Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 42, 43, 44 ... 48, 49, 50  Następny
Linia Jelenia Góra - Karpacz
Autor Wiadomość

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 08-02-2017, 14:27   

Kornik1983, niestety, ale takie usługi świadczą jedynie droższe hotele czy pensjonaty, a tańsze kwatery co najwyżej tego typu usługi oferują jedynie z przystanku autobusowego w Karpaczu. Ja myślę że KD busy do Karpacza zdobędą popularność, pod warunkiem skomunikowania w Jeleniej Górze z każdym pociągiem z/do Wrocławia. Informacja o takim skomunikowani u powinna być także podawana przez megafony podczas zapowiadania danego pociągu na każdej stacji pośredniej między Wrocławiem a Jelenią Górą.
Przejdź na dół

skubi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Paź 2007

PostWysłany: 08-02-2017, 14:34    Odpowiedz z cytatem

W rozkładach powinno być podawane Szklarska Poręba Górna/Karpacz z przesiadką do KKA w stacji Jelenia Góra do Karpacza.Ciekawe czy dadzą ray z liczbą miejsc w weekend majowy,boże ciało,wakacje itd. w autobusach jak i w Impulsach bo dojdzie do składu wielu pasażerów .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kornik1983 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Zabobrze

PostWysłany: 08-02-2017, 15:08    Odpowiedz z cytatem

Rozkładowiec napisał/a:
Kornik1983, niestety, ale takie usługi świadczą jedynie droższe hotele czy pensjonaty, a tańsze kwatery co najwyżej tego typu usługi oferują jedynie z przystanku autobusowego w Karpaczu. Ja myślę że KD busy do Karpacza zdobędą popularność, pod warunkiem skomunikowania w Jeleniej Górze z każdym pociągiem z/do Wrocławia. Informacja o takim skomunikowani u powinna być także podawana przez megafony podczas zapowiadania danego pociągu na każdej stacji pośredniej między Wrocławiem a Jelenią Górą.

1) To zależy jak pogadasz, jeżeli ty pokrywasz koszty, to żadna różnica czy zabiorą Ciebie z Jeleniej Góry z dworca czy z Karpacza z przystanku. I tak przeważnie jeżdżą taxi-busy z Karpacza.
2) Ja się bardzo cieszę z uruchomienia tych autobusów KD. Po pierwsze zawsze to większy wybór oferty dojazdu do Karpacza. Dla tych co jadą koleją spore udogodnienie. Jeden bilet (poza IC), przesiadka praktycznie door to door na dworcu w Jeleniej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ufoludek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lip 2011

PostWysłany: 02-03-2017, 08:49    Odpowiedz z cytatem

I jak będzie z tymi połączeniami busowymi do Karpacza? Miały pojawić się w marcu, a tu już temin publikacji zmian rozkładu minął. Planuję większą grupą wypad w Karkonosze na początku kwietnia i nie wiem czy jest sens nastawiać się na dobry dojazd. Ktoś z KD może rozwinąć temat?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 02-03-2017, 14:25    Odpowiedz z cytatem

ufoludek, władze KD zdążyły już nas przyzwyczaić do tego, że najpierw coś hucznie zapowiadają, a potem bardzo mozolnie to wprowadzają w życie. Albo temat upada. Beton czuwa!

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

skubi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Paź 2007

PostWysłany: 02-03-2017, 15:11    Odpowiedz z cytatem

Chociaż żeby ruszyły przed Wielkanocą , w co wątpię Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 04-03-2017, 22:46    Odpowiedz z cytatem

nie będzie połączeń ani do Karpacza ani do Lubina! BRAWO!
w zamian będą Pol Busy do Środy Śląskiej i Malczyc czy jakoś tak...
...tam gdzie pociągi jeżdżą

_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 08-05-2017, 12:58    Odpowiedz z cytatem

Dolnośląskie nie było zainteresowane połączeniami do Karpacza?

Poseł Robert Winnicki wystosował do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa interpelację w sprawie reaktywacji połączeń kolejowych Jelenia Góra – Karpacz. – Karkonosze to coraz popularniejsze miejsce wypoczynku. Znaczącą barierą dla rozwoju tych terenów jest brak połączenia kolejowego do Karpacza – przyznaje w liście do ministerstwa. Resort jednak wyjaśnia, że to z braku zainteresowania województwa nie dojdzie do reaktywacji trasy. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna.

Więcej:
http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/dolnoslaskie-nie-bylo-zainteresowane-polaczeniami-do-karpacza-81575.html

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

skubi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Paź 2007

PostWysłany: 10-10-2017, 14:21    Odpowiedz z cytatem

Od 15.10.17 KD uruchamia 16 par KKA pomiędzy Jelenią Górą a Karpaczem . Jak informowali w radio Muzyczne Radio ze względu na częste zmiany rozkładu jazdy pociągów nie będą zapewnione skomunikowania lecz oferta 16 par połączeń powinna być odpowiednia do odjazdów pociągów i nie powinno być problemów z przesiadką w Jeleniej Górze. Czyli 16 par to wychodzi od 5 rano do 20 co godzinę Smile

[ Dodano: 10-10-2017, 15:36 ]
Dodam że także PKS Jelenia Góra zmienia rozkład od 15.10 na trasie Jelenia Góra-Karpacz czyli będzie walka o pasażera . Ciekawe czy KD wprowadzą jakąś dobrą ofertę na tej trasie .

[ Dodano: 10-10-2017, 16:00 ]
Dostałem przed chwilą odpowiedz od KD że rozkład będzie dostępny jutro .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 10-10-2017, 15:10    Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj jest 10 października, a nie znalazłem nigdzie oficjalnej informacji na temat tej KKA. Co do rozkładu PKS Jelenia Góra, to na stronie internetowej przewoźnika jest informacja o zmianie rozkładu, ale nie za bardzo wiem na czym te zmiany polegają, bo w wyszukiwarce połączeń nie znajduję żadnych różnic pomiędzy rozkładem na dzień 13 i 16 października. Wcale się więc nie zdziwię, że ta KKA okaże się kursami PKS Jelenia Góra podjeżdżającymi pod dworzec kolejowy i honorującymi bilety KD.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

skubi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Paź 2007

PostWysłany: 10-10-2017, 15:59    Odpowiedz z cytatem

W Muzycznym Radio wydanie o 14,30 mowa była o niskopodłogowych nowoczesnych autobusach.PKS Jelenia Góra zazwyczaj podaje nie kompletne informacje . Wszystko okaże się 15,10 co PKS kombinuje , możliwe że będzie redukował kursy z powodu wejścia KD na tasę JG-Karpacz . KD jutro opublikuje rozkład i mam nadzieje że będzie dobry bilet za 5zł. Obecnie PKS 7zł. a busiarze nie wiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 10-10-2017, 16:01    Odpowiedz z cytatem

Pożyjemy, zobaczymy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kaja805
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 10-10-2017, 21:59   

https://twitter.com/search?f=tweets&q=%23tweetupkd&src=typd

Przechwytywanie.JPG
Plik ściągnięto 10 raz(y) 20.43 KB

Powrót do góry

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 11-10-2017, 08:23   

Cytat:
ze względu na częste zmiany rozkładu jazdy pociągów nie będą zapewnione skomunikowania

Brak gwarancji skomunikowania między pociągami i autobusami tego samego przewoźnika to lekkie przegięcie.
Powrót do góry

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 11-10-2017, 16:07    Odpowiedz z cytatem

Mnie się wydaję, że będą to autobusy PKS Jelenia Góra zajeżdżające na dworzec kolejowy, w których będą honorowane bilety KD, dlatego nie będzie skomunikowań.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 43 z 50 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 42, 43, 44 ... 48, 49, 50  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl