Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 87, 88, 89 ... 93, 94, 95  Następny
Linia JG - Lwówek Śląski - Zebrzydowa
Autor Wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 08-08-2020, 18:48    Odpowiedz z cytatem

Rok 1945. Wycofujące się siły niemieckie próbują wysadzić w powietrze most kolejowy nad Zalewem Pilchowickim. Udaje im się uszkodzić jedynie murowane przęsło na południowym przyczółku. Most szybko zostaje naprawiony i ponownie oddany do użytku.

Rok 2020. To, czego nie udało się dokonać niemieckim nazistom, chcą teraz zrobić Polacy. Rozpoczyna się kampania dezinformacyjna mająca na celu ukrycie planów zniszczenia mostu. Jednocześnie rusza batalia o ratowanie zabytku.

Oto, jak rozpoczęła się ta kuriozalna historia.


_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

wodkangazico Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2010

PostWysłany: 08-08-2020, 19:36    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mimo że wątpiliśmy, że to możliwe, przeprowadziliśmy szerokie poszukiwania kraju gdziekolwiek na świecie, gdzie stałby, most którego trzeba się pozbyć. Cudowni ludzie z Polski odpowiedzieli z entuzjazmem...

Po co Krzychu tłukł się przez ocean i Indian wyrzynał?
Wystarczyło wsiąść nakoń i udać się nad Wisłę.
Paciorkowców ci u nas full. I każden łonderful.

Panie Cruise, słyszałem, że u was Murzyny biją.
Jak jesteś pan afrajd, ładuj do torby parę ajfonów, czy tam innych gadżetów i łelkam tu.

Za RK:
Cytat:
Szef kolejowej spółki odniósł się również do planów filmowców opisanych przez wiceministra kultury. "Słowa"zniszczenie" lub "wysadzenie" to pojęcia względne. Większość obiektów mostowych, które są przeznaczone do wymiany, jest rozbierana i budowana od nowa. Metoda wyburzeniowa nie jest żadnym nowym elementem" stwierdza Merchel.

Jeśli z każdego funduszowego ojro, 85 centów wraca do heimatu, w dodatku, wskutek naprawdę niestandardowego sposobu funkcjonowania peelkowskich liczydeł, dokładamy do biznesu przynajmniej drugie tyle, a poza wszystkim, nasze miśki także wyczuły, że okazja jest niepowtarzalna, czy kogoś dziwić może oszczędne gospodarowanie prawdą u pana M. i sprytne przemilczanie powodu, dla którego tak się robi?
Im drożej, tym lepiej - to właśnie PLK jest maszynką do przerobu kasy.
Do tego jewropejskie TSI.
Strzałka ugięcia o centymetr za duża?
Most do wymiany.
Kładka obok toru za wąska?
Wypad.
Oczywiście można by się starać o odstępstwo, szczególnie dla lokalnych linii, ale przecież nie otake Polske walczylim, prawda panie M.?
Swoją drogą, dlaczego nie zaproponowaliście towarzyszom Amerykanom wysadzenia któregoś z aktualnie wymienianych obiektów?
Najwyżej tło by sobie komputerowo dorobili.

most1.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 253 raz(y) 84.48 KB

most2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 255 raz(y) 44.83 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

ET87 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Mar 2012
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 08-08-2020, 22:29    Odpowiedz z cytatem

Historyczne zdjęcie i przekrój konstrukcji

http://www.ticcih.pl/pilchowice-bridge/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Naczelnik Płeć:Mężczyzna
Administrator


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Polska

PostWysłany: 09-08-2020, 13:31    Odpowiedz z cytatem

Parę newsów z ostatnich dni:

Oświadczenie wiceministra kultury ws. mostu w Pilchowicach: "W pełni szanuję system ochrony zabytków".
https://wpolityce.pl/kultura/512544-oswiadczenie-wiceszefa-mkidn-ws-mostu-w-pilchowicach

Nie wysadzą zabytkowego mostu? Zastępcy ministra Glińskiego mają sprzeczne wersje.
https://oko.press/nie-wysadza-zabytkowego-mostu-zastepcy-ministra-glinskiego-maja-sprzeczne-wersje/

Polski producent "Mission: Impossible 7" zapewnia w WP: most po zrewitalizowaniu będzie wyglądał tak samo.
https://film.wp.pl/polski-producent-mission-impossible-7-zapewnia-w-wp-most-pilchowice-tom-cruise-6540550174333057a

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 09-08-2020, 14:50    Odpowiedz z cytatem

114-letni most kolejowy w Pilchowicach stał się obiektem zainteresowań twórców kultowego od lat filmu Mission Imposible. Amerykanie na potrzeby scenariusza zamierzają go wysadzić i wygląda na to, że nikt ich w tym nie powstrzyma.


_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 09-08-2020, 18:17    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Amerykanie na potrzeby scenariusza zamierzają go wysadzić i wygląda na to, że nikt ich w tym nie powstrzyma.

Oczywiście, że nikt Amerykanów nie powstrzyma. No bo kto miałby ich powstrzymać? Wasalny wobec USA rząd PiS? Generalny Konserwator Zabytków, który jest w randze wiceministra MKiDN i podlega premierowi? Bądźmy realistami.

Amerykanie czują się w Polsce jak w podległej neokolonii (mają tu przecież swoje wojska) i będą robić co chcą. Pani ambasador Georgette Mosbacher od początku urzędowania zachowuje się jak namiestnik łamiąc wszelkie reguły dyplomacji i powinna być z Polski wydalona jako „persona non grata”.

Tak więc nie polski rząd, nie najdurniejsza na świecie opozycja, nawet nie polskojęzyczne media, a tylko opinia publiczna i szeroki protest społeczny może powstrzymać Amerykanów przed wysadzeniem tego mostu.

Kilka dni temu napisałam, że tylko cud może uratować ten most. I podtrzymuję te słowa. Na dzień dzisiejszy daję niestety 99% szansy, że do końca września most w Pilchowicach zostanie wysadzony. Pozostały 1% to właśnie ten cud – coś co spowoduje, że Amerykanie sami odstąpią od tego zamiaru. Ale jeżeli uprą się, żeby wysadzić ten most to go wysadzą. Zaś ewentualne protesty społeczne zostaną brutalnie spacyfikowane, o co postara się rząd PiS, wysyłając na nas Policję i/lub prosząc o wsparcie US Army stacjonującą w nieodległym Bolesławcu (w ramach tzw. Ustawy 1066 o „bratniej pomocy”).

Dzisiejszy wpis pana Rachwalskiego:
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=195723295227652&id=101428787990437

PS
W przyszłym tygodniu wybieram się na wycieczkę rowerową nad Jezioro Pilchowickie (zwiedzę zaporę i most). Chcę zdążyć przed Tomem Cruise. Miałam być teraz, ale jest za gorąco. Kilkadziesiąt kilometrów na rowerze w takim upale (grubo ponad 30 stopni) to nie lada wyzwanie, a ja już nie mam 18 lat. Wypad planuję na środę (może czwartek) jak już będzie trochę chłodniej. Ktoś chętny dołączyć?

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 09-08-2020, 21:57    Odpowiedz z cytatem

Na moście Pilchowickim rozwiesili kartki, że jest pod ochroną. Ktoś je szybko usunął

Pracownicy Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska przygotowali i rozwiesili kartki z informacją, że most Pilchowicki jest już pod ścisłą opieką prawną. Szybko ktoś wszystkie usunął.

– Jeśli więc ktokolwiek zobaczy coś podejrzanego, prosimy o kontakt. Podaliśmy nasz telefon: 746374330 oraz 885204802. W momencie rozpoczęcia wpisu mostu do rejestru zabytków nie wolno prowadzić żadnych robót, które mogłyby naruszyć substancję zabytkową lub zmienić wygląd obiektu – mówi dr. hab. Piotr Gerber, prezes fundacji.

Czytaj więcej:
https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,26186750,na-moscie-pilchowickim-rozwiesili-kartki-i-prosza-pilnujmy.html

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 10-08-2020, 14:27    Odpowiedz z cytatem

Najnowszy wpis pana Rachwalskiego:

SKANDAL MOSTOWY - NOWY TYDZIEŃ FILMOWCY JAK SAPERZY - SĄ DOBRZY I ŹLI

Niestety, to nie koniec, zaczyna się kolejny tydzień skandalu z planami wysadzenia mostu.
W celu przewidzenia tego co może się stać skonsultowaliśmy temat z zaprzyjaźnionymi ekspertami i saperami. Po co?
O tym niżej, wcześniej informacja od naszych przyjaciół kręcących na moście swój film. Ekipa polskiego reżysera Jana Jakuba Kolskiego od początku była zaangażowana w ochronę mostu, prośba by w najbliższym czasie nie przeszkadzać im w zdjęciach do ich nowej produkcji pt. "Republika dzieci":

"W ostatnim czasie pojawiło się bardzo wiele kontrowersji wokół produkcji filmu Toma Cruise'a na terenie Pilchowic. W obronę zabytkowego mostu kolejowego zaangażowały się organizacje pozarządowe, samorządowe, a także mieszkańcy najbliższej okolicy Zalewu. W nadchodzących tygodniach w tymże miejscu odbędą się zdjęcia do filmu "Republika Dzieci" w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego. W pobliżu zapory oraz wspomnianego mostu pracę podejmie ekipa zdjęciowa, budując scenografię, oświetlając plan zdjęciowy, a także organizując jego zaplecze. Pilchowicki most gra w naszym filmie bardzo ważną rolę dramaturgiczną. Scenariusz zakłada zniszczenie mostu tylko i wyłącznie z wykorzystaniem komputerowych efektów specjalnych. Nie będziemy w żaden sposób ingerować w konstrukcję ani inne elementy mostu, respektując polskie prawo chroniące zabytki, a także mając na uwadze dobro mieszkańców regionu. Wierzymy, że realizacja zdjęć do "Republiki Dzieci" jest wielką szansą dla promocji nie tylko Doliny Bobru, ale również całego Dolnego Śląska. W obliczu poważnej sytuacji dotyczącej pilchowickiego mostu, producenci filmu "Republika Dzieci" oraz reżyser Jan Jakub Kolski, zwracają się do Państwa z prośbą o zrozumienie i pomoc w jak najsprawniejszym przeprowadzeniu zdjęć do filmu. Jesteśmy polską ekipą polskiego filmu i nie zniszczymy w trakcie jego produkcji żadnego zabytku sztuki ani techniki. Nie zamierzamy w jakikolwiek sposób uszkodzić mostu w Pilchowicach."


https://www.onet.pl/film/onetfilm/jan-jakub-kolski-takze-kreci-film-z-wykorzystaniem-mostu-w-pilchowicach/n8g0kpy,681c1dfa

Dodatkowo fajnie będzie pokazać, ze polscy filmowcy dbają a nie burzą mostów.
W przeciwieństwie do amerykanów, którzy do spółki z polskim Ministerstwem Kultury niestety taki zamiar mają. W związku z tym skonsultowaliśmy się z ekspertami od materiałów wybuchowych i zaprzyjaźnionymi saperami (nb bardzo dobrze znającymi ten most - domyślcie się czemu).

Jest jeden niezawodny wskaźnik który pozwoli ocenić czy producenci filmu albo inni wrogowie zabytków chcą tylko robić pirotechnikę (oprawę) czy też wysadzać most. Są nim tzw. linearne ładunki kumulacyjne do cięcia konstrukcji stalowych (na zdjęciu). Ich instalacja (dość czasochłonna) na moście będzie oznaczać jedno: wysadzają konstrukcję. Warto na to zwrócić uwagę przy monitorowaniu mostu. Inaczej nie da się upilnować mostu - po prostu go wysadzą.

Ktoś zapyta: Po co to pokazujemy? Nie, to nie instruktaż dla niszczących zabytki – ci niestety to wiedzą. Po prostu "hunowie" z MKiDN/USA nie są w stanie wysadzić przęsła bez tego typu ładunków. Ich instalacja wymaga prac i układu takiego jak widać w pdfie i zalinkowanym artykule (niżej) oraz dołączonych rysunkach. Czyli muszą ściśle ustawić ładunki przy konstrukcji stalowej w określony sposób, nawet jeżeli będzie to robione w pośpiechu (bez wycinania palnikami otworów na ułożenie prostopadle do powierzchni teowników ładunków kumulacyjnych) to i tak będzie to bardzo charakterystyczne a i czasochłonne. Nasi eksperci szacują, że sprawna ekipa saperów lub firma wyburzeniowa potrzebowałaby minimum 2-3 dni roboczych na ułożenie tego typu ładunków i ich spięcie. Tego nie da się przeoczyć, musimy na to zwracać uwagę – jeśli ludzie będą dalej zmobilizowani i po prostu będą obserwować most i robić jego zdjęcia to nie da się tego nie zauważyć lub zrobić to po cichu. Nawet jeśli policja wygrodzi teren mostu +/- 0,5km to nawet wtedy przez lornetkę da się wypatrzyć bardzo charakterystyczny układ ładunków. No i znów - ich ustawienie zajmie kilka dni.
Eksperci saperzy z którymi konsultowaliśmy temat powiedzieli wprost: "jeżeli zobaczę gumowe kątowniki na moście to nie będzie dobrze". Fachowcy dodają, iż ładunki mogą tez zostać umieszczone po środku przęsła wzdłużnie żeby przeciąć całość konstrukcji a grawitacja zrobiłaby resztę.
Rozróżniają 2 sposoby wysadzenia mostu – cywilny i wojskowy.
Zniszczenie - cięcie konstrukcji "cywilne" - ładunkami kumulacyjnymi liniowymi tak jak w pdf i w wcześniejszym opisie, czyli układanie minimum po środku konstrukcji ładunków linearnych żeby ją przeciąć na pół, plus optymalnie ładunki przy podporach.
Ale - wysadzanie "wojskowe" - zdaniem konsultujących saperów jest dużo prostsze: 250kg TNT lub 200kg ładunku plastycznego na szczycie każdej podpory ale pod przęsłem (tak aby eksplozja "zdjęła" łożysko przęsła do podpory) wysadzanie niesymetryczne żeby konstrukcja przekosiła się w locie i spadła z podpór.
Wniosek z tego płynie dwojaki: sygnałem alarmowym powinno być albo mocowanie dużych gabarytowo ładunków na szczycie podpór a pod przęsłem (wokół łożysk) albo instalacja "dziwnych gumowych kątowników" na środku przęsła na każdym z elementów teownikowych i dwuteownikowych kratownicy oraz dodatkowo w rejonie podpór. Na rysunkach pokazano jak to może być zrobione.


Cały wpis:
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=195982885201693&id=101428787990437

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Lady Makbet Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 10-08-2020, 14:51    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
Nie chcę krakać tudzież być złym prorokiem, ale przed nami bardzo gorący i nerwowy okres. Oni nie ustąpią! Chcą wysadzić ten most to go wysadzą. Będą protesty społeczne to je brutalnie spacyfikują!

Może lepiej już więcej nie kracz, bo rzeczywiście wykraczesz i będzie jak w pewnym amerykańskim filmie. Oto scena filmowa, która celnie komentuje zamieszanie z mostem w Pilchowicach.


_________________
Lady Makbet to typ kobiety, którą nieokiełznana ambicja prowadzi do zbrodni, a potem do wyrzutów sumienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 10-08-2020, 20:29    Odpowiedz z cytatem

Żyjemy w filmie Koterskiego. Most w Pilchowicach to teatr absurdów

Kto by pomyślał, że temat mostu w Pilchowicach może aż tak rozgrzać społeczeństwo? Cóż, może, jeśli mamy do czynienia z sytuacją tak absurdalną.

Przyznam szczerze, że gdy pierwszy raz zobaczyłam jakiekolwiek wiadomości na temat mostu w Pilchowicach, zignorowałam je. Nie przyłożyłam wielkiej wagi do tematu, byłam pewna, że to jakaś zmyślona głupota, która błyskawicznie wyparuje. Niestety – pomyliłam się. Sama sytuacja jest na tyle absurdalna, że nadal trudno jest uwierzyć, że to wszystko faktycznie się dzieje. A jednak to nie żadne wymysły, to prawdziwe pomysły i realne rozmowy, na które ktoś wpadł, a one trafiły do mediów i opinii publicznej.

Więcej:
https://antyweb.pl/zyjemy-w-filmie-koterskiego-most-w-pilchowicach-to-teatr-absurdow/

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

wodkangazico Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2010

PostWysłany: 11-08-2020, 09:10    Odpowiedz z cytatem

Wieczorem, na wskazanym przez Wiktorię portalu, pojawił się wpis kolejarza z PLK.
Nota bene, poprzedzony supportem jakiegoś switcha, ale to oczywiście przypadek.

"Komu wierzyć"?
Cóż, pomimo usilnych starań, jakoś mnie kolejarz nie przekonał, aby to on właśnie był wart zaufania.
Bo co mi po zapewnieniu:
Cytat:
żaden most na linii kolejowej do Lwówka nie zostanie wysadzony!

wysnutym li tylko z następujących słów jakiejś tam Anny Pipin:
Cytat:
Z całą pewnością nigdy nie ma planów wyrządzenia trwałych i nieodwracalnych szkód na polskim mieniu, zabytkowym czy współczesnym. Na to nie zdecydowałaby się ani strona amerykańska, ani polska nie wydałaby zgody.

oraz innego kinowego kaznodziei, Golby Roberta:
Cytat:
Studio amerykańskie, z którym współpracujemy, działa wedle zasady, że obiekty po zdjęciach zostawia zawsze w lepszym stanie, niż je zastaje na początku.

?
Co mi po deklaracji, że przecież
Cytat:
jest niemożliwe, żeby ktoś przyszedł i ot tak sobie wysadził w powietrze jeden z największych w Polsce mostów kolejowych.

bo on "właściciel linii kolejowych w Polsce" na to nie pozwoli?
Skoro dla zamknięcia - za przeproszeniem - mordy Rachwalskiemu, wystarczyło sformułować oficjalne, opatrzone podpisem jej prezesa, pismo o krótkiej, treściwej treści:
Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S. A., zarządca linii kolejowej nr 283, nie wyraża zgody na wysadzenie, ani też zniszczenie w jakikolwiek inny sposób, żadnego elementu obiektu inżynieryjnego - mostu nad zalewem rzeki Bóbr, w km 10,665.
I tyle.
Zbyt skomplikowane dla trepów z Targowej 74?

Zamiast tego pie...lenie o szopenie, z którego wynikać miałoby, iż dzięki Rachwalskiemu, region nie zostanie wypromowany.
Panie kolejarzu, weż pan kawał szyny i ebnij się w ep.
Jakoś nigdzie nie znalazłem choćby słowa wskazującego, by Rachwalski był przeciwny przyjazdowi hollyłudzkich bajkopisarzy w ogóle.

Za UMWD też proszę się nie wypowiadać.
Tezy o charakterze "gdyby babcia miała wąsy" są wzięte z d...py. Tym bardziej, że samorządy mają już nieciekawe doświadczenia z partycypowania w prowadzonych przez PLK remontach linii kolejowych.

Styl, format i konstrukcja - niech będzie - logiczna całej wypowiedzi, żywcem z centrali PLK - co do autorstwa nie mam wątpliwości. Przeczytałem już kilka podobnych upustów ścieków. Jest z czym porównać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

ET87 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Mar 2012
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 11-08-2020, 10:43    Odpowiedz z cytatem

Bodajże na lokalnym forum 24j.... (strony nie jestem pewien a screena nie zrobiłem) padło coś o zwrocie paciorków. Podana była nawet jakaś liczba paciorków, bodajże 118k. Były dwa konkretne wpisy, jeden pod drugim Na szybko tego nie mogę znaleźć, może wykasowane?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 11-08-2020, 11:19    Odpowiedz z cytatem

wodkangazico, przeczytałam ten komentarz. To są rzygowiny słynnego lwóweckiego trolla, znanego też jako psycholwówek. Ten sam styl jak setki innych jego komentarzy na wielu innych portalach (głowę daję, że będzie tam gadał sam ze sobą pod różnymi nickami i hejtował nasze forum). Temat stary jak zaoranie przez PKP PLK linii lwóweckiej. Nie wiem czy ten frustrat pochodzi ze Lwówka lub okolic, nie interesuje mnie to jakoś szczególnie. W każdym razie ja już na jego temat wypowiedziałam się w innym wątku:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=390381#390381

Co do podważanej przez psycholwówka wiarygodności pana Rachwalskiego muszę jednak się odnieść. Uważam, że były prezes KD odwala w tej sprawie kawał dobrej roboty! Wielokrotnie krytykowałam go na forum za niektóre poczynania w KD, więc nikt mi nie może zarzucić braku obiektywności. Tam gdzie w mojej ocenie jest powód do krytyki to krytykuję, zaś tam gdzie jest powód do pochwały to chwalę i popieram działania, które uważam za słuszne.

Jeśli chodzi o most w Pilchowicach i plany jego wysadzenia na potrzeby amerykańskiej produkcji filmowej to mamy dwie strony barykady:

1. Po jednej stronie mamy wielokrotnie skompromitowany i kompletnie niewiarygodny beton PKP PLK, równie niewiarygodny rząd PiS, który jest wasalem USA oraz prywatną spółkę Alex Stern z panem Golbą na czele, który z przyczyn finansowych jest osobą najbardziej zainteresowaną tym, żeby scena wysadzenia tego mostu doszła do skutku. Wszyscy wspierani przez (pro)rządowe media nieustannie kręcą i mącą w tej sprawie.

2. Po drugiej stronie mamy Piotra Rachwalskiego, byłego prezesa KD, który nagłośnił tę sprawę i zwykłych ludzi, którzy go wspierają (w tym nasze forum). A także niektóre opozycyjne media, które grzeją ten temat wyłącznie z przyczyn ideologicznych – po prostu nienawidzą PiS-u.

3. Okrakiem na tej barykadzie stoją lokalne samorządy: burmistrz Wlenia (nieśmiało sprzeciwia się wysadzeniu mostu, ale naiwnie liczy na to, że Amerykanie wypromują jego gminę i sypną dolarami) oraz UMWD. Wprawdzie Bezpartyjni Samorządowcy sprzeciwiają się wysadzeniu mostu i czynią starania, żeby przejąć linię lwówecką od PKP PLK, ale na Dolnym Śląsku współrządzą z PiS-em. Tak więc jeden z koalicjantów (BS) jest po stronie dobra, drugi (PiS) z oczywistych względów po stronie zła.

Gdyby całe zamieszanie z mostem miało miejsce za rządów PO to mielibyśmy sytuację zgoła odmienną. Wtedy Gazeta Wyborcza i inne medialne przybudówki stałyby murem za rządem PO i popierałyby wysadzenie mostu, natomiast PiS by protestował. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Nie wiem natomiast jak w tej sytuacji zachowałby się pan Rachwalski, który stanowisko prezesa KD zawdzięczał Platformie, która wówczas rządziła na Dolnym Śląsku. Być może byłoby tak, że na placu boju o ten most pozostałoby tylko nasze forum, któremu beton PKP przypiąłby łatkę oszołomów i jeszcze nasłałby na nas policję i prokuraturę, co zresztą w przeszłości wielokrotnie czynił. No ale już z byłego prezesa poważnej spółki kolejowej oszołoma tak łatwo zrobić się nie da, a i poszczuć prokuraturą też nie bardzo się da. No i mamy polityczno-medialną burzę, która nie wiadomo jak się skończy...

Póki co mamy kolejny wpis pana Rachwalskiego. Już nie będę go cytowała tylko odsyłam bezpośrednio na fejsbuka:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=196218171844831&id=101428787990437

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 11-08-2020, 14:24    Odpowiedz z cytatem

Kto kłamie o stanie mostu Pilchowickiego? Dotarliśmy do eksperta, który zbadał most

Wiceminister kultury, prezes PKP PLK oraz szef polskiej firmy pracującej dla "Mission: Impossible" powtarzają, że most Pilchowicki jest ruiną, której wysadzanie byłoby z pożytkiem dla wszystkich. Dotarliśmy do eksperta, który zbadał most i przygotował dla nich ekspertyzę.

Czytaj więcej:
https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,26196121,most-nie-ruina.html

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 11-08-2020, 15:26    Odpowiedz z cytatem

Medialny szum zadziałał. Most w Pilchowicach stał się turystyczną atrakcją

Most w Pilchowicach, a właściwie jego pomysł na wykorzystanie w filmie, czyli wysadzenie w powietrze, stał się wakacyjnym tematem nr 1 w naszym regionie. Nic dziwnego, że przyciągnął teraz turystów.

Czytaj więcej na radiowroclaw.pl

---

Radny sejmiku: Nie ma sensu wysadzać Mostu Pilchowickiego. Przeprawa potrzebuje niewielkiego remontu i mogą tamtędy jeździć pociągi

Wciąż głośno o pomyśle wysadzenia i odbudowania Mostu Pilchowickiego pod Jelenią Górą. Jak dowiedziała się już cała Polska, miałaby to zrobić ekipa filmowców na potrzeby Mission: Impossible 7. Czy także oni sfinansują całą odbudowę, tutaj pewności już nie ma. Ciekawy wątek całej sprawy poruszył radny sejmiku od lat specjalizujący się w sprawach kolejowych - Patryk Wild. Tłumaczy, że konstrukcja mostu jest w dobrym stanie i wytrzyma ruch pociągów pasażerskich, nie trzeba przeprowadzać gruntownego remontu przeprawy, wystarczy kilka niezbędnych prac, przede wszystkim remont samych torów na moście.

Czytaj więcej na gazetawroclawska.pl

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 88 z 95 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 87, 88, 89 ... 93, 94, 95  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl