Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 24, 25, 26  Następny
Linia Chrzanów - Wadowice
Autor Wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 06-09-2012, 20:02    Odpowiedz z cytatem

Dzięki, czyli do Skawiec ogólnie będzie ze mną ciężko. A jak z kondycją innych Forumowiczy?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

ecavon Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Cze 2010
Skąd: Inwałd

PostWysłany: 07-09-2012, 04:33    Odpowiedz z cytatem

Hmm. To do Trzebini można byłoby zajść. Bo do Skawców to też trzeba byłoby nadrabiać trochę km ze względu na zaporę. Też jest pytanie ilu forumowiczów dałoby radę dostać się na rano do Wadowic?

_________________
2010-2013 na razie 100 178km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 07-09-2012, 12:17    Odpowiedz z cytatem

Ja odpadam, z Krakowa bym dojechał busem jakby się uprzeć, ale w tej chwili mieszkam tymczasowo w Chrzanowskiem i nie mam jak dojechać od siebie. Chyba że na rowerze, ale musiałbym jechać o 4 nad ranem żeby zrobić 50km a potem drugie tyle pieszo(jest to możliwe no ale nie jara mnie jazda po ciemku i tak wczesne wstawanie).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

allure09 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Wrz 2012

PostWysłany: 07-09-2012, 13:35    Odpowiedz z cytatem

Witam. Jestem tu nowy, mieszkam dosłownie 100 m w linii prostej od odcinka 103. Dla wiadomości jeśli ktoś nie wiem, złapano 1,5 tygodnia temu na gorącym uczynku złodziei ze Śląska którzy usiłowali skraść spory odcinek trakcji. W który miejscu? Dokładnie między Skupem złomu Stena-Alcopper a boiskiem w Grodzisku, czyli tam gdzie jest niedokończona bocznica która miała odbijać do tego skupu złomu dawno dawno temu ( co ciekawe pozostała gdzieś w krzakach dźwignia która przestawiała tor a w ogrodzeniu zakładu jest jeszcze brama która chyba nigdy nie była otwierana) Smile Co ciekawe wcześniej wspomnieni złodzieje zostali złapani przez...policjanta i jego kolegę który akurat tego dnia miał wolne i spędzał wolny czas z tym kolegą jako myśliwy. Później przyjechał tzw. pociąg naprawczy z pracownikami kolei i zdjęli ten odcinek trakcji który chcieli Ci złodzieje skraść. To był chyba 1-szy pociąg od roku który jechał tą linią (przynajmniej 1 który ja widziałem). Ciekawostką jest to że jakieś 1,5 roku temu widziałem jak spalinówka przeciągała wagony "baraki" pełne pracowników którzy jechali chyba remontować jakąś linię kolejową, nie wiem może ktoś się orientuje gdzie w tym czasie remontowano jakąś linie??

Niedawno zdjęto wysięgniki ze słupów niedaleko stacji w Spytkowicach, te wysięgniki które jeszcze są w Trzebieńczycach, podczas mocniejszego wiatru dosłownie "tańczą" na wszystkie strony. Teraz wyglądam przez okno bo trochę wieje i widzę jak te wysięgniki "tańczą" Very Happy Od Spytkowic do Grodziska nie ma metra trakcji już. Dalej jeszcze trakcja jest w niezłym stanie. W Trzebieńczycach przystanek jest używany przez młodzież, głównie te małe wiaty więc że tak powiem są wydeptane a trotuar służy ludziom do spacerowania, bądź jako droga do kościoła który jest 50m od przystanku. W latarniach na peronie w Trzebieńczycach żarówki powybijane, świecą tylko te na przejeździe kolejowym ale co ciekawe są odmalowane i w dobrym stanie ogólnie (malowane w roku 2006), tak samo jest na peronie w Grodzisku. Przystanki w Grodzisku i Trzebieńczycach jeśli chodzi o stan techniczny są do uratowania, mury zdrowe, jedynie odremontować żeby to miało "ręce i nogi" ale na to raczej się nie zanosi....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 07-09-2012, 16:16    Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie do kolegi powyżej, pamiętasz dokładnie jak w 2002 roku wyglądała na Twoim odcinku 103-ki likwidacja przewozów regionalnych? Czy po zawieszeniu linii lampy na peronach(zanim zostały wybite)świeciły się? I w którym roku pijana młodzież wybiła te lampy?

A co do tych tańczących wysięgników to pewnie jest tak ponieważ trakcja nie jest odpowiednio naciągnięta(przez jej ubytki)i stąd takie dziwne rzeczy. I koło Grodziska teren jest płaski więc wieją silne wiatry w tym mejscu.

Wow, to fajnie że policja po cywilu też działa. : )

A jak to wyglądało tam np. z kasą biletową? Bo na kolej.one.pl z tego co wiem są nieprecyzyjne i mylne informacje .Dzięki Twoim radom można by poprawić tą stronę. Dzięki z góry za wszelkie informacje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

ecavon Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Cze 2010
Skąd: Inwałd

PostWysłany: 07-09-2012, 16:27    Odpowiedz z cytatem

Tomasz, Te wysięgniki obracają się podczas wiatru dlatego, że nie podtrzymują już sieci trakcyjnej, a to ona je utrzymywała przecież w jednej pozycji.
A co to marszu, to jest przecież dalej otwarty temat spotkania kiedy i na jaką długość spacer zrobić. Przecież można rozbić to na parę weekendów.

_________________
2010-2013 na razie 100 178km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

allure09 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Wrz 2012

PostWysłany: 07-09-2012, 17:31    Odpowiedz z cytatem

Niestety nie pamiętam jak wyglądała, wiem że to się stało gdzieś w okolicach września/października, budynek był jeszcze przez jakieś 2 lata nienaruszony tzn. była krata i szyba w kasie, piec kaflowy i nawet ławka w poczekalni w niezłym stanie, na zewnątrz była taka ławka krzesełkowa. W późniejszym czasie szybę wybito, kratę wykrzywiono a po ławkach śladu nie było.

Co do lamp na przystanku w Trzebieńczycach to zostały One wyłączone krótko po zawieszeniu połączeń pasażerskich. Świeciły tam w sumie 3 lampy - 2 nad przejazdem kolejowym głównej drogi z Trzebieńczyc do Laskowej i ostatnia na samy końcu trotuaru w stronę Grodziska, ona niczego potrzebnego nie oświetlała i później została wyłączona i na dzień dzisiejszy świecą 2. Myślałem że tam także młodzież żarówkę załatwiła ale jak się okazuje jest cała (chyba że spalona).

Co do wysięgników to tak jak ecavon mówi - obracają się ponieważ już nie ma trakcji od samych Spytkowic do Grodziska, z kilku słupów w ostatnich miesiącach zdjęto wysięgniki i stoją gołe, jest nienaruszona na nich tylko Linia Potrzeb Nietrakcyjnych która prowadzi do samych Wadowic i jest nienaruszona.

Co do kasy biletowej to jeśli Ci chodzi o rozkład jazdy to niestety nie mam na ten temat informacji chyba że chodzi Ci o coś konkretnego, kto sprzedawał bilety itp.

jakieś 1,5 kilometra przed stacją w Spytkowicach stoi osamotniony semafor. Do 2007 roku świeciło się ciągłe pomarańczowe światło ale co ciekawe, z miesiąca na miesiąc świeciło ono coraz słabiej aż w końcu zanikło. jakies 400 metrów dalej stoją 2 semafory ( zaraz obok przejazdu kolejowego przecinającego DK44). Świecą One do dnia dzisiejszego non stop.

Jeżeli uda się dziś bądź w najbliższym czasie to zrobię aktualne zdjęcia z przystanku w Trzebieńczycach i tego osamotnionego semafora.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MK_Rabka Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lip 2010
Skąd: Rabka-Zdrój/Kraków

PostWysłany: 07-09-2012, 19:36    Odpowiedz z cytatem

Te 12 km WOS do 20km/h i tak jest najbardziej dobijający.
LPN zasilana z PT Wadowice.

_________________
Pozdrawiam, MK_Rabka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

roberto2005r Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Mar 2012
Skąd: Piła Kościelecka

PostWysłany: 07-09-2012, 20:16    Odpowiedz z cytatem

czyli jak już PKP ściąga trakcje to coraz mniejsze szanse ze ruch pasażerski na ta trasę wróci

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 07-09-2012, 21:01    Odpowiedz z cytatem

allure09 co kasy kto sprzedawał to na pewno PKP. Bo ta linia była czynna za jednego Pekapu przecież, ale krótko również po utworzeniu się PKP Przewozy Regionalne i wtedy też powstała PKP PLK-a.

Można teraz gdybać, jeśli kasa czynna była w normalnych godzinach(dla pasażera)a także wtedy kiedy żadne pociągi nie jeździły to pewnie PLK miała tam pieczę. A jeśli godziny były nienormalne to zapewne PR. No ale prawdopodobnie kasa należała po prostu do PKP, nie sądzę żeby w 2001 kiedy pojawiły się spółki była kasa(już wtedy okroili według archiwalnych rozkładów osobówki jak tylko się dało, zostawiając ochłapy).

A co do reaktywacji odcinka Spytkowice-Wadowice to wcale nie jest powiedziane, że nie zrobią tylko dlatego że nie ma trakcji. W 1992 zawiesili pociągi na odcinku Wieliczka-Wieliczka Rynek(obecnie Wieliczka Park - Wieliczka Rynek Kopalnia). Zdjęli trakcję i tak było do 2001 kiedy reaktywowali ten odcinek(w 2000 na blisko rok zawiesili pociągi na odcinku Kraków Bieżanów - Wieliczka, by w 2001 6 czerwca go z powrotem reaktywować). Minęło 10 lat i zrobili od podstaw remont całego odcinka(Kraków Bieżanów - Wieliczka Rynek Kopalnia) i stara trakcja poszła nie wiadomo gdzie, a dali nowe słupy i nową trakcję. A nawet semafory. Chociaż ten odcinek jest znacznie krótszy. Ale dało się.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

CottonwoodEN71 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: Kraków

PostWysłany: 07-09-2012, 21:20    Odpowiedz z cytatem

Kasa w Woźnikach została zlikwidowana jeszcze przed 1997 rokiem. Nie pamiętam dokładnie daty.
W samych Woźnikach zauważyłem że na pewnym odcinku złodzieje ukradli fragment trakcji, ale tylko przewody jezdne. Lina nośna i wieszaki zostały.
Dziś jechałem z Woźnik do Krakowa 1h 25 min, i nic dziwnego w tym by nie było, gdyby nie to, że jechałem samochodem! Gdyby teoretycznie przywrócić linii 103 oraz odcinkowi Kraków-Spytkowice stan z początku lat 90-tych [a już wtedy była tragedia], to myślę, że podróż zajęłaby tyle samo (a koleją jest więcej km).

Natomiast 2 dni temu miałem przygodę w Wadowicach. Bus do Woźnik nie przyjechał, musiałem jechać następnym kursem. Mój kark tej podróży na stojąco, w puszce gdzie sufit jest na wys. 180 cm, a ja mam prawie 190, nie zapomni długie tygodnie!

Natomiast mam pytanie: czy zdajecie sobie Państwo sprawę z tego, że gdy most na Skawie w Woźnikach runie, nikt już nie pomyśli o rewitalizacji tej linii? Lepiej niech się ktoś pospieszy z remontem, bo daję mu jeszcze max. 5-8 lat życia.

P.S. Osobom planującym przejście z Trzebinii do Wadowic po torach życzę powodzenia. Zróbcie na początek Wadowice-Spytkowice, przez tą dżunglę na torach może być ciężej niż się wydaje. To jest 15 km, niby nie daleko, ale po torowisku nie idzie się tak fajnie jak po szlaku w górach, a tym bardziej po zarośniętym torowisku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

MK_Rabka Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lip 2010
Skąd: Rabka-Zdrój/Kraków

PostWysłany: 07-09-2012, 22:18    Odpowiedz z cytatem

A co z planami kolei drezynowej? Były kiedyś takowe. Może choć na Spytkowice- Wadowice mogła by kursować?
Exclamation
Obecnie przy czasie przejazdu liczącym na tym odcinku 49 minut nie ma co tu ściągać SA109.

_________________
Pozdrawiam, MK_Rabka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

allure09 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Wrz 2012

PostWysłany: 07-09-2012, 22:56    Odpowiedz z cytatem

No tak masz rację Tomasz, na pewno PKP. Jesli ktoś chce się czegoś więcej dowiedzieć to w Trzebieńczycach mieszka Pani Anna Komendera, która przez wiele wiele lat sprzedawała tam bilety, do samego końca zamknięcia linii w 2002 roku. Dziś już jest na emeryturze. Ewentualnie na facebook ma konto i tam można by było zadać jakieś pytanko, bardzo miła Pani, odpisze z pewnością.


Jutro dodam zdjecia z przystanku w Trzebieńczycach, tego samotnego semafora, i jak ogółem linia prezentuje się w tych terenach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 07-09-2012, 23:45    Odpowiedz z cytatem

Ten most jest faktycznie nieciekawy. Kiedyś szedłem po moście kolejowym koło Bolęcina od strony Trzebini do Bolęcina i powiem że jak się idzie tym mostem to trzeba bardzo uważać(jest znacznie mniejszy od tego w Woźnikach), pomiędzy podkładami kolejowymi jest goła przestrzeń i można wpaść do wody. Sad

Spytkowice-Wadowice to jest fajny odcinek, jechałem ostatnio bocznymi drogami rowerem i widziałem jak się wjeżdża do Puszczy Dulowskiej od strony Bolęcina i jest wiadukt nad autostradą a wcześniej jest przejazd przez nieczynną 103. Tory za przejazdem w obydwu kierunkach są mega zarośnięte, a od strony Regulic jest na słupie znak "zakaz ruchu"(dla samochodów, bo wzdłuż torów jest dróżka leśna). Odcinek Bolęcin-Alwernia jest po prostu kosmiczny z racji wielkich krzaczorów.

PS: Allure - to jest ta Pani kasjerka?
https://www.facebook.com/akomendera

Tam pisze że nadal pracuje w PKP. Znasz ją dobrze? A może nie jest na emeryturze, tylko ją przenieśli do Wadowic albo do Trzebini? Popraw mnie z łaski swojej, jeśli się mylę : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

allure09 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Wrz 2012

PostWysłany: 08-09-2012, 10:20    Odpowiedz z cytatem

Tak to jest ta Pani, z tego co wiem to jest na emeryturze już, ale zawsze od lat sprzedawała bilety w Trzebieńczycach na stacji PKP. Chyba że mam błędne informacje i nadal gdzieś pracuje ale z tego co wiem od znajomego to już na emeryturze od kilku lat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 19 z 26 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 24, 25, 26  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl