Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 93, 94, 95  Następny
Linia Jelenia Góra - Lwówek Śl. - Zebrzydowa
Autor Wiadomość

Bonifas Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lip 2010
Skąd: Kamienna G., Wleń

PostWysłany: 12-06-2011, 16:46    Odpowiedz z cytatem

Fotki są "jakieś" - jakość - nienajlepsza ale sam się szykowałem na niego pół godziny później ... ach nasza kolej nie obowiązują RJ ...

Poc. nr. 666001 rel. Szklarska Poręba Górna - Wrocław Gądów uchwycony w Marczowie

Obraz 004.jpg
Plik ściągnięto 33 raz(y) 181.2 KB

Obraz 003.jpg
Plik ściągnięto 29 raz(y) 147.9 KB

Obraz 002.jpg
Plik ściągnięto 26 raz(y) 148 KB

Obraz 001.jpg
Plik ściągnięto 27 raz(y) 185.97 KB

Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

thenatanaell Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Gru 2009
Skąd: Chojnów

PostWysłany: 12-06-2011, 17:45    Odpowiedz z cytatem

Kiedy ja rozkładałem się ze sprzętem na mojej stacji (Chojnów), znajomy dał cynk, że już jest stację dalej, czyli w Miłkowicach... :/ Jeżeli już ustalają RJ to powinni się go trzymać!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

dinxles Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Maj 2010

PostWysłany: 12-06-2011, 18:25    Odpowiedz z cytatem

Skąd oni mają te wagony salonkowe?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krkonoš Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Wrz 2010

PostWysłany: 12-06-2011, 19:23    Odpowiedz z cytatem

A tak ad rem: ktoś wie, kto i po co jechał tym pociągiem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bonifas Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lip 2010
Skąd: Kamienna G., Wleń

PostWysłany: 12-06-2011, 20:08    Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=HID6ZwaqXW8 znbalazłem filmik na youtube. Kolega thenatanaell, maczał w tym palce -przynajmniej tak mówi opis Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Petrik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Paź 2007
Skąd: Praha

PostWysłany: 12-06-2011, 21:40    Odpowiedz z cytatem

Domniemywam, ze przedstawiciele STK chetnie zaliczyliby takze najwyzej polozony punkt polskiej sieci kolejowej - byla ku temu okazja, szkoda, ze szynobus padl dopiero w tym tygodniu. Smile Sklad b. ladny!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

thenatanaell Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Gru 2009
Skąd: Chojnów

PostWysłany: 13-06-2011, 17:01    Odpowiedz z cytatem

Bonifas, Tak. Maczałem Smile Dałem znajomemu znać o tym pociągu. On stał już długo wcześniej i zdążył nagrać na stacji za Chojnowem (czytaj Miłkowicach) a ja spóźniłem się 7 minut :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Bonifas Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lip 2010
Skąd: Kamienna G., Wleń

PostWysłany: 22-07-2011, 21:57    Odpowiedz z cytatem

Remont mostu nad Kwisą w Nowogrodźcu http://www.nowogrodziec.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=758&Itemid=1
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelW Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 02-08-2011, 14:36    Odpowiedz z cytatem

Czy to się wiąże z jakimiś utrudnieniami ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bonifas Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lip 2010
Skąd: Kamienna G., Wleń

PostWysłany: 02-08-2011, 15:05    Odpowiedz z cytatem

Nie ruch odbywa się na bieżąco, chyba tylko towarowe są krótsze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Arius Adolf Nowak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Sie 2011
Skąd: Poznań

PostWysłany: 22-08-2011, 14:00   Głupie pytanie Odpowiedz z cytatem

Może to będzie głupie pytanie, ale czy jeszcze ktoś pamięta jaki był ruch pasażerów na odc. JG-Lwówek za głębokiej komuny gdy nie było jeszcze tyle aut, a także na pocz. l.90-ych. To samo tyczy się Lwówek-Złotoryja-Legnica. Czy były wtedy wogóle przewozy towarowe? W kontekście bliskiej likwidacji Lubań-Węgliniec i podwyżki cen ropy, odbudowa takiego szlaku kosztem 100-150 mln. może będzie miała obecnie większy sens, jeśli uwzględnic perspektywę jego dalszego funkcjonowania przez np. 20 lat. Jest to dystans ok. 80 km, więc poc. osobowy powinien przejeżdżać go po takim remoncie w 2H.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Bonifas Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lip 2010
Skąd: Kamienna G., Wleń

PostWysłany: 22-08-2011, 22:31    Odpowiedz z cytatem

Statystycznie standardowo do 1992 średnio 8 par pociągów kursujących do 1983 w relacji Jelenia G.- Świeradów Zdr. (3 /2 ) Jelenia G. - Zebrzydowa (1/1) Jelenia G. - Węgliniec (1/1) Złotoryja- Jelenia G. (0/1) Jelenia G.- Szczecin (1/1) Jelenia G.- Poznań (1/1). Pociąg z Zebrzydowej w niektórych RJ kursował dalej do Marciszowa przez kowary i wracał jako pociąg Marciszów - Węgliniec również przez Lwówek. Na linii kursowała znaczna ilość pociągów towarowych 1 para pociągów Węgliniec - Lwówek jedna Węgliniec - Jelenia dwie pary zdawczych Lwówek - Jelenia pociągi towarowe do kopani w Marczowie. W latach 70 składy towarowe obsługiwały także wapiennik i bocznicę w Pilchowicach no i oczywiście od lat pociągi do Rakowic Żwirowni. W 1992 między Lwówkiem a Jelenią było 9 par - w tym 4 z Legnicy.

Między Lwówkiem a Jerzmanicami kursowało standardowo 4 pary. W latach 70 buyły jeszcze pociągi kursujące w relacji Bolesławiec Wsch. - Lwówek i Bolesławiec Ws. - Chojnów po 1 parze. Z towarowych 1 para Miłkowice - Lwówek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomornik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Maj 2006
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 23-08-2011, 11:53    Odpowiedz z cytatem

Pociągów było sporo. RJ który mam przed sobą 1976/77 pokazuje 8 par na odcinku JG-Zebrzydowa (tab. 250) + 5 pary połączeń Lwówek-Świeradów(tab. 253) (w tym 4 pary Legnica-Świeradów).
Bonifas pociągi Bolesławiec Wsch-Lwówek to trochę wcześniejsza historia. Była to 1 połowa lat 60-tych. Pociągi pojawiły się w 1959 r. - W rok po udrożnieniu szlaku Jerzmanice-Lwówek (dla ciekawości była to ostatnia na Dolnym Śląsku linia przywrócona w pełni do przejezdności). Początkowo 2 pary. Od 1963r. 1 para a w 1967 pociągi te znikają. Do 1973 istniała jednak możliwość przesiadki (skomunikowanie pociągu w Nowej Wsi.). Lata 1973-1976 to agonia linii, 2 pary połączeń a w RJ 1975/6 czas przejazdu B-c-NWG to 1:31.
Pociągi do Chojnowa przestały kursować wraz z rozkładem 70/71.

PS we wrześniu jadę do archiwum w warszawie. wiec Jeśli kogoś interesowałaby jakaś tabela z rocznika SRJP to myślę ze da się załatwić foto:D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Arius Adolf Nowak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Sie 2011
Skąd: Poznań

PostWysłany: 23-08-2011, 13:01    Odpowiedz z cytatem

Dzięki za te info. Ciekawe na jaki ruch/dobę można by obecnie liczyć na tych odcinkach, przy założeniu że w przyszłym roku paliwo będzie po 10zet. Na ruch towarowy nie ma już co więcej liczyć, bo do obecnego upadku dołączy się nowy w przyszłym roku. Dlatego trzeba podejść do takich obliczeń realistycznie, uwzględniając obecne natężenie ruchu samochodów osobowych. To będzie pomocne do ustalenia opłacalności ponownego uruchomienia tych linii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Bonifas Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lip 2010
Skąd: Kamienna G., Wleń

PostWysłany: 23-08-2011, 20:04    Odpowiedz z cytatem

Zapomniałem dodać że w czasach PRL kursował tędy codzienny pociąg towarowy z Lubawki do Szczecina Portu i z powrotem o nr 6887 / 8686 - skład ten z Jeleniej Góry wyruszał zawsze średnio 30 minut po osobowym Jelenia Góra - Szczecin czyli gdzieś między 0.00 a 1.00 w nocy. Do Jeleniej Góry przyjeżdżał tuż po 22:00. Śmiem przypuszczać że pociąg obsługiwała szopa Żagań ponieważ dojazd i odjazd pociągu na to wskazuje.

Pociąg ten oczywiście prowadził wagony do/z Czech.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 49 z 95 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 93, 94, 95  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl