Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 62, 63, 64  Następny
Rozkład jazdy 2017/2018
Autor Wiadomość

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 03-10-2017, 12:57   

Światowid napisał/a:
Pociąg z Jeleniej Góry do Lublina p. Wrocław, Poznań, Toruń, Warszawę, Parczew- chyba kogoś poniosło.

Zgadzam się z Tobą że to by była nieco head corowa trasa, dlatego propozycja o której pisałem kilka postów wcześniej miałaby większy sens.
Urbi napisał/a:
Wysłanie Darta na Karkonosze determinuje poniekąd dwukrotna zmiana kierunku jazdy na trasie.

Ja myślę że Karkonosze będą pełniły dodatkową rolę, jako poranny pociąg z Łodzi do Warszawy i wieczorny w kierunku przeciwnym, przez to ten wjazd kieszeniowy na Fabryczny.
Przejdź na dół

damianSN Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 03 Paź 2017

PostWysłany: 03-10-2017, 17:54    Odpowiedz z cytatem

Witam, to mój pierwszy post. Jestem tu świeżakiem Wink

Pytanie do wtajemniczonych:
1. Na czym pojedzie IC Skaryna od grudnia do Brześcia?
2. Czy Starzyński faktycznie będzie IC, jak pokazuje portalpasażera?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

annazwanawanda Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 04 Paź 2017
Skąd: stacja MK

PostWysłany: 04-10-2017, 09:23    Odpowiedz z cytatem

Koszalin - Kołobrzeg
Kołobrzeg - Koszalin
ucięto 1 parę i zostają dwie sztuki na dobę.
Lobby busowe silne nie tylko w Małopolsce.
Zainteresowałam lokalną prasę i posłów. Bez odzewu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

adrian033 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Kwi 2011

PostWysłany: 04-10-2017, 15:17    Odpowiedz z cytatem

Skąd wy bierzecie już nowy rozkład bo ja już wszedzie chyba szukałem i nic nie znalazłem.

_________________
http://www.youtube.com/user/mkadrianwojcik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 04-10-2017, 16:20   

adrian033, https://portalpasazera.pl w wyszukiwarce wpisujesz datę po 10.12.2017, oraz interesujące Cię połączenie i masz Wink
Powrót do góry

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 05-10-2017, 13:38    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Światowid, jestem ciekaw frekwencji w tym nocnym na Darcie do Jeleniej Góry...
Akurat wybieram się w tym czasie, to będę jednym z pierwszych pasażerów

Mam obawy jak ten skład sprawdzi się przy tego rodzaju połączeniu, no zobaczymy.... Gdyby jednak taka opcja się utrzymała obiegi Dartów i Flirtów można zaplanować znacznie efektywniej.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jajo31 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2012
Skąd: Gorzów

PostWysłany: 06-10-2017, 09:40    Odpowiedz z cytatem

Nie będzie połączenia Szczecin-Zakopane?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

peteo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Sty 2017

PostWysłany: 06-10-2017, 13:33    Odpowiedz z cytatem

Będzie tylko pod inną nazwą "Podhalanin" tak jak kiedyś wyjazd, ze Szczecina 20:35 i przyjazd do Zakopanego 8:26
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

annazwanawanda Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 04 Paź 2017
Skąd: stacja MK

PostWysłany: 07-10-2017, 11:51    Odpowiedz z cytatem

Gwarek czy tam Swarożyc przez Zieloną Górę to chyba wygaszanie popytu ,żeby już nie było dantejskich scen i proszenia o dostawienie dodatkowego wagonu.
Rozumiem ,że remont ale trasa przez Poznań , Krzyż, Stargard to czasowo właściwie identycznie a tarasowanie Gwarka przez Zieloną Górę to działanie na szkodę spółki i wygaszanie popytu. Pociąg ma piękną frekwencję właściwie przez cały rok mimo puszczania zdezelowanych składów i braku wagonów barowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jack Daniel's Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Kwi 2015

PostWysłany: 07-10-2017, 12:42    Odpowiedz z cytatem

Rano z Katowic pojadą dwa pociągi (obecny Gwarek będzie rozbity na dwa osobne połączenia):

1. TLK Swarożyc Katowice - Kołobrzeg p. Wrocław, Zieloną Górę i Szczecin Główny - odjazd z Katowic o 5:15
2. TLK Gwarek Katowice - Słupsk p. Gliwice, Lubliniec, Ostrów Wlkp., Poznań Główny - odjazd z Katowic o 5:55

Moim zdaniem jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 07-10-2017, 14:03   

O ile przetrasowanie Gwarka na Kluczbork jestem w stanie zrozumieć, to Swarożyca do Kołobrzegu tak kosmiczną trasą już nie. Nie wiem co stoi na przeszkodzie, aby zostawić grupę kołobrzeską w Gwarku, tak jak dotychczas, a Swarożyc puścić w relacji Katowice - Wrocław - Zielona Góra - Szczecin. Wyłączenie grupy kołobrzeskiej z Gwarka i wydłużenie Swarożyca do Kołobrzegu miałoby sens jedynie w sezonie letnim, a nie przez cały rok.
A tak z czystej ciekawości, to Swarożyc od Szczecina do Kołobrzegu pojedzie przez Białogard, czy Trzebiatów?
Powrót do góry

Prometeo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Lis 2016

PostWysłany: 07-10-2017, 16:58    Odpowiedz z cytatem

Obiegi wagonów i drużyn trakcyjnych czasem nijak sie mają do racjonalnych połączeń korzystnych dla pasażera.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 07-10-2017, 17:52   

Prometeo, i to są właśnie uroki polskiej kolei. Pociągi są uruchamiane pod obiegi składów, a nie pod pasażera.
Co ciekawe, tak Gwarek, jak i Swarożyc pojadą przez Stargard i między Stargardem a Białogardem będą się ze sobą dublować, podobnie jak między Katowicami a Gliwicami. Podejrzewam że puszczenie Gwarka dookoła przez Stargard jest spowodowane zamknięciami na linii przez Piłę, ale nie rozumiem dlaczego nie może jechać przez Bytom? No i w takiej sytuacji, żeby się te pociągi ze sobą tak nie dublowały, to najlogiczniej by było puścić Swarożyca przez Trzebiatów, no ale tutaj znowu się kłaniają braki lokomotyw spalinowych i pies pogrzebany.
Powrót do góry

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 08-10-2017, 07:12    Odpowiedz z cytatem

Gwarek przez Bytom, może i to miałoby sens. Szkuner teraz ma postój handlowy w Bytomiu i frekwencja zależnie od dnia to około 10 pasażerów, ale bywają dni, że wsiądzie 15 osób albo 7 osób, średnio jak pisałem 10. Szkuner tylko od 4.09 - 14.10 ma przejazd p. Bytom i jestem zaskoczony, że ludzie wiedzą o tym pociągu.
W Zabrzu często bywała frekwencja zbliżona, a przecież pociąg ten od kilku lat jeżdzi p. Zabrze.
Na pewno w Bytomiu potrzeba połączeń dalekobieżnych, przynajmniej do Wrocławia i Poznania. Planowany od grudnia TLK Spodek, jako całotygodniowy do Poznania, to zawsze jakiś plus.
Gwarek lub Swarożyc, też bym jeden z tych składów zaproponował przez Bytom.

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

spodo2704 Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 08 Paź 2017

PostWysłany: 08-10-2017, 12:53    Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich Smile

Cieszy powrót nocnego połączenia (jakiegokolwiek) przez Kalisz, jeśli się sprawdzi ta propozycja rozkładu, którą można już obecnie podejrzeć. KARKONOSZE w relacji Jelenia Góra - Białystok będzie to małe okno na Polskę dla Kalisza. Ponadto swój zasięg działania rozszerzą Koleje Wielkopolskie - szybkie połączenie (wg rozkładu na razie jedno) w rel. Kalisz 6:00- Poznań Gł.7.31, bez konieczności wjazdu do Ostrowa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 28 z 64 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 62, 63, 64  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl