Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Awaryjne Zamykanie Rogatek - Napędy Typu JEGD-50
Autor Wiadomość

pawel11610 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lip 2023
Skąd: Nowy Sącz

PostWysłany: 04-07-2023, 04:00   Awaryjne Zamykanie Rogatek - Napędy Typu JEGD-50 Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich serdecznie. Mam pytanie dotyczące awaryjnego zamykania rogatek z napędami typu JEGD-50. Na nastawnikach/manipulatorach dróżnicy oprócz przycisków do zamykania i otwierania rogatek, bardzo często mają jeszcze przycisk do awaryjnego zamykania rogatek, oznaczony jako AZ lub po prostu "Awaryjne Zamykanie". Na czym dokładnie polega to awaryjne zamykanie od strony technicznej? Co dzieje się w przypadku naciśnięcia przycisku AZ? Czy po naciśnięciu tego przycisku w napędach typu JEGD zwalniana jest jakaś blokada i drągi rogatek same swobodnie opadają, czy też przycisk AZ uruchamia jakiś osobny układ zasilania napędów rogatkowych w przypadku np awarii zasilania głównego? A jak wygląda kwestia podnoszenia rogatek po zamknięciu awaryjnym? Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje dotyczące zasady i sposobu działania mechanizmu awaryjnego zamykania rogatek. 


Serdecznie pozdrawiam, Paweł
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wodkangazico Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2010

PostWysłany: 04-07-2023, 13:11    Odpowiedz z cytatem

AZ stosuje się na nastawnikach przejazdów kategorii A, obsługiwanych "z odległości" (powyżej 60m), na krórych najpierw włącza się sygnalizacja świetlna, a dopiero po 8 lub, od kilku lat, 13 sekundach zaczynają opadać drągi.
Przycisk służy do pominięcia zwłoki czasowej i natychmiastowego rozpoczęcia zamykania, w sytuacjach awaryjnych, np. kiedy nadjeżdża niezgłoszony dróżnikowi, pociąg.
Naciśnięcie podaje "+" zasilania na stycznik sterujący kierunkiem obrotów silnika, który umieszczony jest w każdym z napędów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

pawel11610 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lip 2023
Skąd: Nowy Sącz

PostWysłany: 04-07-2023, 16:52    Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki, właśnie o to mi chodziło Smile Zawsze myślałem, że AZ stosowane jest w przypadku całkowitej awarii zasilania, ale się myliłem Very Happy Czy po naciśnięciu przycisku AZ sygnalizacja dzwiękowa na przejeździe również nie jest uruchamiana?

Pozdrawiam, Paweł
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl