Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 38, 39, 40 ... 78, 79, 80  Następny
Rozkład jazdy 2021/2022
Autor Wiadomość

maciekx Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 27 Wrz 2021

PostWysłany: 27-09-2021, 15:28    Odpowiedz z cytatem

Macie może plany PIC dla Zielonej Góry Gł na 2021/2022? Na jakie pociągi możemy liczyć?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Silny102 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Maj 2020

PostWysłany: 27-09-2021, 15:41    Odpowiedz z cytatem

Wiadomo coś o połączeniach Częstochowa-Gdynia? Oraz ile będzie par EIP oraz EIC z Częstochowy do Warszawy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 28-09-2021, 13:22    Odpowiedz z cytatem

Mieszkańcy Żar i Żagania z bezpośrednim połączeniem z Warszawą

Poseł Anita Kucharska-Dziedzic z grupy innych posłów skierowała interpelację do ministra infrastruktury w sprawie skomunikowania kolejowego mieszkańców powiatów żarskiego i żagańskiego z Warszawą. Jak dowiadujemy się z odpowiedzi Ministerstwa, wraz z nowym rozkładem połączenie do stolicy zapewni pociąg IC „Hetman”.

Czytaj więcej:
https://kolejowyportal.pl/mieszkancy-zar-i-zagania-z-bezposrednim-polaczeniem-z-warszawa/

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 28-09-2021, 17:50    Odpowiedz z cytatem

Jak wyglądała frekwencja w Konopnickiej przez Żagań w kierunku Wrocławia to nie wiem, ale powrotnym kursem kilka razy się przejechałem wracając z Wrocławia do Zielonej Góry i zawsze frekwencja była bardzo ładna jak te 2 wagony, dopiero od Żar w kierunku Zielonej Góry robiło się pusto (co nikogo dziwić nie powinno). Wydaje mi się, że i tym razem MI razem z IC chce wyciąć pociąg na podstawie wyimaginowanych statystyk (podobnie jak TLK Pogórze prowadzący wagony z Berlina do Przemyśla, który także w żadnym razie pusty nie jeździ - pusta jeździ jedynie grupa do Krynicy i ta faktycznie powinna zostać przekierowana do Gdyni jako Karpaty).

Swoją drogą nie wiadomo czy się śmiać czy płakać - mieszkańcy chcą pociągu do Warszawy, a IC daje im pociąg do Lublina przez Kraków. A potem zlikwidują go całkiem wykazując brak potencjału w Żarach i Żaganiu dla pociągów dalekobieżnych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Torczes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lut 2012

PostWysłany: 28-09-2021, 19:18    Odpowiedz z cytatem

Niech IC zrobi "podsudecką włuczenge" z Żar (a może nawet Zielonej Góry) do Krakowa przez Legnice,Świdnice,Nyse,Kędzierzyn Koźle.Rano z Żar,powrót wieczorem.Byłoby to uzupełnienie TLK Sudety które jadą do Krakowa wieczorem przez podsudecką.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sunseed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Lip 2011
Skąd: Bruxelles

PostWysłany: 28-09-2021, 21:06    Odpowiedz z cytatem

krzychu12231 napisał/a:
Swoją drogą nie wiadomo czy się śmiać czy płakać - mieszkańcy chcą pociągu do Warszawy, a IC daje im pociąg do Lublina przez Kraków. A potem zlikwidują go całkiem wykazując brak potencjału w Żarach i Żaganiu dla pociągów dalekobieżnych.

Ale MI robi właśnie bardzo dobry ruch. Często obserwuje ten pociąg, na Wrocław mało kto tym jechał z rana bo był szybszy i sporo tańszy KD w przeciągu 30 min. Hetman uzupełnią sporą dziurę na linii do Wrocławia i już tylko na tym odcinku pociąg będzie się cieszył frekwencją. Dodatkowo, nie będzie durnej sytuacji jak obecnie z konopnicką, że pociąg we Wrocławiu jest dzielony i jedzie do Zielonej dwoma trasami.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 29-09-2021, 07:11    Odpowiedz z cytatem

krzychu12231 napisał/a:
Jak wyglądała frekwencja w Konopnickiej przez Żagań w kierunku Wrocławia to nie wiem...

Tutaj się dowiesz:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=397312#397312

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 29-09-2021, 15:21    Odpowiedz z cytatem

Sunseed, spierać się nie będę bo jako miejscowy masz na pewno lepsze dane. Faktem jest jednak to, że w kierunku Zielonej Góry frekwencja zła nie jest, w Małomicach, Żaganiu i Żarach wysiada całkiem sporo osób. To, że nie ma chętnych na jazdę miedzy Zieloną Górą a Żarami to mnie nie dziwi, skoro jest Konopnicka przez Głogów. Ostatnio rozmawiałem z kierownikiem to mówił, że gdy uruchamiali wagony przez Żagań to spodziewał się niskiej frekwencji i jest bardzo pozytywnie zaskoczony tym, ile ludzi jeździ.
Co się zaś tyczy Konopnickiej przez Głogów to ona także wylatuje od grudnia, co akurat dziwne nie jest bo w tym pociągu rzeczywiście frekwencja jest bardzo słaba, a po otwarciu LK358 i powrocie bezpośrednich połączeń z Zielonej Góry do Warszawy przez Poznań zapewne jeszcze spadnie (dla osób ze stacji pośrednich lepiej byłoby wydłużyć do Głogowa IC Lubuszanin/Zielonogórzanin).

A z innej beczki z naszego podwórka to likwidacja Mehoffera na odcinku Zielona Góra - Szczecin także nie jest najszczęśliwszym pomysłem, przynajmniej w piątki i niedziele wieczorem do Szczecina oraz w soboty i poniedziałki rano do Przemyśla spokojnie mógłby kursować, co do pozostałych dni wypowiadać się nie będę bo ani nie jechałem ani nie widziałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryczens Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Sie 2015

PostWysłany: 29-09-2021, 19:07    Odpowiedz z cytatem

OBB opublikowało RJ 2021/2022 można wyszukać połączeń do Polski które są uruchamiane przez w/w przewoźnika m.in Nightjet
Który nie pojedzie do żadnego Grazu w grudniu
Do tego prawdopodobnie nie pojedzie do Budapesztu bo pokazuje połączenie z przesiadką w Wiedniu. Dodatkowo powraca postój w Kędzierzynie-Koźlu oraz na odcinku Wrocław-Opole z postojem w Brzegu czas przejazdu wynosi 41 minut to krócej o ok. 3 minuty
Możliwe że PKP PLK opublikuje RJ 2021/2022 już w ten piątek no rozkład zamknięciowy ostatnia korekta od 7 listopada jest już zatwierdzony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wamp Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Cze 2020

PostWysłany: 29-09-2021, 19:15    Odpowiedz z cytatem

To gdzie pojedzie ten NJ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryczens Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Sie 2015

PostWysłany: 29-09-2021, 19:36    Odpowiedz z cytatem

NJ wpisany jest Berlin-Wiedeń-Berlin poniżej link do wyszukiwarki RJ na stronie przewoźnika OBB
https://www.oebb.at/en/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 30-09-2021, 15:52    Odpowiedz z cytatem

Darty zjadą z długiej trasy Białystok – Warszawa - Wrocław

ED161 Dart nie będą już obsługiwać bardzo długiej relacji Białystok – Warszawa – Wrocław z kursami do Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby. PKP Intercity zastąpi elektryczne zespoły trakcyjne na tej trasie składami wagonowymi.

Od grudniowej zmiany rozkładu jazdy Darty nie będą już kursować w bardzo długiej relacji z Białegostoku do Wrocławia i Jeleniej Góry (w weekendy do Szklarskiej Poręby). Ministerstwo Infrastruktury, w odpowiedzi na interpelację posłanki Pauliny Matysiak, tłumaczy powody takiej decyzji.

Więcej:
https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/darty-zjada-z-dlugiej-trasy-bialystok--warszawa--wroclaw-104691.html

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

jajo31 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2012
Skąd: Gorzów

PostWysłany: 30-09-2021, 18:55    Odpowiedz z cytatem

Co niektórzy na 17-18 września przepowiadali nowy rozkład na PP a mamy koniec września i cisza...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wamp Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Cze 2020

PostWysłany: 30-09-2021, 20:01    Odpowiedz z cytatem

To wiadomo gdzie te Darty wsadzą jak je z Białegostoku wyrzucą?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

falipso Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2020

PostWysłany: 30-09-2021, 20:35    Odpowiedz z cytatem

Czy dobrze słyszałem, że RJ 2021/22 opublikowane na Portalu Pasażera przełożone na listopada? Tego tematu, czytałem ten artykuł o Dartach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 39 z 80 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 38, 39, 40 ... 78, 79, 80  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl