Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Zakup prywatnie wagonów od PKP
Autor Wiadomość

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 17-04-2017, 09:57   Zakup prywatnie wagonów od PKP Odpowiedz z cytatem

Takie pytanko, dotyczące zakupu starych wagonów od spółek regionalnych PKP.
Czy jest możliwość zakupienia takich wagonów dla własnych, prywatnych celów? Czy np. Przewozy Regionalne PKP posiadają jeszcze takie, stare wagony piętrowe, szare, które kiedyś jeździły?
Czy można by kupić chociażby jeden wagon od pociągów dalekobieżnych, takich jak te, które stoją na bocznicach i są dewastowane?
Bo słyszałem, że PKP wystawia takie wagony, przynajmniej te niektóre na licytację i mogą je kupić osoby prywatne.

Ja akurat nie zamierzam kupować takiego wagonu, bo nie mam na to kasy, ani terenu, działki, na którym mógłbym postawić sobie taki wagon, chociaż nie ukrywam, że gdybym miał taką możliwość, to chciałbym kupić sobie jeden taki wagon od PKP.
Myślę, że zamiast wystawiać wagony, tabor na bocznicach, żeby były niszczone i nie można tych wagonów dopuścić do ponownego użytku, żeby wozić ludzi, to PKP mogłoby je wystawiać na sprzedaż takim osobom, które byłyby zainteresowane kupnem takich wagonów.

Nie wiem, ile by takie wagony mogły kosztować.

wagon_zlom_fot_kuba_gulajewski.jpg
Plik ściągnięto 231 raz(y) 108.7 KB


_________________
Kolejowa pasja.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

beton44 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Cze 2009

PostWysłany: 20-04-2017, 21:45    Odpowiedz z cytatem

IC sprzedaje wagony "do kasacji" na wagę, ostatnio zdaje się po jakieś 300 - 400 zł/tona - tak strzelam bo słabo pamiętam. Ale nie mogą znaleźć chętnych - bo każą zdemontować koła i odwieźć gdzieś do najbliższej Sekcji Napraw i zostaje sama rama, wózki i pudło i to się niespecjalnie już opłaca złomiarzom.
Czyli tak - taki wagon to ok 50 ton, 4 koła odejdą zostaje 45 ton czyli 15 czy trochę więcej tysięcy złotych za wagon ???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jack Daniel's Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Kwi 2015

PostWysłany: 21-04-2017, 11:29    Odpowiedz z cytatem

Wagon waży 40 ton (typowy 111A).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 21-04-2017, 13:50    Odpowiedz z cytatem

Ale ktoś może prywatnie kupić od spółki PKP taki wagon?
To może nie być takie proste, bo nawet jeżeli ktoś by sobie kupił taki stary wagon od PKP i chciał go sobie przeznaczyć na pomieszczenie do przesiadywania, do trzymania tam różnych drobiazgów na swojej działce, czy na jakimś terenie, to jak by go sobie tam przewiózł?
Nawet nie byłoby takiego transportu, żeby przewieźć taki wagon czymś na swój teren.

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Wiśniowy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lip 2015
Skąd: Toruń

PostWysłany: 22-04-2017, 14:06    Odpowiedz z cytatem

Diken napisał/a:
Ale ktoś może prywatnie kupić od spółki PKP taki wagon?
To może nie być takie proste, bo nawet jeżeli ktoś by sobie kupił taki stary wagon od PKP i chciał go sobie przeznaczyć na pomieszczenie do przesiadywania, do trzymania tam różnych drobiazgów na swojej działce, czy na jakimś terenie, to jak by go sobie tam przewiózł?
Nawet nie byłoby takiego transportu, żeby przewieźć taki wagon czymś na swój teren.


Jak to nie? Zamawiasz usługę transportową u jakiegoś przewoźnika drogowego. To tanie nie będzie, szczególnie, że taki transport to transport ponadgabarytowy albo inaczej mówiąc specjalny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 22-04-2017, 18:54    Odpowiedz z cytatem

Wiśniowy napisał/a:
Diken napisał/a:
Ale ktoś może prywatnie kupić od spółki PKP taki wagon?
To może nie być takie proste, bo nawet jeżeli ktoś by sobie kupił taki stary wagon od PKP i chciał go sobie przeznaczyć na pomieszczenie do przesiadywania, do trzymania tam różnych drobiazgów na swojej działce, czy na jakimś terenie, to jak by go sobie tam przewiózł?
Nawet nie byłoby takiego transportu, żeby przewieźć taki wagon czymś na swój teren.


Jak to nie? Zamawiasz usługę transportową u jakiegoś przewoźnika drogowego. To tanie nie będzie, szczególnie, że taki transport to transport ponadgabarytowy albo inaczej mówiąc specjalny.

No właśnie, dobrze mówisz.
Na pewno za specjalny transport wagonu PKP trzeba by sporo zapłacić, bo taki wagon nie tylko jest długi, ale i ciężki.
Ja myślałem, że nie ma transportu wagonów PKP na własny teren?
Oczywiście, ktoś kto by kupił sobie taki wagon nie mógłby go wykorzystać do jazdy, bo nie miałby do tego torów kolejowych, ani lokomotywy, ale wagon, jako pomieszczenie do przebywania w nim, jak najbardziej.

wraki_wagonow_fot_kb.jpg
Plik ściągnięto 144 raz(y) 62.04 KB


_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

figo_fago Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Maj 2013

PostWysłany: 22-04-2017, 21:40    Odpowiedz z cytatem

Diken napisał/a:
Ale ktoś może prywatnie kupić od spółki PKP taki wagon?
To może nie być takie proste, bo nawet jeżeli ktoś by sobie kupił taki stary wagon od PKP i chciał go sobie przeznaczyć na pomieszczenie do przesiadywania, do trzymania tam różnych drobiazgów na swojej działce, czy na jakimś terenie, to jak by go sobie tam przewiózł?
Nawet nie byłoby takiego transportu, żeby przewieźć taki wagon czymś na swój teren.

Do trzymania rupieci na działce to można sobie kupić garaż blaszany najzwyklejszy ze zwykłych za 1300zł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 23-04-2017, 06:15    Odpowiedz z cytatem

figo_fago napisał/a:
Diken napisał/a:
Ale ktoś może prywatnie kupić od spółki PKP taki wagon?
To może nie być takie proste, bo nawet jeżeli ktoś by sobie kupił taki stary wagon od PKP i chciał go sobie przeznaczyć na pomieszczenie do przesiadywania, do trzymania tam różnych drobiazgów na swojej działce, czy na jakimś terenie, to jak by go sobie tam przewiózł?
Nawet nie byłoby takiego transportu, żeby przewieźć taki wagon czymś na swój teren.

Do trzymania rupieci na działce to można sobie kupić garaż blaszany najzwyklejszy ze zwykłych za 1300zł.

No tak, ale trzymanie różnych rzeczy, drobiazgów w takim wagonie, to tylko jedna z opcji.
Najistotniejsze jest jednak to, że można taki wagon zagospodarować np. na miejsce do przebywania w nim latem.
Nawet można sobie spać latem w wagonie.
Wszystko zależałoby od tego, w jakim celu ktoś przeznaczyłby zakupiony wagon od PKP.

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 23-04-2017, 17:26    Odpowiedz z cytatem

Przecięż widzisz, że ten cały figo fago z jakiegoś powodu znienawidził pociągi więc taki pomysł i tak uważa za durny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 27-04-2017, 18:06    Odpowiedz z cytatem

Ja sobie tak myślę, że ciekawą sprawą jest zakup tych starych wagonów osobowych - piętrowych, które jeździły jeszcze w latach 90 - tych. Nie wiem, ile jeszcze mają w PKP takich wagonów, ale jeśli nawet mają sporo, to zapewne są to wagony bardzo zniszczone, bo nie były remontowane przez lata.
Obecnie jeżdżą już nowoczesne, piętrowe pociągi osobowe. Nie wiem, czy każdemu, kto chciałby kupić sobie taki wagon, opłacałoby się to finansowo? Bo jeżeli kupić stary, zniszczony wagon od PKP w celu zrobienia w nim jakiegoś miejsca do przesiadywania, otworzenia tam restauracji, jakiegoś sklepu, wiązałoby się to ze sporymi kosztami wyremontowania całego wagonu.

Bo przyjemniej jest przebywać, prowadzić w takim wagonie jakiś handel po remoncie, w ładnym wagonie niż w zniszczonym, obdrapanym.
Prawdopodobnie koszty całego remontu starego wagonu kilkakrotnie przewyższyłyby koszt zakupu wagonu starego.
Ktoś musiałby mieć w tym jakiś cel i korzyść, żeby kupić nawet kilka takich wagonów, a to nie jest proste.
Podobno chyba PKP Intercity wystawia na sprzedaż nawet prywatnym osobom te stare wagony, stojące na bocznicach kolejowych, które nie przechodzą przeglądów technicznych i są dewastowane.
Nie wiem, czy wszystkie te wagony są wystawiane na sprzedaż, ale jak ktoś się znajdzie chętny na jakiś wagon, to PKP Intercity chętnie sprzeda.

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl