Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 37, 38, 39 ... 66, 67, 68  Następny
Rozkład jazdy 2018/2019
Autor Wiadomość

Jack Daniel's Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Kwi 2015

PostWysłany: 14-11-2018, 20:50    Odpowiedz z cytatem

Desiro2 napisał/a:
@Jack Daniels: nie da się czytać tych BREDNI które wypisujesz na temat Hańczy, nie jeździ pusta z Krakowa,i szkoda dyskutować z kimś kto upiera się przy swoich wyimaginowanych stwierdzeniach, zapewne TOBIE pasuje aby jeździła do Gliwic z prywatnych powodów więc dorobiłeś fałszywą ideologię do w/w .
Co do Katowic, to będą miały po 3:00 TLK Górnik do Warszawy więc Hańcza im do niczego niepotrzebna. Kraków zostanie okradziony z porannego pociągu w pięknym stylu.

Człowieku jeśli zarzucasz mi brednie to udowodnij, że Ty bredni nie wypisujesz. Na oczy widywałem wielokrotnie Hańczę w Krakowie i w tygodniu ten pociąg z Krakowa wywozi muchy, no taka jest prawda i nie ma co się oszukiwać. Praktycznie same puste przedziały i Twoje zaklinanie rzeczywistości niczego tu nie zmieni. Poprosiłem, abyście napisali ile Wy widujecie pasażerów w tym pociągu dajmy na to 1 minutę przed odjazdem z Krakowa i jakoś nie mogę się doczekać tych wielkich liczb mających określić "wielką frekwencję", a ja zadałem sobie niejednokrotnie trochę trudu i policzyłem, że z tego pociągu w Krakowie korzysta przeważnie 20-25 osób. Nie wiem o co Ci chodzi @Desiro, ale obrażanie mojej osoby jest trochę śmieszne w sytuacji, kiedy ja rzucam konkretnymi liczbami popartymi moimi obserwacjami na peronie w Krakowie, a Wy tupiecie nóżkami i krzyczycie, że ja kłamię, ale poza obrażaniem mnie i wyzywaniem, nie macie nic na poparcie swoich argumentów, a jakoś dziwnym trafem żaden nie poda konkretnej liczby osób, jaka wyjeżdża tym pociągiem z Krakowa. Bo ja kiedy bym tego pociągu nie widział, to zawsze z małopolski wyjeżdża dosłownie pusty.

Nie mam żadnego interesu w tym, aby ten pociąg jeździł z Gliwic i szczerze mówiąc wisi mi to, nigdy w Suwałkach nie byłem i nie mam potrzeby tam być, jeśli miałbym pojechać do Warszawy to zdecydowanie wybiorę TLK Górnik.

I jeszcze raz proszę o kulturalną dyskusję, bo ja ani kolegi Desiro ani kolegi Sheva17 nie obrażam, ani nie zaczepiam, więc wymagam tego samego od Was, trochę kultury i spokoju Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

OkOuKo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Sty 2018

PostWysłany: 14-11-2018, 23:39    Odpowiedz z cytatem

osobiście kilkakrotnie jechałem pociągiem HAŃCZA zarówno w kierunku Krakowa jak i Warszawy i frekwencja nie powalała - w moim wagonie było max 10-15 osób (nie licząc weekendu, gdzie było +/-50). Uważam że wytrasowanie HAŃCZY do Gliwic jest dobrym posunięciem - kilka lat temu w podobnych godzinach kursował TLK AUGUSTYN KORDECKI / POJEZIERZE i frekwencję miał przyzwoitą, bo nawet 60% na starcie. Nie zapominajmy że nie liczy się frekwencji NA CAŁYM odcinku i nie podaje na tym przykładzie "średniej frekwencji pociągu". Bo HAŃCZA to pociąg, który można podzielić na 2 a nawet 3 odcinki Kraków - Warszawa, Warszawa - Białystok i Białystok - Suwałki/Grodno. To tak samo jakby liczyć frekwencję TLK HALNY tylko wśród podróżnych jadących TYLKO z Bydgoszczy i TYLKO do Bielska Białej lub Zakopanego. Nie zapomnijmy że pociąg jest po prostu połączeniem 2 lub 3 odcinków generujących potoki - Bydgoszcz - Poznań, Poznań - Wrocław i Wrocław - Bielsko Biała / Zakopane...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 15-11-2018, 09:21    Odpowiedz z cytatem

Sezonowy TLK PIRAT w 2019 roku ma jakiś dziwny rozkład jazdy. Zatrzymuje się w Pile, Chodzieży, Ostrowie ale już nie w Poznaniu . Czy to tylko pomyłka czy naprawdę jedzie jakoś inaczej?

pirat.png
Plik ściągnięto 4 raz(y) 60.78 KB


_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Desiro2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Mar 2011

PostWysłany: 15-11-2018, 10:28    Odpowiedz z cytatem

OkOuKo napisał/a:
osobiście kilkakrotnie jechałem pociągiem HAŃCZA zarówno w kierunku Krakowa jak i Warszawy i frekwencja nie powalała - w moim wagonie było max 10-15 osób (nie licząc weekendu, gdzie było +/-50). Uważam że wytrasowanie HAŃCZY do Gliwic jest dobrym posunięciem - kilka lat temu w podobnych godzinach kursował TLK AUGUSTYN KORDECKI / POJEZIERZE i frekwencję miał przyzwoitą, bo nawet 60% na starcie. Nie zapominajmy że nie liczy się frekwencji NA CAŁYM odcinku i nie podaje na tym przykładzie "średniej frekwencji pociągu". Bo HAŃCZA to pociąg, który można podzielić na 2 a nawet 3 odcinki Kraków - Warszawa, Warszawa - Białystok i Białystok - Suwałki/Grodno. To tak samo jakby liczyć frekwencję TLK HALNY tylko wśród podróżnych jadących TYLKO z Bydgoszczy i TYLKO do Bielska Białej lub Zakopanego. Nie zapomnijmy że pociąg jest po prostu połączeniem 2 lub 3 odcinków generujących potoki - Bydgoszcz - Poznań, Poznań - Wrocław i Wrocław - Bielsko Biała / Zakopane...


skoro tak twierdzisz, nic nie stoi na przeszkodzie aby PKPIC uruchomiła nowy TLK Kordecki czy Pojezierze z Ełku czy Suwałk do Gliwic a nie zabierała potrzebnej Krakowowi Hańczy lub też stworzyć grupę wagonów od HAŃCZY z Suwałk-Białegostoku do Gliwic, wyłączaną w Warszawie Wschodniej. Myślisz że Chopin z tymi dwoma-trzema wagonikami to jest dobry sposób na przewóz pasażerów z Hańczy? moim zdaniem NIE.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jack Daniel's Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Kwi 2015

PostWysłany: 15-11-2018, 10:34    Odpowiedz z cytatem

Desiro2 napisał/a:
skoro tak twierdzisz, nic nie stoi na przeszkodzie aby PKPIC uruchomiła nowy TLK Kordecki czy Pojezierze z Ełku czy Suwałk do Gliwic a nie zabierała potrzebnej Krakowowi Hańczy lub też stworzyć grupę wagonów od HAŃCZY z Suwałk-Białegostoku do Gliwic, wyłączaną w Warszawie Wschodniej. Myślisz że Chopin z tymi dwoma-trzema wagonikami to jest dobry sposób na przewóz pasażerów z Hańczy? moim zdaniem NIE.


Ale tą Hańczą z Krakowa jeździ dosłownie garstka osób, dla której nie ma sensu uruchamiać ani osobnego pociągu, ani grupy wagonów, ani żadnego innego połączenia o tak wczesnej godzinie. Nawet w relacji Kraków - Warszawa nie ma chętnych ludzi z Krakowa, skoro pociąg wyjeżdża prawie całkowicie pusty.

Nie wiem o co Ty walczysz. Czy nie sensowniej byłoby uruchomić z Krakowa nawet do tych Suwałk/Grodna połączenie o późniejszej porze, na które dodatkowo można by się przesiąść spokojnie z kierunku Tarnowa/Trzebini/Skawiny etc.? Ale po co, lepiej upierać się na pociągu jadącym po 4 rano, który dosłownie jest pusty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

SA 133-019 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sty 2012
Skąd: Białystok/Rybnik

PostWysłany: 15-11-2018, 11:23    Odpowiedz z cytatem

jakieś 8 -9 lat temu Suwałki miały połączenie z Krakowem porzez pociąg pośp. Kinga, który jechał przez W-we, Radom i frekwencji tez dużej nie było, a ze Hańcza teraz przez ostatnie 2-3 rozkłady jeździła w relacji Kraków-Suwałki/Grodno a od grudnia przerzucają na Katowice i Gliwice to o czymś świadczy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

OkOuKo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Sty 2018

PostWysłany: 15-11-2018, 11:42    Odpowiedz z cytatem

a może puścić IC PODLASIE Gliwice - Terespol, IC KORMORAN Kraków - Olsztyn i HAŃCZĘ zostawić jako Warszawa - Suwałki jak jeździła kilkadziesiąt lat? Mam wrażenie że niektórzy się uczepili tej Hańczy żeby mieć prestiż w Rozkładzie Jazdy i nazwę "SUWAŁKI" na odjazdach z Krakowa...

ps. CHOPIN ma 5 wagonów klasy 2
1 z Wiednia
1 z Pragi
1 z Budapesztu
2 z Bohumina
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 15-11-2018, 17:00    Odpowiedz z cytatem

Co zmieni się w rozkładzie Kolei Mazowieckich 2018/2019?

9 grudnia 2018 r. wchodzi w życie nowa edycja rozkładu jazdy pociągów. Mazowiecki przewoźnik poinformował o największych zmianach w kursowaniu jego pociągów. Kolejna aktualizacja rozkładu nastąpi 9 marca 2019 r.

Więcej:
https://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/32824/co-zmieni-sie-w-rozkladzie-kolei-mazowieckich-2018-2019.html

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 15-11-2018, 20:24    Odpowiedz z cytatem

OkOuKo napisał/a:
(...)
ps. CHOPIN ma 5 wagonów klasy 2
1 z Wiednia
1 z Pragi
1 z Budapesztu
2 z Bohumina

Wiem doskonale co napisałam Mr. Green "Chopin" ma dwa wagony do/z Bohumina, które z dni "biznesowych" kursują tylko raz w tygodniu w piątki, jeden wagon z Pragi niedostępny w systemie rezerwacji w relacji krajowej, no i wspomniane przeze mnie dwa wagony ogólnodostępne. Zajebiaszczo dostępne te rzekome 5 wagonów... Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Desiro2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Mar 2011

PostWysłany: 15-11-2018, 23:00    Odpowiedz z cytatem

IC KORMORAN jeździ już, z Wrocławia do Olsztyna, ale nie miejmy nadziei na to,że PKP IC puści więcej par do Terespola niż obecne nędzne 4 na dobę, choć taki pociąg Gliwice-Terespol byłby o wiele lepszym rozwiązaniem niż odbieranie Krakowowi Hańczy.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 16-11-2018, 01:42    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Za to niezawodny Sheva17 jak już nie ma argumentów, to skutecznie rzuca małostkowymi zaczepkami na poziomie gimnazjum, może to Ty na ogół jesteś po imprezach, nawet by to tłumaczyło fakt, że skoro ja widzę 20-25 osób w pociągu, to Ty widzisz kilka razy więcej, wszak alkohol robi swoje


Jakoś tak się dziwnie składa, że większość wypowiadających się pustek w tym składzie nie widzi. O czym to świadczy, raczej nie o ostrości Twojego wzroku Very Happy? Swoją droga godzina 4 jak widać jest w sam raz na powrót z imprezy, więc chyba jest coś na rzeczy Very Happy. Dobrze, że napisałeś, że Hańczę widywałeś na oczy Shocked. . A co do Twoich badań frekwencji to jaką metodę zastosowałeś przy ich przeprowadzaniu? Świat nauki czeka z niecierpliwością Very Happy.

A co do tłumów w Kordeckim..... Litości Very Happy. To połączenie to największy niewypał w historii...


Cytat:
Chłopie, co Ty bredzisz w ogóle? Hańcze zabierają, bo Chopin jedzie w podobnych godzinach? Przecież Chopin jedzie 2 godziny później, więc jaka to podobna godzina? Ty na prawdę odstaw ten wspomniany alkohol, bo przynosi Ci więcej szkód niż pożytku.


Sypiesz argumentami Very Happy . Otóż muszę Cię zaskoczyć - Hańcza kursuje w obydwie strony. Frekwencja do Krakowa jest bardzo duża. Jak rozumiem do Krakowa też są 2 godziny różnicy Very Happy ? Moim zdaniem właśnie zbliżone godziny kursowania tych pociągów przesądziły o zabraniu Hańczy z Krakowa. Gdyby nie idiotyczna decyzja o kierowaniu Chopina przez Kraków wszyscy nadal byliby zadowoleni.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jack Daniel's Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Kwi 2015

PostWysłany: 16-11-2018, 11:41    Odpowiedz z cytatem

sheva17 napisał/a:
co do Twoich badań frekwencji to jaką metodę zastosowałeś przy ich przeprowadzaniu? Świat nauki czeka z niecierpliwością Very Happy.


Po prostu wystarczy policzyć ilość pasażerów w tym pociągu tuż przed jego odjazdem z Krakowa, a że nie ma ich zbyt wielu to nie jest to jakiś szczególnie wielki problem. Ty jakoś nie potrafisz podać swojej metodologi liczenia frekwencji w pociągu Hańcza przy wyjeździe z Krakowa i kolejny raz proszę abyś napisał ile w Twojej ocenie (czy też na podstawie Twoich rzekomych obserwacji) osób podróżuje tym pociągiem z dworca głównego w Krakowie? Czekam na konkrety, ja już je podałem, czekam na konfrontację z Twoimi argumentami, osobiste wycieczki pod moim adresem mnie nie interesują, a jeżeli nie masz nic innego do napisania, to znaczy, że nie ma o czym rozmawiać i zabranie Hańczy z Krakowa jest w 100% zasadne i sensowne.

sheva17 napisał/a:
Moim zdaniem właśnie zbliżone godziny kursowania tych pociągów przesądziły o zabraniu Hańczy z Krakowa.


Ale zaraz, zaraz... Po pierwsze, nawet w drodze powrotnej między jednym, a drugim pociągiem jest 55 minut różnicy, co przecież nie powinno być wielkim problemem przy "gigantycznej frekwencji i dzikich tłumach", a po drugie, czy przypadkiem nie argumentowaliście tutaj, że zabranie Hańczy spowoduje utratę jedynego bezpośredniego pociągu z Krakowa do Suwałk, którym podróżują dzikie tłumy? A jeśli taki argument tu się pojawił, to dzikie tłumy jadące z Grodna/Suwałk/Białegostoku do Krakowa nie powinny być problemem w sytuacji, w której mielibyśmy konieczność uruchomienia obu pociągów w przeciągu 1 godziny na odcinku Warszawa-Kraków, ale przecież sami pisaliście, że Suwałki, SUWAŁKI NAM ZABIERAJO! Więc teoretycznie idąc waszą logiką, rozchodzi się o pociąg z Suwałk, a nie o to, że na odcinku Warszawa-Kraków coś się rzekomo będzie dublować. A jeżeli właśnie wpadliście we własne sidła no to brawo, po prostu Kraków ma ból dupy, że zabiera się tani pociąg do Warszawy jadący CMK-ą, którym w dodatku podróżuje garstka pasażerów. A, że akurat jest to połączenie w kierunku Suwałk, no to po prostu wykorzystujecie to jako zasłonę dymną do obrony zupełnie innego interesu. Gdyby ten pociąg jeździł do Gdyni, to spokojnie znalazłby się jakiś argument za tym, aby utwierdzić sensowność uruchomienia o 4:30 pociągu do Gdyni, ale nie o Gdynię by chodziło tylko o Warszawę. Że też od razu na to nie wpadłem, jak zobaczyłem pieniącego się Jarka i mającego ból tyłeczka, że mu pociążek na CMK zabierają, oh jak mi Ciebie szkoda Mr. Green Mr. Green Śmiech


Ostatnio zmieniony przez Jack Daniel's dnia 16-11-2018, 11:47, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jakubkrzeminski Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 20 Sie 2017

PostWysłany: 16-11-2018, 11:44    Odpowiedz z cytatem

świetnie, Gliwice odzyskują dawne znaczenie, aktualnie brakuje właściwie tylko dawnych kierunków Łódź i Toruń, i jest za mało pociągów na trasie Wrocław - Gliwice - Kraków bo więcej jedzie przez Częstochowę. Walczyłem o to całymi latami, władza PO pozbawiła nas nawet ostatniego pociągu do Warszawy, a teraz za czasów PiS wszystko zmienia się na coraz lepsze, to naprawdę cieszy. Bezpośrednio Gliwice-Hel z wagonami sypialnymi to chyba 1 raz w historii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jack Daniel's Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Kwi 2015

PostWysłany: 16-11-2018, 11:51    Odpowiedz z cytatem

A Tobie ile razy można pisać jedno i to samo o tej Łodzi, ze Śląska do Łodzi ani z Łodzi na Śląsk mało kto będzie jeździł co widać po pociągu TLK Stoczniowiec, który wyjeżdżając z Katowic na 3 wagonikach jest równie pustawy co ta nieszczęsna Hańcza z Krakowa. Gliwice czego dziś potrzebują to szybkich połączeń na trasie Wrocław-Opole-KK/Strzelce-GOP-Kraków, czego się w końcu doczekają po zakończeniu wszelkich prac na linii Katowice-Kraków. Żadna Łódź Gliwicom nie jest do szczęścia potrzebna, ani Łodzi nie jest potrzebny do szczęścia Śląsk, stamtąd się jeździ akurat do Warszawy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jakubkrzeminski Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 20 Sie 2017

PostWysłany: 16-11-2018, 11:53    Odpowiedz z cytatem

tak właśnie jeżdżę pomiędzy Gliwicami i Łodzią, najpierw Pendolino do Warszawy a potem IC do Łodzi Fabrycznej, i to jest wygodna możliwość, ale powroty o godzinie 19:30 tak jak pisałem są męczące bo wtedy już nie ma możliwości jazdy przez Warszawę. Zgadzam się, w sprawie pociągów z Gliwic do Wrocławia i Krakowa będę nadal walczyć i wysyłać pisma, pociągów na tej trasie pozbawiono nas w czasach PO, zobaczymy jak będzie w 2019/2020.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 38 z 68 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 37, 38, 39 ... 66, 67, 68  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl