub większego bagażu:
- wagony klasy drugiej powinny być malowane z kolorem zielonym jako dominującym,
- wagony klasy pierwszej powinny być malowane z kolorem czerwonym jako dominującym,
- wagony sypialne i z miejscami do leżenia powinny być malowane z kolorem niebieskim jako dominującym,
- wagony przystosowane do przewozu rowerów lub większego bagażu powinny być malowane z kolorem brązowym jako dominującym.

W przypadku gdy dany wagon ma kilka funkcji, jego kolorystyka powinna wskazywać ich podział.

Zasady te obowiązywać mają od 2017 roku. Czytałem, że mają dotyczyć tych wagonów do których dokłada ministerstwo, czyli PR to nie dotyczy. Moim zdaniem dobry pomysł, utarło się u Polaków, że czerowny to 1 klasa, a zielony to druga. Rowerzyści i tak muszą biegać po peronie szukając, który z 9 wagonów to rowerowy, a potem okazuje się, że podczas biegania inni zajęli te miejsca. Widząc brązowy wagon wiedzieliby gdzie iść. A z wspomnianych kolorów można zrobić ciekawe wzory z logiem TLK i PKP IC. Byłoby wspaniale jakby PR malowało by swe wagony do takiego wzorca, ale oczywiście wg swojego projektu.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 04-11-2012, 14:26   

Wspaniały pomysł na zarżnięcie najładniejszego malowania wagonów w Europie, jakim jest malowanie PKP Intercity. Nawet jak uda nam sie zrobic cos dobrego, to i tak to trzeba spieprzyć Rolling Eyes zielenina a zwłaszcza brązowe wagony kojarzą mi sie z PRL-em.
Powrót do góry

Viljar Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Paź 2011
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 04-11-2012, 14:58    Odpowiedz z cytatem

W porównaniu ze znanymi mi schematami malowania muszę przyznać, że faktycznie w PKP IC chociaż ta jedna cecha mi się podoba. Zwłaszcza, że dość łatwo odróżnić klasę 1 i 2. A co do opisywanego pomysłu: jak wyglądałby brązowy wagon wśród "zwykłych" dwójek? Jak to powiedział Stanisław Anioł...
Fuj... dobrze, że ktoś nie wpadł na pomysł, żeby w ogóle malować na ten dawny paskudny kolor, teoretycznie oliwkowy, praktycznie... nie wiem, zielono-czarny? Pociągi wyglądały wtedy jak składy wojskowe albo pogrzebowe.

_________________
Kłodzko-Wałbrzych - najpiękniejsza kolej świata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Migel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Sie 2007
Skąd: Łódź

PostWysłany: 04-11-2012, 15:03    Odpowiedz z cytatem

A mi ten pomysł się podoba. Zdecydowanie wolę zielone i czerwone wagony. Od razu wiadomo gdzie jest jaka klasa. Szkoda, że dopiero od 2017 r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jackii Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sie 2012

PostWysłany: 04-11-2012, 15:53    Odpowiedz z cytatem

A mnie zastanawia brak pasków. Czyżby to oznaczało, że 1. klasa nie będzie miała żółtego paska?

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

karol22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sie 2011
Skąd: ...

PostWysłany: 04-11-2012, 16:08    Odpowiedz z cytatem

Od razu PRL. Te kolory mają dominować, a z tego różne kompozycje można robić.
Na tamtym forum coś pisało o pociągach międzynarodowych, że tam ma nie obowiązywać czy coś w tym stylu ale nie wczytywałem się w to.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 05-11-2012, 14:20    Odpowiedz z cytatem

Czyli wyrzucania publicznych pieniędzy ciąg dalszy. Po co było kombinować z nowymi schematami malowania? Żeby teraz znów wracać do staromodnych i nijakich barw? tylko geniusz mógł to wymyślić (nasz kochany minister!)

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 05-11-2012, 15:14    Odpowiedz z cytatem

Mi ten pomysł się absolutnie nie podoba. To będzie faktycznie powrót do PRL. Osobiście wolę wagony w barwach IC i nie ukrywam, że jak mam możliwość to wybieram właśnie wagony w malowaniu IC a nie zielone.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

buuuuum Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2009
Skąd: Ełk

PostWysłany: 05-11-2012, 16:22    Odpowiedz z cytatem

Ale na przykład wagony klasy 1 powinny być z jakimiś elementami czerwonego.
A nie jak w maloowaniu tlk - pomarańczowe. Niebieskie dwójki mogą być, ale jedynki powinny być czerwonawe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

karol22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sie 2011
Skąd: ...

PostWysłany: 05-11-2012, 17:02    Odpowiedz z cytatem

Wagony i tak malować trzeba co jakiś czas. A wzór może być taki sam tylko tego koloru.
pawelu ehh, jakiego PRLu. Schemat zielonego i czerwonego pojawił się z tego co czytałem w 1988r. Czyli do końca PRLu mało zostało. Smile
Tu nie chodzi o piękność tylko użyteczność. W głowach Polaków jest, że jedynka to czerwony, a dwójka to zielony. Nawet tacy co nie rozróżniają osobowego od pośpiesznego. Zresztą każdy ma inny gust, a mi właśnie tamte biało-zielone itd. pasują. A z tych kolorów można robić różne kompozycje, jeszcze raz napiszę. Ale jestem za dawnym malowaniem w pociągach pasażerskich, z rozróżnieniem klasy i przeznaczenia.


Ostatnio zmieniony przez karol22 dnia 05-11-2012, 18:02, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 05-11-2012, 17:30    Odpowiedz z cytatem

Najlepsze malowanie to było właśnie za PRL. To powstałe potem może nie grzeszy pięknością ale było chyba najlepszym wyborem. Zielone to dwójki, czerwone to jedynki, wyjątek był w bipach. To co jest teraz to jest jeden wielki syf, te malowania picowe, tlk-owe, pr-owe i inne to jest wszystko jeden wielki kolorowy syf niczym z pewnej parady. Było dobre malowanie to musieli wziąć, dać nowe i spieprzyć, co u nas rzeczą normalną jest...

Osobiście jestem za tym aby przywrócić wszystkie malowania do tego które było zanim się kolej podzieliła na miliard kolesiowych i gównianych spółek. Wagony i lokomotywy. No, dla carguli i prywaciarzy można zrobić wyjątek, ale pasażerskie powinny mieć poprzednie malowania. SM42, SA101 bo o SU45 nie wspominając, wyglądają w tym nowym malowaniu aka SPOT wręcz ujowo.

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

DarekP Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Wrz 2010
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 06-11-2012, 15:12    Odpowiedz z cytatem

No to ciekawe, jak się będzie prezentowało Pendolino w kolorach zielono-czerwonych Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 06-11-2012, 16:14    Odpowiedz z cytatem

Wcale nie będzie się prezentowało bo go nie będzie Smile

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

karol22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sie 2011
Skąd: ...

PostWysłany: 06-11-2012, 19:27    Odpowiedz z cytatem

Pendolino to skład zespolony. Twoim tokiem rozumowania ED74 też przemalują?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

alf1923 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sie 2008

PostWysłany: 06-11-2012, 19:56    Odpowiedz z cytatem

Co za temat ma Unia na głowie. Panie i Panowie w dupkach to miejcie, dla mnie mogą byc i różowe wagony, a nawet przezroczyste, żeby tylko standardem nie odbiegały od tych europejskich. A nie wagony z lat 70!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl