Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Afera finansowa w PR Szczecin
Autor Wiadomość

Romuald Marczak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Kwi 2007

PostWysłany: 25-10-2007, 13:42    Odpowiedz z cytatem

Zacytuję zatem jeszcze raz wyroki Sądu Najwyższego. Coś zmusiło SN do ich wydania. Zapewne te wszystkie "nieprawda". Proponuję wczytać się dokładnie w treść wszystkich a w treść ostatniego przede wszystkim.

Warunkiem obowiązywania regulaminu zakładowego funduszu świadczeń socjalnych jest jego uzgodnienie ze wszystkimi organizacjami związkowymi działającymi w zakładzie pracy (art. 8 ust. 2 ustawy z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, t.j. Dz.U. z 1996 r. nr 70, poz. 335 ze zm., w brzmieniu obowiązującym w 1996 r.) - wyrok SN z dnia 11 maja 1999 r., sygn. akt I PKN 664/98, OSNP 2000/14/540.


Dysponowanie przez pracodawcę środkami zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, bez uzgodnienia z zakładowymi organizacjami związkowymi, uprawnia te organizacje do żądania przekazania przez pracodawcę na rzecz funduszu rozdysponowanych kwot (art. 8 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, t.j. Dz.U. z 1996 r. nr 70, poz. 335 ze zm.) - wyrok SN z dnia 19 listopada 1997 r., sygn. akt I PKN 373/97, OSNP 1998/17/507.


Pracodawca administrujący środkami zakładowego funduszu świadczeń socjalnych nie może ich wydatkować niezgodnie z regulaminem zakładowej działalności socjalnej, którego postanowienia nie mogą być sprzeczne z zasadą przyznawania świadczeń według kryterium socjalnego, to jest uzależniającego przyznawanie ulgowych usług i świadczeń wyłącznie od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej osoby uprawnionej do korzystania z Funduszu. (Wyrok SN z 20 sierpnia 2001 r., I PKN 579/00, OSNP 2003/14/331)

Co do dogłębnej analizy mojej wypowiedzi nie zamierzam dyskutować, bo została ona poszatkowana na zdania, fragmenty zdań i wyrazy wyrwane z kontekstu. A przyykładem tego niech będzie:
Cytat:
Rozdział bonów i finansowanie wczasów pod gruszą uregulowany był zapisami w regulaminie ZFŚS.
Nieprawda.
Reguluje to zapis Ustawy, Regulaminu i przyjęty przez Komisję Socjalną preliminarz.


Niezależna komisja socjalna może sobie podejmować jakie chce uchwały, ale to pracodawcę ustawa wyznacza do przestrzegania prawa. Pracodawcę, a więc spółkę, bo zapewne taki zapis jest w regulaminie pracy, że pracodawcą jest spółka. Czynności pracodawcy wykonuje zarząd i upoważnia do tego zazwyczaj prezesa zarządu. Zarząd z kolei udziela pełnomocnictwa do wykonywania czynności z zakresu prawa pracy wobec podległych pracowników dyrektora zakładu. W centrali spółki jest komórka kontroli wewnętrznej. Jeżeli w PR mają problemy z obsadzeniem tego stanowiska osobą do tego odpowiednio przygotowaną i bezkompromisową, to gotów jestem udzielić konsultacji i udzielić rekomendacji.


Ostatnio zmieniony przez Romuald Marczak dnia 25-10-2007, 13:58, w całości zmieniany 2 razy
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk73_05 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Wrz 2007

PostWysłany: 25-10-2007, 13:52    Odpowiedz z cytatem

Romuald Marczak napisał/a:


Co do dogłębnej analizy mojej wypowiedzi nie zamierzam dyskutować, bo została ona poszatkowana na zdania, fragmenty zdań i wyrazy wyrwane z kontekstu. A przyykładem tego niech będzie:
Cytat:
Rozdział bonów i finansowanie wczasów pod gruszą uregulowany był zapisami w regulaminie ZFŚS.
Nieprawda.
Reguluje to zapis Ustawy, Regulaminu i przyjęty przez Komisję Socjalną preliminarz.


To bardzo ważne, ponieważ poprzednie uregulowania nie mówiły jak dziś:

Ustawa o ZFŚS
Art. 8.
1. Przyznawanie ulgowych usług i świadczeń oraz wysokość dopłat z Funduszu
uzależnia się od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej osoby uprawnionej do
korzystania z Funduszu.

Poprzednio wszyscy dostawali po równo.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Romuald Marczak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Kwi 2007

PostWysłany: 25-10-2007, 14:10    Odpowiedz z cytatem

Proponuję nie udowadniać mi, że czarne jest czarne a białe jest białe. Ja to wiem i to napisałem. Wcześniej wyroki Sądu Najwyższego umieściłem w temacie "Narada socjalna". Wiem też, jak to białe czy czarne wygląda w praktyce, dlatego zarzutów swoich wobec zarządu, kontroli wewnętrznej i dyrektora zakładu nie wycofuję.

[ Dodano: 25-10-2007, 17:12 ]
Cytat:
To bardzo ważne, ponieważ poprzednie uregulowania nie mówiły jak dziś:
Ustawa o ZFŚS
Art. 8.
1. Przyznawanie ulgowych usług i świadczeń oraz wysokość dopłat z Funduszu
uzależnia się od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej osoby uprawnionej do
korzystania z Funduszu.
Poprzednio wszyscy dostawali po równo.

Przepis ten w identycznym brzmieniu znajduje się w pierwszej wersji ustawy z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych podpisanej przez Lecha Wałęsę i opublikowanej w Dzienniku Ustaw nr 43 z 1994 r. poz.163: http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=file&id=WDU19940430163&type=2&name=D19940163.pdf
Ponieważ gdzieniegdzie "było po równo", to Sąd Najwyższy wydał 20 sierpnia 2001 r. wyrok I PKN 579/00, OSNP 2003/14/331. Ktoś musiał do sądu się poskarżyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

altharak Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 24 Paź 2007

PostWysłany: 25-10-2007, 18:16    Odpowiedz z cytatem

Ciekawe, że wiele wypowiadających się osób, mimo nieznajomości tematu tak doskonale się w nim porusza. Dlaczego nie poczekać na wyniki postępowania prokuratorskiego, skoro się już toczy. Nie chodzi tu tylko o Dyrektora i jego stanowisko, ale o wszystkich pracowników. Ciekawe co powiedzą Panowie tak łatwo osądzający dyrekcję jeśli okaże się że to uciemiężone zwykłe pracownice to zrobiły, nie zastanawiając się że krzywdzą nie tylko dyrektora, ale wszystkich pracowników. Dyrektor nie musiał z konduktorów robić złodziei bo wielu z nich samych się zrobiło. Wykrycie tego procederu nie było widocznie łatwe skoro nie wykrywały tego kontrole funduszu socjalnego ani kontrolerzy badający bilanse zakładów?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 26-10-2007, 18:32    Odpowiedz z cytatem

Wielki przekręt w PKP

Prokuratura rozpoczęła śledztwo w sprawie zdefraudowania miliona zł z funduszu socjalnego zachodniopomorskiego PKP.

Do czasu wyjaśnienia sprawy dyrektor zakładu Andrzej Chańko i jego zastępca Andrzej Tomaszewski zostali zawieszeni w pełnieniu obowiązków.

Nieprawidłowości związane z wydawaniem pieniędzy z funduszu socjalnego ujawniła niedawna kontrola prowadzona przez Biuro Audytu Wewnętrznego PKP Przewozy Regionalne.

- Panowie dyrektorzy zostali zawieszeni przez zarząd spółki w pełnieniu swoich obowiązków do czasu wyjaśnienia nieprawidłowości - informuje Łukasz Kurpiewski, rzecznik prasowy PKP PR. - Nie oznacza to jednak, że są osobami podejrzanymi w tej sprawie.

Kurpiewski zdementował krążące pogłoski o tym, jakoby dyrektorzy zostali aresztowani oraz wyprowadzeni z budynku ZZPR przez policję czy Centralne Biuro Śledcze.

Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa Szczecin-Śródmieście.

- Prowadzone jest postępowanie w sprawie przywłaszczenia z funduszu socjalnego ok. 1 mln zł - potwierdza Małgorzata Wojciechowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Nikomu nie przedstawiono jeszcze zarzutów. Prokuraturę zawiadomił o sprawie dyrektor Andrzej Chańko.

Do czasu wyjaśnienia sprawy obowiązki dyrektora Zachodniopomorskiego Zakładu Przewozów Regionalnych pełni Zbigniew Kryś. W rozmowie z "Głosem" nie chciał on wczoraj komentować sprawy.

źródło: Głos Szczeciński

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Naczelnik Płeć:Mężczyzna
Administrator


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Polska

PostWysłany: 27-10-2007, 14:45    Odpowiedz z cytatem

Wypowiedź z Rynku Kolejowego (cytat)
http://rynek-kolejowy.pl/index.php?p=wiecej&id=6897

Dysponentem ZFS jest jednosobowo szef zakładu i on za niego odpowiada. Komisje socjalne, regulaminy - owszem, ale i tak nie zmienia to prawnej odpowiedzialności.

Co to znaczy "milin złotych wyparował" ? Faktury są? Jakie? Lewe? Czy prawdziwe? Za co te faktury. A płatności to jak były realizowane? Rozumiem, że przelewy internetowe - księgowa wprowadza, a dyrektor zatwierdza - inaczej przelewy nie wyjdą. Jak było inaczej, to znaczy, że było źle. Chańko mógł zautoryzować coś, co przeoczył, ale to łatwo sprawdzić. Przecież dokumenty są, faktury za usługi lub zakupy, dokumenty bankowe - za co i na jakie konto przelano. Wystarczy porównać i wiadomo co i gdzie "wyparowało".

Niestety, to słabo wygląda w mediach. Za mało sensacyjnie.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

altharak Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 24 Paź 2007

PostWysłany: 27-10-2007, 19:53    Odpowiedz z cytatem

No właśnie po to jest kontrola żeby to wyjaśniła. Dlatego twierdzę, że trzeba poczekać z oskarżeniami do czasu jej zakończenia. Fakt, że suma przyprawia o zawrót głowy. Jestem pracownikiem tego zakładu i naprawdę mnie ta sytuacja przybija. Dlatego proszę uważajcie pisząc różne rzeczy, bo to dotyka nie tylko dyrektora ale wszystkich pracowników, przynajmniej tych co jako tako identyfikują się z zakładem i nie jest im wszystko jedno.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Romuald Marczak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Kwi 2007

PostWysłany: 29-10-2007, 12:46    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Rozumiem, że przelewy internetowe - księgowa wprowadza, a dyrektor zatwierdza - inaczej przelewy nie wyjdą. Jak było inaczej, to znaczy, że było źle. Chańko mógł zautoryzować coś, co przeoczył, ale to łatwo sprawdzić.

Rzeczowe podejście do sprawy. Jest tylko jedno "ale". W czasie nieobecności dyrektora też ktoś autoryzuje przelewy.

Nie miałem zastępcy, ale z urlopów korzystałem i czasami z różnych powodów mnie nie było. Miałem dwie osoby upoważnione do autoryzowania przelewów: tę, która dane wprowadzała - kierownika zespołu i drugiego kierownika zespołu. Przelewy musieli autoryzować wspólnie. Ja robiłem to sam. Mimo to, zdarzyło się, że pieniądze zostały przelane bez mojego i ich udziału. Zrobiła to urzędniczka, której oni pozostawili swoje klucze do systemu a sami byli w tym czasie na urlopie. Ja byłem w pracy. Urzędniczka powiadomiła mnie, że przelew, którego pilnowałem parę dni wcześniej został zrealizowany. Takie przypadki też się zdarzają i tylko przez przypadek wyszła na jaw beztroska osób, którym zaufałem. Mogło być gorzej...

Oczywiście, kradzież łatwo wykryć i udowodnić winę. Wystarczy szczegółowa analiza faktur i kont, na które przelewy zrealizowano. No chyba, ze obracano gotówką? To znacznie proceder ułatwia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kocio47 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lis 2007
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 07-11-2007, 18:39   GDZIE SA PIENIADZE Z PR SZCZECIN 1 000 000 Zł. Odpowiedz z cytatem

Przykro jest że okradziono zwykłych pracowników z funduszu socjalnego na kwotę 1 000 000 zł. w PR Szczecin.
Winowajcami były pracownice działu finansowego które od 5 lat wyprowadzały pieniądze na swoje konta.
Pytanie ca robiła Pani Dyrektor Finansowa w latach 2003 - 2006, bo obecnie jest na urlopie bezpłatnym jako z PR urlopowana i zajmuje się sprawami dla PKP SA - Wacha. Kadra Kieronicza tj Dyrektor, zastępca, jest na urlopowaniu zastępuje go Dyrektor Kryś z PR Poznań.

[ Dodano: 07-11-2007, 20:51 ]
Pracownicy Działu Finansowego tj. 3 Panie wywodzą się z Sekcji Szczecin Dąbie, gdzie ich naczelnikiem był obecny urlopowany Dyrektor PR Szczecin Hańko. Zaufanie jak i brak czujności Dyrektora spowodowało że jego najlepsze pracownice zrobiły go na szaro, a najlepsze to że największe nieprawidłowości były gdy Dyrektorem Finansowym była protegowana Hańki którą ściągnoł z PKP SA i obecnie urlopowana ( bezpłatny ) dalej jest u Wacha.
Dyrektorem tymczasowym jest Dyrektor PR Poznań - Kryś Shocked
Pozdrawiam Kocio47
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kocio47 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lis 2007
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 17-11-2007, 19:16   Podzielone stołki w PR Szczecin Odpowiedz z cytatem

Dwa oblicza osobowości Przewodniczącego Związku Zawodowego Pana Dziwulskiego Dariusza z PR Szczecin:
1.Swoim członkom związku wciska kit, że chce bronić Dyrektora A. Chańko, a potajemnie z swoją kliką wysłali CV do Warszawy o nominację na nowego Dyrektora PR Szczecin Pana Ryszarda Wowczkę- obecnego Naczelnika IC Szczecin.
Tajna grupa to: R. Wowczko - IC Szczecin, M. Forkasiewicz - Naczelnik Sekcji Wzgórze Hetmańskie w PR Szczecin, Baranowski J - IC, A. Werycho Naczelnik Sekcji PRSP Szczecin, E. Sobczak Naczelnik Dyspozytury.M. Filipek Naczelnik w PR Szczecin, K. Królik Naczelnik w PR Szczecin.
Ludzie - członkowie związku ZZK PZ nie ufajcie wybranemu swojemu Przewodniczącemu Panu D. Dziwulskiemu bo wciska wam kit to człowiek z dwoma twarzami. Crazy

PS. Od kiedy to Naczelnik Sekcji Pan Adam Werycho może być Przewodniczącym Kasy PKZP - Statut zabrania łączenia funkcji, ale władza im tylko w głowie. Bang
Jeżeli ww wymienieni by dostali władzę to dopiero by się działo, nie takie przekręty by były? 1 milion to pryszcz Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

altharak Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 24 Paź 2007

PostWysłany: 21-11-2007, 20:30    Odpowiedz z cytatem

Kocio 47 czy cierpisz na dysleksję? Czy też udajesz mniej inteligentnego, niż w rzeczywistości jesteś? Pewny jesteś, że te głupoty które powypisywałeś są prawdą, bo wydaje się, że skrzywdziłeś conajmniej kilka osób. Przynależność do związków jest dobrowolna, podobnie zresztą jak do kasy zapomogowo - pożyczkowej. Wiesz co to wybory? Czytając Twoje oskarżenia nie mogę się oprzeć wrażeniu, że może startowałeś na przewodniczącego związku lub kasy zapomogowej i przegrałeś? Sugerujesz, że wszystkie osoby będące na zebraniach wyborczych źle wybrały - bo to były głosowania. Każdego można posądzić o różne rzeczy, zwłaszcza jeśli nie odpowiada się za swoje słowa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kocio47 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lis 2007
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 22-11-2007, 18:24    Odpowiedz z cytatem

Nie jestem związkowcem, ale wydaje mi się że członkom związku nie wciska się kitu a tak robi Przewodniczący Związku Pan Dziwulski Dariusz. Niech zajmie się problemami zwykłych członków związku a nie wyborami Kierownictwa PR Szczecin tj. Dyrektora, a gabinet cieni jest faktem opisanym wcześniej.
Osoba która mi przekazuje w/w wiadomości wie na bieżąco co się dzieje w PR Szczecin. Chytry
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rosa-rosa Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 23 Paź 2007
Skąd: Zachodniopomorskie

PostWysłany: 26-11-2007, 17:10    Odpowiedz z cytatem

Ja mam propozycję dla kocio47 - może skoro taką łatwością podajesz cudze nazwiska, podasz również swoje i swojego tak dobrego informatora z PR Szczecin (może ta osoba sama chciałaby zostać Dyrektorem PR Szczecin). Wszyscy związkowcy ZZKPZ będą mogli Ci wtedy uwierzyć.

A tak na marginesie to nie zdziwiło by mnie gdybyś okazał się jednym z "najlepszych kolegów Pana Przewodniczącego", jednym z tych którzy ciągle u Niego przesiadują. On niestety otoczył się ludźmi, którym nie powinien ufać,gdyż Oni co nowy Przewodniczący - to go uwielbiają. A więc kocio47 miej odwagę i ujawnij swoje personalia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kaziu Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 24 Paź 2007
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 30-11-2007, 19:11    Odpowiedz z cytatem

Czesc KRYCHA
Moze sie nie znamy ale pracuje w jednej z PR tzn tej aferowej. Mam pytanko czy moze cos ci wiadomo na temat zawieszonych Panow Dyrektorow Andrzeja Ch i Andrzeja T. Bo w zakładzie zapanowala zmowa milczenia a podobno dzis 30.11. mial sie rozstrzygnac ich los. Kontrolerzy spolkowi staraja sie jakos zminimalizowac sprawe bo sami wczesniej przeprowadzali kontrole w zakladzie i przez 5 lat nic nie odkryli dlatego beda chcieli ochronic swoje tluste dupska /doslownie/

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 01-12-2007, 08:07    Odpowiedz z cytatem

Kaziu, niestety nic nie wiem, bo nie zajmuję się tą sprawą. Ale wiem, że są osoby, które wiedzą dużo, tylko z nieznanych mi powodów wolą milczeć.

Dotarły jednak do mnie lakoniczne informacje, że afera finansowa w PR Szczecin ma znacznie szerszy zasięg niż tylko defraudacja miliona zł z funduszu socjalnego, ale jak już wspomniałam, szczegółów nie znam.

Gdyby jednak ktoś zechciał podzielić się swoją wiedzą w tym temacie, nawet anonimowo, to czekam na maile. Dyskrecja gwarantowana!

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl