Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Wniosek o książeczkę i kartę zniżek
Autor Wiadomość

ola Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 03 Lut 2009

PostWysłany: 03-02-2009, 10:01   Wniosek o książeczkę i kartę zniżek Odpowiedz z cytatem

W kwietniu wybieram się do Monachium, niedawno dowiedziałam się o możliwościach FIP no i jestem na etapie wypełniania wniosków, mam kilka pytań:

najpierw książeczka - ile biletów dostanę na jeden kraj (chciałam wpisać koleje niemieckie, czeskie i włoskie bo na austriackie i tak nie obowiązują bezpłatne bilety dla rodziny pracownika) chodzi mi o to ile biletów dostanę za te 25 złotych i na jakie kraje ile biletów. tej informacji nie mogłam znaleźć....
(żebym nie przesadziła we wniosku:( )


dalej jeśli chodzi o kartę zniżek, to nigdy jej nie miałam, dopiero teraz chciałam się ubiegac, więc wyobrażam sobie, że robię wpłatę za wydanie karty zniżek FIP i pierwszego znaczka: 60 zł

ale czy wniosek o znaczek też muszę wypełniac, i wtedy czekać aż najpierw przyślą kartę a potem wnioskować o znaczek????

bardzo proszę o odpowiedź
Ola
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 03-02-2009, 10:57    Odpowiedz z cytatem

W książeczce możesz mieć maksymalnie 6 biletów, wtedy płacisz 25zł. Jak chcesz więcej, to płacisz dodatkowe 25zł i dostajesz 2 książeczki, ale z tego co na forum słychać, to maksymalnie można dostać 10 biletów (6 w jednej książeczce, 4 w drugiej).

Na wniosku piszesz nazwy kolei i dostajesz bilet na danego przewoźnika, jak nie masz biletu na Austrię, to nie musisz pisać tego. Dla przykładu możesz napisać: DB, CD, FS, czyli Niemcy, Czechy, Włochy. Masz jeszcze "zapas" 3 biletów, więc możesz spisać coś jeszcze, dla przykładu Słowacja, Węgry, Chorwacja.

Na kartę zniżek składasz osobny wniosek, na nim jest napisane "wniosek o międzynarodową kartę dla personelu kolejowego", albo jakoś tak Smile. Składasz go równocześnie z biletami, nie jest tak, że musisz jedne, a drugie potem. A co pierwsze dostaniesz, to zależy - pewnie bilety będą szybciej.
Opłaty musisz mieć na 2 osobnych kwitkach, jeden za bilety (25zł) drugi za kartę zniżek (60zł). Upewnij się co do numeru konta, bo mogła (i pewnie była) zmiana. najlepiej dowiedz się w zakładzie, zawsze ktoś tam jest od FIPów.

W dziale bilety i karty zniżek, dopłaty na forum znajdziesz dużo informacji o podróżach, praktyczne porady kolejarzy, którzy byli w tych krajach, wysokości dopłat itp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ola Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 03 Lut 2009

PostWysłany: 03-02-2009, 11:26    Odpowiedz z cytatem

aha, więc na każdy kraj dostanę tylko jedne bilet. trochę mnie zmylił ten wzór książeczki, gdzie akurat są 4 bilety na koleje belgijskie.

czy mógłbyś mi jeszcze do tego napisać, gdybym np. chciała pojechać do Rzymu, to wtedy jadąc z Polski, przejeżdzam przez Niemcy (Monachium), Austrię (tylko zniżka 50%), i Włochy. skoro na jeden kraj mam tylko jeden bilet to jak mam wrócić? Nie problem pojechać, ale jak tu się dostać do polski z powrotem. Czy jedyna szansa to podróż powrotna przez inne kraje, czy można we wniosku o książeczkę wpisac np. dwa razy DB (Niemcy) i to jest jednoznaczne z tym, ze potrzebne mi dwa bilety do Niemiec, i np. 2 razy FS (Włochy), czy to raczej nie przejdzie?/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 03-02-2009, 11:44    Odpowiedz z cytatem

Hmm, widzę że doszło do drobnego nieporozumienia Smile
To o czym mówisz to kupon, są one 4 na bilecie. Biletem jest cały blankiet, z nazwą kolei, przedziurkowanym numerem oraz 4 kuponami. Kupon jest ważny do północy dnia następnego, więc jak wypiszesz datę 10 luty, to jest ważny i 11 lutego. Minute po północy jak jesteś w pociągu, musisz wypisać następny kupon, data 12 luty.
Przeczytaj zasady korzystania z FIP dokładnie.
No a wracasz na podstawie dostępnych, nieskasowanych kuponów, skoro masz ich 4 to teoretycznie możesz jeździć 8 dni bez przerwy.
Przejrzyj też działy na forum, tam jest już pytanie kogoś, kto chciał jechać z rodziną do Włoch przez Austrię. Tam znajdziesz prawie wszystko, nawet czasem udaje się, że austriacki konduktor w jedna stronę nie chodzi i można zaoszczędzić z 8euro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ryswoj Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Gru 2008

PostWysłany: 03-02-2009, 11:54    Odpowiedz z cytatem

Witam każdy bilet w książeczce posiada 4 pola gdzie się wpisuję datę, w której jest on ważny.

Pozdrawiam Ryszard
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

darekw21 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Maj 2007

PostWysłany: 03-02-2009, 13:10    Odpowiedz z cytatem

Iktorn napisał/a:
W książeczce możesz mieć maksymalnie 6 biletów, wtedy płacisz 25zł. Jak chcesz więcej, to płacisz dodatkowe 25zł i dostajesz 2 książeczki, ale z tego co na forum słychać, to maksymalnie można dostać 10 biletów (6 w jednej książeczce, 4 w drugiej).


Tak właśnie jest na forum napisane, jednak ja w 2008 roku dostałem bez problemu dwie książeczki po 6 biletów.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ola Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 03 Lut 2009

PostWysłany: 03-02-2009, 14:23    Odpowiedz z cytatem

no teraz już rozumiem, dzięki wam bardzo za wytłumaczenia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 04-02-2009, 02:09    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tak właśnie jest na forum napisane, jednak ja w 2008 roku dostałem bez problemu dwie książeczki po 6 biletów.


No to fajnie, teraz można sobie zjeździć z FIP na raz całą Europę, albo i kawałek świata. A niedawno trzeba było podawać najkrótszą trasę i kilka razy miałem problem w biurze, przy składaniu wniosku, jak chciałem jechać do Włoch przez Węgry i Chorwację, a nie przez Austrię.... Fajnie teraz, w tym roku, latem pojadę do 12 krajów Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ola Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 03 Lut 2009

PostWysłany: 04-02-2009, 11:08    Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o kartę zniżek, to we wniosku mogę wpisać tylko swoje dane i zaznaczyć " odrębnie", czy muszę podawać dane taty i on automatycznie dostaje tez kartę zniżek, ale łącznie płacimy 120 zł (60 +60).


Czy we wniosku mogę wpisać tylko swoje dane? Bo nie wiem jak to jest, czy jeżeli wpiszę tatę w nagłówku, to muszę płacić też za niego?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 01-05-2009, 14:09    Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś mógłby gdzieś załączyć wniosek o wydanie książeczki FIP?
Mam jeszcze pytanie co do wydanie pierwszej książeczki. Jesli dobrze zrozumiałem to za wydanie pierwszej książeczki będę musiał zapłacić 50 zł (25zł za wydanie książeczki i 25zł za wydanie znaczka)
Czy może w opłacie za wydanie książeczki jest juz wliczony znaczek (jakby gratis ;-)) ??? Jak to jest?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Torreador Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Wrz 2008
Skąd: Pomorze

PostWysłany: 02-12-2009, 19:05    Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie: Czy w okresie przebywania na urlopie bezpłatnym można uzyskać taki bilet FIP ? Nie znalazłem nigdzie zakazu więc co jest niezabronione jest dozwolone ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 02-12-2009, 19:49    Odpowiedz z cytatem

Jeśli masz ważna legitymację do zniżkowych przejazdów po Polsce, to i możesz dostać FIP. Tylko czy nie jest przypadkiem tak na PKP, że idąc na bezpłatny, musisz zwrócić na ten czas legitymację (tak jakby zawiesić uprawnienia) to wtedy pewnie i FIP nie dostaniesz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Shinzon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 28-01-2017, 19:34    Odpowiedz z cytatem

Witam.

Moje pytanie może nie co dziwne. Jak mam złożyć wniosek o bilet FIP dla mnie i dla członka rodziny jak jadę przez Austrię? Dwa osobne wnioski?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Romek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Sie 2006
Skąd: Racibórz

PostWysłany: 28-01-2017, 20:02    Odpowiedz z cytatem

Jeden, ale członkowie rodziny nie dostaną biletów na OBB.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Shinzon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 28-04-2017, 12:31    Odpowiedz z cytatem

Witajcie.
Ma ktoś może wniosek o wydanie biletów, albo może go pobrać z neta. Mam dwa tygodnie L4 i nie mam jak dostać pobrać wniosku a muszę złożyć na początku maja żeby dostać bilety na czerwiec. Info proszę na PRIV.

Z góry dziękuję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl