Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Następny
Arriva poprawia jakość usług
Autor Wiadomość

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 21-11-2009, 21:42   

Mam jeszcze taką cichą nadzieję ze przed wejściem nowego RJ zrobią jakies korekty bo to co czytam na DB dla lini Brodnica- Grudziądz zakrawa na jakiś żart ze strony UM więc panowie komedianci to nie jest kabaret tylko nowy RJ

[ Dodano: 22-11-2009, 14:02 ]
Powiadomiłem lokalne media w wyżej wymienionej sprawie zobaczymy jaki będzie oddzwięk

[ Dodano: 22-11-2009, 14:10 ]
jJestem pewien że trzeba działać bo samo narzekanie na forum nic nie pomoże ,jeśli media nic nie pomogą to zwrócę się bezpośrednio do Urzędu Marszałkowskiego i proponuję żeby robili tak wszyscy których nowy RJ Arrivy w jakiś sposób krzywdzi szczerze mówiac mogli zostawić go takim jaki był

[ Dodano: 29-11-2009, 21:51 ]
Moi drodzy preczytajcie artykuł gazety pomorskiej z dn 27.11 a dowiecie się jaka linia stała się priorytetem dla UM wygląda na to że wszystko kręci się wokól Torunia ale przecież inaczej być nie może

[ Dodano: 30-11-2009, 18:41 ]
A tak na marginesie strona internetowa Arrivy jest mocno przeterminowana widocznie nic ciekawego nie mają do przekazania

[ Dodano: 13-12-2009, 22:01 ]
Muszę przyznać ze po pewnych interwencjach ze strony mediów oraz internautów RJ Arrivy nie jest zły na niektórych liniach nawet lepszy niż poprzedni co bardzo mnie cieszy
Przejdź na dół

Issos Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lis 2007

PostWysłany: 17-12-2009, 13:54   Arrivie brak taboru Odpowiedz z cytatem

Po przejęciu w nowym rozkładzie jazdy przez Arrivę kierunku na Kościerzynę dzieje się coraz gorzej, składy są okrojone do minimum i zaczyna się robić "tłoczno" - np. na wczorajszy pociąg z Bydgoszczy do Chojnic o godz. 16.05 Arriva podstawiła tylko jeden autobus SA106, a że pasażerów było ok. 200-tu to i część się do autobusu nie dostała!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

fidzi123 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lip 2008
Skąd: Błądzim

PostWysłany: 17-12-2009, 15:27    Odpowiedz z cytatem

Znajoma dyżurna ruchu z Serocka mówiła mi, że pociąg 16:05 z Bydgoszczy do Chojnic przyjechał wczoraj do Serocka z 10-minutowym opóźnieniem bo nie mogły zamknąć się drzwi, tak dużo było ludzi. Znowu zaczynają przewozić ludzi jak bydło. Zresztą rozkład jazdy też nie jest idealny - poprzedni był lepszy. Nic dziwnego że ludzie (przynajmniej z moich okolic) rezygnują z pociągu na rzecz samochodu. Nie dość że bilety podrożały to jeszcze nie ma jak wrócić do domu bo magistry w Arrivie myślą że ludzie zmieszczą się do jednego SA106. Przy obecnej cenie gazu i spalaniu ok. 8 litrów/100km taniej wyjdzie samochodem dojechać do Bydgoszczy niż kupować jednorazowy bilet, i przynajmniej nie trzeba zastanawiać się, czy uda się wejść do "pociągu". Takie sytuacje tylko zniechęcają ludzi do kolei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 18-12-2009, 17:18   

To jest poprostu zła polityka zarzadzania taborem i mówie to z własnego doświadczenia Na lini Brodnica-Grudziadz na większosć kursów wystarczyłby SA-106 a ciągle kursuja dunczyki a nawet SA-134
Powrót do góry

Issos Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lis 2007

PostWysłany: 19-12-2009, 20:51    Odpowiedz z cytatem

To nie zawsze musi wypływać z logiki, takie bywają obiegi pociągów, że raz jest wielu pasażerów i na odwrót, ja sądzę, że Arrivie brak taboru i to może nie aż tak wielu skłaów, może 2 lub 3?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mm Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Paź 2009

PostWysłany: 19-12-2009, 21:26    Odpowiedz z cytatem

Niestety ekonomia w tej firmie dawno wzięła górę liczą się słupki z danymi a nie jakość, tym bardziej że koniec jest bliżej niż dalej. Pan prezes za długo mieszka już w Polsce pora kopsnąć się w rodzinne strony i popatrzeć jak organizuje się prawdziwą kolej w końcu koleje we Francji to ekstraklasa kolei w Europie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET05 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2007
Skąd: Skarżysko Kamienna

PostWysłany: 20-12-2009, 00:56    Odpowiedz z cytatem

A pożyczyć od PR SA123-001 co gnije na szopie...

_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 20-12-2009, 11:14   

Cytat:
pociąg 16:05 z Bydgoszczy do Chojnic przyjechał wczoraj do Serocka z 10-minutowym opóźnieniem bo nie mogły zamknąć się drzwi, tak dużo było ludzi.

Wezwałbym policję. Nie ważne, czy PR, czy Arriva, czy cholera wie kto. Takie sytuacje są skandaliczne i tyle.

Ja mam pytanie inne. Dlaczego w rozkładzie 2009/2010 Arrivy na tak wielu różnych przystankach w poszczególnym tabelach nie zatrzymują się pociągi, albo czynią to sporadycznie?
Powrót do góry

matuh Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Cze 2009

PostWysłany: 20-12-2009, 20:16    Odpowiedz z cytatem

Ariva chyba za bardzo wziela sie za poprawianie jakosc swoich uslug, bo dzis nawet nie poczekali 4 minut na opozniony pociag z Wroclawia i musialem czekac przeszlo 2 godziny na dworcu w Jabłonowie Pomorskim gdzie nawet toalet nie ma... skandal, 4 minuty by ich nie zbawily, tym bardziej ze na dworze -15 a na dworcu -4...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kopernik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Toruń

PostWysłany: 21-12-2009, 13:04    Odpowiedz z cytatem

Jeśli kierpoć nie zgłosił nikogo na przesiadkę to po co opóźniać kolejny pociąg? Smile

a'propos poprawiania jakości usług:

z powodu padania od mrozu pesozłomów ARRIVA opublikowała takie coś na swojej stronie:

Szanowni podróżni,
Arriva PCC informuje o uruchomieniu w dniu 21.12.2009 zastępczej komunikacji autobusowej dla poniższych nr pociągów:
Poc nr 1925 Grudziądz 12:02 – Laskowice Pom 12:38,
Poc nr 19123 Brodnica 11:43 – Grudziądz 13:20,
Poc nr 19130 Laskowice Pom 12:56 – Brodnica 14:38,
Poc nr 19125 Brodnica 14:49 – Grudziądz 15:49,
Poc nr 1929 Grudziądz 15:54 – Laskowice Pom 16:31,
Poc nr 3327 Laskowice Pom 16:36 – Szlachta 17:34,
Poc nr 3328 Szlachta 17:39 – Laskowice Pom 18:37,
Poc nr 3329 Laskowice Pom 19:05 – Czersk 20:19,
Poc nr 7732 Czersk 20:18 – Chojnice 20:39,
Poc nr 3326 Czersk 15:08 – Laskowice Pom 16:20,
Poc nr 19134 Laskowice Pom 17:10 – Grudziądz 17:45,
Poc nr 19341 Grudziądz 13:34 – Chojnice 15:25,
Poc nr 19444 Chojnice 16:04 – Wierzchucin 16:58,
Poc nr 3337 Wierzchucin 17:09 – Czersk 17:52,
Poc nr 3334 Czersk 18:47 – Laskowice Pom 19:57,
Poc nr 1930 Laskowice Pom 22:12 – Grudziądz 22:48.

Serdecznie przepraszamy za utrudnienia i niedogodności w podróży.

ARRIVA PCC
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

cargo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Sty 2010
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: 01-01-2010, 09:43    Odpowiedz z cytatem

Nie jestem przeciwny firmie Arriva PCC, ale niech dyrektor tej firmy kolejowej pochodzący z zagranicy, zrozumie, że nie można traktować pasażerów jak rzecz, Polak to nie obywatel drugiej kategorii.

Przewoźnik staje do przetargu i oferuje lepsze warunki niż pozostali przewoźnicy to powinien pokazać się z jak najlepszym świetle.

Przewoźnik posiada bardzo mało taboru, dużą część przewozów realizuje prywatna firma naszymi, będącymi własnością województwa szynobusami. Jak długo jeszcze Arriva PCC będzie kpić z pasażerów ?

[ Dodano: 01-01-2010, 09:45 ]
Krzysztof21 napisał/a:
Cytat:
pociąg 16:05 z Bydgoszczy do Chojnic przyjechał wczoraj do Serocka z 10-minutowym opóźnieniem bo nie mogły zamknąć się drzwi, tak dużo było ludzi.

Wezwałbym policję. Nie ważne, czy PR, czy Arriva, czy cholera wie kto. Takie sytuacje są skandaliczne i tyle.

Ja mam pytanie inne. Dlaczego w rozkładzie 2009/2010 Arrivy na tak wielu różnych przystankach w poszczególnym tabelach nie zatrzymują się pociągi, albo czynią to sporadycznie?


Racja, nie ważne jaki przewoźnik, ale szacunek pasażerom należy okazać. Tym bardziej, że z usług kolei korzystają ludzie, którzy skromniej zarabiają i korzystanie z kolei to dla nich zbawienie. Zresztą dla mnie też kolej to zbawienie, pod warunkiem, że w relacjach kolej - pasażer i na odwrót ma miejsce szacunek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

contraboy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Wrz 2007

PostWysłany: 02-02-2010, 20:27    Odpowiedz z cytatem

Wczoraj skład Malbork-Toruń ok poludnia z Malborka...całkowicie zimny (ludzie siedzieli w kożuchach i czapkach)
Dziś nawalały PESOzłomy...nieudolna komunikacja zastępcza
Kible PR też jeżdżą często nieogrzane, ale w Arrivie to się dzieje nagminnie już od poczatku 'sezonu grzewczego'
Może ktoś to przeczyta... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 02-02-2010, 20:40   

Nie mogę zgodzić się z ta opinią często podrózuję Arrivą na odcinku Jabłonowo Pom -Grudziadz i nawet podczas dużych mrozów nie spotkałem się z podobnym zdarzeniem ale pojedyńcze przypadki moga się zdarzać jak u wszystkich przewozników
Powrót do góry

fidzi123 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lip 2008
Skąd: Błądzim

PostWysłany: 03-02-2010, 00:57    Odpowiedz z cytatem

Wraz z początkiem nowego miesiąca pojawiły się same problemy. Przedwczoraj pociąg 90220 o 5:38 z Wierzchucina do Bydgoszczy odwołany, podobnie jak 90330 ze Świekatowa do Bydgoszczy o 7:50. Z powrotem wcale nie lepiej. 90337 z Bydgoszczy do Świekatowa o 15:16 opóźniony 30 minut. Podstawili SA106-010, a ludzi zdążyło się uzbierać na pełnego SA134. Następny o 16:05 do Chojnic (którym wracałem) wyjechał planowo ale zanim wysiadłem zdążył złapać 10 minut opóźnienia. Ogrzewanie włączyli chwilę przed odjazdem, czyli całą drogę było zimno. Wczoraj trochę lepiej, ale ogrzewania nie było ani w 9028 do Bydgoszczy z Chojnic o 11:27, ani w 9026 z Bydgoszczy do Tucholi o 14:35, który oczywiście był opóźniony. Tak więc środa, a Arriva już zdążyła popsuć mi humor na cały tydzień. Na dziś zapowiadają załamanie pogody, więc jadę do Bydgoszczy samochodem bo nie wiadomo co będzie. Ludzie już kalkulują ile drożej im wyjdzie dojeżdżać samochodem do pracy i zbierają ekipy do samochodów. Wczoraj jak czekałem na pociąg ludzie się śmiali, że u nas to jak na dzikim zachodzie: jak Bóg da, to pojedzie, ale nie wiadomo co Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

contraboy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Wrz 2007

PostWysłany: 07-02-2010, 21:24    Odpowiedz z cytatem

Ktoś może napisać dlaczego na stacji Grudziądz Owczarki nie zatrzymuje się Arriva ?
To spora dzielnica i dziwne jest to, że nic się tam nie zatrzymuje (chociażby te ostatnie i pierwsze kursy do i z Malborka. W weekend dostać się ostatnim przyjeżdżającym pociągiem do Owczarek ze stacji Grudziądz jest niemożliwe...zostaje jedynie taxi ( a tych km trochę jest)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 13 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl