Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Maszynista zatrzymał pociąg i zostawił pasażerów
Autor Wiadomość

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 01-09-2017, 22:37   Maszynista zatrzymał pociąg i zostawił pasażerów

Maszynista pociągu PKP Intercity, jadącego do Suwałk, zostawił pasażerów na stacji Tłuszcz i wysiadł z pociągu, bo skończył mu się czas pracy. PKP Intercity wyjaśnia sprawę - powiedziała rzeczniczka tej instytucji Agnieszka Serbeńska.
Jak powiedziała rzeczniczka PKP Intercity, zmiany maszynistów standardowo występują na zakładkę i jest to niezauważalne dla pasażerów. W tym przypadku nie wiadomo, dlaczego nie było zmiennika. Dodała, że została już podjęta interwencja i lada moment na miejscu będzie maszynista, który poprowadzi skład pociągu.
Zdarzenie miało miejsce w pociągu "Podlasiak", jadącego ze Szczecina przez Warszawę do Białegostoku i Suwałk. Skład mieści ok. 250 pasażerów.
Wszystkich pasażerów za to zdarzenie przepraszamy i postaramy się, by dostali oni jakiś drobny poczęstunek, aby poprawić trudy podróży - powiedziała.

Źródło : Polsat News
Przejdź na dół

km Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Mar 2008

PostWysłany: 02-09-2017, 13:20    Odpowiedz z cytatem

Ma chłop jaja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Borys_q Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Gru 2011

PostWysłany: 02-09-2017, 17:52    Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze nie zostawił, tylko dozorował pociąg aż przyjedzie zmiennik.

_________________
Ignorancja znacznie częściej wywołuje uczucie pewności siebie niż wiedza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Miękinia

PostWysłany: 02-09-2017, 20:14    Odpowiedz z cytatem

Po raz kolejny widać, że zawiódł tu czynnik ludzki i brak odpowiednio wczesnej decyzji, aby zapobiec temu przypadkowi.

Ja miałem nieco inną przygodę związaną z podmianą maszynisty.
Wracałem w sierpniu z Międzyzdrojów poc. TLK rel. Świnoujście-Katowice p. Szczecin, Zieloną Górę, Wrocław. W noc poprzedzającą mój wyjazd doszło do zablokowania rozjazdów na stacji Lewin Brzeski k. Opola. Spowodowało to kilkugodzinną przerwę w kursowaniu pociągów i tym samych duże opóźnienia. Kiedy mój pociąg dojechał do Rzepina już było pewne, że maszynista nie dostanie podmiany w Zielonej Górze, ze względu na opóźnienie pociągu o tej samej nazwie, ale jadącym w przeciwnym kierunku. W Zielonej Górze zapadła decyzja, że maszynista i drużyna konduktorska pojadą dalej tym pociągiem, aż do spotkania z pociągiem z naprzeciwka. Oczywiście ze względu na nieznajomość szlaku od Zielonej Góry maszynista mógł jechać jedynie z prędkością 40 km/h, więc pociąg łapał kilku dziesięciominutowe opóźnienie. Całe to zamieszanie trwało do stacji Głogów, gdzie nastąpiła wymiany maszynistów i drużyny konduktorskiej.
Myślę, że to rozwiązanie pozwoliło uniknąć jeszcze większego opóźnienia, za co należy pochwalić osoby decyzyjne i załogę pociągu PKP IC.
Oczywiście jest to trochę inny przypadek, ponieważ maszynista nie przekroczył swoich godzin pracy, ale jak widać można wyjść ku pasażerom Smile

_________________
https://www.facebook.com/Miekinia?fref=ts
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Borys_q Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Gru 2011

PostWysłany: 02-09-2017, 20:43    Odpowiedz z cytatem

Warszawa to bardzo specyficzna dyspozytura Wink

_________________
Ignorancja znacznie częściej wywołuje uczucie pewności siebie niż wiedza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 03-09-2017, 16:19   

Nie wiem czy określić to jako śmieszne, czy smutne, ale dziennikarze temu incydentowi poświęcili więcej, niż niedawnemu wypadkowi w Smętowie. To pokazuje jak bardzo media szukają taniej sensacji.
Powrót do góry

zw1 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 15 Lut 2017
Skąd: Ziemie Pozyskane

PostWysłany: 03-09-2017, 21:21   Re: Maszynista zatrzymał pociąg i zostawił pasażerów Odpowiedz z cytatem

Rozkładowiec napisał/a:
Maszynista pociągu PKP Intercity, jadącego do Suwałk, zostawił pasażerów na stacji Tłuszcz i wysiadł z pociągu, bo skończył mu się czas pracy. PKP Intercity wyjaśnia sprawę - powiedziała rzeczniczka tej instytucji Agnieszka Serbeńska.
Jak powiedziała rzeczniczka PKP Intercity, zmiany maszynistów standardowo występują na zakładkę i jest to niezauważalne dla pasażerów. W tym przypadku nie wiadomo, dlaczego nie było zmiennika. Dodała, że została już podjęta interwencja i lada moment na miejscu będzie maszynista, który poprowadzi skład pociągu.
Zdarzenie miało miejsce w pociągu "Podlasiak", jadącego ze Szczecina przez Warszawę do Białegostoku i Suwałk. Skład mieści ok. 250 pasażerów.
Wszystkich pasażerów za to zdarzenie przepraszamy i postaramy się, by dostali oni jakiś drobny poczęstunek, aby poprawić trudy podróży - powiedziała.

Źródło : Polsat News


To zdarzenie jak i kilka podobnych nie opisanych w prasie podczas tegorocznego sezonu pokazują jak władze PKP Intercity traktują swoich pracowników jak również jakie braki są w kadrze maszynistów i drużyn . Poza tym dyspozytury podejmują decyzje zdecydowanie za późno , bez żadnej koordynacji a czasami brakiem logiki.
Ciekawe jakie konsekwencje spotkają maszynistę. Mam nadzieję, że związki zawodowe zareagują jak należy i wezmą się wreszcie za coraz gorsze traktowanie mechaników i drużyn konduktorskich.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl