Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następny
Grafficiarze polują na pociągi
Autor Wiadomość

lidl Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 15 Mar 2009

PostWysłany: 06-09-2009, 21:39    Odpowiedz z cytatem

zawias napisał/a:
(PKP mogłoby się postarać o jakiś projekt w tej sprawie żeby uwalić busy Very Happy )


widze niezdrowe podniecenie
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mariusz W.
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 07-09-2009, 16:17   

zawiasie, wskaż mi obecne normy, które wskazywałyby jak ma być pomalowany pociąg? Istnieje kilka zaleceń międzynarodowych (np. pas nad oknami klasy 1), ale ogólnych zaleceń nie ma. Kiedyś były zalecenia, by czoła lokomotyw malować na żółto, dziś to nie obowiązuje. Czy teraz ktoś krzyczy, że pociągi są mało widoczne? Zielone czoła lokomotyw w pobliżu krzaków? Wypadki na przejazdach prawie zawsze powodują kierowcy nie stosujący się do zaleceń przepisów. Obecne unormowania prawne są w tym zakresie wystarczające. Ze strony kolei środkami zapobiegawczymi są, oprócz urządzeń przejazdowych: sygnał baczność, włączone światła przednie pojazdu trakcyjnego, w niektórych przypadkach ograniczenie prędkości do 20 km/h dla czoła pociągu.
Nie ma uwarunkowań, co do malatury czoła. Z resztą jeśli piszemy o legalizacji graffiti, to bez malowania po czołach pojazdów trakcyjnych.

Co do chorego trendu z zachodu - przekonają mnie dane statystyczne przed legalizacją graffiti i po legalizacji graffiti, jeśli gdziekolwiek to wprowadzono. Jeśli takie posiadasz, to z chęcią się zapoznam.

Pomysł legalizacji graffiti jest oryginalnym pomysłem. Można pozwalać na wszystko, co nie przynosi faktycznych strat finansowych/zdrowotnych dla innych osób.

Na polskiej sieci kolejowej porusza się bardzo wiele pojazdów trakcyjnych, przecież od razu nie pomalują Ci kilku tysięcy wagonów, czy tysiąca ezt pomiędzy naprawami rewizyjnymi. Crazy
Ankieta powinna pozostać, właśnie po to by poznać zdanie innych ludzi.
Na pozostałą część nie odpowiem, bo wygląda dosyć egoistycznie.
Powrót do góry

Naczelnik Płeć:Mężczyzna
Administrator


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Polska

PostWysłany: 09-09-2009, 09:28    Odpowiedz z cytatem

Legalny spray na wagonach

Przyjaźń między PKP i twórcami graffiti jest jednak, wbrew pozorom, możliwa. Zaświadczył o tym trzeci dzień Outline Colour Festiwal.

O godzinie 14.00 na Dworcu Kaliskim w Łodzi, 3 września, na zarośniętym peronie, kilkaset metrów od budynku stacji przebywało kilkunastu grafficiarzy. Malowali dwa samotnie stojące wagony. Jeśli chodzi o funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei, to ze znudzeniem przyglądali się wykwitającym na pociągu postaciom, literom i kolorowym esom-floresom. Ze znudzeniem, gdyż interwencja nie była konieczna. Był to całkowity „legal” - kolejny punkt w programie Outline Colour Festiwal. „Bombienie” (grafficiarze nie malują, ale bombią) pociągów to źródło graffiti. Wszystko zaczęło się od pokrywania sprejem wagonów nowojorskiego metra. - Nigdy nie lubiłem skradania się po bocznicach pod osłoną nocy - mówi malarz ze ścisłej polskiej czołówki imprezy.

Powstałe w ramach OCG prace będą podziwiać pasażerowie pociągów przejeżdżających przez Kaliski. Pomalowane wagony zostaną na jednym z peronów od strony al. Włókniarzy.

źródło: Gazeta Wyborcza Łódź

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 11-09-2009, 18:14    Odpowiedz z cytatem

Ja uważam że jest to postępowanie zupełnie nierozsądne ze strony PKP. Miłośnikom zabrania się wchodzić np na lokomotywownię by focić tabor a im pozwala się nim bawić. Ja jako pasażer nie pozwalam na to...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

foot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Maj 2009
Skąd: Kraków

PostWysłany: 12-09-2009, 18:58    Odpowiedz z cytatem

Sebcio, i masz 100% racji ...... SOK pozwala sobie chodzić po peronach wandalom i niszczyć dworce a MK nie pozwoli nawet wyciągnąć aparatu .....

_________________
ThePanzet
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelW Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 14-09-2009, 03:26    Odpowiedz z cytatem

No niestety MK jest dla takiego SOK-a nie szkodliwy nie zrobi nikomu i niczemu szkody,przeciwnie chce dla kolei jak najlepiej. A takiemu kibicowi czy graficiażom z czego 2/3 to sa zwykli flamastrowicze rysujący co najwyżej jakieś literki i bazgroły..lepiej pobłażac po co z nimi walczyc w koncu sa więksi i niebezpieczni ,wiec lepiej dac im pole do popisu i niech sobie rozwala ,albo pomaluja kilka wagonow czy kibli to może na jakiś czas im ulży. To głupota ze strony władz PKP,kiedy widze tych pseudo artystów mam ochote wyjąc telefon i wysłac sms o treści" pomagam" Śmiech

Pozdrawiam

[ Dodano: 14-09-2009, 03:50 ]
A co do artystów graficiaży to jak już tu mówiono również jestem za tym aby malowali w miejscach do tego wyznaczonych . Nikt nie maluje portretów na środku autostrady tylko dla tego że wszyscy przejeżdzający będą je podziwiali ,bo to jest i nie legalne i niebezpieczne.Robią to w pracowniach lub prywatnie w domu a prace podziwiane sa w galeriach sztuki i nikt temu się specjalnie nie przciwstawia i nie dziwi.Tak samo z graficiażami,jeśli uważają się za prawdziwych artystów niech to robią w miejscach do tego wyznaczonych które jednocześnie beda służyly jako galerie ukazujące ich prace .A nie na PKP nie dośc że jest to szkoda dla mienia to jeszcze jest to niebezpieczne dla tych ludzi bo moga to przypłacic nawet życiem wpadając pod koła pociągu . I to też powinno byc całkiem normalne i nikogo nie dziwic ,niestety nasz Naród nie lubi za dużo myślec ,woli naśladowac to co robią inni mówiąc ze to jest fajne...Czemu ? nikt nie wie Ważne ze jest z zachodu ,wiec musi byc ok...Szkoda słów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 14-09-2009, 15:33    Odpowiedz z cytatem

Do momentu, kiedy nie będzie tragedii to będą malować. I tu żadne kary nie pomogą niestety. Prawda jest taka, że powinni przeznaczyć miejsce dla nich, a nie może być tak, że malują wszedzie gdzie chcą. A wiecie co mnie wkurza? Po pociągach malują, to czemu nie po swoich samochodach, skoro to takie cool. Ale najlepiej niszczyć i brudzić coś co nie jest prywatne. Śmiem twierdzić, że swojego pojazdu by nie zmalowali. Inna rzecz, że są łądne graffiti, ale też nie może być wszędzie.

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 17-09-2009, 16:10    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Do momentu, kiedy nie będzie tragedii to będą malować.
W Polsce tak jest że sprawą zajmuje się dopiero po jakiejś tragedii. Wiele problemów widać gołym okiem ale póki nic sie nie dzieje to lepiej pić herbatkę niż pracować!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

ibonek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Maj 2008
Skąd: Rudnik

PostWysłany: 21-09-2009, 15:55    Odpowiedz z cytatem

kris123 napisał/a:
Po pociągach malują, to czemu nie po swoich samochodach

Kris oni działają według zasady "jest ryzyko, jest zabawa", wiesz, adrenalina, hormony i te sprawy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 21-09-2009, 21:06    Odpowiedz z cytatem

A SOK im tą "zabawę" umożliwia. Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 21-09-2009, 21:32    Odpowiedz z cytatem

A ja mam taki wniosek aby każdego przyłapanego chuligana karać przykładnie dać szmatkę rozpuszczalnik i ubrać w kamizelkę z na plecach umieszczonym przewinieniem. Obok takich postawić strażnika który w przypadku zbyt wolnego tempa mógł zachęcić jakąś pałką albo czymś. Wiem, że kara jak ze średniowiecza i pewnie by łamała jakieś tam prawa, które można by zmienić.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelW Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 21-09-2009, 23:28    Odpowiedz z cytatem

Nie no czemu ze średniowiecza, ja myśle że to całkiem normalna sprawa zepsuł ,świadomie i dobrowolnie to nowoczesne a a naprawiac swe błędy to średniowiecze?Wink hmm zastanówmy się ..Wink Wiadomo jak napackał to niech naprawia a jak nie jset taki średniowieczny to niech zapłaci za malowanie wagonu nad którym się tak namęczył żeby go zniszczyc. Oprócz tych pałek to reszta jest całkem normalna i w niektorych krajach tak się robi i nikt specjalnie się temu nie dziwi bo to poprostu normalne. Lecz nie u nas u nas normalne jest tylko niszczenie..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 22-09-2009, 09:24    Odpowiedz z cytatem

Zaraz skojarzyło mi się z dybami. Ale w sumie trzeba by zarazić tym pomysłem większą ilość osób.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 22-09-2009, 11:26    Odpowiedz z cytatem

yusek, pomysł wcale nie ze średniowiecza. Np. w USA często za wandalizm dla młodzieży stosuje się kary typu prace społeczne. To jest dla nich największa kara, gdzie np. na budynku szkoły muszą zmazywać graffiti, albo w parku zbierać śmiecie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 22-09-2009, 11:35    Odpowiedz z cytatem

To co przedstawiamy nasz pomysł posłom (ich wystarczy 15) bo ludzi chyba z 10'000 aby coś trafiło do sejmu.

A co do pomysłu to nie jest on ze średniowiecza tylko z wieku XXI ale metody trochę średniowieczne. Przy okazji, może by tak jakieś dane na tej kamizelce ujawnić a to może zwykły sędzia jeśli uzna, że taka kara może odstraszać następnych. W Kościerzynie był kiedyś taki sędzia, który jeśli złapali pijanego kierowce dawał zdjęcie jego prawa jazdy do Gryfu kościerskiego (powiatowego dodatku do Dziennika Bałtyckiego). I teraz w powiecie nie słyszy się by pijanego za kierownicą złapali.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 9 z 12 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl