Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 93, 94, 95  Następny
Linia JG - Lwówek Śląski - Zebrzydowa
Autor Wiadomość

Michał LG9 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Z Legnicy

PostWysłany: 20-04-2009, 17:06   Sabotaż PKP PLK na linii JG - Lwówek Śl. Odpowiedz z cytatem

Póki co znalałem bardzo niepokojącą wiadomość na wykazie prędkośći dotyczacych przyszłego rozkładu jazdy (na stronie plk) a mianowicie zamiar wprowadzenia ograniczenia prędkośći na linii 283 na odcinku Jelenia Góra - Lwówek Śląski do 30km\h (także dla szynobusów !) Czyli widzimy że betoniarscy partacze z IZ Wałbrzych zaczynają znowu pokazywać pazurki ! Szklarskiej , Kudowy nie udalo im się zapieprzyć to teraz przymierzają się do Lwówka ! Nie sposób też nie zauważyć tego że może mieć a może raczej napewno ma to coś wspólnego z planowanym przejęciem od nowego rozkładu jazdy przewozów na tej linii przez KOLEJE DOLNOŚLĄSKIE ! Do czego to ograniczenie może doprowadzić chyba nie muszę pisać... W kazdym bądź razie sprawę należy jak najszybciej nagłośnić !
Link:
http://www.plk-sa.pl/oferta/2009-2010-regulamin-przydzielania-tras.html
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jedrek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lis 2007

PostWysłany: 20-04-2009, 20:50    Odpowiedz z cytatem

Gnojstwo i chamstwo! Inaczej tego określić się nie da PLK juz kiedyś taki manewr zrobiło na lini lwóweckiej w 2001 roku. Kiedy wchodził nowy rj też wprowadzili 30, ale ludzie wyczuli pismo nosem o co chodzi PKP, i po protestach prędkość została przywrócona mimo że na torach nie zrobiono nic. Teraz reż się nie damy. Albo wymusimy remont albo skoro ta firma jest tak nie udolna to przejmiemy linie i sami wyremontujemy...

_________________
Województwo Dolnośląskie nie kończy się na Wrocławiu, walczmy o połączenia do innych miast regionu!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Naczelnik Płeć:Mężczyzna
Administrator


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Polska

PostWysłany: 21-04-2009, 20:22    Odpowiedz z cytatem

Czyżby kolejna próba uwalenia Kolei Dolnośląskich, które od grudnia mają przejąć ruch na tej linii?

Cytat:
Kiedy wchodził nowy rj też wprowadzili 30, ale ludzie wyczuli pismo nosem o co chodzi PKP, i po protestach prędkość została przywrócona mimo że na torach nie zrobiono nic.

Nie takie podwyższenia prędkości PLK robiły bez machnięcia łopatą! Zdarzało się, że z 0 km/h robiło się z dnia na dzień 30 a nawet 70 km/h.

Jak się chce uwalić przewoźnika lub wygasić popyt na linii, robi się odwrotnie - sztucznie zaniża prędkość szlakową. Na linii JG - Lwówek było to już przecież praktykowane przez PLK wspólnie i w porozumieniu z betonem PR Wrocław.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Rafaello1973 Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: ok. Wrześni

PostWysłany: 21-04-2009, 20:33    Odpowiedz z cytatem

szwindel jak nic zwłaszcza że przywrócono zamknięte po 1945 roku połączenia do Trutnova .Przecież mój kolega z Lwówka pamięta jeszcze i ja tez jak tamtą trasą, fakt ze trochę się wlokły , ale jechały tamtędy pociągi przez Zielona Gorę i Poznań do Szczecina i inne lokalne dolnośląskie składy. Tą linię ktoś wam ,koledzy forumowicze z DŚ ,chce uwalić tą linię i już . jedrek jeśli jest możliwość niech ktoś to przejmie bo za jakieś dwa lata zwiną wam interes i będzie to samo co z zamkniętymi 15 lat temu liniami do Świeradowa zdroju i Karpacza na których rosną już całkiem spore drzewa i krzewy..Za rok są wybory samorządowe , znów będzie się wybierać na wójtów burmistrzów i sejmików wojewódzkich .. Ratowanie linii podsudeckich fajna wstawka do programów wyborczych , a paru politykom którzy coś sknocili lub poszli n układy z oszustami w kolejowych spółkach jesienią przyszłego roku brudy i to publicznie bezie można wyprać.Niech się tłumaczą Neutral
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Stella Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 19 Lis 2005
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 21-04-2009, 23:06    Odpowiedz z cytatem

Burmistrz ściga kolejarzy

Robert Relich twierdzi, że remont przejazdu kolejowego w Zebrzydowej był nielegalny.

Remont przejazdu kolejowego w Zebrzydowej – który wykonano w marcu na zlecenia PKP – był nielegalny. Tak twierdzi burmistrz Nowogrodźca, Robert Relich. Oczywiście dobrze, że został wykonany, ale dlaczego o robotach nikt nie poinformował burmistrza?

Przez cały tydzień, ruch z krajowej “czwórki” kierowany był objazdem przez Nowogrodziec i Wykroty. Drogi i pobocza rozjeżdżone, ściany domów pękają, a mieszkańców narażono na niebezpieczeństwo. Teraz sprawą zajmie się prokuratura.

Zobacz materiał wideo Telewizji Łużyce.

O tym jak przebiegał remont torowiska i jak mieszkańcy protestowali przeciwko objazdowi dowiesz się TUTAJ i TUTAJ

źródło: TV Łużyce

_________________
Stella
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Achib Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Cze 2007
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 21-04-2009, 23:42    Odpowiedz z cytatem

Trzeba wszcząć alarm, powiadomić lokalne samorządy i media! Tak jak w zeszłym roku, gdy chciano uwalić połączenia na trasie Bolesławiec - Zebrzydowa - Lwówek Śl. - Jelenia Góra:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=49030#49030

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Picolo Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 21-04-2009, 23:58    Odpowiedz z cytatem

I znów IZ Wałbrzych... Pamiętacie jak rok temu beton PLK chciał udupić linie do Kudowy i Szklarskiej Poręby? Rozpętała się burza:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=5118

_________________
"Demokracja to rządy hien nad osłami."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jedrek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lis 2007

PostWysłany: 22-04-2009, 19:22    Odpowiedz z cytatem

Trzeba pisać do starosty lwóweckiego sam już to zrobiłem może metoda trochę mało adekwatna do sytuacji ale znalazłem go na portalu nasza- klasa (Artur Zych i miasto Wleń) poza tym nawiązałem kontakt z jego synami i myślę że sprawą się zajmie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 22-04-2009, 20:11    Odpowiedz z cytatem

Jedrek, każda metoda nagłośnienia antykolejowych planów betonu PKP jest słuszna i wskazana. Wiem to z autopsji, bo w Bolesławcu na przestrzeni ostatnich lat wielokrotnie to praktykowaliśmy, ratując w ten sposób nie jeden pociąg od uwalenia, czy nasz dworzec od całkowitej dewastacji.

Linia Zebrzydowa - Jelenia Góra to wspólna sprawa całego naszego regionu i razem musimy o nią walczyć wszelkimi sposobami!

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

skubi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Paź 2007

PostWysłany: 23-04-2009, 07:41   Na szynach nowocześniej i… wolniej Odpowiedz z cytatem

W 2011 roku na jeleniogórskich torach pojawią się nowe pociągi. Sześć dodatkowch autobusów szynowych będzie kursowało po Dolnym Śląsku. Będą one obsługiwały m. in. linię kolejową Jelenia Góra – Zgorzelec. Tymczasem od nowego rozkładu jazdy pociągi kursujące do Lwówka Śląskiego mają zwolnić do 30 km na godzinę.

Decyzję w tej sprawie podjął Zarząd Województwa Dolnośląskiego. Podpisana została uchwała dotycząca środków zapisanych w Wieloletnim Programie Inwestycyjnym.

W jej ramach zostaną zakupione nowe autobusy szynowe, pięć składów elektrycznych oraz kilka używanych szynobusów do obsługi linii kolejowych pozbawionych trakcji elektrycznej. Koszt projektu wyniesie 146 mln złotych. Szacuje się, że do 2011 roku po dolnośląskich torach będzie kursowało 21 nowych pojazdów.

Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Marek Łapiński chciałby, aby samorządy aktywnie włączały się w sprawę transportu publicznego i współpracowały pomiędzy sobą.

Tymczasem ciemniejsze chmury gromadzą się nad linią z Jeleniej Góry do Lwówka Śląskiego. Polskie Linie Kolejowe poinformowały o zamiarach spowolnienia składów na tym odcinku do 30 km na godzinę. Może mieć to związek z przejęciem obsługi połączeń na wspomnianej linii nr 283 przez nowo powstającą spółkę Koleje Dolnośląskie.

[ Dodano: 23-04-2009, 07:51 ]
Mój artykuł Laughing Very Happy

[ Dodano: 23-04-2009, 07:52 ]
jelonka.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

adamst Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Gru 2007

PostWysłany: 23-04-2009, 08:36    Odpowiedz z cytatem

Dość nieszczęśliwie brzmi zapis w nagłówku. Rozumiem, że województwo podjęło decyzję w sprawie zakupu szynobusów, ale ustawiłeś zdania tak, jakby decyzja o 30 na JG-Lwówek też była decyzją ZWD i to w dodatku zapisaną w WPI, co brzmi absurdalnie. Krótko mówiąc, należałoby moim zdaniem zamienić te zdania miejscami, czyli zrobić tak:

Cytat:
W 2011 roku na jeleniogórskich torach pojawią się nowe pociągi. Sześć dodatkowch autobusów szynowych będzie kursowało po Dolnym Śląsku. Będą one obsługiwały m. in. linię kolejową Jelenia Góra – Zgorzelec.
Decyzję w tej sprawie podjął Zarząd Województwa Dolnośląskiego. Podpisana została uchwała dotycząca środków zapisanych w Wieloletnim Programie Inwestycyjnym.
Tymczasem od nowego rozkładu jazdy pociągi kursujące do Lwówka Śląskiego mają zwolnić do 30 km na godzinę.


Jeśli to Twój artykuł, i jeśli masz taką możliwość, to wyedytuj go, bo w obecnej postaci niesłusznie oczernia ZWD.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

skubi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Paź 2007

PostWysłany: 23-04-2009, 13:52    Odpowiedz z cytatem

To już nie moja wina , tak przekręcają dziennikarze Confused Ja piszę im artykuł i wysyłam a oni sobie go upiękniają Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jedrek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lis 2007

PostWysłany: 23-04-2009, 17:26    Odpowiedz z cytatem

ODPOWIEDŹ STAROSTY POWIATU LWÓWECKIEGO W SPRAWIE PLANÓW PLK na moją prywatną skrzynkę e-mailową
Re: Kolejna próba zamachu na lwówecką linię kolejową
Witam!
Wiem o tych planach i próbuję przeciwdziałać. Na razie mam zapewnienie, że pociąg na tej linii nie bedzie jechał niż 8 minut dłużej. Bedę prosił posłów o reakcję.
Za informację dziękuję i pozdrawiam!

_________________
Województwo Dolnośląskie nie kończy się na Wrocławiu, walczmy o połączenia do innych miast regionu!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jedrek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lis 2007

PostWysłany: 29-04-2009, 19:28    Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś może wie dlaczego dzisiaj 8837 (Jelenia G.- Legnica 18.06) pojechał 2x SA 134 (004, 007) przecież to się równa brakiem jednego SA w JG do obsługi połączeń na Zieloną G. lub Bolesławiec rano... a może mundek w zamian planuje puścić skład wagonowy na ZG. Czy ktoś mi może powiedzieć o co camman i czy czasami jutro nie będzie supraisa w postaci KKS na którejś z lini??

_________________
Województwo Dolnośląskie nie kończy się na Wrocławiu, walczmy o połączenia do innych miast regionu!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

skubi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Paź 2007

PostWysłany: 29-04-2009, 19:40    Odpowiedz z cytatem

Wow , zrobiłeś fotki ?? super to musiało wyglądać Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 12 z 95 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 93, 94, 95  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl