Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Wyjazd na ferie
Autor Wiadomość

pajonczek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Sty 2012

PostWysłany: 15-01-2012, 18:08   Wyjazd na ferie Odpowiedz z cytatem

Witam Zamierzam z córką wyjechać do Krakowa.Córka ma 3,5 latka.Czy mi jako rodzicowi przysługuje 95% zniżka.I czy we wagonach 2 kl jest oddzielny przedział dla matki z dzieckiem.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

morpheo
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 15-01-2012, 18:52   

Czy dziecko jest pełnosprawne? Ustawową zniżkę 95% zasadniczo posiada opiekun inwalidy I grupy oraz osoby niewidomej.

Jakiej firmy to ma być pociąg (Przewozy Regionalne czy Intercity)? W PR jest możliwość biletu ulgowego (ok.30%) w ofercie Ty i raz, dwa, trzy.
Powrót do góry

pajonczek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Sty 2012

PostWysłany: 15-01-2012, 20:50    Odpowiedz z cytatem

W tabeli zniżek wyczytałem że uprawnieni do zniżek są przewodnik lub opiekun towarzyszący w podróży osobie niezdolnej do samodzielnej egzystencji. Według mnie to takie male dziecko nie jest zdolne do samodzielnej egzystencji.I właśnie niewiem czy mi taka ulga też powinna przysługiwać.Dziecko jest pełnosprawne,zamierzam jechać pociągiem TLK.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

chlopiecdobicia Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Lip 2010

PostWysłany: 15-01-2012, 20:58    Odpowiedz z cytatem

Coś mi się wydaje, że to o niezdolności do samodzielnej egzystencji dotyczy osób, które normalnie byłyby zdolne. Dla dziecka w tym wieku stan niezdolności do samodzielnej egzystencji jest normalny, więc kombinowanie skończy się mandatem. :>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 15-01-2012, 21:03    Odpowiedz z cytatem

To o czym wyczytałeś nie dotyczy Ciebie w wypadku kiedy córka jest pełnosprawna.

Oferta dla Ciebie to Biet Rodzinny.

Gdzie dla córki nabywasz bilet zerowy a dla siebie z ulgą 33%.

Jeśli zdecydujesz się na przejazd w pociągu z całkowitą rezerwacją miejscy musisz doliczyć cenę za miejscówki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

miko frustratus
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 15-01-2012, 21:46   

Pajonczek, wszystkie dzieci do lat 4 jezdza za darmoche, w drugiej klasie ( + koszt ewentualnej miejscowki, jak kolega pospieszny wspomnial) a Ty ze znizka Rodzinna. Wykorzystuj, ile wlezie, poki mozesz te jeszcze kilka miesiecy:-) Wierz mi, jeszce zatesknisz za tymi cenami; ja juz jezdze, z 2 dzieci powyzej 4 lat, i to juz boli, psiakrew. Ale ciesze sie, ze nie mam znizki 95%, bo dzieciaki zdrowe jak cholera, wspolpasazerowie wiedza cos na ten temat:-)
Odzielne przedzialy sa, jak corka ladnie slipiami zamruga, to kondi otworzy bez pytania, a jak nie, to trzeba sie domagac. Chyba, ze jest pusto, to nie ma sensu, ja wybieram ostatnie przedzialy, ostatniego wagonu i nie ma problemu, przewaznie. Tylko na powrot z dluzszego weekendu, konduktor sam wpakowal nasze 2 rodziny do przedzialu dla matek z dziecmi do lat 4. Mnie jako ojca tez wpuscil, hehe. Mimo ze cala czworka dzieci byla grubo powyzej 4 lat.


Ostatnio zmieniony przez pospieszny dnia 15-01-2012, 21:51, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 15-01-2012, 21:51    Odpowiedz z cytatem

Ale fajna interpretacja z tym dzieckiem do lat 4 jako niezdolne do samodzielnej egzystencji. Prawdę mówiąc pierwszy raz się z takową spotykam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

miko frustratus
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 15-01-2012, 21:52   

Witja, mnie tez to rozczulilo.
Powrót do góry

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 15-01-2012, 23:47    Odpowiedz z cytatem

Ja również się pierwszy raz z taką interpretacją spotkałem. Ale również zdarzyło mi się/zdarza podróżować z dzieckiem do lat 4, i tak jak piszą przedmówcy, takie dziecko za bilet nic nie płaci, ale musisz nabyć dla niego tzw. Bilet Zerowy. Zdarza się, że kasjerka zapomni, a więc się upomnij, bo w pociągu mogą być problemy. Ty, jako rodzic/opiekun dziecka masz zniżkę 33%. Przedziały dla podróżnych z dzieckiem do lat 4 są w każdym pociągu TLK, zazwyczaj 2 na przeciętny skład, czyli 4 -5 dwójek i konduktor ma je obowiązek otworzyć, i wyprosić nieproszonych gości, jeżeli takowy przedział będzie zajęty przez osoby niepożądane. A z tą zniżka 95% to naprawdę lepiej nie kombinuj. Jeżeli córka jest zdrowa, zapłacisz tylko mandat i nabawisz się nieprzyjemności.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pajonczek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Sty 2012

PostWysłany: 16-01-2012, 05:12    Odpowiedz z cytatem

Dziękuje wszystkim. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 23-01-2023, 20:20    Odpowiedz z cytatem

Polska jedzie na ferie pociągiem. "Po zniżkach w dwie strony wyszło nam 1874,62 zł".

Więcej:

https://weekend.gazeta.pl/weekend/7,177344,29380420,polska-jedzie-na-ferie-pociagiem-po-znizkach-w-dwie-strony.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

TFZ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2019
Skąd: DC

PostWysłany: 23-01-2023, 21:47    Odpowiedz z cytatem

sympatyk zacytował:
Cytat:
Polska jedzie na ferie pociągiem. "Po zniżkach w dwie strony wyszło nam 1874,62 zł".

i odesłał:
Cytat:
https://weekend.gazeta.pl/weekend/7,177344,29380420,polska-jedzie-na-ferie-pociagiem-po-znizkach-w-dwie-strony.html

Wpłynąłem na cytowanego przestrzeń artykułu
Dama nurza się w necie i w gorącu bro(e)dzi:
Cytat:
Klaudia przezornie spojrzała w rozkład jazdy PKP jeszcze pod koniec grudnia. Chciała się upewnić, że są połączenia z Warszawy do Gdańska około 9–10 rano, żeby nie musieli się zrywać z dziećmi o świcie. Niedawno postanowiła zaplanować wydatki związane z wyjazdem. (...)
– Aż mnie zmroziło, choć w domu mam ponad 20 stopni. Ceny biletów PKP są po podwyżkach kompletnie z kosmosu – mówi. (...)Dokładny koszt biletów dla całej siódemki na pendolino już po zniżkach wyglądałby tak: 815,94 zł w dwie strony dla Klaudii i jej rodziny oraz 1058,68 zł w obie strony dla przyjaciół.

Może warto zauważyć, że o 8:25 i o 10:45 są pociągi IC? Trzeba koniecznie jechać pendolino? Ale może wtedy rozmowa byłaby zbyt banalna, by red. Angelikę Swobodę to zainteresowało...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl