Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Stare wagony mieszkalne PKP
Autor Wiadomość

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 29-11-2017, 16:51   Stare wagony mieszkalne PKP Odpowiedz z cytatem

Czy są jeszcze w użytku stare wagony drewniane, w których mieszkali kiedyś pracownicy kolei?
Są to wagony bardzo stare, chyba jeszcze z czasów wojennych, z warunkami, jako takimi do zamieszkania.
Teraz to chyba, żeby w takich można było na jakiś czas zamieszkać, jak latem na działce, w altance, trzeba by je odremontować i stworzyć w nich w miarę dobre warunki.

Czy to by się opłacało?

DSCN0271.jpg
Plik ściągnięto 335 raz(y) 208.87 KB


_________________
Kolejowa pasja.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 30-11-2017, 08:54    Odpowiedz z cytatem

Diken, te wagony wcale nie są takie stare. Jeszcze gdy pracowałam w PKP, a nie było to tak dawno, kolejarze jeździli z rodzinami na wczasy wagonowe. Nawet film jest taki...


_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 30-11-2017, 16:54    Odpowiedz z cytatem

No, rzeczywiście?
I są ludzie, którzy do tej pory w takich wagonach mieszkają, gdzieś w małych miejscowościach, na wsiach, bo tak im się los potoczył i to są ich jedyne domy.
Najgorzej jest mieszkać w okresie zimowym, bo tam są pewne problemy z ogrzewaniem, z ciepłą wodą, ale chyba ludzie sobie tam radzą?

Wiem, że w wielu rejonach Polski, w jakichś gminach, powiatach, a może i w większych miastach, jest po kilka takich wagonów, obok siebie, w których mieszkają rodziny i warunki tam są nie tylko ciasne, ale i trudne.

PKP, z tego co wiem, prowadzi nawet wyprzedaż tego typu wagonów, ponieważ chcą się pozbyć starego taboru, który jeszcze posiadają.
Ale w artykułach na ten temat jest napisane, że każdy kto jest chętny na zakup takiego wagonu, musi sam, na własny i zapewne nie mały koszt, przetransportować sobie wagon na własną posesję, o ile taką ma.
Nie wiem, czy to by się komuś za bardzo opłacało, wydać kasę ( nie wiem, jakie są ceny takich wagonów przy sprzedaży ) na taki wagon i jeszcze zapłacić za transport wagonu?

36.jpg
Plik ściągnięto 163 raz(y) 48.48 KB


_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

d-t-x Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lip 2011
Skąd: Poznań

PostWysłany: 11-12-2017, 19:21    Odpowiedz z cytatem

Regularnie widuję te wagony na remontowanych szlakach i wcale nie jest to rzadki widok. Co do ogrzewania - wystający komin świadczy o tym, że mają w środku jakiś piecyk (pewnie kozę).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl