Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 93, 94, 95  Następny
Linia Jelenia Góra - Lwówek Śl. - Zebrzydowa
Autor Wiadomość

Bonifas Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lip 2010
Skąd: Kamienna G., Wleń

PostWysłany: 07-07-2010, 15:22    Odpowiedz z cytatem

No i w sumie nie wiem czy to jest mądre posunięcie ze strony KD. Gdyby firma chciała mieć te ryflaki i gdyby stały one w tej miłkowickiej bazie, to była by to pewna rezerwa. Wówczas w sytuacji awarii któregoś z SA można by było pożyczyć loka z Cargo (SM) lub z PR (SU) i pociąg by jechał z jednym, wyremontowanym wagonikiem. Nie tyczy się to tylko lwóweckiej ale wszystkich linii obsługiwanych przez KD. Taka furtka to bardzo dobra opcja. Oczywiście jedynie w przypadku kiedy ich remont odbył się zgodnie z prawem i cała reszta jest formalnie załatwiona bo tego świadomy nie jestem, nie znam tematu. To samo dotyczy bazy w Miłkowicach którą niektórzy krytykują. Ja podchodzę z dystansem, zawsze lepsze posiadanie czegokolwiek niż nie posiadanie niczego. Na pewno tam jest jakiś kanał i łatwiej jest naprawiać szynobusy. Lepsze to niż chmurka pod którą serwisanci musieli robić dotychczas.

Przepraszam że odbiłem od tematu
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelW Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 07-07-2010, 15:36    Odpowiedz z cytatem

Bonifas, Widzisz tu już nie chodzi tylko o te ryflaki daje się KKZ zawsze zamias wagonów bo puszczania składu wagonowego zamiast STZ lub ETZ wiąże się z generowaniem większych kosztów których UMWD może po prostu nie chcieć pokryć ... Ot to taka polityka jak nie wiadomo o co chodzi to ..

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bonifas Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lip 2010
Skąd: Kamienna G., Wleń

PostWysłany: 09-07-2010, 18:48   Już jest szynobus Odpowiedz z cytatem

Od dziś na lwóweckiej znów można podróżować szynobusem. Gdy tylko się o tym dowiedziałem poszedłem we Wleniu na stację i faktycznie o 15:03 z pociągiem D-69726 pojechał SA 135-002 cieszy mnie że do Kamiennej wrócę pociągiem a nie gumą.

Niestety jest też zła wiadomość 3 dni przerwy w ruchu wystarczyły że z Wleńskiego tunelu złodzieje zwinęli kabel miedziany. Wyjazd w stronę Jeleniej Góry odbywa się na sygnał zastępczy podobnie jak wyjazd z Jeleniej Góry do Wlenia. Wjazd do Wlenia od strony Jeleniej Góry na rozkaz ponieważ semafor, powtarzacze i tarcza zostały odcięte i semafor A 1/2 jest wygaszony na głucho. Ten sam kabel oprócz semaforów i tarczy od strony Jeleniej Góry zasilał też przejazd SSP pomiędzy Pilchowicami Nielestno a Wleniem. Z tego co udało mi się dowiedzieć - PLK czeka na kabel !

Obraz1.jpg
SA 135-002 z poc 69726 opuszcza Wleń na "SzC"
Plik ściągnięto 56 raz(y) 87.12 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gurdol1 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Mar 2006
Skąd: Brzeg

PostWysłany: 11-07-2010, 19:04    Odpowiedz z cytatem

Złodzieje zwinęli?

Czy może kolejarze - złodzieje? Albo złodzieje przez kolejarzy poinformowani? Skąd wiedzieli, że jest 3 dniowa przerwa w ruchu?

_________________
Pozdrawiam
Robert Wyszyński
koordynator Obywatelskiego Komitetu Obrony Kolei na Opolszczyźnie
http://okoko.cal.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 11-07-2010, 19:12    Odpowiedz z cytatem

Chociażby z forum,albo zapytali dyżurnego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 14-07-2010, 08:58    Odpowiedz z cytatem

pawelW napisał/a:
Bonifas, Widzisz tu już nie chodzi tylko o te ryflaki daje się KKZ zawsze zamias wagonów bo puszczania składu wagonowego zamiast STZ lub ETZ wiąże się z generowaniem większych kosztów których UMWD może po prostu nie chcieć pokryć ... Ot to taka polityka jak nie wiadomo o co chodzi to ..

Pozdrawiam


Denerwuje mnie takie gadanie. Wszystko jest kwestią uregulowań prawnych zawartych w odpowiednich umowach, tak aby zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami. A jeśli firma tego nie umie/ nie chce/ nie potrafi, to znaczy że ma podróżnego (do spółki z UM) w d... . I tyle.
Co to znaczy że UMWD może nie chcieć pokryć kosztów zastępczego składu wagonowego? To znaczy że na etapie konstrukcji umowy na wykonywanie kolejowych przewozów pasażerskich założono po cichu że awarii nie będzie. I to świadczy o poziomie UM, bo jest to po prostu głupie założenie.
A jeśli jest napisane że przewoźnik na wypadek awarii taboru ma obowiązek organizacji składu zastępczego, a tego nie robi - to należy skopać przewoźnika w cztery litery. Jasne?
Pytanie - ktoś ma tekst tej umowy? Wtedy wszystko będzie widoczne. A na razie to tylko gdybanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelW Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 14-07-2010, 17:03    Odpowiedz z cytatem

pp, Widzisz nie musisz o tym pisać bo ja o tym wiem . I chodzi właśnie o to że jak to napisałeś zakłada się że się nic nie popsuje i nie będzie żadnej awarii . Chodzi im o to żeby płacić jak najmniej. Jasne to jest i dla nich i dla Ciebie. Pasażerowi trudno wyjaśnić że UM ma go gdzieś bo zależy mu na kasie. A to że Ciebie to wkurza to co ja na to poradzę ? Mnie też .

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 14-07-2010, 18:52    Odpowiedz z cytatem

UMowi zależy na kasie, to fakt, ale dla swoich. Inaczej twór typu KD by nie powstał. A swoją drogą, wracając do tematu, czy jest gdzieś dostępny tekst takiej umowy UM-przewoźnik? Czy to tajemnica handlowa?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Nikolai Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lip 2008

PostWysłany: 14-07-2010, 19:06    Odpowiedz z cytatem

Z uwagi na fakt, że linię lwówecką obsługują Kompromitacje Dolnośląskie, najlepsza dla zobrazowania problemu będzie umowa zawarta pomiędzy UMWD i KD: http://infokolej.pl/docs/kd/umowa.pdf
Cytat:
Par. 2. Wykonywanie przewozów.

5. W przypadku Przewozów wykonywanych pojazdami kolejowymi stanowiącymi własność Organizatora, przekazanych Przewoźnikowi do ich wykonywania, zakres i warunki korzystania z tych pojazdów są przez Strony określone w odrębnej umowie. W przypadku awarii pojazdu, stanowiącego własność Organizatora, Przewoźnik będzie dążył w pierwszej kolejności do uruchomienia zastępczej komunikacji kolejowej.

_________________
Marek „Velka Blamaż” Łapiński i jego „Trzebniccy professionals” (...) pokazali co potrafią.
(c) Patryk Wild
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelW Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 14-07-2010, 21:51    Odpowiedz z cytatem

pp, Powyżej masz odpowiedzi na swoje pytania .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 15-07-2010, 21:19    Odpowiedz z cytatem

Czy na Lato Agatowe będzie uruchomiony jakiś dodatkowy pociąg?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bonifas Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lip 2010
Skąd: Kamienna G., Wleń

PostWysłany: 15-07-2010, 21:58    Odpowiedz z cytatem

Raczej nie....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 19-07-2010, 11:06    Odpowiedz z cytatem

I dlatego zamiast na Lato Agatowe, na które nie dało się ani normalnie dojechać koleją, ani wrócić - pojechałem w ten łykend na niemieckie Łużyce.

Nota bene dopiero teraz przy okazji Lata Agatowego rzuciłem okiem na rozkład linii 250. To nie rozkład, to chyba jakieś nieporozumienie w wydaniu KD...

_________________
W ŚWIECIE IMITACJI DOSKONAŁYCH SZTUKA RODZI SIĘ Z PRZEKŁAMAŃ W KOPIOWANIU.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Bonifas Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lip 2010
Skąd: Kamienna G., Wleń

PostWysłany: 23-07-2010, 07:22    Odpowiedz z cytatem

Komunikacja zastępcza w dniu 23.07.2010r. na trasie Jelenia Góra – Lwówek Śląski – Legnica

Szanowni Podróżni,
Z powodów technicznych poniższe pociągi w dniu 23 lipca 2010 r. zostaną odwołane, a w ich miejsce zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa:

Pociąg numer 69723/2 relacji Bolesławiec (odjazd 04:58) — Jelenia Góra (przyjazd 07:22)
Pociąg numer 69724 relacji Lwówek Śląski (odjazd 11:26) — Jelenia Góra (przyjazd 12:40)
Pociąg numer 69726 relacji Lwówek Śląski (odjazd 14:30) — Jelenia Góra (przyjazd 15:44)

Pociąg numer 60723 relacji Jelenia Góra (odjazd 08:15) — Lwówek Śląski (przyjazd 09:29)
Pociąg numer 60725 relacji Jelenia Góra (odjazd 12:57) — Lwówek Śląski (przyjazd 14:09)
Pociąg numer 60729/8 relacji Jelenia Góra (odjazd 15:58) — Legnica (przyjazd 18:50)

Przepraszamy za utrudnienia w podróży.

źródło: Koleje Dolnośląskie


niech oni nie czkają do września niech już natychmiast oddają lwówecką PR zanim spustoszą ją do reszty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelW Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 23-07-2010, 22:33    Odpowiedz z cytatem

Hmm..No tak.. Tam po prostu KKA jest normą a czasem jeżdżą tam pociągi... No cóż
Pozdobne słowa usłyszałem na Podsudeckiej kiedy jechałem z Jawora do Legnicy Piekary od konduktora za czasów PKP PR Kiedy jedyne szynobusy które kursowały w okolicach Legnicy to SA109 ." Awaria jest codziennie, a czasem jeżdżą pociągi" Zg
KD podobnie jak PKP PR też nie umie sobie poradzić z SA109 a do tego ma problemy z innymi STZ i ich brakiem oraz tym co PR robił na Podsudeckiej wtedy...KD robi to samo na Lwówieckiej teraz..A więc beton pod jaką nazwą by się nie krył zawsze będzie . Ładniakowsko- PKPowski KD beton jak i dawne PKPowskie PR ... A wszyscy teraz nażekają na PKP IC ,a przecież Beton nie tylko kryje się pod nazwą PKP.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 36 z 95 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 93, 94, 95  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl