Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Kobieta na kolei - urlop macierzyński
Autor Wiadomość

Anek2017 Płeć:Kobieta
Nowy


Dołączyła: 02 Lip 2017

PostWysłany: 02-07-2017, 15:03   Kobieta na kolei - urlop macierzyński Odpowiedz z cytatem

Witam, mam pytanie pewnie gównie do pań. Jak wygląda sprawa powrotu na stanowisko nastawniczego po urlopie macierzyńskim. Słyszałam, że przy nieobecności powyżej 1 roku, należy ponownie zdawać egzamin... Jak ominąć tą nieprzyjemność?Smile Podobno można skrócić macierzyński i wrócić nawet na kilka tygodni zanim minie okres roku, ale nie znam szczegółów - fajnie, gdyby wypowiedział się ktoś, kto wie jak wygląda temat Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ocelot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Sie 2009
Skąd: Tutejszy

PostWysłany: 03-07-2017, 17:10    Odpowiedz z cytatem

Może to dziwnie zabrzmi ale jestem facetem i spróbuję Ci udzielić odpowiedzi :
Nie wiem ile już przebywasz na urlopie rodzicielskim ( bo teraz tak to się nazywa ) - ale szybko poszperałem w necie znalazłem być może rozwiązanie Twojego problemu :


Urlop macierzyński a podjęcie innej pracy zarobkowej
Urlop macierzyński - jak wrócić do pracy w trakcie urlopu

Podczas urlopu macierzyńskiego matka dziecka ma również możliwość podjęcia dodatkowej pracy zarobkowej na podstawie umowy cywilnoprawnej. Oznacza to, że może świadczyć pracę na podstawie umowy zlecenie bądź umowy o dzieło.

Ważne!

Podjęcie pracy na podstawie umowy cywilnoprawnej nie musi oznaczać zmiany pracodawcy. Nie ma bowiem przeszkód, aby osoba przebywająca na urlopie macierzyńskim, która chce podjąć pracę, zawarła umowę cywilnoprawną z własnym pracodawcą.

Rezygnacja z urlopu macierzyńskiego

Matka dziecka ma prawo zrezygnować z urlopu macierzyńskiego. Jednakże może to zrobić nie wcześniej niż po upływie 14 tygodni. Wtedy niewykorzystaną część urlopu na pisemny wniosek może przejąć ojciec dziecka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl