Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Dopłaty do pociągów we Francji
Autor Wiadomość

wandaw Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 21 Lut 2008

PostWysłany: 17-03-2008, 15:26    Odpowiedz z cytatem

Dzięki za informację. A jeszcze jedno. Czy bilet FIP ważny jest na metro, czy niekoniecznie?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 17-03-2008, 18:42    Odpowiedz z cytatem

Odpowiedź na twoje pytanie jest już w tym temacie, poprzeglądaj inne posty. Chyba nawet ja na to pytanie komuś innemu odpowiadałem wcześniej Smile
Ale celem przypomnienia. Paryskie metro należy do RATP (miejski przewoźnik) i bilety FIP są nie ważne. Natomiast paryski RER należy zarówno do SNCF jak i do RATP - i tutaj bilety FIP ważne są na niektórych odcinkach (przejrzyj ten temat, wcześniej wszystko jest podane).
Miłych podróży we Francji życzę!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Renee Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 25 Cze 2007
Skąd: W-wa

PostWysłany: 29-12-2008, 21:57    Odpowiedz z cytatem

eurostar napisał/a:
Dopłata na trasie Paris - Strasbourg do FIP wynosi 1,50 EURO. Są jednak duże problemy z dostaniem miejscówki. W pociągach przeważnie jest 100% zapełnienia. Jeśli nie kupimy miejscówki wcześniej, to w pociągu zamiast 1,50 zapłacimy niestety 20 euro.



w październiku płaciłam juz 10 euro za miejscówkę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 30-12-2008, 18:39    Odpowiedz z cytatem

A jakieś bliższe szczegóły ? Dzień, pociąg, godzina, gdzie kupowana miejscówka ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

dan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2006
Skąd: Opole

PostWysłany: 30-12-2008, 19:05    Odpowiedz z cytatem

Bilet z września, cena miejscówki 1,50 eur.

Obraz 263 009.jpg
Plik ściągnięto 259 raz(y) 116.14 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 31-12-2008, 00:17    Odpowiedz z cytatem

Jeśli dobrze pamiętam, to zniżka którą masz napisaną na bilecie AG/AYT Droit SNCF a Presenter to jest kod zniżki dla pracownika SNCF, ale nie mam całkowitej pewności Smile. Jak kupowałem miejscówki na bilet FIP, czesto dostawałem taki kod, ale kilka razy zdarzyło mi się mieć kod zniżki FIP.
We Francji często mi się to zdarza, kasjerzy jak nie wiedzą jaką wpisać zniżkę, wpisują coś innego - np kilka razy zamiast zniżki na legitymację FIP dostawałem famille nombreuse, czyli wielodzietna rodzina 50% - heh, ta sama zniżka, ale inaczej się nazywa.

PS i bilet który zeskanowałeś jest w okresie normalnym (periode normale), a całkiem możliwe, że w okresie szczytu (periode du point) zapłaciłbyś więcej, ale jeśli dobrze się orientuję, to obowiązuje tylko w 2 klasie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 31-12-2008, 09:16    Odpowiedz z cytatem

Problem z wbiciem w kasie właściwego kodu ze zniżką FIP jest w wielu krajach. W Polskim systemie kurs90 taka zniżka wogóle nie istnieje. Jak ktoś chce kupić bilet 50% na legitymację FIP, kasa wbija zniżkę 50% UMOWA.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

dan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2006
Skąd: Opole

PostWysłany: 31-12-2008, 18:27    Odpowiedz z cytatem

W ubiegłych latach kupowałem miejscówki TGV w 1 klasie za 1,50 eur. Być może teraz kosztują one już więcej. Ta cena jest dla pociągów w okresie PERIODE NORMALE. Najlepiej sprawdzić na francuskim rozkładzie jazdy czy jest PERIODE NORMALE czy PERIODE PONTE, widać tam, że cały bilet jest droższy. Kiedyś płaciłem 13,50 eur z Calais do Marseille.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Frogu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Sty 2009
Skąd: Białystok

PostWysłany: 04-01-2009, 21:01    Odpowiedz z cytatem

Witam.

Nie tak dawno wróciłem z mojej pierwszej podróży z FIP (Niemcy, Francja, Hiszpania, Portugalia) i miałem okazję przekonać się na własnej skórze ile wynosi dopłata do FIP w godzinach szczytu.

W najbliższych dniach postaram się zamieścić na forum relację z wyjazdu zawierająca najważniejsze informacje i wskazówki.

Pozdrawiam Paweł.

bilet.JPG
Plik ściągnięto 237 raz(y) 152.4 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 07-01-2009, 01:07    Odpowiedz z cytatem

Na twoim bilecie, jako kod zniżki również widzę "carte AG/AYT", a sam miałem kilka razy na bilecie kod zniżki "FIP loisir", więc jednak wydaje mnie się, że to jest kod zniżki dla pracownika SNCF.
Na TGV (i na inne pociągi z miejscówkami) zawsze kupuję miejscówki przez Internet i nigdy nie miałem problemu przy kontroli biletów (cena to 1,5e na każdy pociąg krajowy - zarówno na 1 jak i na 2 klasę).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Frogu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Sty 2009
Skąd: Białystok

PostWysłany: 07-01-2009, 19:24    Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.

Dokładnie na moim bilecie widnieje "carte AG/AYT" ale za nim do tego doszło w okienku zebrała się komisja pracowników kolei francuskiej, która do oglądała bilet wielokrotnie, po czym udała się na zaplecze. Powróciwszy po 2-3 minutach stwierdziła ze wszystko jest w porządku i wystawiła mi miejscówkę. Jak się później okazało ze złą datą. Także radzę wszystkim dokładnie sprawdzić bilet za nim odejdziecie od okienka.

Co do zakupu miejscówek przez Internet również polecam ten sposób i ze swojej strony mogę potwierdzić, że podczas kontroli nie ma żadnych problemów, raz nawet nie żądano ode mnie miejscówki wystarczyło pokazanie biletu FIP-owskiego.

Jedne co mogę dodać od siebie to, to że przy wyborze sposobu odbioru biletów należy zaznaczyć opcję "odbiór osobisty w kasie". Wiąże się to co prawda ze staniem w kolejce ale innej możliwości nie mamy. Już wyjaśniam dlaczego. Francuskie automaty biletowe z których tak chętnie korzystają miejscowi po prostu nie akceptują polskich kart płatniczych z paskiem magnetycznym. Francuzi poszli o krok do przodu i używają kart z chipem których my nie posiadamy. Z naszymi kartami płatniczymi nie pozostaje nic innego jak tylko skierować się do okienka i tam bez problemu odbierzemy nasze miejscówki.

Podobnie sytuacja wygląda w metrze, dlatego też warto mieć ze sobą trochę drobnych. Cena jednorazowego biletu to 1,6 euro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 07-01-2009, 19:48    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Francuzi poszli o krok do przodu i używają kart z chipem których my nie posiadamy.

Mam karty z chipem (zwykłą płatniczą i kredytową) - mBank takie wydaje.

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 07-01-2009, 21:40    Odpowiedz z cytatem

Co do miejscówek kupionych przez Internet, to są 3 sposoby ich odbioru:
* darmowa dostawa pocztą do domu (jeśli poczta zgubi bilet należy pokazać w kasie numer biletu - reference - oraz nazwisko i wydadzą nam drugą miejscówkę, za którą trzeba jednak jeszcze raz zapłacić, ale można uzyskać za to zwrot od SNCF)
* odebranie w kasie. Należy przedstawić dokument z nazwiskiem oraz kartę, która użyliśmy przy płatności przez Internet (tego wymaga autoryzacja)
* wydrukowanie na drukarce w domu, ale taka miejscówka jest ważna z dokumentem tożsamości (na bilecie jest imię i nazwisko oraz data urodzenia). Bilet można wydrukować do pliku do formatu pdf i wydrukować na dowolnej drukarce na dowolnym komputerze.

Ja zawsze wybierałem dostawę do domu, jeszcze nigdy poczta mi nie zgubiła biletów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Darek1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Sie 2009
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 31-08-2009, 23:14    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Co do miejscówek kupionych przez Internet,

...witam.Nie mogę znaleźć sposobu-strony gdzie zakupić można tylko dopłatę do FIP-np na Francję-są rezerwacje ale całościowe. Proszę o podpowiedź.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 01-09-2009, 00:24    Odpowiedz z cytatem

Darek1, nie rozumiem twojej odpowiedzi.

Darek1 napisał/a:
Nie mogę znaleźć sposobu-strony gdzie zakupić można tylko dopłatę do FIP

Wcześniej pisałem o stronie kolei francuskich: http://www.voyages-sncf.com/

Darek1 napisał/a:
na Francję-są rezerwacje ale całościowe

Trzeba wybrać odpowiednią zniżkę. U nas też są różne: np. emeryt, rodzina uczeń, promocje (rodzinny, weekendowy).
Ja przez Internet wybieram coś w rodzaju naszych sieciowych (cena 1,5 euro).

Frogu napisał/a:
(...)przy wyborze sposobu odbioru biletów należy zaznaczyć opcję "odbiór osobisty w kasie". (...)Francuskie automaty biletowe z których tak chętnie korzystają miejscowi po prostu nie akceptują polskich kart płatniczych z paskiem magnetycznym

Niestety prawda. Polska karta z pakiem magnetycznym dostaje komunikat mniej-więcej: "karta nierozpoznana proszę włożyć inną". Szkoda. Przyjmuje tylko te z chipem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl