Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 78, 79, 80  Następny
Rozkład jazdy 2021/2022
Autor Wiadomość

Krog Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 31 Sie 2008

PostWysłany: 16-10-2021, 20:58    Odpowiedz z cytatem

Gdzie można znaleźć grudniowy RJ z Końskich. Jeśli mają ruszyć tak jak planowali to już powinni się chwalić.

_________________
Nie kupuję produktów Made in China
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ramirez Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Wrz 2009

PostWysłany: 16-10-2021, 21:25    Odpowiedz z cytatem

Jest przecież dla Końskich rozkład podany na portalu pasażera. Jest z 9 postojów pociągów Regio.

[ Dodano: 16-10-2021, 22:27 ]
wamp napisał/a:
Ramirez napisał/a:
Tak na dobra sprawę przed remontem trasy z Lublina do Warszawy to Karkonosze z Lublina jechały. A potem Białystok skorzystał i już tak zostało.


Teraz jest po równo i Białystok nie ma nic nocnego tam i Lublin Razz

Mnie w sumie dziwi takie łatwe porzucenie pociągów nocnych na Podlasie i Mazury. Pamiętam jak latem 2018r. był Posejdon przez ełk giżycko i olsztyn, 2 tygodnie przed nie było miejscówek. Zdziwiło mnie, że usunęli to połączenie, zwłaszcza, że tam same bydlęce 111a jeździło, to nikomu taboru nie zabierało.



No to pięknie. Tak jakby na złość to było robione. Nie chcieliście takiego, to nie będzie żadnego Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

WRmnouz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Maj 2021
Skąd: Lublin

PostWysłany: 17-10-2021, 09:07    Odpowiedz z cytatem

Od grudnia IC Rubinstein (EIJ 1205 Łódź Fabryczna - Lublin Gł.) i IC Baczyński (EIJ 2622 Lublin Gł. - Wrocław Gł. ) jeżdżą tylko w jedną stronę. Przynajmniej IC Czartoryski (EIJ 2100/1205 Lublin - Łódź- Lublin) jedzie w obie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 17-10-2021, 10:23    Odpowiedz z cytatem

Sezonowy TLK Posejdon miał bardzo wysoką frekwencję zarówno w wagonach Szczecin - Białystok jak i Kołobrzeg - Łódź, kilka razy nim jechałem w latach 2017 i 2018 i zawsze był pełny. Też zupełnie nie rozumiem likwidacji tego połączenia, jedyne uzasadnienie może być takie że IC razem z MI dążą do maksymalnego ograniczenia połączeń nocnych niezależnie od frekwencji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Radek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Ostróda / Kraków

PostWysłany: 17-10-2021, 11:01    Odpowiedz z cytatem

Włókniarz "awansuje" na TLK, Kociewie bez zmiany kierunku na Widzewie, czyli przez Olechów.

Z oferty 3 par Kraków - Łódź - Poznań - Szczecin na którą to trasę kupowane były flirty w pełnej relacji nie pojedzie już żaden.

_________________
Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pabianiczanin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2008
Skąd: Pabianice

PostWysłany: 17-10-2021, 11:14    Odpowiedz z cytatem

Witam. No niestety dla Łodzi oferta dość taka sobie. A do pociągów w relacji Łódź - Kołobrzeg to po raz kolejny PIC pcha tak trochę na około przez Warszawę.
Natomiast dla Pabianic no cóż tak jak i Łódź chociaż mogli by zostawić IC "Hutnik" przez moje miasto gdyż zawsze ktoś na niego wsiadał i wysiadał ,cieszy na tą chwilę sezonowy TLK "Korsarz" Kraków - Hel/Wydmy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wamp Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Cze 2020

PostWysłany: 17-10-2021, 12:05    Odpowiedz z cytatem

krzychu12231 napisał/a:
Sezonowy TLK Posejdon miał bardzo wysoką frekwencję zarówno w wagonach Szczecin - Białystok jak i Kołobrzeg - Łódź, kilka razy nim jechałem w latach 2017 i 2018 i zawsze był pełny. Też zupełnie nie rozumiem likwidacji tego połączenia, jedyne uzasadnienie może być takie że IC razem z MI dążą do maksymalnego ograniczenia połączeń nocnych niezależnie od frekwencji.


Może ma ktoś jakiś wzór pisma do MI w którym można zapytać czy byłaby szansa przywrócić takie połączenie to bym napisał, może jakiś rynek kolejowy by pomógł, jakiś poseł, cokolwiek?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

thassos Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Wrz 2009
Skąd: Lyck

PostWysłany: 17-10-2021, 14:52    Odpowiedz z cytatem

krzychu12231 napisał/a:
Sezonowy TLK Posejdon miał bardzo wysoką frekwencję zarówno w wagonach Szczecin - Białystok jak i Kołobrzeg - Łódź, kilka razy nim jechałem w latach 2017 i 2018 i zawsze był pełny. Też zupełnie nie rozumiem likwidacji tego połączenia, jedyne uzasadnienie może być takie że IC razem z MI dążą do maksymalnego ograniczenia połączeń nocnych niezależnie od frekwencji.

Niezbadane są wyroki MI i PKP w sprawie pociągów, ich likwidacji i rozkładu. I niech nikt mi nie tłumaczy, że chodzi o dobro wyższe, dobro społęczeństwa, czy służbę społeczną, albo, że chodzi o najlepsze wykorzystanie pieniędzy podatnika. Cały czas mam wrażenie, że siedzą przy tym ludzie, którzy odwalają kawał roboty (z akcentem na ODWALAJĄ KAWAŁ). Czasami wyjdzie im coś dobrego, ale to bardziej dzieło przypadku lub ewolucji, a nie stworzonych, zamierzonych planów podnoszenia jakości organizacji transportu na wyższy poziom.... Mam wrażenie, że w tym kraju wszystko stoi na głowie: Kolej nie jest w służbie społecznej, ale jest formą łaski rządzących wobec społeczeństwa. Łaski, która na pstrym koniu jeździ.... i dobrze jeśli społeczństwo ma świadomość kto tu rządzi, i niech do rządzenia koleją się nie szykuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bylyKolejarz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Paź 2019

PostWysłany: 17-10-2021, 21:49    Odpowiedz z cytatem

Za gleboko drazycie, powodem likwidacji nocnych pociagow nie jest zadna optymalizacja, maksymalizacja czy minimalizacja tylko brak taboru.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wamp Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Cze 2020

PostWysłany: 17-10-2021, 22:35    Odpowiedz z cytatem

Słuchaj, nie uwierzę, że nie dadzą rady zoorganizować 10-15 wagonów 111A typu bydlęcy, Gamy/nurki nocą stoją nieużywane. Skoro wcześniej na Biebrzy/Branickim potrafili czarować wagony to i teraz by coś wymyślili. Przypominam, że nie uwalili jakiegoś nierentownego połączenia tylko pociąg który sezonowo potrafił mieć b. wysoką frekwencję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bylyKolejarz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Paź 2019

PostWysłany: 17-10-2021, 22:44    Odpowiedz z cytatem

Mozesz nie wierzyc, ale wagonow z wazna rewizja nie ma tylu zeby wyobiegowac nocne pociagi ktore generuja zapotrzebowanie po 2 sklady, wiec musieiby zorganizowac dodatkowe 20 - 30 wagonow a nie dodatkowe 10-15 tak jak piszesz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jajo31 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2012
Skąd: Gorzów

PostWysłany: 17-10-2021, 23:11    Odpowiedz z cytatem

IC PRZEMYŚLANIN najdłuższy czas przejazdu z wszystkich IC na odcinku Szczecin-Poznań i Poznań-Wrocław.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Radek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Ostróda / Kraków

PostWysłany: 19-10-2021, 10:15    Odpowiedz z cytatem

Skoczów - Cieszyn jeszcze nie będzie nic jeździło od grudnia?

_________________
Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 19-10-2021, 12:49    Odpowiedz z cytatem

Po latach przerwy kolej wraca do Polski powiatowej

Po latach przerwy pociągi dalekobieżne znowu zaczynają dojeżdżać do mniejszych miast. Ich tempo przejazdu mogłoby być jednak szybsze.

Powrót pociągów do części miast powiatowych umożliwia spółce PKP Intercity 10-letnia umowa, która na początku roku została zawarta z resortem infrastruktury. Zakłada ona, że przewoźnik do 2030 r. dostanie z budżetu państwa ponad 21 mld zł dofinansowania. To pozwoli mu uruchomić sieć połączeń tzw. służby publicznej, czyli obsługujących np. dojazdy na studia czy do pracy.

Więcej:
https://forsal.pl/transport/kolej/artykuly/8273834,kolej-wraca-do-polski-powiatowej.html

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

arkady850202 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Mar 2017
Skąd: Toruń

PostWysłany: 19-10-2021, 16:43    Odpowiedz z cytatem

wamp napisał/a:
To wiadomo gdzie te Darty wsadzą jak je z Białegostoku wyrzucą?


Na relacje Lublin - Wrocław Gł

[ Dodano: 19-10-2021, 17:53 ]
wamp napisał/a:
Panowie i Panie, bez numerów pociągu to możemy co najwyżej powróżyc z fusów.



To ja bym zapytał o pociąg IC 5232.

_________________
Zapraszam na swoją stronę ==>> www.kolejowagaleria.prv.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 49 z 80 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 78, 79, 80  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl