Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Następny
RJ 2017/2018 na Dolnym Śląsku
Autor Wiadomość

Gagusiek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Gru 2010

PostWysłany: 24-08-2017, 09:49    Odpowiedz z cytatem

Światowid a wiesz może co poleci Odrzanką ?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Światowid Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2009
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 24-08-2017, 10:18    Odpowiedz z cytatem

Jeszcze nic- jak się dowiem, to napiszę.

_________________
Zapraszam
www.facebook.com/Komitet-Obrony-Dolno%C5%9Bl%C4%85skich-Linii-Kolejowych-108483915900559/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 24-08-2017, 11:20    Odpowiedz z cytatem

Światowid napisał/a:
IC 16170/1 KARKONOSZE Białystok - Jelenia Góra (ED161)(...)dodatkowo pociąg wjedzie jeszcze na dworzec Fabryczny. Super!

Nie wiem o co ta niezdrowa podnieta? Rolling Eyes PKP IC po raz kolejny tym razem historycznie sięgnęło dna - PESA DART na nocnym pociągu Bang
No to dobranoc!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Światowid Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2009
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 24-08-2017, 12:15    Odpowiedz z cytatem

Lepsze to niż marne cztery stare wagony z TLK bez klasy 1, tylko z jedną sypialką i jazda okrężną trasą p. Poznań, Gniezno.

_________________
Zapraszam
www.facebook.com/Komitet-Obrony-Dolno%C5%9Bl%C4%85skich-Linii-Kolejowych-108483915900559/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 24-08-2017, 12:31    Odpowiedz z cytatem

bystrzak2000 napisał/a:
I jak pociąg z Łodzi złapie opóźnienie, albo się rozkraczy gdzieś po drodze, to pasażerowie jadący do Opola czy Kędzierzyna będą czekać na następny pociąg?

Przyznasz że ani Jelenia Góra - Zielona Góra, "Wilczka", "Szczeliniec" czy "Widawa" z naszego regionu, które robią grubo ponad 200 km jeśli już się spóźniają to raczej sporadycznie. Ot, po prostu jak każdy inny pociąg. A ja zaproponowałem połączenie w jeden (dwie) zaledwie czterech innych relacji na dobę. Nie miałoby to moim zdaniem przełożenia na pogorszenie oferty - wręcz przeciwnie co wcześniej argumentowałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzysztoff Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Mar 2008
Skąd: Chojnów/Legnica

PostWysłany: 24-08-2017, 12:38    Odpowiedz z cytatem

A czy to logiczne na zgorzeleckiej puszczać 2 pociągi IC i 2 na identycznej trasie? Nie liczę tego, że ten drugi jedzie do JG, bo jednak połączenie do JG to bardziej "regionalne". Puściliby jeden na Przemyśl albo jakiś nad morze, nie wiem. Wygląda to co najmniej dziwnie. Ale ja laik, więc jakby ktoś to logicznie wyjaśnił byłoby super.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Światowid Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2009
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 24-08-2017, 12:46    Odpowiedz z cytatem

Regionalne dla kogo?? Ten pociąg będzie miał spore obłożenie. Nocny do Warszawy cały czas się sprawdza na trasie do JG bez względu na to którą trasą jedzie. Ponadto trasa JG- Legnica- Wrocław jest objęta dofinansowaniem z MIiB więc powinna przynajmniej jedna parach jechać na calej długości i po raz pierwszy od ponad 5 lat tak się stało. Również trzeba nadmienić, że zgorzelecka chciała od lat nocnego połączenia z Warszawą. Co do pociągu dziennego- fakt zamiast Konopnickiej powinien jechać Wyspiański do Przemyśla.

_________________
Zapraszam
www.facebook.com/Komitet-Obrony-Dolno%C5%9Bl%C4%85skich-Linii-Kolejowych-108483915900559/


Ostatnio zmieniony przez Światowid dnia 24-08-2017, 13:05, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

krzysztoff Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Mar 2008
Skąd: Chojnów/Legnica

PostWysłany: 24-08-2017, 12:51    Odpowiedz z cytatem

Co do pociągu do JG nic nie mam, sam chętnie skorzystałbym - tylko bardziej chodziło mi o to, że te 2 pociągi to NIEMAL to samo w kontekście różnorodności oferty w kategorii poc. dalekobieżnych. Dlatego tak jak napisałeś optowałbym raczej za dziennym w kierunku na Przemyśl. Kiedyś często korzystałem z takiego bezpośredniego połączenia i coś na ->Katowice->Przemyśl by mnie ucieszyło. Choć dla mnie podróże z moich okolic nieodłącznie kojarzą się z przesiadkami i kupowaniem biletów u 3 różnych przewoźników, więc... powoli i z głową(!) niech rozwijają tę siatkę, ja jestem cierpliwy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 24-08-2017, 14:25   

Światowid napisał/a:
Lepsze to niż marne cztery stare wagony z TLK bez klasy 1, tylko z jedną sypialką i jazda okrężną trasą p. Poznań, Gniezno.

Brawo, Szklarska Poręba i Wałbrzych bez nocnego połączenia z Warszawą. No i jazda przez Poznań okrężna, a przez Węgliniec pewnie na skróty. Śmiech na sali. Jakby w PKP IC wiedzieli do czego służy mózg, to śmiało można by było połączyć jedno z drugim i uruchomić skład wagonowy Szklarska Poręba/Lubań - Warszawa. W tej sytuacji straciłby tylko mały Gryfów, ale zyskuje Szklarska, Wałbrzych i wszystko co po drodze. Gdyby jeszcze IC dogadało się z Cargo, wynajęli jakąś stonkę w Węglińcu i grupę lubańską puścili przez Zgorzelec (Miasto), to i to miasto by zyskało.
Powrót do góry

empek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Wrz 2007
Skąd: JG/LBN

PostWysłany: 24-08-2017, 14:57    Odpowiedz z cytatem

Czy istnieją jakieś formalne przeszkody związane z puszczeniem Pesy Żarta do Szklarskiej Poręby Górnej, poza potencjalnym rozkraczeniem się w połowie trasy?

_________________
"Myśmy się na władzę nie zamachiwali. Myśmy ino kradli"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Światowid Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2009
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 24-08-2017, 15:03    Odpowiedz z cytatem

Szklarska nie traci nocnego połączenia bo pojedzie "Rozewie" do Gdyni. Na linii 311 funkcjonuje on jako TLK Szklarska Poręba- Jelenia Góra a wiadomo, że chodzi o nocny do Gdyni. Ktoś już wcześniej się wypowiadał na ten temat w tej sprawie. Generalnie Poznaniacy i Pomorzanie bardzo sobie uwielbili nasze góry. Wałbrzych nic nie traci bo do Warszawy będzie miał dwa pociągi. Poza tym IC do Przemyśla, Gdyni, Białegostoku i najprawdopodobniej Szczecina lub Bydgoszczy. Brakuje tylko Lublina po modernizacji linii nr 7. Zgorzelecka zawsze chciała mieć nocny pociąg do Warszawy i go dostała. Poza tym trasa Wrocław- Węgliniec- JG jest wpisana na listę linii objętych dofinansowanie przez MIiB od 2012 i wreszcie po 5 latach na całej długości coś konkretnego pojedzie. Tyle w temacie.
Mam nadzieję że ten Halny pojedzie ze Szczecina bo jak z Bydgoszczy to nie wiem po co i dla kogo. Widać ewidentnie że PIC chce podłapać klientów PRom z Kamieńczyka. Albo wytrasowanie ze Szczecina albo w zamian puszczenie tegorocznych Mamrów codziennie do Jeleniej - w innym przypadku puszczenie tego pociągu nie ma sensu.

_________________
Zapraszam
www.facebook.com/Komitet-Obrony-Dolno%C5%9Bl%C4%85skich-Linii-Kolejowych-108483915900559/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 24-08-2017, 16:13   

Światowid, mimo wszystko uważam że ze Szklarskiej bardziej potrzebne jest bezpośrednie połączenie z Warszawą, a nie z Gdynią. Nie wróżę temu połączeniu dużej frekwencji, co może spowodować skróceniem go na stałe do Jeleniej, albo skrajne okrojenie (np tylko w sezonowe weekendy). Przeglądając stare rozkłady, Szklarska praktycznie od zawsze miała nocne, bezpośrednie połączenie z Warszawą i nie widzę powodów żeby to zmieniać dla czyjejś dziwnej fanaberii.

empek, sam sobie zadałeś pytanie i sam na nie odpowiedziałeś. Śmiech
Powrót do góry

Kornik1983 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Zabobrze

PostWysłany: 25-08-2017, 10:43    Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o Jelenią Górę. Moim zdaniem na minus względem obecnego rozkładu:

1) Późniejszy wyjazd z Jeleniej Góry pociągu w kierunku Przemyśla (obecnie jest to po godz. 8 ma być po 10). Wyjazd po 8 dawał możliwość dotarcia na przesiadki we Wrocławiu w kierunku północnym (Poznań, Gdynia, Szczecin) i szansę dotarcia do tych lokalizacji stosunkowo wcześnie. Wiem jest KD, ale to niestety sprawia, że podróż jest droższa. Późniejszy dojazd do Krakowa, Rzeszowa czy Przemyśla również utrudnia dalszą podróż. Zwłaszcza w przypadku tych dwóch ostatnich.
W przeciwną stronę jest podobnie. Późniejszy wyjazd dawał większą szansę na dojazd do Przemyśla, Rzeszowa na przesiadkę. Przyjazd do JG w okolicach 20 dawał możliwość dostania się praktycznie w każdy zakątek kotliny. Przesiadka z kierunków północnych we Wrocławiu około 18 pozwalała odbyć w miarę wygodną podróż z tamtych kierunków.

2) brak nocnego do Warszawy ze Szklarskiej Poręby, odcięcie Wałbrzycha od tego bezpośredniego połączenia

Na plus:

1) Późniejszy wyjazd ostatniego pociągu w dobie w stronę Wrocławia i wcześniejszy przyjazd nocnego składu do Jeleniej Góry.

2) Dodatkowy pociąg w kierunku północnym (północno-zachodnim) - TLK Halny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ufoludek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lip 2011

PostWysłany: 25-08-2017, 10:52    Odpowiedz z cytatem

Halny to jako pociąg w góry powinien w nocy jechać, a nie dookoła Polski przez cały dzień. Kto tym będzie jeździł z Wrocławia do Zakopca 8 godzin, a z Bydgoszczy 12?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kraix Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Cze 2017
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: 25-08-2017, 11:54    Odpowiedz z cytatem

Gdzie wy znajdujecie te nowe połączenia?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 13 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl