Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Agresywni ochroniarze na Dworcu Centralnym
Autor Wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 08-03-2021, 20:38   Agresywni ochroniarze na Dworcu Centralnym Odpowiedz z cytatem

Jedna z osób przebywających 6 marca rano na Dworcu Centralnym nagrała zdarzenie, w którym dwóch ochroniarzy zwracało się do niej w sposób obelżywy. Niestety nie zabrakło też gróźb. Badane są okoliczności sprawy.

Więcej:
https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/werbalna-agresja-ochroniarzy-na-dworcu-centralnym-styl-komunikacji-nieakceptowalny-101359.html


_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 09-03-2021, 23:44    Odpowiedz z cytatem

Wykręcali ręce, przytrzymywali kolanem. Bestialska interwencja ochrony na Dworcu Centralnym

Kolejna szokująca interwencja ochrony na Dworcu Centralnym w Warszawie. Kilku funkcjonariuszy interweniowało wobec pasażerki. To, w jaki sposób potraktowali kobietę przechodzi ludzkie pojęcie. Około dziesięciu rosłych chłopów sponiewierało filigranową kobietę i powaliło ją na ziemię. Ochroniarze byli agresywni, wykrzykiwali też okropne wulgaryzmy. Przerażeni podróżni nie wiedzieli, co robić. Przechodzący przez galerię dworca policjanci nie zareagowali - także na krzyk i wołanie o pomoc.

Czytaj więcej:
https://www.se.pl/warszawa/warszawa-bestialska-interwencja-ochrony-dworzec-centralny-pkp-090321-wideo-aa-TRVj-AnxN-wPEE.html

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Olaf Skurvensen Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Lis 2012

PostWysłany: 12-03-2021, 12:32    Odpowiedz z cytatem

Przejrzałem artykuł pod tym linkiem, zatem rozumiem, że przedmówca zacytował wprost za portalem www.se.pl
Cytat:
Kilku funkcjonariuszy interweniowało wobec pasażerki.

Zauważcie Drodzy Forumowicze, że Superekspres w stosunku do ochroniarzy błędnie użył pojęcia "funkcjonariusze", albowiem w świetle przepisów dotyczących działań pracowników ochrony, nie mają oni statusu funkcjonariusza, lecz są po prostu pracownikami. Ich status określa m.in. poniższy akt prawny.

http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20130001681/O/D20131681.pdf

Odmienną kwestią pozostaje fakt, że wielu pracowników ochrony próbuje sobie uzurpować uprawnienia takie, jakie mają właśnie funkcjonariusze i w tej materii należałoby ochroniarzy pacyfikować wskazując im ich miejsce w szeregu. Sam ostatnio widziałem, jak ochroniarz "interweniował" w stosunku do nieboraka siedzącego na ławce dworca i postraszył go włączając paralizator i pokazując mu przeskok iskry elektrycznej mówiąc "wynoś się stąd, bo cię potraktuję paralizatorem". Pomijam w tym momencie fakt, kim była osoba, w stosunku do której ochroniarz podejmował interwencję, bo naprawdę czasami wygląd i pozory mogą mylić ...
Sądzę, że w ślad za inicjatywą cenionej i szanowanej Forumowiczki pod tytułem #PozwijKierpocia , wielu chętnie ogłosiłoby akcję #PozwijOchroniarza , gdyż naprawdę czasami za dużo sobie pozwalają.
Z kronikarskiego obowiązku wspomnę, że:
- swego czasu dzwoniłem do jednej z firm ochroniarskich ze skargą na zachowanie ochroniarza w Wydziale Skarbu Urzędu Miasta i od kobiety, z którą rozmawiałem dowiedziałem się, ze jest dużo skarg na ochroniarzy ...
- nie tak dawno stałem na peronie pomiędzy linią wyznaczającą ścieżkę dla niewidomych, a linią bezpieczeństwa, zatem w miejscu jak najbardziej prawidłowym i wiecie co? Ochroniarz przychrzanił się do mnie słowami "stoi pan za blisko tej linii" ... Oczywiście nawet nie stałem na tej żółtej linii z grzybkami bezpieczeństwa, ale chyba ochroniarz chciał "pokazać władzę" ... Na szczęście na dwukrotne, stanowcze powiedzenie przeze mnie "słucham", ochroniarz machnął ręka i sobie poszedł ...
Nie pozwalajmy więc przekraczać ochroniarzom ich uprawnień w stosunku do nas ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl