Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Absurdy na dolnośląskich torach
Autor Wiadomość

pawelW Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 13-09-2009, 23:35    Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o Węgliniec to prawda,ale jeśli chodzi o E30 między Wrocławiem a Legnicą to jeszcze da się zrozumiec bo tam teraz prowadzona jest modernizacja i w kilku miejscach muszą byc postoje bo jest tam ruch wachadłowy np pomiędzy Szczedzykowicami a Legnica ja w zeszłym tyg. również widzialem postój pośpiecha który jechał z Drezna do Wrocka w Malczycach ale drzwi były w nim pozamykane bez możliwości ich otwarcia przez pasażera ,byc może w Chojnowie było to samo z tym że cała magistrala od Legnicy w kierunku do Węglinca i dalej jest już po modernizacji i tam ruchu wachadłowego nie ma więc z jakich innych przyczyn technicznych muszą zatrzymywac ten szynobus?

Pozdrawiam
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

1762 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lip 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 21-12-2009, 00:11    Odpowiedz z cytatem

W poprzednim rozkładzie jazdy szynobus jadący od strony Lwówka przyjeżdżał do Jeleniej Góry i po ponad 10-minutowej przerwie, kiedy przyjechały już pociągi z Węglińca i z Wałbrzycha odjeżdżał do Szklarskiej Poręby. Frekwencja nie była w nim porywająca, ale było to doskonałe połączenie do wyprawy w góry wcześnie rano. Obecnie również jest ten pociąg (60231) i wyjeżdża z Jeleniej o 7:27. Pociąg z Wałbrzycha melduje się o 7:23. z Węglińca 7:23, ale już z Bolesławca (przez Lwówek) 7:29 i już jest kicha. Nie wiem jak będzie z obsługą Trutnova. W rozkładzie odjeżdża o 7:29 - jeżeli KD to okej, bo przyjazd z Lwówka jest 7:29 i od razu pojedzie dalej, a jeżeli PR to będziemy mieli kolejne rozkomunikowanie.

_________________
Koniec degradacji-gminy dla Chełmska Śl. i Ruszowa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

greg007 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Gru 2009
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: 04-01-2010, 20:23    Odpowiedz z cytatem

doszły mnie takie informacje, że wczoraj ostatni pociąg z Wroc. do W-cha (22:46) zepsuł sie w Jaworzynie i ludzie szli z konduktorem pieszo torami do świebodzic... czy ktoś może to potwierdzić lub sprostować?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pl Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Maj 2009

PostWysłany: 04-01-2010, 20:52    Odpowiedz z cytatem

Nie no to by były jaja jakies Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 04-01-2010, 21:38    Odpowiedz z cytatem

greg007,
Pytanie po co mieliby iść z Jaworzyny?;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

greg007 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Gru 2009
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: 05-01-2010, 21:58    Odpowiedz z cytatem

jeśli faktycznie tak bylo, to ze świebodzic jeżdzą busy do w-cha, chociaz nie wiem czy w nocy też; w każdym razie chyba łatwiej dojechać niż z jaworzyny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysiu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Lis 2008

PostWysłany: 06-01-2010, 11:22    Odpowiedz z cytatem

Z Jaworzyny do Świebodzic jest 10 km. Nie wierzę w taką wycieczkę nocą po torach. Jaki popieprzony musiałby być konduktor, żeby zrobić taką wycieczkę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kojotsk8 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Paź 2008
Skąd: Księginice

PostWysłany: 14-04-2010, 22:54   ABSURDALNA korekta RJ - podsył składu z Głogowa Odpowiedz z cytatem

Jakiś czas temu zauważyłem, że wraz z wprowadzeniem od 1.03 korekty rozkładu jazdy zmieniły się zestawienia dwóch pociągów relacji Głogów-Wrocław:
- R-66426 Głogów 6:09-Wrocław Gł. 8:03, który dowozi wielu uczniów, studentów i pracowników na godz. 9 do Wrocławia z okolicznych miejscowości, został skrócony z 2 do 1 jednostki EN57,
- zaś R-66434 Głogów 16:34-Wrocław Gł. 18:29, który nigdy nie cieszył się jakąś oszałamiającą frekwencją, jeździ teraz na 2xEN57, ale...
Dziś obserwowałem ten pociąg stojąc na przejeździe w Księginicach i jakież było moje zdziwienie, kiedy drzwi otworzyły się tylko w pierwszej jednostce. Druga, jak się okazało, to był podsył do Wrocławia składu, który przechodził z R-66423 Wrocław-Głogów. I tak jest dzień w dzień!
Kto mądry wymyślił coś takiego, żeby ludzie rano gnieździli się w jednym kiblu, a po południu jednostka wracała do Wrocławia na pusto, marnując energię?! Skoro szuka się oszczędności w taborze, to trzeba było połączyć relacje pociągów, zamiast je od nowa szatkować, a nie wymyślać takie idiotyzmy. Kto za to odpowiada?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomasi.fi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Sty 2009
Skąd: Wrocław/Kłodzko

PostWysłany: 15-04-2010, 00:17    Odpowiedz z cytatem

jakis kolejny cieć w UMWD

_________________
Moje tematy, dolnośląska kolej:
http://tnij.com/Linia_Klodzko_Nowe_Stronie_Slaskie
http://tnij.com/Linia_Na_Lotnisko_Wroclaw_Strachowice
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzysztoff Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Mar 2008
Skąd: Chojnów/Legnica

PostWysłany: 16-06-2010, 16:12    Odpowiedz z cytatem

Rozbudowa odcinka Legnica - Zgorzelec dla przystosowania go do prędkości rzędu 160km/h i nic na niej nie jeździ co mogłoby tyle wycisnąć. Szynobusy i kible może ze 100-110.. Jedynie Desiro.. żadnego pośpiecha. Kpina.

I do tego ta jazda kiblem przynajmniej na odcinku Legnica-Miłkowice-..Chojnów, kibel jak się rozpędzi to telepie nim na lewo i prawo.... nie wiem czy coś się zmieniło czy to wina feralnych kibelków, ale świeżo po remoncie e30 jak się jechało pociągiem to sunął niczym po masełku bez telepania, bez stukotów.. ;P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 16-06-2010, 16:41    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
kibel jak się rozpędzi to telepie nim na lewo i prawo.... nie wiem czy coś się zmieniło czy to wina feralnych kibelków, ale świeżo po remoncie e30 jak się jechało pociągiem to sunął niczym po masełku bez telepania, bez stukotów.. ;P

Kible są zawieszone na belce dlatego tak telepie a jak jedziesz wagonami to co innego nawet jak się jedzie nie czujesz a na odc Legnica - Węgliniec jest przecież 160.

Cytat:
Rozbudowa odcinka Legnica - Zgorzelec dla przystosowania go do prędkości rzędu 160km/h


a na Legnica - Węgliniec jest 160 Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelW Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 16-06-2010, 18:20    Odpowiedz z cytatem

i Dzieki braku drutu na Węgliniec - Zgorzelec PKP IC ma gdzieś te linie od Wrocławia po sam Zgorzelec i jej 160km/h ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzysztoff Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Mar 2008
Skąd: Chojnów/Legnica

PostWysłany: 06-07-2010, 23:14    Odpowiedz z cytatem

Dziś wieczorem będąc w Malczycach widziałem wygaszonego ET22 z jednym piętrusem Kolei Mazowieckich - pewnie nie tylko ja zwróciłem na to uwagę. Z jakiej to okazji zawitało?




@Noema:
Dziękuję za odpowiedź Smile


Ostatnio zmieniony przez krzysztoff dnia 06-07-2010, 23:44, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 06-07-2010, 23:28    Odpowiedz z cytatem

krzysztoff, piętrusy w barwach KM widywałam w Görlitz. Tutaj jest fabryka wagonów.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 07-07-2010, 08:24    Odpowiedz z cytatem

Ja wczoraj widziałem tego piętrusa w Bolesławcu koło 18.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl