Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następny
Pogotowie strajkowe / podwyżki na kolei
Autor Wiadomość

edzio12 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Sie 2007

PostWysłany: 15-03-2008, 08:44    Odpowiedz z cytatem

To strasznie kocha kolej ,jak niechce odejści. Śmiech Śmiech Śmiech Śmiech Śmiech Śmiech
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

fisch Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 16 Mar 2008

PostWysłany: 16-03-2008, 13:49   Dlaczego tak małe podwyżki? Oto jedna z odpowiedzi. Odpowiedz z cytatem

Bang

www.skk.org.pl_dok2008_komentarz_podwyzki_2008.htm.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 391 raz(y) 622.13 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mc2 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 22 Lut 2008

PostWysłany: 16-03-2008, 19:30    Odpowiedz z cytatem

Pantaqruel napisał/a:
MC2. Wybierzemy się do Piekła?

Pewnie, z tobą wszędzie ( no prawie wszędzie) Wink

_________________
człowiek rodzi sie głupi i umiera głupi, są wyjątki - niektórzy umierają jeszcze głupsi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

small Płeć:Kobieta
Nowy


Dołączyła: 11 Mar 2008

PostWysłany: 18-03-2008, 10:49    Odpowiedz z cytatem

[quote="mc2"]
alcatel napisał/a:
Pani MC2 może Pani zrobi pospolite ruszenie bez związków zawodowych przecież jest Pani swoistym trybunem ludowym i na wszystko ma Pani lekarstwo tylko po co jest Pani członkiem Rady Krajowej ZZDR szkoda na to czasu. A jeśli to marudzenie wynika z nudów to lepszym lekarstwem jest sex chyba, że dopadła już Panią menopauza. Ale to też nic straconego farmakologia działa cuda.

// Za osobiste "wycieczki" i sexizmy - ostrzeżenie! ~Noema


Alcatel tylko na głupotę farmakologia jest bezsilna i tu wyrazy moich kondolencji, przykro mi, że się nie da podleczyć twojego zdrowia. A pisząc, że jestem członkiem jakieś rady krajowej zzdr to pomyliłeś pan osoby, bo nie jestem członkiem takiej rady...

Cy za ten tekst nie należy się ostrzeżenie? Alkatel nie zrobił z MC2 głupiej wręcz odwrotnie. A poza tym można złożyć wyrazy uznania a kondolencje po prostu się składa Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

km Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Mar 2008

PostWysłany: 18-03-2008, 16:31    Odpowiedz z cytatem

A ja dostałem w pkp energetyka 200zł brutto.Miało być 260 później 250 i jest 200.
A wiecie kto dostanie więcej ten który rok temu był na bezpłatnym np. 6 miesiecy i nie dostqał podwyzki,nowo przyjęci po 350zl brutto.A tym z zwiąku coś się w główka po...ło jeśli mówią że" młody musi dostać więcej bo nie ma wysługi" słowa przew. Przeradzkiego dostaną wiecej też o pare groszy należący do związków.
Także starzy pracownicy do piachu takim optymistycznym akcentem kończe .A młodzi do usterek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Lis 2005
Skąd: z bocznego toru...

PostWysłany: 18-03-2008, 19:32    Odpowiedz z cytatem

Z tymi młodymi to tylko chodzi o to by zachęcić i żeby nie zwiali szybko. No i żeby wogóle chcieli przyjść. Muszą tak robić bo inaczej nie było by następców. Dlatego akurat popieram takie praktyki. Co oczywiście nie znaczy że młodym wszystko - starym nic.

_________________
Jestem dyspozytorem własnego toru...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Elektra Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 14 Lip 2007
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 18-03-2008, 19:39    Odpowiedz z cytatem

To o czym piszą dwaj przedmówcy nie dotyczy EZ Wrocław. U nas o nielicznych młodych w ogóle się nie dba, zarabiają najmniej: stary wyjadacz po podstawówce (są u nas tacy!) zarabia więcej od młodego po maturze, na takim samym stanowisku. Tu liczą się tylko układy, a nie wykształcenie i kompetencje! Na młodych stara gwardia patrzy krzywo, traktując ich chyba jako zagrożenie.
Jeśli chodzi o podwyżki to w EZ Wrocław będzie jak zwykle: ci co mają najwięcej dostaną najwięcej, ci co mają najmniej dostaną najmniej i tak różnica się pogłębi. Dobrze mają znajomi i dzieci dyrektorów i związkowców oraz działacze związkowi, pupile naczelników. Po pseudo-podwyżkach na pewno wielu odejdzie z pracy w EZ Wrocław.

_________________
Elektra
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

edzio12 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Sie 2007

PostWysłany: 18-03-2008, 20:37    Odpowiedz z cytatem

To niewiedziałęm żę, po podstawóce na elektryce się znają. To znaczy żę mądrzejsi są od młodych.Po maturze. Śmiech Śmiech Śmiech Śmiech Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

km Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Mar 2008

PostWysłany: 18-03-2008, 23:10    Odpowiedz z cytatem

kris napisał/a:
Z tymi młodymi to tylko chodzi o to by zachęcić i żeby nie zwiali szybko. No i żeby wogóle chcieli przyjść. Muszą tak robić bo inaczej nie było by następców. Dlatego akurat popieram takie praktyki. Co oczywiście nie znaczy że młodym wszystko - starym nic.

Kris twoja chorobę można zdiagnozować ale farmakologia nic nie pomoże.
NA GŁUPOTĘ NIE MA LEKARSTWA!!!!!!!!!!!!!!
A kto o mnie dbał jak przychodziłem na kolej do pracy przez ostatnie 20 lat pracy nawet dziękuję nie usłyszałem od swoich zwierzchników na sekcji człowiek kombinował materiał z innych służb żeby zrobić swoje a teraz niech się młodzi wykazują niestety morale starszych opadło do zera.
Jakbym dostał więcej od mojego brygadzisty to bym fruwał pod sufitem stara kadra jeszcze była
czasami aż miło powspominać OK
Oczywiście jak obraziłem to przepraszam ale niesmak po podwyżkach został.
A do edzia 12 kończy sie kurs i z tokarza,stolarza jest się elektykiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

edzio12 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Sie 2007

PostWysłany: 19-03-2008, 16:41    Odpowiedz z cytatem

km, rozumiem,i niesmuć się każdy z nas dostał ochłapy.Jutro będzie lepiej. OK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrbk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lut 2008

PostWysłany: 19-03-2008, 19:01    Odpowiedz z cytatem

Widzę ze co poniektórzy w PKP ENERGETYCE wiedzą ile dostali to znaczy ze mają chyba układy bo u nas w Górnośląskim dowiadujesz sie na 10 z paskiem a wczesniej nikt ci nie powie .A co do młodych i starych to powiem tak choc do jednych i drugich sie nie zaliczam to chyba nie ma wielu którzy ze spokojem podchodzą do tego ze dostają pracowników do przyuczenia jako podwładnych i co sie okazuje mają o wiele wiekszą grupe od swych "nauczycieli" i co gorsza trzeba im jeszcze powiedziec by to zachowali dla siebie bo gdyby sie dowiedziała reszta ekipy to mogło by byc niewesoło.A prawda jest taka ze jeszcze sie taki nie urodził co by wszystkim dogodził i dlatego ja bym tam niechciał dzielic tych pieniędzy a z doswiadczenia wiem choc to pewnie będzie kontrowersyjne ,że sporo z naszych braci i sióstr kolejarzy i tak za duzo zarabia jak na to co dają z siebie .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mc2 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 22 Lut 2008

PostWysłany: 19-03-2008, 19:37    Odpowiedz z cytatem

small napisał/a:

Cy za ten tekst nie należy się ostrzeżenie? Alkatel nie zrobił z MC2 głupiej wręcz odwrotnie. A poza tym można złożyć wyrazy uznania a kondolencje po prostu się składa Mr. Green


Ironia i złośliwości są niekiedy przejawem inteligencji, ale z zaznaczeniem czy zaakcentowaniem słowa niekiedy. A kondolencje składa się zawsze w przypadku kiedy coś lub ktoś umiera. Po wypowiedzi Alcatela miałam wrażenie, że umarło całe mnóstwo takich małych szarych i pofałdowanych. O andropauzie nie wypada się wypowiadać, więc tego tematu nie poruszałam. Laughing

_________________
człowiek rodzi sie głupi i umiera głupi, są wyjątki - niektórzy umierają jeszcze głupsi


Ostatnio zmieniony przez mc2 dnia 19-03-2008, 19:51, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mc2 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 22 Lut 2008

PostWysłany: 19-03-2008, 19:37    Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o podwyżki i zarobki to w każdej grupie zawodowej powinna istnieć zasada, że wynika to nie z układów, ze stażu, a jedynie z zaangażowania i wkładu w wykonywanie swojej pracy. Mam przykład ze swojego terenu - dyżurni ruchu na poszczególnych stacjach mają dokładnie to samo wynagrodzenie zasadnicze co jego koleżanki i koledzy. Jeśli pracuje na jednej większej nastawni 16 dyżurnych to wszyscy mają po 1450zł i wszyscy mają te same obowiązki, nie ma też rozróżnienia na płeć!!! Smile Na posterunkach blokowych (piszę grypsem o posterunku z semaforem, bez rozjazdów) też wszyscy mają po 1300, również bez względu na płeć czy staż!!! Mamy jeszcze takie wynalazki nazywane popularnie skoczkiem - ale nie raz na 6 miesięcy, tylko faktycznie osoba "biegająca" po kilku posterunkach, nieiedy w ciągu miesiąca pracuje na 3 różnych - one mają 1500 czy 1550 i nikt im tego nie zazdrości, ani nie wypomina, bo wolą spokój na jednym posterunku. Chociaż tak się składa,że w tej chwili po rocznym "mieszaniu" mamy dyżurnych z autoryzacją na minimum 3 posterunkach. I dobrze, że podwyżki były w takiej wielkości, bo udał się wyprostować niektóre kominy i różnice. Jeszcze ze dwa razy takie podwyżki po 200-300 do zasadniczego i będzie prawie dobrze.

_________________
człowiek rodzi sie głupi i umiera głupi, są wyjątki - niektórzy umierają jeszcze głupsi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrbk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lut 2008

PostWysłany: 19-03-2008, 20:27    Odpowiedz z cytatem

To jest racja i na dodatek ci z tych małych pipidówek po jednej dniówce na duzej nastawni poszli by w" protescie" na L4 ,ale jesli o zarobki to są za po "równo wszystkim"a taka postawa własnie prezentowana przez szereg lat na koleji powodowała ze najlepiej sie było nie pokazywac i angazowac no bo niby po co skoro i tak tyle samo na wypłatę było a ci którzy sie wyrózniali na plus i byli zagrozeniem dla betonu byli "ustawiani" i całe szczęscie dla ich zdrowia psychicznego opuscili kolej .Pamietam jak kiedys pewna dyzurna na nastawi Bieruń Stary na prosbę by wypusciła na po pracy do bazy powiedziała - Panie ja mam za pół godziny pociąg a pan chce bym was wypusciła? Pomyslałem sobie -kobieto na dwa dni do Katowic na KO i kolej by miała jedną osobę mniej.A najgorsze ze to nie są wcale wyjątki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mulligan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Cze 2006
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 19-03-2008, 21:02    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pamietam jak kiedys pewna dyzurna na nastawi Bieruń Stary na prosbę by wypusciła na po pracy do bazy powiedziała - Panie ja mam za pół godziny pociąg a pan chce bym was wypusciła?
Może chcieliście wyjechać naprzeciw temu pociągowi i może z najbliższej stacji jechał pół godziny? Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 20 z 24 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl