Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Kurs Automatyk SRK
Autor Wiadomość

francuz1616 Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 26 Sie 2018

PostWysłany: 26-08-2018, 16:44   Kurs Automatyk SRK Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam mały problem, od 4 miesięcy informowalem nieraz panie w biurze ze pod koniec września idę na urlop, teraz okazuje się że pod koniec września mam zostać wysłany na kurs automatyka SRK tylko daty nie znają i nie wiedzą gdzie bedzie i jeśli kurs się zacznie to sciagna mnie z niego na "siłę" trochę mi to nie na rękę bo mam zarezerwowane bilety lotnicze za które zapłaciłem już 2 tys zlotych. I tu moje pytanie.

1. Czy wie ktoś coś o takowym kursie we wrześniu?
2. Czy w trakcie takie kursu mogę pójść na urlop?
3. Jeśli nie mogę pójść na urlop to czy mogę porostu pójść na tydzień chorobowego?

Z góry dzięki.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ocelot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Sie 2009
Skąd: Tutejszy

PostWysłany: 27-08-2018, 11:39    Odpowiedz z cytatem

Jeśli masz podpisany urlop i masz na niego zgodę to wg. mnie mogą Cię pocałować:
Zasadą jest, że pracownika nie można odwołać z powodu zaistnienia zwykłych potrzeb pracodawcy, gdyż do ustalaniu zwykłego toku pracy służy ustalenie planu urlopów.


Ale jest mały wytrych :
Przerwanie urlopu pracownika reguluje art. 167 kodeksu pracy, który przyznaje pracodawcy uprawnienie do odwołania pracownika z urlopu, gdy wystąpiły okoliczności nieprzewidziane w chwili rozpoczynania urlopu oraz gdy obecność pracownika w zaistniałej sytuacji jest konieczna. Ważne jest, aby obie przesłanki zostały spełnione razem oraz to, że okoliczności odwołania zaistniały zarówno w trakcie urlopu jak również w momencie jego rozpoczynania, których nie można było przewidzieć.

W związku z powyższym przysługuje Ci zwrot kosztów za wydaną kasę :
Art. 167 § 2 k.p. nakłada na pracodawcę obowiązek pokrycia kosztów poniesionych przez pracownika, które pozostają w bezpośrednim związku z odwołaniem pracownika z urlopu. Do takich kosztów należy zaliczyć wszystkie wydatki poniesione przez pracownika z tytułu opłacenia pobytu krajowego lub zagranicznego na urlopie, a z powodu odwołania z urlopu - niewykorzystanego pobytu. Tego rodzaju wydatkami są również koszty podróży. Dodatkowo, jeżeli w wyniku odwołania z urlopu pracownik wrócił wraz z rodziną to pracodawca powinien pokryć wszystkie wydatki poniesione również przez członka rodziny.

Czytać KP ale jak znam to życie życiem.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl