Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Specjalne miejsca EIP I klasa
Autor Wiadomość

Dzida Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 31 Maj 2018
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 31-05-2018, 19:16   Specjalne miejsca EIP I klasa Odpowiedz z cytatem

Jestem tutaj trochę z przypadku, bo bo ile pociągami się interesuje to jednak skupiam się na co dzień na czym innym - ale spotkało mnie coś ciekawego, to zostawię miłośnikom temat do kawy i paluszków Smile

Kupiłem około tydzień temu bilet na EIP 3104, w sobotę jadę z Krakowa G do Warszawy C. Klasa I. Podczas rezerwacji nie wybierałem miejsca po numerkach, stuknąłem "przy stoliku" i system sam przypisał mi 41.

Zacząłem kopać i okazało się, że fajnie - 41 to jednoosobowy stolik, ale jadąc na północ będę siedział tyłem do kierunku jazdy. Chciałem uparcie zmienić na 52 lub 42 w "panelu użytkownika". Co się okazało: 42 zajęte, a przy próbie zmiany na 52 otrzymuję komunikat: "Nieprawidłowa kombinacja klasy, wagonu, przedziału i/lub miejsca.".

Nie lubię jak ktoś robi mnie w melona (a w szczególności, kiedy jest to jakiś serwer), bo przecież wszystko jest OK. wpisywałem 1, 01, i kombinowałem z różnych komputerów. Poległem. Albo więc ktoś wyrwał fotel z korzeniami, albo coś jest na rzeczy.

Na początek: konsultanci "mailowi". Dużo pytań i dużo odpowiedzi: "nie da się", "miejsce jest zajęte", "Niestety nie mamy informacji na temat dostępności wybranych miejsc" (ciekawe, a niby kto ma takie informacje?), "taką informację można uzyskać w kasie biletowej" (ciekawe, bilet kupiony zza monitora, a ja mam dymał na dworzec zapytać Panią Krystynę w kasie ocb??).

Potem w międzyczasie infolinia, oczywiście że jestem downem i nie umiem klikać w komputery i że w ogóle co Pan robi skoro nie da się samodzielnie wybierać miejsc i w ogóle to nara.

Ale w końcu jest odpowiedź papierowa, z mailowego "contact centre": "miejsce 52 jest miejscem specjalnym, które zwalniane jest na 2 godziny przed odjazdem pociągu ze stacji początkowej. Ta sama sytuacja dotyczy miejsc 51-56".

No i zostawiam Was z pytaniami: co to za miejsca, co w nich specjalnego, i dla kogo są trzymane? Czy moja teoria, że to może czekać na spóźnialskich ważniaków jest słuszna, czy coś innego przemawia za tym, że 6 krzeseł w pierwszej klasie trzyma się na ostatnią chwilę? Smile A może to względy ekonomiczne, żeby po 250PLN sprzedawać tym, którzy kupują bilety na stacji 20 minut przed odjazdem?

Rozkład miejsc dla ułatwienia wrzucam:

https://www.intercity.pl/pl/obrazy/rozklad_miejsc_pendolino/pl/wag_1.jpg
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Modus90 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Gru 2017

PostWysłany: 31-05-2018, 21:37    Odpowiedz z cytatem

Mi się wydaje, że albo opcja 1 jak piszesz "czekanie za ważniakami" lub też opcja nr 2 - czekanie za spóźnialskimi, którzy na ostatni moment rezerwują.... Opcja nr 1 wydaje mi się bardziej prawdopodobna z jednego względu - ważniacy, managerowie itp. często planują na ostatni moment i dla nich są trzymane te miejsca...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

DarekP Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Wrz 2010
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 07-06-2018, 19:52    Odpowiedz z cytatem

Coś mi świta w głowie, że miejsca 5x, w tym również w składach wagonowych, były zarezerwowane dla posłów. Trzeba by to jednak potwierdzić, plusem jest to, że obecnie są zwalniane 2 godziny przed odjazdem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl