Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Kolejarze dostali podwyżki

Moje wynagrodzenie zasadnicze po podwyżce:
poniżej 1100 zł
1%
 1%  [ 1 ]
1100-1199 zł
1%
 1%  [ 1 ]
1200-1299 zł
18%
 18%  [ 14 ]
1300-1399 zł
16%
 16%  [ 12 ]
1400-1499 zł
13%
 13%  [ 10 ]
1500-1599 zł
12%
 12%  [ 9 ]
1600-1699 zł
14%
 14%  [ 11 ]
1700-1799 zł
2%
 2%  [ 2 ]
1800-1899 zł
8%
 8%  [ 6 ]
powyżej 1900 zł
12%
 12%  [ 9 ]
Głosowań: 75
Wszystkich głosów: 75

Autor Wiadomość

Kolejarz_IC Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Sty 2008

PostWysłany: 11-03-2008, 23:43    Odpowiedz z cytatem

Staż 4 lata, 300 brutto do grupy, obecnie z grupy 1530.

POZDRAWIAM
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Muszysko Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Mar 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 11-03-2008, 23:59    Odpowiedz z cytatem

W PKP Energetyce (spółce dochodowej - 163% normy/planu w ub.r.) podwyżki będą dopiero za miesiąc. Mówi się o min. 150 zł do grupy dla każdego, ale więcej (200-300 zł) mają dostaną wybrańcy, czyli jak zwykle pupile, kapusie, związkowcy itp. Ponoć tak chce nas "uszczęśliwić" solidarnościowiec Andrzej Niezgoda (EZ Wrocław) z rady nadzorczej PKP Energetyki.
Beton

_________________
Streszczajmy się. Świat jest przeludniony słowami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pietryk Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 31 Paź 2007
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 12-03-2008, 00:21    Odpowiedz z cytatem

Staż 19 lat w PKP ,obecnie na stanowisku monter naw kol ,a wykonuję obowiązki drużnika obchodowego ,225 do grupy ,obecnie z grupy 1295. Pozdrawiam .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maderon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Lut 2008
Skąd: Breslau

PostWysłany: 12-03-2008, 18:50    Odpowiedz z cytatem

Witam 210plnów,maszynista 20 lat na pekapie teraz z grupy 1510pln.Prosili mnie żebym się cieszył bo mogło być gorzej. Crazy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Modliszka Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 15 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 12-03-2008, 21:36    Odpowiedz z cytatem

Dostałam 200 zł. Nie wiem czy płakać czy się cieszyć...

_________________
Bądź szczery, a wyzwą cię od chamów i prostaków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gumis Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Sty 2008

PostWysłany: 12-03-2008, 22:18    Odpowiedz z cytatem

Płakać ze szczęścia! Smile

_________________
"Płynie się zawsze do źródeł pod prąd, z prądem płyną śmiecie"
Zbigniew Herbert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mijus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Lis 2007

PostWysłany: 13-03-2008, 08:03    Odpowiedz z cytatem

No właśnie cieszyć się (największe podwyżka jaką pamiętam) czy płakać --- waszym zdaniem tak czy nie ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wandaw Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 21 Lut 2008

PostWysłany: 14-03-2008, 12:28    Odpowiedz z cytatem

Dostałam 250 zł (bez zabiegów). 28 lat pracy na PKP. Z grupy 1710.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 15-03-2008, 12:27    Odpowiedz z cytatem

Czy tym nowo przyjętym pracownikom, co są od połowy stycznia na umowie próbnej, a od kwietnia będą na czas określony (konduktorzy) taka podwyżka przysługuje, czy nie? Czy znaczy to, że w nowej umowie na czas określony mogę liczyć na większą podstawę pensji, niż pierwotnie miała być?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

fisch Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 16 Mar 2008

PostWysłany: 16-03-2008, 13:30   Dlaczego tak małe podwyżki? Oto jedna z odpowiedzi. Odpowiedz z cytatem

Bang

www.skk.org.pl_dok2008_komentarz_podwyzki_2008.htm.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 713 raz(y) 622.13 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gumis Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Sty 2008

PostWysłany: 16-03-2008, 20:16    Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem uważnie tekst Pana Grymela.
Nasuwa się tu kilka pytań.
Kto dał prawo wypowiadania się w takim tonie temu Panu? Przypomina to trochę ujadanie psa ale na łańcuchu. Dlaczego broni On tak zaciekle swojej posady w radzie nadzorczej? Czyżby już w zasobach tego związku nie było ludzi wykształconych i nadających się lepiej do tej roli niż Pan Grymel? Nieomylny i niezastąpiony? A może to Pan uzurpuje sobie rolę "Bożego palca"? Może trochę skromności nie zawadzi? Nigdzie nie czytałem o konkursie do rady nadzorczej w której Pan się "załapał".
Mimo nieudanej próby "zabawy w politykę" ( słynny list poddańczy w ostatnich wyborach ) to Pana organizacja próbuje co chwilę odgrywać pierwsze skrzypce. Nie będę się tu rozpisywał o wielu przykładach forsowania swoich ale znane są przykłady propozycji haniebnych, Tak haniebnych bo jak nazwać propozycję redukcji i zwolnień wszystkich tylko nie członków tego związku, propozycji nabywania paliwa ze zniżką ( słynna sprawa karty "grosik" i Orlenu ), wyjątkowo wysokich uposażeń związkowców "Solidarności" na zakładach pracy. Nie wiem jakim to sposobem ale moim zdaniem kto jak kto ale Wy straciliście mandat jedynych nieomylnych i uczciwych. Dlatego te połajanki umieszczone w Pana piśmie są co najmniej nie na miejscu.
Zakładając, że Pana strategia ostatnich podwyżek wyszła obronną ręką ( sam byłem zwolennikiem takowej ) to co dalej? Położy się Pan na tory za emeryturę pomostową dla zawiadowców? Jak Pan wytłumaczy się z tego, że restrukturyzacja po alokacji i usamorządowieniu dobiegnie końca? Przecież doskonale zdaje sobie Pan sprawę, że dyskusja z ZPK o podwyżkach na kolei po usamorządowieniu sprowadza w tych spółkach Pana zdanie do zera. Co zrobił Pan aby usprawnić i wyeliminować patologię zarówno w zatrudnieniu jak i w zarządzaniu spółek kolejowych? Nie widział Pan tych wszystkich machlojek i układów? Nie jest mi znana jakakolwiek udana interwencja Pana w sprawach kadrowo-ekonomicznych a jak jestem w błędzie to proszę mnie "wyprostować". Więc zamiast mielić powietrze niech Pan zakasa rękawy i do roboty. Ryzyko niewielkie a efekty obejrzymy. Bo jak na razie to według mnie na te kilka tysięcy pensji nie zasłużył Pan a na pewno nie na te 220 złotych.

_________________
"Płynie się zawsze do źródeł pod prąd, z prądem płyną śmiecie"
Zbigniew Herbert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dolkoń Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 18 Mar 2008

PostWysłany: 18-03-2008, 20:30    Odpowiedz z cytatem

Kierowca drezyny. 32 lata stażu. Z grupy 1070 zł. Nie wiem ile dostanę, ponoć 15%.
Dlaczego nie widzę na forum pracowników DOLKOMU? Pewnie chłopcy znów w delegacji, na wagonach....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pantaqruel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Lut 2008

PostWysłany: 19-03-2008, 07:25    Odpowiedz z cytatem

gumis napisał/a:
Czyżby już w zasobach tego związku nie było ludzi wykształconych

Z tym stwierdzeniem się nie zgadzam. Człowiek wykształcony - nie równa się człowiek mądry, jak Polak nie równa się katolik.Już Adam Mickiewicz mówiąc Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami rozróżnił wiedzę i mądrość. Stwierdził, że to raczej są dwie odrębne rzeczy, ale mi się wydaje, że ładnie to ujął Mikołaj Rej Nie ten jest mądry, kto wiele spraw umie, lecz kto złe od dobrego rozeznać rozumie. Jako potwierdzenie tych słów proszę porównać ostatnie wypowiedzi profesora Macieja Giertycha o wspólnym przebywaniu dinozaurów z ludźmi na ziemi, czy o smoku wawelskim, profesora Bendera o przyjemnościach pobytu w Birkenau, Gross Rossen i innych obozach koncentracyjnych. Ale za to nasi internowani w stanie wojennym przeżywali straszne męczarnie. Wałęsa aż przytył. Prosz porównać ostatnie wypowiedzi profesora Nowaka bodajże, co lata z nimi po kościołach. Nie mówiąc już o Jarku i Leszku, a szczególnie o tym co wyprawiają ze swoim największym osiągnięciem - Traktatem Lizbońskim. I te przykłady można mnożyć i długo jeszcze podawać nazwiska, nawet z nazwiskiem obecnego polskiego Boga włącznie, ale to inny temat.
Pozdrowienia dla MC2
P.S. MC2 czy mogę pisać MC II. To powinno być takie lepsze, byłabyś dowartościowana. Jak JP II. Tylko bardziej super.

_________________
Oddajcie za dobre dobrem, a za złe - sprawiedliwością.
Konfucjusz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

purtk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lut 2008
Skąd: CARGO Gdańsk

PostWysłany: 19-03-2008, 11:57    Odpowiedz z cytatem

Modliszka napisał/a:
Dostałam 200 zł. Nie wiem czy płakać czy się cieszyć...


to się ciesz, bo ja dostałem 150zł. to jest dopiero KASIORA Jupi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 19-03-2008, 12:17    Odpowiedz z cytatem

Proponuję zrobić kolejową listę płac, ale taką realną a nie propagandową podawaną przez media i beton, że średnia w PKP to prawie 3 tys. zł. Tę średnią zawyża kadra kierownicza i administracja wyższego szczebla.

Tylko naczelnik (działu) sekcji zarabia ok. 5-6 tys. zł. A ilu naczelników jest w Grupie PKP? Parę tysięcy? Zarobki dyrektorów zakładów (biur) to kwoty rzędu ponad 10 tys. zł, a tych jest tylko w PKP PR około 80. Średnią zawyżają też wysokie uposażenia działaczy związkowych, które są na poziomie dochodów naczelnikowskich.

Dlatego zwykły liniowy kolejarz zarabiający 1300 zł na rękę po 20 latach pracy ma prawo dostać furii gdy słyszy, że średnia zarobków w PKP to prawie 3 tys. zł.

Może zacznijmy od sondy. Proszę zaznaczyć wysokość swojego wynagrodzenia zasadniczego po ostatniej podwyżce.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl