Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Najkorzystniej do Pragi
Autor Wiadomość

mussten Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Paź 2018

PostWysłany: 05-10-2018, 23:31   Najkorzystniej do Pragi Odpowiedz z cytatem

Planuję podróż w maju do Pragi pociągiem.
1. jak realne jest kupno 3 biletów w taryfie sparnight za 19€ na pociąg z niedzieli na poniedziałek

gdyby nie udało się zakupić biletu w tej cenie, jak wygląda sprawa na chwilę obecną z rozdzieleniem biletu na odcinek Warszawa-Zebrzydowice(Gr) i Bohumin-Praga?

W razie gdyby udało mi się kupić bilet tylko do Zebrzydowic to konduktor wystawi bilet na odcinek Zebrzydowice-Zebrzydowice(Gr) czy do samego Bohumina (za 58zł......)

Polscy konduktorzy kończą swoją fuchę w Zebrzydowicach(Gr)? Nie wstawią mi mandatu za jazdę na gapę na odcinku Zebrzydowice(Gr)-Bohumin? Ogólnie rzecz ujmując: mając tak rozdzielony bilet nie będzie żadnego problemu?

Proszę o logiczne wytłumaczenie mi tego, jak to wygląda na dzien dzisiejszy.....
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 06-10-2018, 02:49   

Już gdzieś było - nie ma chyba biletów typu przejściówka w Intercity, można natomiast kupić Katowice - Ostrava za 6 EUR, ale to w dziennym, bo nocny przez Katowice nie jeździ (nie wiem jak to wygląda przy relacji łączonej Katowice - Czechowice-Dz. - Ostrava w przypadku przesiadki)
Powrót do góry

mussten Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Paź 2018

PostWysłany: 06-10-2018, 09:01    Odpowiedz z cytatem

Chce to zrobić pociągiem. Ktos moglby odpowiedzieć mi jasno na moje pytania?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomek_poz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Paź 2009

PostWysłany: 06-10-2018, 10:05    Odpowiedz z cytatem

Konduktor może wystawić bilet tylko do granicy, nie sprzedaje biletów międzynarodowych. Jeżeli chodzi o pociąg Chopin, to bilet Zebrzydowice - Zebrzydowice(Gr) kosztuje w taryfie normalnej 13 zł.

Polscy konduktorzy wysiadają w Bohuminie (to oficjalna informacja), ale nie mają prawa sprawdzać biletów na odcinku Zebrzydowice(Gr) - Bohumin.

Bilet na odcinek Zebrzydowice(Gr) - Bohumin powinieneś postarać się kupić u czeskich kontrolerów, ale nie wiem, czy są obecni na tym odcinku, być może wsiadają w Petrovice u Karviné.

Podsumowując:
Warszawa - Zebrzydowice: około 53 zł (taryfa TLK-IC, wcześniej-taniej 30%)
Zebrzydowice - Zebrzydowice(Gr): 13 zł u konduktora
Zebrzydowice(Gr) - Bohumin: ?
Bohumin - Praga: około 53 zł albo taniej LeoExpress


PS. sprawdź w kwietniu, czy nie zmieniły się przepisy Smile
W 2016 roku bilet normalny razem z miejscówką z Zebrzydowic do Bohumina Chopinem kosztował 3,60 euro...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kruczek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Wrz 2009

PostWysłany: 06-10-2018, 18:48    Odpowiedz z cytatem

Nikt nie sprawdza biletów na odcinku granicznym, a ostatnio w kasie PKP Intercity słyszałem, jak pani tak radziła podróżnemu pytającego o najtańszą opcję jazdy do Pragi.
Czyli jest prosto i jasno - jak nie kupi się bezpośrednich biletów SparDay/Night, to tylko tak:
Warszawa-Chałupki/Zebrzydowice (bezpośrednie pociągi z Warszawy do Pragi jeżdżą teraz przez Chałupki)
Chałupki/Zebrzydowice-Bohumin po prostu jedziesz (zapominamy o wszelkich przejściówkach), czescy konduktorzy wsiadają zawsze w Bohuminie, a polscy wysiadają).
Na odcinek Bohumin-Praga kupujesz bilet w atrakcyjnej cenie na cd.cz i tyle. Lepiej go sobie wydrukować, bo z odbiorem urządzeń jest w CD różnie...
To przy bezpośrednim połączeniu, jeśli jednak będziesz jechać poc. jadącym z Warszawy do Wiednia, to na dalszą jazdę z Bohumina możesz sprawdzić połączenia i ceny konkurencji - RegioJeta i Leoexpressa. Ale CD też mają dobre promocje, a przy zakupie biletu tam i powrót są dodatkowe zniżki, a jak się jedzie w grupie to prawie zawsze najtaniej wyjdzie CD (wiem, bo testowałem i porównywałem ceny i dla 6 osobowej grupy przy zakupie od razu tam i powrót w weekend CD było bezkonkurencyjne w stosunku do RJ i LE).
Chyba wiesz już wszystko, mileho cestovania!

_________________
Tramwaj musi wrócić do Gliwic. Frankiewicz już odszedł!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 06-10-2018, 23:59    Odpowiedz z cytatem

Tomek_poz napisał/a:
bilet Zebrzydowice - Zebrzydowice(Gr) kosztuje w taryfie normalnej 13 zł.

Czyli Bilet Bliskomiastowy nie ma w tym przypadku zastosowania (wtedy wyszłoby 7 zł)?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mussten Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Paź 2018

PostWysłany: 07-10-2018, 18:08    Odpowiedz z cytatem

Czyli na Zebrzydowice(Gr)-Bohumin nie kupuje żadnego biletu.
A gdyby się dało zakupić w kasie bilet na odcinek Zebrzydowice(Gr)-Bohumin to ile by mógł kosztować?
Żeby byc całkowicie fair i calkowicie bezpiecznym jest sens kupować Warszawa-Zebrzydowice(Gr) i dalej Petrovice u Karvine-Praga?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomek_poz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Paź 2009

PostWysłany: 08-10-2018, 12:19    Odpowiedz z cytatem

krzychu12231 napisał/a:
Tomek_poz napisał/a:
bilet Zebrzydowice - Zebrzydowice(Gr) kosztuje w taryfie normalnej 13 zł.

Czyli Bilet Bliskomiastowy nie ma w tym przypadku zastosowania (wtedy wyszłoby 7 zł)?


Pytałem na infoeuropa@intercity i odpowiedzieli wyraźnie, że Bliskomiastowy nie obowiązuje, a zmiana konduktorów następuje w Bohuminie.

Żeby było fair, to po przekroczeniu granicy czekaj na czeskich kontrolerów. Jeżeli przyjdą, to poproś o bilet.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mussten Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Paź 2018

PostWysłany: 08-10-2018, 18:39    Odpowiedz z cytatem

Czytałem o czeskich rewizorach którym zdarza się wsiadać w Zebrzydowicach i rozpocząć "łapankę" po przekroczeniu granicy, więc postanowiłem, że z Warszawy do Bohumina pojadę Leoexpress i tam się przesiądę na pociąg. Chyba, że uda mi się kupić bilet w kasie na odcinek Zebrzydowice-Bohumin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 08-10-2018, 19:32    Odpowiedz z cytatem

Dostałem ostatnio odpowiedź od CD, że bilet od punktu granicznego można zakupić w pociągu z dopłatą 40 CZK (to samo wynika z regulaminu który wczoraj studiowałem). Wydaje mi się, że jeśli posiada się bilet po polskiej stronie do punktu granicznego to w tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie się po ruszeniu z Zebrzydowic do przedziału konduktorskiego, jeśli będzie czeska drużyna to kupisz bilet a jak nie to siłą rzeczy nie masz jak i jedziesz do Bohumina gratis. W najbliższym czasie planuję jechać to dam znać jaki był efekt.
Swoją drogą jeśli nawet jakimś cudem dostałoby się opłatę dodatkową to jej wysokość płatna na miejscu wynosi 400 CZK czyli niecałe 70 zł. Więc nie jest to jakaś tragedia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mussten Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Paź 2018

PostWysłany: 09-10-2018, 18:16    Odpowiedz z cytatem

Przy trzech osobach 210 zł to już nie wygląda tak kolorowo.
Daj znać jak przebiegla twoja podróż

[ Dodano: 09-10-2018, 22:06 ]
Wpadłem na pomysł, co by jechać bez duszy na ramieniu

Co wy na to, żeby kupić 2 bilety do Zebrzydowic(Gr) ze zniżką studencką i jeden ze szkolną, a dalej od granicy do Pragi mieć bilet grupowy weekendowy do 5 osób za 680 koron?

Dzięki temu za odcinek do Zebrzydowic(Gr) place 75 zł i dalej 115 zł, czyli niecałe 200 zł
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 07-01-2019, 17:25    Odpowiedz z cytatem

Tomek_poz napisał/a:
krzychu12231 napisał/a:
Tomek_poz napisał/a:
bilet Zebrzydowice - Zebrzydowice(Gr) kosztuje w taryfie normalnej 13 zł.

Czyli Bilet Bliskomiastowy nie ma w tym przypadku zastosowania (wtedy wyszłoby 7 zł)?


Pytałem na infoeuropa@intercity i odpowiedzieli wyraźnie, że Bliskomiastowy nie obowiązuje, a zmiana konduktorów następuje w Bohuminie.

Żeby było fair, to po przekroczeniu granicy czekaj na czeskich kontrolerów. Jeżeli przyjdą, to poproś o bilet.


Owszem, obowiązuje. I odcinek ten "z automatu" będzie kosztował 7 zł (bilet normalny) na pociągi IC (czyli na Polonię i Sobieskiego lepiej sobie odpuścić, bo to koszt już bodaj 48 zł).

Od granicy polskiej do pierwszej stacji handlowej w Czechach nie ma obsługi czeskiej i nie da się na ten odcinek kupić biletu w pociągu. BAAAAAAARDZOOO rzadko pojawiają się na nim czescy rewizorzy - wtedy można to uczynić, ale za jaką kwotę to nie wiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl