Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Następny
Arriva poprawia jakość usług
Autor Wiadomość

fidzi123 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lip 2008
Skąd: Błądzim

PostWysłany: 25-12-2010, 01:14    Odpowiedz z cytatem

Jak PR-y obsługiwały niezelektryfikowane linie to człowiek wiedział, że pociąg (przynajmniej ten na wagonach) pojedzie zawsze. Komfort jaki był, taki był, ale wytrzymać się dało. A teraz nie ma jak dojechać. Ciekawe czy w Urzędzie Marszałkowskim pracują sami idioci, którzy tego nie widzą? Chyba mają jakieś statystyki które pokazują zmiany potoków pasażerskich.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 25-12-2010, 13:36   

W ciągu ostatniego tygodnia Arriva jest ogarnięta chaosem związanym brakiem sprawnego taboru .Mnie jako zwykłego pasażera zupełnie to nie interesuje ,jest wygrany przetarg na 10lat i trzeba trzymać się warunków w nim zawartych i taka jest prawda.Nie wiem czy UM nie popełnił błedu ale zapewne sa jakieś obwarowania w umowie gdyby taka sytuacja miała nadal się utrzymywac.Na lini Grudziądz -Brodnica 22grudnia szynobus odjeżdzający z Grudziądza o godz13:55 stanął w szczerym polu pomiedzy Grudziadzem a Nicwałdem według świadków (pasazerów) wystapił jakiś huk i pojawił sie dym po około półtorej godziny trefny tabor z przemarzłymi i zdenerwowanymi pasazerami został ściagnięty ponownie do Grudziadza gdzie zastępcza komunikacja autobusowa również nie zdała egzaminu na brak rzetelnej informacji ze strony przewożnika.Jednak ja jestem optymistą i wierzę że ta sytuacja wkrótce zostanie w jakis sposób pozytywnie rozwiazana i nie zgadzam sie z tym że za panowania PR na tych liniach było lepiej ,dla tych którzy tak twierdza mam lekturę czyli ostatni RJ 2006-2007 gdzie literka G w legendzie widniała przy prawie każdym pociagu
Powrót do góry

contraboy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Wrz 2007

PostWysłany: 25-12-2010, 14:10    Odpowiedz z cytatem

Ostatnim czasem jadąc KKA z Laskowic (troche czasu temu było to już) pewna Pani chciała wysiąść w Dubielnie...na co usłyszała , ze do Jeżewa i potem Grupy jedziemy i do Dubielna musi radzić sobie z Jeżewa sama Confused

Jak tu jechać na święta/sylwestra pociągiem jak nie wiadomo czy przyjedzie, a jeśli przyjedzie to ile będzie opóźnienie wynosić i czy ic poczekac na skomunikowanie Smile

Co mają zrobić ludzie teraz, którzy czekają na przystanku jakimś na pociąg a ten nie nadjeżdża już godzine?

Trzeba to zmienić, bo mamy XXI wiek a niektórzy chyba o tym zapomnieli
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET40 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Stolyca województwa.

PostWysłany: 25-12-2010, 14:12    Odpowiedz z cytatem

Czyli z jednej strony mamy nowoczesny, ale bardzo awaryjny tabor a z drugiej kulawego przewoźnika, który pomimo udziału dużego kapitału zagranicznego robi bardzo niewiele dla poprawy sytuacji na swoich liniach. Używanego taboru spalinowego na sprzedaż za granicą trochę jest, jedynie problemy może stwarzać UTK.
I taki przewoźnik, który pasażera ma totalnie w d. ma wygrać przetarg na 10 lat? Wolne żarty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 25-12-2010, 15:04    Odpowiedz z cytatem

Arriva musi zmienić swoja politykę, bo nawet najwierniejsi fani, przestaną być mili i będą wylewać na nich na forach zawartość szambo-wozów.

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

przewoz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Maj 2009

PostWysłany: 25-12-2010, 15:47    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
wystapił jakiś huk i pojawił sie dym


Niech zgadnę: hamowanie nagłe po zerwaniu przewodów hamulcowych? A to może przez śneg na torach? PLK nic nie odśnieża.


Cytat:
Używanego taboru spalinowego na sprzedaż za granicą trochę jest, jedynie problemy może stwarzać UTK.


Żadnego problemu nie stwarza, jak tabor nadaje się do bezpiecznej jazdy. Tylko czy ktoś ten tabor kupuje? Sigma jakoś nie bardzo może sprzedać SN83 (również niezwykle awaryjne), również jakoś nikt nie kupuje nowszych wersji VT627/628 - sprawdzonych na naszych torach. Pieniądze, pieniądze, pieniądze.
A nowy tabor się psuje? No to pilnujcie serwisu.

_________________
Le FleuR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kuba_CH Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lis 2010
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 25-12-2010, 19:47    Odpowiedz z cytatem

przewoz napisał/a:

Żadnego problemu nie stwarza, jak tabor nadaje się do bezpiecznej jazdy. Tylko czy ktoś ten tabor kupuje? Sigma jakoś nie bardzo może sprzedać SN83 (również niezwykle awaryjne),

Czy ja wiem czy awaryjne, w Chojnicach nie słyszałem by ktoś na nie szczególnie narzekał. Może teraz tej zimy coś tam zaszwankowało w jakiejś DH, ale nie jest tak najgorzej. Tak w ogóle bardzo fajne szynobusy Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET05 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2007
Skąd: Skarżysko Kamienna

PostWysłany: 25-12-2010, 20:02    Odpowiedz z cytatem

Powiem tyle: Arriva skutecznie wygasza popyt w kuj-pomie, szkoda, że Całbecki tego nie widzi, ale wozi się zapewne służbowym samochodzikiem. Najwyższy czas, aby sprowadzili kilkanaście wagonów i kupili 5-6 stonek, które można przebudować na coś jak np. 6Dk, ale z przetwornicami do ogrzewania składu. Te 5-6 loków na początek wystarczy. Już nie piszę o jakimś spalinowym taurusie i składzie z wagonem sterowniczym... Kilkanaście lat temu jeździłem wiele razy po kuj-pomie i kolej była nieporównywalnie lepsza niż syf na Skarżysko - Tomaszów, czy dawne spalinowe Kielce - Połaniec. Przed wejściem Arrivy też składy 3x bohun czy poczwórne bipy były pełne...

_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mazak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Gru 2010

PostWysłany: 26-12-2010, 19:20    Odpowiedz z cytatem

Czy któryś z szanownych użytkowników ma może informacje na temat kursów pociągów arrivy na trasach Grudziądz - Toruń na dzień dzisiejszy? Nadal jest tak tragicznie jak 21, 22, 23 grudnia?

Pytam, bo będę tamtędy jechał niedługo na Sylwestra Wink i coraz mocniej zastanawiam się nad PKS-em.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET05 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2007
Skąd: Skarżysko Kamienna

PostWysłany: 26-12-2010, 20:16    Odpowiedz z cytatem

Dziś z Torunia do Grudziądza pojechał co najmniej 1 pociąg.

_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzysiek1055 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Sty 2009
Skąd: Gniezno

PostWysłany: 26-12-2010, 20:31    Odpowiedz z cytatem

Ja ma podobne pytanie jak kolega Mazak. We wtorek wybieram się do Kwidzyna i się zastanawiam jak dojadę z Torunia, jeśli pociągi będą kursowały w taki sposób jak ostatnio... Ktoś ma informacje jak wyglądają kursy na tej trasie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

contraboy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Wrz 2007

PostWysłany: 26-12-2010, 20:49    Odpowiedz z cytatem

Dziś jechałem jednym dunczykiem i było wewnątrz pojazdu ok 0 stopni, więc pewnie warsztat go czeka? Z kolei po przesiadce na pesobusa wewnątrz wylało szambo unosząc okazały zapaszek wewnątrz pojazdu, więc ten tydzień pewnie czeka te pojazdy serwis i trasa na Toruń oraz z Torunia wyglądać bedzie nieciekawie Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mazak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Gru 2010

PostWysłany: 26-12-2010, 21:04    Odpowiedz z cytatem

no to po prostu cudownie.. jest niby jeszcze kilka dni, ale skoro nie poradzili sobie z tym teraz to nie poradzą sobie i pojutrze... ech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET40 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Stolyca województwa.

PostWysłany: 26-12-2010, 21:21    Odpowiedz z cytatem

contraboy napisał/a:
Dziś jechałem jednym dunczykiem i było wewnątrz pojazdu ok 0 stopni, więc pewnie warsztat go czeka? Z kolei po przesiadce na pesobusa wewnątrz wylało szambo unosząc okazały zapaszek wewnątrz pojazdu, więc ten tydzień pewnie czeka te pojazdy serwis i trasa na Toruń oraz z Torunia wyglądać bedzie nieciekawie Sad

Wywalające szambo w szynobiustach to akurat norma w Lubuskiem Very Happy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 26-12-2010, 22:39   

Panowie sytuacja powoli ale skutecznie poprawia się.Myślę że te kiepskie dni Arriva ma już za sobą a na jak długo?To się okaże Mr. Green
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 13 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl