Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Budowa/modernizacja linii kolejowych
Autor Wiadomość

cebi Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 17 Kwi 2018

PostWysłany: 17-04-2018, 14:45   Budowa/modernizacja linii kolejowych Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry,

Chciałbym zapytać, czy ktoś może wskazać mi jakiekolwiek reguły/zasady lub opracowania/analizy wg których budowane/modernizowane są linie kolejowe? czy każda linia jest analizowana osobno? Jeżeli tak to przez kogo? Być może są jakieś reguły, być może nawet algorytmy które wskazują, że dana trasa kolejowa biegnie tak a nie inaczej?

Podpowiem, że nie chodzi mi tu o sytuacje wg. jakich czynników zakręt ma mieć ileś stopni itp. Bardziej chodzi mi o sytuację, w jaki sposób decyduje się, że linia z punktu A biegnie do punktu C a druga linia biegnie z punktu B do punktu C a nie jest to na przykład jedna linia biegnąca z punktu A przez punkt B do punktu C. Jeżeli dany punkt B leży w pobliżu trasy z A do C to dlaczego czasem projektuje się 2 linie a czasem 1?

Mam nadzieję, że w miarę wyjaśniłem na czym polega mój problem. Dziękuje za ewentualną pomoc!

Pozdrawiam
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 16-09-2019, 11:06    Odpowiedz z cytatem

Wild: Zatwierdzono koncepcję linii kolejowych do CPK.

W piątek (20.07) zatwierdzono zaproponowany przebieg linii kolejowych, które połączą CPK z ośrodkami miejskimi w całej Polsce - poinformował pełnomocnik rządu ds. CPK Mikołaj Wild. Tym samym zapaliło się zielone światło przed inwestycjami, które mają sprawić, że polska sieć kolejowa powiększy się o przeszło 1300 km nowych linii kolejowych.

Więcej:
http://www.pasazer.com/news/39108/wild,zatwierdzono,koncepcje,linii,kolejowych,do,cpk.html

-----

Szybciej do megalotniska. Oto propozycje nowych tras na kolei.

Prawie 700 kilometrów nowych linii kolejowych ma powstać w pięciu województwach: świętokrzyskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim i lubelskim - poinformowała w poniedziałek spółka Centralny Port Komunikacyjny.

Więcej:

https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/cpk-szybciej-pociagiem-z-kielc-katowic-krakowa-rzeszowa-i-lublina,969818.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl