Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 33, 34, 35 ... 93, 94, 95  Następny
Linia JG - Lwówek Śląski - Zebrzydowa
Autor Wiadomość

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 15-06-2010, 08:35    Odpowiedz z cytatem

Mógłby być. Trzeba tylko (aż) odrobiny dobrej woli i chęci. Napisałem kiedyś do samorządów Żagania i Świętoszowa list w sprawie przywrócenia przejezdności na całym odcinku Żagań - Zebrzydowa jako np. uzupełnienia i alternatywy dla połączeń Zielona Góra - Jelenia Góra. Do dziś cisza. Nie interesuje ich to? Przecież ponoć tam jest duże bezrobocie, a nie chcą przyciągnąć do siebie np. dodatkowych turystów?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 15-06-2010, 08:49    Odpowiedz z cytatem

W widziałeś pp, torowisko z ławszwej? Zostały podkłady na znacznych odcinkach szyny rozkradli.
Kilka fotek:

IMG_3419.JPG
naszykowane do wyniesienia
Plik ściągnięto 73 raz(y) 77.23 KB

IMG_3420.JPG
Lokalna inicjatywa gospodarcza
Plik ściągnięto 75 raz(y) 76.33 KB

IMG_3422.JPG
Wyjazd z Ławszowej
Plik ściągnięto 69 raz(y) 120.52 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 15-06-2010, 10:11    Odpowiedz z cytatem

Nic straconego. Ważne że jest podstawa: tłuczeń i podkłady betonowe. A to już bardzo dużo jak na nasze warunki, naprawdę. Lwówek zbiera kasę na nowe podkłady bo im drewniaki gniją, a tu tyle lat już nic nie jeździ, tylko szyny kłaść i jechać. Serio.
Wiem że szyny też kosztują, ale sprawa nie jest przegrana. Tym bardziej że po modernizacjach linii magistralnych peelka maj dużo zbędnego materiału, z którym nie wie co ma zrobić, o czym zresztą tutaj często pisano. Gdyby sprawę linii 283 potraktować kompleksowo, od Żagania do Jeleniej, to naprawdę można byłoby tu jeździć z przyzwoitymi prędkościami i przyzwoitą frekwencją. A teraz to mamy kawałki linii znikąd donikąd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 15-06-2010, 20:44    Odpowiedz z cytatem

ciekawe czy geometria będzie pasowała?
to że są podkłady to nie świadczy o tym że tylko wystarczy przykręcić szyny i pociągi mogą hulać!
oczywiście jestem całym sercem ZA!!! przywróceniem ale nie róbmy sobie nadzeji

_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 15-06-2010, 21:08    Odpowiedz z cytatem

Wiem Jerry, ale zawsze jest to jakaś szansa. Poza tym to ciekaw jestem co mi odpiszą samorządowcy? Niech myślą.

A co do odcinka lwóweckiego, oto dla przypomnienia rozkład 2007/2008, czyli jak było fajnie i jak to jeszcze lepiej spieprzono.

250.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 259 raz(y) 48.63 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 15-06-2010, 21:22    Odpowiedz z cytatem

pamiętam dobrze ten rozkład, jechałem nawet tym pociągiem w kierunku Trutnova

_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Marianek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Cze 2010
Skąd: Legnica

PostWysłany: 15-06-2010, 21:38    Odpowiedz z cytatem

szkoda tylko że szlakowa na odcinku Lwówek Śl. - Jelenia Góra wynosi 30 km/h
może ktoś mi powie co z tą akcją kupowania podkładów przez mieszkańców? Gdzie te pieniądze teraz są?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 15-06-2010, 21:45    Odpowiedz z cytatem

Jerry, co ciekawe, są w tamtym rozkładzie oczywistości o których wspominałem, czyli np. powrót z Jeleniej po 16 dla pracujacych 8-16.
Marianek, jeśli chodzi o podkłady, to napisałem do redakcji serwisu www.wleninfo.pl żeby dali znać pani wójt z Wlenia o tych podkładach o których tu pisano. Nie wiem jaki jest ciąg dalszy historii. Sądzę że najlepiej by było aby miejscowi forumowicze trochę się ruszyli. Z Małopolski to ciężko takie sprawy załatwiać, przyznajcie sami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 15-06-2010, 22:07    Odpowiedz z cytatem

Tylko te podkłady walające się po E30 są betonowe a na lwówku drewniaki to całe odcinki trzeba by wymieniać było, bo przecież nie może być co drugi podkład z betonu a inne z drewna. A zaczepy z podkładów w tomaszowie kradną foty na stronie 33.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 16-06-2010, 08:07    Odpowiedz z cytatem

Wiem, ale peelka sprzedaje te betonowe po cenie gruzu (było o tym na forum). Po drugie, żeby firma przez kilka lat nie potrafiła wskazać zainteresowanym samorządom gdzie ewentualnie takie drewniane podkłady można kupić? Niech więc kurde zrobią w końcu tą linię przyzwoicie jak należy, bo na razie to nawet nie udają że coś robią. Podłubią, ludzi powkurzają KKZetami, a za rok-dwa znów trzeba wracać do poprawiania poprawek.


Ostatnio zmieniony przez pp dnia 16-06-2010, 08:32, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 16-06-2010, 08:27    Odpowiedz z cytatem

A swoją drogą to ciekawe ile po cenie gruzu taki 1 podkład kosztuje?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ufo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Wrz 2006
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 19-06-2010, 12:57    Odpowiedz z cytatem

pp napisał/a:
Gdyby sprawę linii 283 potraktować kompleksowo, od Żagania do Jeleniej, to naprawdę można byłoby tu jeździć z przyzwoitymi prędkościami i przyzwoitą frekwencją. A teraz to mamy kawałki linii znikąd donikąd.


Tak? A kto taki jeździłby z Żagania do Zebrzydowej np.? Albo dalej? Żagań jest zupełną dziurą pod wzgledem kolei i to nie tylko z powodu likwidacji wiekszości połączeń. Armia się skończyła, więc i nawet oni ne jeżdża. A pomiędzy Żaganiem a Zebrzydową nic nie ma, poza poligonami - kogo byś tam woził??
To raz, a dwa - ruch towarowy, utrzymujący tak naprawdę takie linie, jest zerowy.

Skończcie może ze snuciem wizji nad reaktywacjami każdej linii po byle jakich krzakach, bo takie przypadki już były - i kończyły się zawsze tak samo.

_________________
Juz nie PKP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 30-06-2010, 16:58    Odpowiedz z cytatem

A nie można dalej, do Zielonej? To chyba już nie taka dziura. Ponad 100 tysięczne miasto to jest geneartor podróżnych. Tym bardziej że "oferta" przez Węgliniec jest po prostu żałosna, a ciągłe spóźnienia, KKA i reszta przegoniły pasażerów skutecznie. Do tego tu i tam jeden tor, i na wypadek jakiegokolwiek remontu można zorganizować objazd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Doctor No Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lut 2010
Skąd: Poznan

PostWysłany: 02-07-2010, 00:50   Węgliniec-ZG Odpowiedz z cytatem

W 1ym rzędzie powinno się skierować środki na modernizację i elektryfikację linii Węgliniec-ZG. Po modernizacji Nadodrzanki powstałby dodatkowy korytarz z Pomorza zach. na południe. Najpierw trzeba wykorzystać istniejące możliwości, pózniej można myśleć o innych wariantach. Ale jako że przez 20 lat nie zrobiono nic...Po kryzysie energetycznym za 1.5 roku zapewne domyślacie się jak będzie wyglądał transport: paliwo po 10 zet (z juchty) będzie okazja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Bonifas Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lip 2010
Skąd: Kamienna G., Wleń

PostWysłany: 06-07-2010, 09:32    Odpowiedz z cytatem

Postanowiłem się zalogować bo dziś chciałem się wybrać na wycieczkę koleją doliny bobru i przychodząc na dworzec zamiast pociągu zobaczyłem "Batrego" (KKA), wie ktoś jak długo KD planuje mordować KKSem linię lwówecką?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 34 z 95 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 33, 34, 35 ... 93, 94, 95  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl