Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Dopłaty do pociągów we Francji
Autor Wiadomość

Darek1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Sie 2009
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 02-09-2009, 20:44    Odpowiedz z cytatem

Dzięki.
Tę stronę widziałem -ale tam nie ma jęz. ang.- a franc. to dla mnie czarna magia. Ale dziękuję i tak. To nie była odpowiedź tylko nawiązanie do tematu mojej prośby.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 02-09-2009, 21:19    Odpowiedz z cytatem

Na stronie http://www.voyages-sncf.com/ jest dostępna wersja językowa: francuska, angielska, niemiecka, hiszpańska.

Jeśli che się korzystać z innej wersji językowej, jak francuski, należy wejść na: http://www.tgv-europe.com/ Niestety, naciskając na polską flagę, nie ma języka polskiego Sad

Aha, zniżka którą ja zawsze wybieram kupując miejscówki do FIP to po angielsku chyba "daily" się nazywa, po fr. "abonnament fortait" - do 1 jak i do 2 klasy cena 1,5 euro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PanLukasz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Maj 2009
Skąd: Posen

PostWysłany: 15-12-2009, 00:58    Odpowiedz z cytatem

Ponieważ planuję w przyszłym roku wybrać się do Portugalii via Niemcy, Francję, Hiszpanię, chciałbym się dowiedzieć, czy członek rodziny pracownika/emeryta dostaje darmowy bilet na SNCF w 1. klasie czy na przykład tylko zniżkę w wysokości 50%?

_________________
cośtam cośtam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 15-12-2009, 02:32    Odpowiedz z cytatem

Tylko pracownik ma darmowy bilet na SNCF. Rodzina albo kupuje normalny, albo ma (jeśli posiada) 50% zniżki ma legitymację FIP.

Polecam promocje. Można kupić na 2 albo 3 miesiące przed odjazdem - nocne pośpieszne od 15 euro, TGV od 22 euro (2 klasa), 1 klasa odpowiednio (brak miejsc siedzących / 35 euro).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kanonik4 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Kwi 2010

PostWysłany: 16-04-2010, 11:39    Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie, mam pytanie w związku z biletami na TGV kupowanymi w promocji np z 2-miesięcznym wyprzedzeniem (np. na trasie Lille-Paryż 17 euro zamiast 38). Czy to znaczy, że od tej promocyjnej ceny nie przysługuje już 50% zniżka na FIP dla członków rodziny pracownika? A jeśli przysługuje, to jak ją zrealizować zamawiając bilety wcześniej przez Internet? Przepraszam jeśli to oczywiste, ale to mój pierwszy raz Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 16-04-2010, 12:46    Odpowiedz z cytatem

Promocje nie łączą się z żadnymi zniżkami i takie bilety ważne są tylko w danym pociągu. Tzn. jak kupisz na TGV o godzinie 11:00 to nie możesz jechać żadnym innym, tylko tym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wtyka85 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Kwi 2010
Skąd: Strzegom / Wrocław

PostWysłany: 05-05-2010, 09:40   UWAGA olbrzymia dopłata we Francji do CNL Odpowiedz z cytatem

Wróciłem już ze swojej pierwszej podróży z FIP'em. Prawie wszystko było ok oprócz Francji. Gdy tylko dotarłem do Paryża i zanim jeszcze zacząłem zwiedzać te piękne miasto, najpierw udałem się do kasy biletowej aby od razu kupić miejscówki na nocny pociąg CNL (Paryż - Berlin godzina 20:20) Oczywiście jestem posiadaczem biletu FIP. Więc wyraźnie kilkakrotnie mówię Pani że chcę kupić tylko miejscówki na ten pociąg ponieważ bilety już mam. A Pani do mnie mówi 120 Euro za dwie osoby. Tłumacze Jej że to nie możliwe gdyż jadąc dwa dni wcześniej z Berlina do Amsterdamu też pociągiem CNL zapłaciłem tylko po 4 euro za same miejscówki. Pomyślałem że może nie ma wolnych miejsc i Pani oferuje mi jakiś wagon sypialny, niestety nie za cenę 60 euro Pani oferowała mi miejsce siedzące. I z przykrością muszę stwierdzić że powoływałem się na wszystko, (regulamin, forum, internet) i nie udało mi się przekonać żadnego (bo próbowałem w innych okienkach) kasjera do sprzedania samej miejscówki. Ostatecznie wsiadłem do pociągu bez rezerwacji i nie było najmniejszych problemów - pociąg był prawie całkowicie pusty, a konduktorowi powiedziałem że nie zdążyłem kupić miejscówki, ponieważ wskoczyłem do pociągu w ostatniej chwili a On machnął ręką, uśmiechnął się i poszedł, a ja więcej już nie widziałem żadnego konduktora.

Proszę wyjaśnijcie mi dlaczego we Francji chcieli taką wysoką dopłatę ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 05-05-2010, 10:21    Odpowiedz z cytatem

Prawdopodobnie trafiłeś na ciężki przypadek tępej kasjerki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

PiterTarnów Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Kwi 2009

PostWysłany: 05-05-2010, 11:20    Odpowiedz z cytatem

niestety Francja przoduje w ilości tępych lub złosliwych kasjerów : jadąc 2 lata temu zpod Tuluzy do Lourdes tam i z powrotem kupując bilety z kartą zniżkową kasjer zażyczył sobie 50 eur,mimo tłumaczenia że powinno być taniej ponieważ parę dni wcześniej inne znajome osoby jechały za 30 eur ,nic to nie dało,daremne tłumaczenia, a parę godzin pózniej inna kasjerka bez problemu sprzedała te bilety po 30 eur za osobę więc nie wiem co o tym myśleć: olewactwo czy złośliwość kasjerów ? naprawdę czeski film

_________________
2000-2010. Dziesięć lat upadku i niszczenia polskiej kolei,którego apogeum nastąpiło 1 grudnia 2008 - w dniu przejęcia pospiesznych przez PKP IC !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wtyka85 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Kwi 2010
Skąd: Strzegom / Wrocław

PostWysłany: 05-05-2010, 11:54    Odpowiedz z cytatem

Cenna uwaga dla przyszłych podróżujących - nie przejmujcie się kasjerami w razie czego tylko wsiadajcie do pociągu. Z konduktorem szybciej się dogadacie. I nie przejmujcie się jak Wam będą mówić że pociąg jest już pełny Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 05-05-2010, 20:09    Odpowiedz z cytatem

Trafiłeś na tępą kasjerkę. We Francji kasjerzy mają olbrzymie problemy ze sprzedażą miejscówek do FIP na pociągi międzynarodowe, a nawet na swoje własne krajowe! Oj ileż to razy we Francji miałem problemy z kupnem właściwej miejscówki, zdarzało się, że chodziłem do wszystkich okienek, a nawet jechałem na inny dworzec.

Potem, nauczony doświadczeniem, kupowałem miejscówkę w Niemczech, a na połączenia krajowe przez Internet i miałem spokojną głowę.

Te CNL Berlin-Paryż-Berlin kosztuje siedzące 2 klasy 4 euro, kuszetka BC-6 20 euro, kuszetka BC-4 30 euro, sypialny T3 40 euro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 05-05-2010, 20:45    Odpowiedz z cytatem

Ale to ceny komunikacji wewnętrznej, ja płaciłem ciut więcej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 05-05-2010, 20:49    Odpowiedz z cytatem

W listopadzie dokładnie tyle podała mi kasjerka w DB Reisezentrum w Berlin Hauptbahnhof na trasie Berlin-Paryż. Ale od nowego rozkładu mogło się zmienić, jeszcze nie jechałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 06-05-2010, 19:58    Odpowiedz z cytatem

Najprawdopodobniej podała Ci z cennika, a w momencie jakbyś już kupował to okazałoby się że jest trochę więcej, też tak miałem w bahn.comfort jak kupowałem miejscówkę na EN do Salzburga. Najpierw podała cenę standardową 4 euro, a wyszło 19 euro, byłem na to psychicznie przygotowany, bo wiedziałem że ma być taka cena
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 06-05-2010, 20:26    Odpowiedz z cytatem

Właśnie nie! Wydrukowała mi miejscówkę za 4 euro Berlin-Paryż. Miałem napisane a blankiecie Rezervierung City Night Line.

A ile ostatnio płaciłeś? Bo dla przykładu w 2005 za to połączenie skasowali ode mnie 7 euro, w 2007 albo w 2008 10 euro. I to zarówno Niemcy jak i Francuzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl