Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 24, 25, 26  Następny
Linia Chrzanów - Wadowice
Autor Wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 08-09-2012, 12:50    Odpowiedz z cytatem

Dzięki za info : ) To się jeszcze zgadamy na temat spotkania.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

allure09 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Wrz 2012

PostWysłany: 08-09-2012, 17:46    Odpowiedz z cytatem

Siema. Wrzucam kilka zdjęć które dziś udało mi się zrobić. Sami zobaczycie że za wesoło to nie wygląda. A będzie jeszcze gorzej Neutral :


http://imageshack.us/gal_old.php?g=40/dscf0050t.jpg

Budynek WC widoczny na zdjęciach jest oddzielony od budynku stacji dziką jabłonią, schodki jeszcze są ale wrośnięta w nie gruba ilość trawy

Jak widzicie na słupach zaczynając od semafora i aż do znajdującej się jakiś 1 kilometr/ 1,5 kilometra stacji Spytkowice nie ma już wysięgników.

Przystanek zdewastowany, kable w skrzynkach powyrywane, pełno szkieł itp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ecavon Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Cze 2010
Skąd: Inwałd

PostWysłany: 08-09-2012, 18:45    Odpowiedz z cytatem

Dzięki za zdjęcia. Czyli nie wygląda jeszcze to tak strasznie. Z tego co wiem to właśnie od strony Spytkowic rozpoczęło się ściąganie sieci trakcyjnej na tym odcinku w kierunku Wadowic. Czy ktoś wie może czy po tym fakcie dalej było napięcie w sieci? bo chyba już nie było i to otworzyło drogę do kradzieży na tej linii drutów :/

_________________
2010-2013 na razie 100 178km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

allure09 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Wrz 2012

PostWysłany: 08-09-2012, 19:01    Odpowiedz z cytatem

No więc tak - 2 zdjęcie od końca ( to na tle linii wysokiego napięcia) przedstawia słupy na których skradziono trakcję w roku 2003. Do wakacji 2006 trakcja od tego odcinka do Woźnik była nienaruszona, jedynie było skradzionych kilka odważników. W wakacje 2006 skradziono spory kawałek jakieś 300 metrów drutu przed stacją w Trzebieńczycach ( od strony Spytkowic) Później w roku 2009 kolejarze ściągli resztę trakcji która wisiała, teraz 2 tygodnie temu po tej próbie kradzieży znowu ściagli to co zostało i także teraz od Spytkowic do Grodziska nie ma już nawet metra trakcji. Z tego co opowiadał pewien Pan z mojej wsi który do 2009 roku jeździł tą trasą jako hakowy na lokomotywie ( przeszedł już na emeryturę) to prąd w trakcji był wyłączony gdzieś rok po zawieszeniu połączeń, czyli prawdopodobnie po tej pierwszej kradzieży. Z tego co wiem tamtych złodziei złapano ponieważ jeden z nich uciekając i schodząc ze słupa zgubił kurtkę bo ta zahaczyła mu o coś, nie wiem może jakiś drut także szybko ich namierzono. Z tego co wiem spłoszył ich pewien Pan który mieszka zaraz koło torów i prowadzi tam młyn.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

roberto2005r Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Mar 2012
Skąd: Piła Kościelecka

PostWysłany: 08-09-2012, 19:52    Odpowiedz z cytatem

Po zdjęciach widać ze juz długi czas nic tedy nie przejechało.
A jeździ jeszcze do Zakładów Chemicznych towarowy?
Przeszedłem sie dziś dawna trasa Bolęcin -Płaza ,jak by nie slupy, nasyp i podkłady betonowe to nikt by nie przypuszczał ze tędy pociąg jeździł.
Szkoda ze 103 nie była z betonowych podkładów zrobiona,zawsze to mniejszy byłby koszt rewitalizacji

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MK_Rabka Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lip 2010
Skąd: Rabka-Zdrój/Kraków

PostWysłany: 08-09-2012, 22:15    Odpowiedz z cytatem

Jeżdżą tam zdawki: http://www.klub428.pl/index.php/c_linie/wiecej/107

_________________
Pozdrawiam, MK_Rabka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dawid Łobzów Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sie 2012
Skąd: Kraków

PostWysłany: 14-09-2012, 22:27    Odpowiedz z cytatem

Taki filmiczek może kogoś zainteresuje Smile http://www.youtube.com/watch?v=5Xya6Tx4IsE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

roberto2005r Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Mar 2012
Skąd: Piła Kościelecka

PostWysłany: 15-09-2012, 06:52    Odpowiedz z cytatem

Żeby tak sie prawnie udało doprowadzić ta linie do jazdy takimi sprzętami było by super.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

absolutus1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2011

PostWysłany: 16-09-2012, 22:39    Odpowiedz z cytatem

w Tomicach juz nie ma trakcji na przejeździe nic nie widać

[ Dodano: 18-09-2012, 22:21 ]
ostatnia trakcja jest przy pierwszym stawie w wadowicach potem brak czyzby energetyka sciaga juz druty na całej trasie spytkowice-wadowice?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

allure09 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Wrz 2012

PostWysłany: 19-09-2012, 10:51    Odpowiedz z cytatem

Prawdopodobnie tak żeby zniechęcić amatorów cudzej własności, żeby skończyły się kradzieże ale jak drutu nie będzie to wezmą się za tory...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mieciuona661 Płeć:Kobieta
Nowy


Dołączyła: 21 Wrz 2012

PostWysłany: 21-09-2012, 13:35    Odpowiedz z cytatem

allure09 już się biorą
przynajmniej w Bolęcinie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gregman Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Wrz 2012

PostWysłany: 27-09-2012, 15:33    Odpowiedz z cytatem

Spacerowałem po linii 103 wczesną wiosną i teraz, kilka dni temu. Różnica jest kolosalna...
Tory w pobliżu domów zasypywane są koszoną trawą, braki śrub mocujących szynę, podkłady rozeschnięte i popękane. Myślę, że to już koniec linii. Tor pomiędzy Okleśną i Alwernią rozkręcony tym samym nie przejezdny.
Stacja Spytkowice swieci pustką. Przystanki dalej,w stronę Wadowic zdewastowane i zarośnięte. Same Wadowice z odnowionym jednym peronem nadal ciekawe i ładne po prostu ale czegoś brak. Na starym peronie tablica z kierunkami odjazdu, w tym Trzebinia. Ale nie zawsze tak było...

[ Dodano: 27-09-2012, 15:50 ]
Po likwidacji odcinka Jaworzno -Chrzanów pociągi jezdzily do Wadowic czy Suchej z Chrzanowa-Fablok przez Pogorzyce i dołączały do linii w Bolęcinie. Tu sporych rozmiarów peron pozwalał na dokonanie przesiadek w kierunkach Chrzanów, Trzebinia i dalej, Wadowice i dalej. Pociąg śmigał do Alwerni, po drodze widok na A4, lasy, lasy, krowa, kura, kaczka, drób, droga na Nieporaz...Regulice Górne i skałka wapienna, most nad drogą potem centrum wsi i sporych rozmiarów stacja Regulice. Pamiętam, że czasami stały tam jednoczesnie 3-4 SMki. Jedna prowadzila skład do Suchej, druga skład do Trzebini a trzecia skład towarowy na bocznym torze(dzisiaj nie do pomyslenia) Expres z Zakopanego prowadziły dwie SMki .Stacja Spytkowice w tych czasach wyglądała jak Nowy Jork.A potem pociąg toczył sie dalej...W Suchej wskakiwałem do składu do Zakopca. Moje dzieci już tak nie mają, jadą busem oglądając czyjes plecy...

[ Dodano: 27-09-2012, 16:06 ]
Kiedyś, w lutym bądz marcu 1991 roku bylem świadkiem wjazdu ST43 ze składem cystern z paliwem z Azerbejdżanu do stacji Bolęcin. Maszyna dwa razy ślizgała się w kłębach spalin od przejazdu kolejowego przed stacją od strony Trzebini i parła w stronę peronów. Następnie cofała się 500m i tam dając po garnkach śmigała do przodu. Wreszcie wspierana przez SMkę wjechała do Bolęcina, minęła stację i wprowadziła skład na wojskową bocznicę. Wynika z tego że stacja Bolęcin liczyła się kiedyś na mapie kolejowej.

[ Dodano: 27-09-2012, 18:30 ]
Kursował tez w latach 1994-1995 osobowy relacji Trzebinia-Rabka i odjeżdżał z Trzebini ok 13;35.
Dziwne, przyznam. Korzystałem z tego połączenia kilkakrotnie, niemniej pora faktycznie pozostawiała wiele do życzenia - krajobrazy natomiast wspaniałe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

CottonwoodEN71 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: Kraków

PostWysłany: 27-09-2012, 20:20    Odpowiedz z cytatem

W latach 90-tych były jeszcze pociągi Jaworzno Szczak. - Rabka, Trzebinia - Chabówka [to chyba modyfikacje tego samego pociągu o którym piszesz, nie pamiętam w którym RJ]. Jakoś pod koniec wieku kursował też codzienny pociąg Katowice - Sucha Beskidzka, w jednym RJ przez Oświęcim. A na sam koniec kursowania pociągi-ogryzki do Spytkowic.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

allure09 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Wrz 2012

PostWysłany: 29-09-2012, 14:06    Odpowiedz z cytatem

Mam dla was mały rarytas, może ktoś już to widział ale znalazłem zdjęcie z otwarcia przystanku kolejowego w Grodzisku rok 1972 Smile

http://imageshack.us/photo/my-images/208/grodzisko.png/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

adamus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lip 2009
Skąd: Chrzanów/Trzebinia

PostWysłany: 01-10-2012, 17:54    Odpowiedz z cytatem

Zdjęcie jest naprawdę NIESAMOWITE Exclamation
7 października minie równe 10 lat od zawieszenia ruchu pasażerskiego na 103, właściwie to się powinno nazywać zamknięcie linii albo zgoda na jej rozkradanie, cóż przykre, żal że przynajmniej ruchu drezyn własnej roboty nie udało się wprowadzić na części wyłączonej z ruchu (Bolęcin-Okleśna).

_________________
linia 103 Trzebinia-Wadowice
www.linia103.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 20 z 26 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 24, 25, 26  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl