Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Następny
RJ 2017/2018 na Dolnym Śląsku
Autor Wiadomość

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 03-04-2017, 10:48    Odpowiedz z cytatem

A ile osób więcej wybrałoby pociąg, gdyby istniała możliwość bezpośredniego dojazdu pociągiem do Karpacza? Tak samo będzie w tym przypadku. Brak wagonów bezpośrednich do Szklarskiej Poręby (nawet jak istnieją one tylko w rozkładzie jazdy) na dzień dobry będzie zniechęcająca do jazdy pociągiem w tym kierunku.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 03-04-2017, 13:24    Odpowiedz z cytatem

bystrzak2000, kompletnie nie rozumiem tej twojej troski o wygodę podróżowania warszawiaków. Czy jaśniepaństwo ze stolicy musi mieć pociąg bezpośredni spod domu do pensjonatu w Karkonoszach, bo inaczej tyłka nie ruszy? Nie przesadzaj!

Ja w Karkonosze mam przysłowiowy rzut beretem, a mimo to aby dojechać koleją w góry muszę się przesiadać w Jeleniej Górze. Nie narzekam, bo i tak mam dobrze w porównaniu do innych Dolnoślązaków, np. z Bolesławca czy Legnicy. Mało tego, dwa lata temu byłam w Bieszczadach i dotarłam tam z kilkoma przesiadkami na pociągi i autobusy. Prawdziwy turysta jeśli założy sobie cel to pakuje plecak i wyrusza w trasę. Nie wymaga bezpośredniego połączenia. Korzysta z tego co jest.

Idąc za tokiem twojej logiki, należałoby zrobić bezpośrednie połączenia kolejowe do Szklarskiej Poręby z każdego miejsca w Polsce. Bo dlaczego tylko Warszawa ma być uprzywilejowana? A co z mieszkańcami Szczecina, Lublina, Krakowa? Oni nie jeżdżą w Karkonosze? Szczecinianie w ogóle nie jeżdżą w Sudety, skoro mają tylko jeden sezonowy pociąg do Zakopanego (powinien być pociąg ze Szczecina do Jeleniej Góry, bo to najbliższe góry)? Zaś Karpacz zaorać, bo tam kolej w ogóle nie dociera?

Nie bądźmy warszawocentrykami! Skończ proszę z tym narzekaniem na tragiczny los warszawskich korpoludków i „słoików”, bo chyba... pawia puszczę. Błagam!

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 04-04-2017, 21:47    Odpowiedz z cytatem

Nie każdy warszawiak jest "korploludkiem" i "słoikiem". Aglomeracja warszawska liczy ponad 2,5 mln mieszkańców, a na trasie pociągu jest jeszcze 700-tysięczna Łódź, czyli w sumie już jakieś 8,5% populacji Polski. I nie chodzi o tworzenie połączeń zewsząd do wsząd, których jestem przeciwnikiem, ale o zachowanie czegoś, co istniało przez ostatnie kilkadziesiąt lat. Tylko tyle i nic więcej. A w ten sposób będziemy mieli pogorszenie istniejącej oferty i tego zaprzeczyć się nie da.

I jak najbardziej zgadzam się, że jak ludzie nie będą mieli bezpośredniego pociągu z Warszawy, czy Łodzi do Szklarskiej Poręby, to tam zwyczajnie nim nie pojadą, a na pewno nie w w takiej ilości, jakby taki pociąg mieli. Ludzie stali się wygodni i przy niestabilnej ofercie PKP Intercity przesiadać się nie chcą. A o tzw. prawdziwych turystach nie chce mi się już kolejny raz dyskutować Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 04-04-2017, 22:25    Odpowiedz z cytatem

bystrzak2000 napisał/a:
I jak najbardziej zgadzam się, że jak ludzie nie będą mieli bezpośredniego pociągu z Warszawy, czy Łodzi do Szklarskiej Poręby, to tam zwyczajnie nim nie pojadą, a na pewno nie w w takiej ilości, jakby taki pociąg mieli.

I chwała Bogu! Im mniej turystów w górach tym lepiej. Nie wyobrażam sobie Karkonoszy tak okupowanych i zadeptywanych przez turystów z wielkich miast jak okupowane i zadeptywane są Tatry.

Byłam w Zakopanem i w Tatrach tylko raz, kilka lat temu. W środku wakacji. I nigdy więcej w sezonie tam nie pojadę! To co tam widziałam, to co się tam działo przeszło moje najgorsze oczekiwania. Koszmar! Nie wyobrażam sobie, żeby tak miało być w Karkonoszach! Na górskich szlakach tłumy jak w godzinach szczytu na Dworcu Centralnym. Nie idzie się przecisnąć, zero spokoju, absolutna niemożność obcowania z naturą. Bo wszędzie tłumy! To ja już wolę Świdnicką we Wrocławiu. Mam to samo, a pieniędzy i nerwów nie stracę.

Idźmy dalej... Kolejka na Kasprowy Wierch. Kolejka na kilometr. Czekania na kilka godzin. Ludzie stali w niej od 4 rano. Przepychanki, krzyki, wyzwiska! Starsi forumowicze pamiętają komunę. To przypomnijcie sobie jak za komuny wyglądały kolejki np. w sklepach mięsnych. Wypisz, wymaluj kolejka do kolejki na Kasprowy Wierch! Olałam tę kolejkę i poszłam na nogach.

I mogłabym jeszcze długo opisywać moje wrażenia, ale to nie miejsce na to. Wystarczy poczytać co działo się w Tatrach w ostatni weekend (w wakacje będzie sto razy gorzej!):

http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/podhale/a/tlumy-w-dolinie-chocholowskiej-kolejki-do-kasy-nie-bylo-konca,11943850/

Od siebie dodam, że mój pobyt w Tatrach był najgorszym urlopem w życiu. Nigdy więcej! Od tamtej pory jeżdżę w Bieszczady, gdzie jeszcze jest dzicz, cisza i spokój. I nie przeszkadza mi brak bezpośrednich pociągów. Ostatnio miałam przesiadkę w Węglińcu, przesiadkę we Wrocławiu, przesiadkę w Katowicach (na nocnego interREGIO Busa do Ustrzyk Górnych) i nie narzekałam.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 04-04-2017, 23:56   

Noema, co do Zakopanego absolutnie się z Tobą zgadzam. Kocham góry, ale nienawidzę Zakopanego. Tłumy, bród i totalna drożyzna. Jednak nie wiem czy ktoś zauważył, ale już Karpacz idzie niechlubnym śladem stolicy Tatr. Byłem tam przed świętami Bożego Narodzenia, niby martwy sezon, a ceny z kosmosu. Najtańszy obiad jaki można było zjeść to koszt 40zł bez żadnych rarytasów. W Szklarskiej jest znacznie przytulniej i taniej. Więc jak widać połączenia kolejowe nie mają z tym nic wspólnego. Karpacz, mimo że tam pociągi nie docierają jest bardziej oblegany przez turystów, niż Szklarska które dostęp do kolei ma.
Powrót do góry

ufoludek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lip 2011

PostWysłany: 05-04-2017, 12:56    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czemu mój post został skasowany, więc powtórzę bez polemiki ws Tatr:
Noema napisał/a:
bystrzak2000 napisał/a:
I jak najbardziej zgadzam się, że jak ludzie nie będą mieli bezpośredniego pociągu z Warszawy, czy Łodzi do Szklarskiej Poręby, to tam zwyczajnie nim nie pojadą, a na pewno nie w w takiej ilości, jakby taki pociąg mieli.

I chwała Bogu! Im mniej turystów w górach tym lepiej. Nie wyobrażam sobie Karkonoszy tak okupowanych i zadeptywanych przez turystów z wielkich miast jak okupowane i zadeptywane są Tatry.

I co, myślisz, że jak pociągu nie będzie, to nie będzie "turystów"? Będą, tylko przyjadą autami. Podjadą jak np. na parking w Rzeczce, czy pod schronisko Szwajcarka w Rudawach, najedzą się w schronisku, pośmiecą na Wielkiej Sowie. Góry zaliczone, można pofocić selfiki z puchaczem, czy zaparkują w Gónym Karpaczu i wjadą wyciągiem na Kopę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 05-04-2017, 13:10    Odpowiedz z cytatem

Skupcie się na pociągach na Dolnym Śląsku, a nie na górach. Bo admin zamknie temat. Załóżcie sobie oddzielny temat o turystyce górskiej.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Miękinia

PostWysłany: 29-05-2017, 21:26    Odpowiedz z cytatem

Gminy Aglomeracji Wrocławskiej podpisały z Samorządem Województwa Dolnośląskiego list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie dalszego rozwoju i współfinansowania Wrocławskiej Kolei Aglomeracyjnej.

Strony Listu wyraziły wolę współpracy na rzecz poprawy kolejowej oferty przewozowej w obrębie Aglomeracji Wrocławskiej, w szczególności zwiększenia liczby połączeń kolejowych oraz zapewnienia lepszej koordynacji tych połączeń z istniejącą ofertą lokalnej komunikacji publicznej. Jednocześnie strony zadeklarowały gotowość do partycypacji w kosztach związanych ze zwiększeniem obecnej oferty przewozów kolejowych. List intencyjny podpisało 21 samorządów tworzących Aglomerację Wrocławską.

więcej na: https://www.miekinia.pl/files/docs/list_intencyjny.pdf

_________________
https://www.facebook.com/Miekinia?fref=ts
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 30-06-2017, 17:59    Odpowiedz z cytatem

Będzie więcej pociągów na Dolnym Śląsku. Na każdej trasie przybędzie składów.

W grudniu na każdej trasie kolejowej na Dolnym Śląsku mają zostać uruchomione średnio dwa dodatkowe połączenia. Będzie to możliwe w ramach współpracy urzędu marszałkowskiego z 21 gminami, w tym z miastem Wrocław. Dzięki temu liczba pasażerów korzystających z rozwijanej Wrocławskiej Kolei Aglomeracyjnej ma wzrosnąć o kilka milionów.

Czytaj więcej:
http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/bedzie-wiecej-pociagow-na-dolnym-slasku-na-kazdej-trasie-przybedzie-skladow,12228151/

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Światowid Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2009
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 04-07-2017, 23:31    Odpowiedz z cytatem

Z nowości:
1) UMWO potwierdziło informację że będą dwie weekendowe pary turystycznych połączeń w relacji Nysa- Kłodzko i Kędzierzyn Koźle- Kłodzko. Pociągi będą codziennie jeździły w wakacje a poza sezonem w 6 i 7. Tym samym weekendowo odżyje ruch pociągów na styku Nysa- Kamieniec Ząbkowicki.
2) Ministerstwo Infrastruktury potwierdziło na dzień dzisiejszy uruchomienie nocnego IC KARKONOSZE Jelenia Góra- Białystok p. Węgliniec, Legnicę
3) Dwie pary pociągów Wrocław- Nysa w 6 i 7 pojadą do Głuchołazów.

_________________
Zapraszam
www.facebook.com/Komitet-Obrony-Dolno%C5%9Bl%C4%85skich-Linii-Kolejowych-108483915900559/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

kruczek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Wrz 2009

PostWysłany: 05-07-2017, 19:39    Odpowiedz z cytatem

No ciekawe czy tym razem się uda z tą reaktywacją Nysa-Kamieniec Ząbk. - która to już próba... Ale nie mogłyby już obie pary jeździć w relacji KK-Kłodzko, jedna musi być podzielona w Nysie - mam nadzieję że skomunikowana z pociągiem np. Brzeg-KK. Jakby połączyć obiegi, to może dałoby radę Gliwice-Kłodzko - to byłaby już jakaś sensowna relacja - Górny Śląsk-Kotlina Kłodzka

_________________
Tramwaj musi wrócić do Gliwic. Frankiewicz już odszedł!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kraix Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Cze 2017
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: 07-07-2017, 10:41    Odpowiedz z cytatem

Wie ktoś może jakie byłyby pociągi w nowym rocznym rozkładzie jazdy w Zielonej Górze?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Światowid Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2009
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 07-07-2017, 15:13    Odpowiedz z cytatem

Na 273 To co jest obecnie plus poranny pociąg (około 9:00) relacji Wrocław- Szczecin i powrót po (18:00) jako IC lub TLK Świętopełk a Swarożyc wydłużony z i do Przemyśla. Co do kierunku na Poznań tego nie wiem.

_________________
Zapraszam
www.facebook.com/Komitet-Obrony-Dolno%C5%9Bl%C4%85skich-Linii-Kolejowych-108483915900559/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Gammal Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Paź 2016

PostWysłany: 08-07-2017, 06:33    Odpowiedz z cytatem

Światowid napisał/a:
Na 273 To co jest obecnie plus poranny pociąg (około 9:00) relacji Wrocław- Szczecin i powrót po (18:00) jako IC lub TLK Świętopełk a Swarożyc wydłużony z i do Przemyśla. Co do kierunku na Poznań tego nie wiem.
Światowid, obecnie plus, szczecin, sraka, pociąg , kierunek Poznań, Swarażyc Wrocław itd. -Mądremu dość!

-Piszcie kochani tak , ażeby inni mogli to zrozumieć... Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

myszka Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Maj 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 10-07-2017, 19:47    Odpowiedz z cytatem

Linia Wrocław - Głogów - Zielona Góra

IC "Świętopełk"
Wrocław Gł. 7:35 - Zielona Góra 9:39 - Szczecin 12:15
Szczecin 15:45 - Zielona Góra 18:23 - Wrocław Gł. 20:25

IC "Światowid" (w wakacje do/z Świnoujścia)
Katowice - Wrocław Gł. 11:35 - Zielona Góra 13:39 - Szczecin 16:15
Szczecin 11:45 - Zielona Góra 14:23 - Wrocław Gł. 16:45 - Katowice

IC "Swarożyc"
Przemyśl - Wrocław Gł. 15:35 - Zielona Góra 17:39 - Szczecin 20:15
Szczecin 7:45 - Zielona Góra 10:23 - Wrocław Gł. 12:40 - Przemyśl

IC "Siemiradzki"
Przemyśl - Wrocław Gł. 19:35 - Zielona Góra 21:37
Zielona Góra 6:23 - Wrocław Gł. 8:40 - Przemyśl

ICN "Łebsko" (wakacje)
Wrocław Gł. 22:00 - Zielona Góra 0:01 - Szczecin 2:43 - Łeba
Łeba - Szczecin 2:41 - Zielona Góra 5:01 - Wrocław Gł. 7:00

ICN "Pirat" (wakacje)
Bielsko-Biała - Wrocław Gł. 23:40 - Zielona Góra 1:37 - Szczecin 5:00 - Kołobrzeg
Kołobrzeg - Szczecin 0:40 - Zielona Góra 3:28 - Wrocław Gł. 5:45 - Bielsko-Biała

ICN "Wolin" (wakacje)
Kraków - Wrocław Gł. 24:00 - Zielona Góra 1:57 - Szczecin 5:20 - Świnoujście
Świnoujście - Szczecin 0:20 - Zielona Góra 3:08 - Wrocław Gł. 5:25 - Kraków
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 13 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl