Ładowanie strony... proszę czekać!

Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj

FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   M.INFOKOLEJ.PL   FB.COM/INFOKOLEJ

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Przejściowka z Chałupek do Bohumina
Autor Wiadomość

mezo23 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik

PostWysłany: 30-05-2018, 07:44   Przejściowka z Chałupek do Bohumina Odpowiedz z cytatem

Witajcie kochani , jade jutro ic praha z Warszawy do Pragi , czy musze kupowac przejsciowke w CHAŁUPKACH do Bohumina ??i ile kosztuje ?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

bert Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel

PostWysłany: 30-05-2018, 22:52    Odpowiedz z cytatem

w PKP IC niema "przejściówek", odbywając przejazd w komunikacji międzynarodowej należy nabyć bilet w kasie np. Chałupki -Nohumin na wypadek kontroli przeprowadzanej przez pracowników CD

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel

PostWysłany: 06-08-2018, 09:26    Odpowiedz z cytatem

Podłączę się pod temat.

Ostatnio kombinując, jak dostać się do Pragi na jednodniowe zwiedzanie, wymyśliłem takie rozwiązanie, żeby po polskiej stronie odbyć podróż na podstawie Biletu Weekendowego, a po czeskiej stronie na podstawie Celodenní jízdenka lub Skupinová víkendová jízdenka (bilety sieciowe na całe Czechy ważne przez 1 dzień). Pomijając to czy jest to najkorzystniejsze rozwiązanie czy nie to czy z takim zestawem biletów mogę odbyć podróż na całej trasie bez dokupywania żadnych przejeściówek itp? Teoretycznie Bilet Weekendowy jest ważny na terenie całej Polski, więc powinien być ważny do punktu granicznego, a nie tylko do Zebrzydowic/Chałupek. Myśląc logicznie, podobnie sprawa powinna wyglądać z czeskimi biletami sieciowymi. Co o tym myślicie?

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 06-08-2018, 10:21   

Celodenní jízdenka lub Skupinová víkendová jízdenka obowiązuje do Chałupek (ale nie do Zebrzydowic - tak wynika z mapy). Jak więc kupisz sobie czeski bilet online, to nie powinieneś mieć problemów.
(Coś mi świta, że przejazd przez granicę dotyczył pociągów regionalnych, ale w tym momencie nie widziałem takich obostrzeń w opisie oferty, niewykluczone że szczegóły są w warunkach, ale nie mam czasu się wgryzać Smile )
Powrót do góry

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel

PostWysłany: 06-08-2018, 14:09    Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź. Problem jednak w tym, że w co najmniej jedną stronę chciałbym jechać przez Zebrzydowice IC Chopin. Wg mapy o której wspomniałeś bilet Celodenní jízdenka jest ważny do granicy, a nie do ostatniej stacji przed granicą: https://www.cd.cz/assets/typy-jizdenek/vnitrostatni-jizdenky/moravskoslezsky.pdf . Wobec tego jak rozumiem mogę dojechać do samej granicy. Pytanie teraz jaka jest interpretacja ważności naszego Biletu Weekendowego, czy jest on ważny również do granicy czy tylko do Zebrzydowic...

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 07-08-2018, 17:42   

Zasięg na mapie może być związany z tym, co wcześniej napisałem, czyli, że przejazd przez granicę na czeskim całodziennym dotyczy tylko pociągów regionalnych (a te do Zebrzydowic nie docierają). Musiałbyś się wgryźć w regulaminy szczegółowe.
Powrót do góry

Zgredzik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik

PostWysłany: 08-08-2018, 05:23    Odpowiedz z cytatem

Celodenni, vikendova, czy turystyczny POLREGIO wazny tylko do Bohumina lub na odc.Ostrava Svinov-Ostrava hl.n. w przypadku COMENIUS-a.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 08-08-2018, 09:09   

Cytat:
Celodenni, vikendova, czy turystyczny POLREGIO wazny tylko do Bohumina

A na jakiej podstawie nie można przejechać Kolejami Śląskimi do Chałupek?
Powrót do góry

bert Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel

PostWysłany: 08-08-2018, 12:43    Odpowiedz z cytatem

bilet ze zryczałtowaną cena 2 PLN

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 08-08-2018, 13:24   

bert, To jest odpowiedź na moje czy na czyje pytanie?
Powrót do góry

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel

PostWysłany: 15-08-2018, 16:47    Odpowiedz z cytatem

dddbb, jak wyżej: bilet z ceną zryczałtowaną za 2 zł. Można kupić w kasie biletowej z kodu oferty 500.

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 15-08-2018, 20:37   

Zaraz, bo coraz mniej rozumiem, o czy dyskutujemy. Dyskusja ożyła, bo forumowicz chciał przejechać na biletach sieciowych przez granicę, jadąc pociągami Intercity. Jak się do tego ma informacja o ofercie - jak rozumiem Kolei Śląskich - dot. przejściówek? Bo chyba w pociągach pospiesznych nie obowiązują?
Powrót do góry

czarkos Płeć:Mężczyzna
Użytkownik

PostWysłany: 11-09-2018, 10:02    Odpowiedz z cytatem

Podlacze sie pod temat - planuje podroz pociagiem z Bratyslawy do Katowic, znalazlem bilet na EIC Bratyslawa - Bohumin i Chalupki - Katowice (ten sam pociag), natomiast brakuje mi przejazdu przez granice.

Czy dobrze rozumiem, ze moge po prostu zostac w pociagu i poczekac na konduktora, ktory jesli przyjdzie przed Chalupkami, sprzeda mi bilet, a jesli po Chalupkach - sprawdzi ten ktory mam? Smile

I czy ktos sie orientuje, ile taki bilet Bohumin - Chalupki kosztuje?
Na koleo.pl wyczytalem ze 4zl, ale jakos nie chce mi sie wierzyc ze tylko tyle Wink

Z gory dziekuje za pomoc!
Powrót do góry

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 11-09-2018, 11:20   

Nie ma przejściówek w Intercity. Koleo pokazuje połączenia Kolei Śląskich i tu cena się zgadza.
Możesz kupić bilet w ofercie "Visit Ostrava" w cenie 6 EUR, do kupienia w kasach tylko. Albo zakupić ofertę na stronie CD - jak widzę "na już" są bilety po 237 CZK, ale jeśli z wyprzedzeniem, to widzę też za 132 korony. Zależy od terminu.
Powrót do góry

czarkos Płeć:Mężczyzna
Użytkownik

PostWysłany: 11-09-2018, 12:17    Odpowiedz z cytatem

Super, dzieki wielkie za odpowiedz! Smile
Powrót do góry
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu