Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Następny
Grafficiarze polują na pociągi
Autor Wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 20-07-2009, 23:12    Odpowiedz z cytatem

Trochę siedziałem na wykładach w gdańskiej ASP, co ugruntowało moje przekonanie, że od artystów trzeba się trzymać jak najdalej. Co do moich obaw to nie są bezpodstawne szczególnie jeśli chodzi o malowanie po szybach i czołach, gdyż jak się takiemu wyznaczy granicę, że dotąd może malować to i tak pomaluje metr dalej bo to będzie illegal a o to mu chodzi.Co do skutków ubocznych to jakby ich nie było składy nie musiałyby być czyszczone, co wiąże się z kosztami. A w sowim życiu widziałem wiele powierzchni w których ktoś położył farbę na brud i wyszło z tego coś okropnego ale dopiero po kilku latach szczególnie to widać na powierzchniach gładkich a takie mają wagony. A co do tego jakie wagony są pomalowane to widziałem stare wagony, które rdza zżera i zamalowane składy IC i odwrotnie w sumie nie ma reguły. Co do uznania tego za sztukę, to akurat wada tych wszelakich humanistów, którzy nie potrafią zrobić porządku takiego jak jest w geografii czy matematyce. Więc dla niektórych może być sztuką nawet oddawanie moczu na placu w centrum miasta, więc i umieszczenie napisu LECHIA KRULE[sic!] może być sztuką. Co do tego grafitti, nie znam zbytnio niemieckiego więc nie potrafię odczytać tego napisu, jeśli to jest napis, znajdujacego się na górze natomiast na dole jest trochę mniej typowy ale mural, na którym ktoś umieścił wypowiedz mającą 2 wulgaryzmy i błąd językowy, pewnie uznając skoro można malować to on też może. Więc z tego powodu chociaż jestem zdania by tępić takie zachowania. Z kolei jeśli będą grafiki, które pokryją szarą żelbetową ścianę mające jakąś wartość artystyczną to jestem w stanie to zaakceptować, ale preferował bym jednak mural.

A co do obrazy można w sumie po mnie jeździć jak się chce jak się nie obrażam (tak łatwo).

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Spooky91 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Sie 2009
Skąd: Wieluń

PostWysłany: 10-08-2009, 05:34    Odpowiedz z cytatem

A ja kibicuję wandalom. Niech rozwalą pociągi w drobny mak, może wtedy PKP uświadomi sobie, że bez zdecydowanych działań nic nie wskórają w walce z wandalizmem. A tak poza tym - kilka stron wcześniej było powiedziane, że wandale bardzo upodobali sobie wrocławskie składy do malowania na nich graffiti. Z tego co wiem, do Wrocławia przyjeżdżają też składy Deutsche Bahn. Czy one też padają ofiarami wandali?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 16-08-2009, 22:21    Odpowiedz z cytatem


IC też nie radzi sobie z huliganami ;(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

matuh Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Cze 2009

PostWysłany: 16-08-2009, 23:30    Odpowiedz z cytatem

jestem ciekawy jak do sprawy podchodza na Slowacji, gdyz tam z tego co zauwazylem, co drugi pociag kursujacy w Bratyslawie byl wlasnie z jakims graffiti
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 17-08-2009, 12:42    Odpowiedz z cytatem

Co do tego filmu to widać na nim bajzel na 120, ale nie ma powybijanych szyb. Przypadek?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 17-08-2009, 19:43    Odpowiedz z cytatem

Cholera by wzięła. Tyle forsy idzie na modernizację składów a oni niszczą. A potem dziwić się, że składów coraz mniej. Ja nie wiem jak tam można niszczyć. Ciekawe czy w domu też tak robią. Pomijam fakt gdzie był SOK czy konduktor.
ZASTANÓWMY SIĘ CO ROBIMY!!!!!!!!

[ Dodano: 17-08-2009, 19:47 ]
A przy okazji mała korekta. Pociąg D a nie PSmile

[ Dodano: 17-08-2009, 19:47 ]
A przy okazji ten pociąg zostaje czy go likwidują??

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mariusz W.
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 17-08-2009, 22:48   

matuh napisał/a:
jestem ciekawy jak do sprawy podchodza na Slowacji, gdyz tam z tego co zauwazylem, co drugi pociag kursujacy w Bratyslawie byl wlasnie z jakims graffiti
Bo tam graffiti nie jest łączone z wandalizmem?

Nawet tu na forum niesłusznie połączono wątki wandalizmu z wątkiem o graffiti.
Powrót do góry

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 17-08-2009, 23:46    Odpowiedz z cytatem

A dlaczego niesłusznie? Malarstwo jest sztuką, a gdybym tak pomalował twój np. twój prywatny samochód w chmurki i kwiatuszki albo twoje drzwi to też byś twierdził, że to nie wandalizm?

Nawet sobie nie wyobrażasz jakie cholerne pieniądze idą na odmalowywanie składów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mariusz W.
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 18-08-2009, 12:53   

Iktornie, to że graffiti często jest połączone z aktami wandalizmu, nie oznacza, że graffiti=wandalizm.

Był wątek o graffiti i był o wandalizmie. Była nawet sonda, tymczasem wątki połączono, a sonda zniknęła, chociaż wiele osób z ciekawością by zobaczyło ostateczne wyniki.
Wandalizm jest bez wątpliwości aktem szkodliwym dla ogółu społeczeństwa.
Natomiast samo graffiti już takim aktem nie jest. Zależnie od gustu, może się to komuś podobać, lub nie.

Jeśli byś pomalował moje drzwi, lub samochód za moją zgodą, to nie byłoby to wandalizmem. To moje prywatne rzeczy, mam pełne prawo decydować, co z nimi zrobię w granicach prawa.

Pociągi w większości przypadków są dobrem ogólnym społeczeństwa, a nie rzeczą prywatną. Ich malatura to kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje. Niektórym może się podobać, niektórym nie - to nie jest ważne. Ważne, żeby pociągi dobrze spełniały swoją funkcję, jaką jest usługa przewozu. Malatura to kwestia niskiego rzędu.

A zamiast wydawać pieniądze na odmalowywanie składów można zastosować legalizację graffiti - z warunkami, jakie wymieniłem już w tym wątku. Paradoksalnie może zmniejszyć ilość graffiti, ale o tym już wystarczająco napisałem w tym wątku.
Powrót do góry

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 18-08-2009, 13:24    Odpowiedz z cytatem

Ale zarząd kolei nie zgadza się na umieszczanie graffiti na pociągach - dlatego jest to wandalizm. Pomalowane składy są uważane przez ogół społeczeństwa za zniszczone.

Dlatego wciąż powtarzam, jeśli ktoś chce sobie malować to dlaczego nie robi tego na swojej własności (w domu, na swoim samochodzie, na swoich drzwiach)? Malowanie bez zgody miasta, zarządów kolei, właściciela itp. równa się ich niszczeniu.

No a twoje porównanie do legalizacji graffiti jest dla mnie co najmniej bezsensowne. Malowanie nie jest zabronione, jeśli nie ma na celu niszczenia. Pociąg ma wyglądać jak pociąg. Ciekawe jakie były by wyniki sondy, gdybyśmy pokazali skład pomalowany graffiti i nowo odmalowany skład - ciekawe który z nich pasażerowie uznali by za ładniejszy. Stawiam, że 95% odrzuci pomalowany w graffiti.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 18-08-2009, 17:22    Odpowiedz z cytatem

Ładne grafitti też jest potrzebne, bo ubarwia nasz świat, byle bez przesady.

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lidl Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 15 Mar 2009

PostWysłany: 20-08-2009, 17:07    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ale zarząd kolei nie zgadza się na umieszczanie graffiti na pociągach - dlatego jest to wandalizm. Pomalowane składy są uważane przez ogół społeczeństwa za zniszczone.

Dlatego wciąż powtarzam, jeśli ktoś chce sobie malować to dlaczego nie robi tego na swojej własności (w domu, na swoim samochodzie, na swoich drzwiach)? Malowanie bez zgody miasta, zarządów kolei, właściciela itp. równa się ich niszczeniu.


Zarzad kolei nie jest wlascicielem pociagow.

_________________
Beton http://pastebin.com/f3956f14b historia moich ostrzezen Laughing Beton
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 20-08-2009, 17:20    Odpowiedz z cytatem

kris123 napisał/a:
Ładne grafitti też jest potrzebne, bo ubarwia nasz świat, byle bez przesady.


Po pierwsze Ładne grafitti? Po drugie nie wiem czy jest potrzebne jeśli o mnie chodzi to malowanie na znakach, tablicach powoduje zmniejszenie ich czytelności co może powodować niebezpieczeństwo. Po trzecie ubarwia nasz świat tu raczej się nie zgodzę, gdyż oprócz ciał idealnie przezroczystych wszystko ma kolor nawet szary beton.

A co do tolerowania tego, to niektórzy tolerują np. palenie na imprezach masowych, a szczególnie osoby palące, które jeszcze mają pretensje jak im się zwraca uwagę na to, że łamią prawo.

Ja powiem tak jak pokaże mi ktoś grafitti (nie mylić z muralem) i dla do porównania zdjęcie tego obiektu z przed kilku lat, gdzie obiekt nie był zanieczyszczony to może się przekonam. Bo ja widzę jedynie akty wandalizmu pozbawione jakichkolwiek wartości artystycznych.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lidl Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 15 Mar 2009

PostWysłany: 20-08-2009, 17:41    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Po pierwsze Ładne grafitti? Po drugie nie wiem czy jest potrzebne jeśli o mnie chodzi to malowanie na znakach, tablicach powoduje zmniejszenie ich czytelności co może powodować niebezpieczeństwo.


kto mowi o znakach?


Cytat:
A co do tolerowania tego, to niektórzy tolerują np. palenie na imprezach masowych


a co w tym zlego?

_________________
Beton http://pastebin.com/f3956f14b historia moich ostrzezen Laughing Beton
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 20-08-2009, 17:51    Odpowiedz z cytatem

lidl napisał/a:
Cytat:
Po pierwsze Ładne grafitti? Po drugie nie wiem czy jest potrzebne jeśli o mnie chodzi to malowanie na znakach, tablicach powoduje zmniejszenie ich czytelności co może powodować niebezpieczeństwo.


kto mowi o znakach?

Widzę z autopsji jak zniszczone są znaki w tunelach przy wejściach na przystanki tramwajowe albo są zamalowane nazwy stacji.

Cytat:

Cytat:
A co do tolerowania tego, to niektórzy tolerują np. palenie na imprezach masowych


a co w tym zlego?


Skoro inni mogę używać gazów bojowych łamiąc między innymi Konwencje Genewską to ja chce mieć pozwolenie do strzelania do nich, gdyż statystycznie patrząc na uszczerbki na zdrowi jak ktoś zacznie palić w tłumie to zrobi ludziom (sumarycznie) większą szkodę niż jakby rzucił nożem w losowy kierunek.
Przy okazji w państwach w których palenie tytoniu w miejscach publicznych było zakazane lub nie praktykowanie (gdyż było to źle widziane) ludzie byli zdrowsi, było mniej zwolnień lekarskich, rosła wydajność pracy oraz była mniejsza ilość rent dziwne co?

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 12 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl