Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 24, 25, 26  Następny
Linia Chrzanów - Wadowice
Autor Wiadomość

gregman Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Wrz 2012

PostWysłany: 02-10-2012, 11:25    Odpowiedz z cytatem

Zdjęcie wspaniałe, czy może dotarłeś do osób uwiecznionych na nim?
W latach 80-tych ludzie z Jaworzna spędzali wakacje w GRODZISKO JAZZ- jaz na Skawie miał taką ciekawą nazwę. Jazgotu jazzowego też można było posłuchać , wtedy jechało się do Grodziska kanzasem z Fabloku, super...
Mój telefon gdybyście chcieli przejść trasę 103 - 609737366, zawsze chętny.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

allure09 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Wrz 2012

PostWysłany: 02-10-2012, 19:15    Odpowiedz z cytatem

Niestety osób które na nim są nie znam, ale porozmawiam z babcią która wychowała się w Grodzisku, może Ona pokojarzy kogoś.

A tak przy okazji - dziś znowu skradziono około 100 metrów przewodów w Grodzisku ( jakiś niecały kilometr dalej w stronę Woźnik od miejsca ostatniej kradzieży)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gregman Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Wrz 2012

PostWysłany: 03-10-2012, 16:13    Odpowiedz z cytatem

Myślę, że elektrowóz juz nigdy tą trasą nie pojedzie, natomiast szynobusy bądz inne spalinówki jak najbardziej. Byłaby checa- po tylu latach na linii kursuje SMka z ryflakiem...
W rozmowie z mieszkańcami okolic linii 103 czesto podał argument, że mało było na linii przystanków. Może to dziwić, ale przykład Bolęcina, miejscowości rozciągniętej na sporym obszarze, pokazuje że przystanek w jednym końcu wsi zniechęca do korzystania z usług PKP. Aby zwiększyć atrakcyjność linii należałoby zastanowić się nad budową kilku dodatkowych przystanków.

W ubiegłym roku ,latem, na stacji Wadowice oczom mym ukazał się fantastyczny widok - Pociąg do Bielska nie odjechał planowo gdyż stojący na peronie EN57 zepsuł się (sam). Pasażerowie, rodzina z dziećmi + 2 mężczyzn, zostali powiadomieni o opóznieniu i podstawieniu sprawnego EN57. Nie był to jednak stojący na sąsiednim torze skład. Był to pociąg który nadjeżdżał od strony Kalwarii. I tu moja konfuzja... EN57 holował drugiego EN57. Przez chwilę myślałem że przewoznik spodziewa się takiego nasilenia ruchu w tych godzinach, ale czołowy EN zostawił partnera przy peronie sam zaś manewrując przejechał na trzeci peron a następnie odjechał z powrotem w kierunku Kalwarii. Taki sobie EN57- manewrowy...
W związku z tym wydarzeniem mam dla Was zagadkę;
- Podaj przypuszczalną datę kiedy PKP stanie się zakładem przynoszącym zyski.
Możecie pomylić się o 15 lat.

[ Dodano: 03-10-2012, 16:53 ]
W latach 80tych w składzie pociągów do Suchej obok ryflaków jezdził też wagon Bhuxz ( lub podobny). Jeżdżąc czasem tą trasą żałowałem że nie ma tu wagonów z kuszetkami, chociaż pamiętam że występowały juz wcześniej. (wiem to na 100%) Pewnego dnia ku memu zdziwieniu podczepiono taki wagon do składu. Wewnątrz wagonu, na ścianie przy WC naklejono napisany na maszynie ŻYCIORYS tegoż wagonu. Dowiedzialem się wtedy że sam wagon jest stary i z uwagi na obniżoną sprawność zmniejszono w nim po raz kolejny dopuszczalną prędkość maksymalną i przeniesiono do obsługi linii podmiejskich. Co stalo się z nim pózniej nie wiem. Pamiętam natomiast drewniane wnętrze i klamki na widok których dzisiejsi fani złomu padliby na kolana.

Znam też faceta który w 1989 roku dostał powołanie do odbycia zaszczytnej służby w JW w Bolecku czyli w Bolecinie. Pochodził z Bieńkówki, która to wioseczka ( dzisiaj zapewne podkrakowskie willowisko) leży w okolicy Zembrzyc, w każdym razie daleko- jezdziły tam dzieci Fablokowców na wakacje. Człowiek ten, uczęszczał do szkoły średniej w Suchej i czasami korzystał z kanzasa kiedy ten jechał z Chrzanowa czy wracał z Suchej. Kiedy już trzymał w dłoniach bilet znajomy postanowił dowiedzieć sie gdzie leży JW w której miał spędzić jakiś czas. W tym celu poszedł na przystanek PKP i zapytał w kasie a kasjerka wskazała mu pociąg którym przez ostatnie kilka lat dojeżdżał do szkoły. Facet spodziewał się że przynajmniej do wojska będzie jezdził expresem a tu taki niefart. Razem z nim w Bolecku służyło jeszcze kilkunastu chłopakow z tamtych okolic i czasami razem jechali na przepustki, urlopy czy inne. Za to kiedy wracali.....ale to już zupełnie inna historia.

[ Dodano: 05-10-2012, 12:10 ]
Adamus, dziękuję za wiadomość i zapytuję czy faktycznie są chętni do rocznicowego spaceru po linii?
Proponowałbym start w Bolęcinie, ale jestem elastyczny i mogę się dostosować. Czy są chętni na niedzielny spacerek?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

marcinguzik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Paź 2012
Skąd: Wadowice

PostWysłany: 07-10-2012, 16:07    Odpowiedz z cytatem

A tutaj rocznicowy artykuł na temat stotrójki:

http://www.wadowiceonline.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2034:oddziesieciulatniejezdzatutajpociagi&catid=64:biznes&Itemid=29

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

roberto2005r Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Mar 2012
Skąd: Piła Kościelecka

PostWysłany: 07-10-2012, 21:05    Odpowiedz z cytatem

Aż żal sie robi czytając to i wspominając.
Ciężkie czasy wojenne linia przetrwała ,a współczesne rządy (1989-teraz)do zagłady doprowadziły,w sumie całą Polskę doprowadzili do takiego samego stanu jak 103
Kraj sie cofa w rozwoju!!!!

[ Dodano: 12-10-2012, 11:06 ]
Ostatnimi czasy przy lini E30 w rejonie dawnych zakładów tłuszczowych w Trzebini kręcili sie geodeci ,różne paliki wbijali jak i cyfry po murach,słupach pisali.
Zaciekawiło mnie bo tez od tego przejazdu strzeżonego w kierunku Piły Koscieleckiej co słup sa sprejem cyfry popisane,dzis tam zawitałem i na odcinku około 600/700m co słup cyferki ,a najgorsze co ujrzałem to rozkręcone torowisko(ciekawe czy to przez kolej czy tez przez złodziei )W razie czego SOK powinno sie tym zainteresować
Dołączam parę zdjęć poglądowych.

103f.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 176.58 KB

103e.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 195.96 KB

103d.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 155.78 KB

103c.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 155.98 KB

103b.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 211.29 KB

103a.jpg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 207.4 KB


_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

absolutus1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2011

PostWysłany: 15-10-2012, 18:44    Odpowiedz z cytatem

http://www.rynek-kolejowy.pl/images/upload/RK_wykaz_linii_do-zamkniecia(2).pdf

wydaje się ze sprawa przesądzona przykre
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

adamus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lip 2009
Skąd: Chrzanów/Trzebinia

PostWysłany: 19-12-2012, 10:00    Odpowiedz z cytatem

Każdego kto w tym roku chciał się wybrać na obchód po linii 103 a nie miał czasu zapraszam na wirtualną wycieczkę po szlaku od stacji w Trzebini do mostu za stacją Okleśna (ciąg dalszy nastąpi Wink )
http://linia103.pl/wirtualne-wycieczki/ to nowa odsłona strony o stotrójce
łatwa do zapamiętania domena http://linia103.pl/
zapraszam warto Wink

_________________
linia 103 Trzebinia-Wadowice
www.linia103.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

roman_bukowno
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 10-02-2013, 02:38   

Nie myśleliście o ruchu drezynowym?? To jest ostatnia chwila, zeby zapobiec rozbiórce tej linii. Weźcie sie w garść. Najlepiej siedzieć przed kompem i biadolić jak WY jak to było fajnie. Oni z miłą checią by to oddali, zeby nie mieć kłopotu... wiemy, ze ruch już tu nie powróci, ale bedziemy się patrzeć jak ją rozbierają?? Na północy Polski drezyniarze ocaliili i na dodatek mają niezłą frajde. OGARNIJMY SIĘ!

[ Dodano: 10-02-2013, 02:49 ]
Kiedyś może i były problemy i PLK nie wyraziła na to zgody, ale wydaje mi się że teraz oddałaby szlak za symboliczną złotówkę, jask to było ostatnio w Karpaczu. Bodajźe 8 zeta rocznie
Powrót do góry

Paradoks Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Wrz 2009

PostWysłany: 12-02-2013, 22:15    Odpowiedz z cytatem

Coś na taki wzór, aby linia w jakimkolwiek stanie przetrwała:

Członkowie stowarzyszenia Aktywne Pomorze uruchamiają kolej drezynową na nieczynnej linii nr 212 łączącej Korzybie z Bytowem (pomorskie). Samorządowcy przejmują likwidowaną linię od PKP PLK.

Wczoraj społecznicy z Aktywnego Pomorza podpisali ze starostami powiatów, przez które przebiega linia nr 212, porozumienie, w którym wszystkie strony zobowiązały się do zapobiegania dalszej degradacji zniszczonej i rozkradzionej infrastruktury.

Samorządy przejmują nieczynną od dekady linię kolejową od PKP Polskich Linii Kolejowych, z zamiarem uruchomienia Słupskiej Powiatowej Kolei Drezynowej. Aktywne Pomorze posiada już rowerozynę, wkrótce uruchomi drezynę spalinową a w lecie zamierza uruchomić większą drezynę do wożenia turystów. Samorządy liczą, że kolej drezynowa stanie się okoliczną atrakcją, która przyciągnie turystów.

KurierKolejowy

_________________
https://www.facebook.com/KolejBeskidzka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gregman Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Wrz 2012

PostWysłany: 22-05-2013, 17:08    Odpowiedz z cytatem

Przejazdem zwiedziłem dzis stację kolejową Spytkowice. Jest tam sporych rozmiarów kładka nad peronami, właściwie most. W ubiegłym roku, latem wyglądał niezle choć bylo widać upływ czasu. Dzisiaj stoi pięknie wyremontowany. Pomalowany, odnowiony, schody i platforma pokryte nakładką antypoślizgową i tylko jeden minus- OD GRUDNIA 2012 ROKU NIE JEZDZI TAMTĘDY ŻADEN POCIĄG OSOBOWY!!!!!!

Nie tak wyobrażałem sobie reformy na kolei...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

drTESLA Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Gru 2010

PostWysłany: 24-05-2013, 20:47    Odpowiedz z cytatem

Brak przepływu informacji pomiędzy PLK a przewozami regionalnymi i mamy kolejne marnotrawienie pieniędzy. O tym że ruch pasażerski padnie słyszano już 10 lat wstecz. A dzisiaj przy małym ruchu towarowym kładka jest zbędna. A tak na marginesie wiecie czemu w latach 80/90 jeździły dwa pełne kibelki a trasa Kraków-Spytkowice-
Oświęcim byłą nierentowna? Zapytajcie pasażerów z tamtych lat jaki był zwyczaj przejazdu. Podpowiem wam: Połowa za cenę biletu konduktorowi i jedziesz. Konduktorzy z Krakowa bili się by w grafiku wypadała im ta linia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 24-05-2013, 22:17    Odpowiedz z cytatem

A wiesz jak się pasażerowie patrzą, jak zwrócisz kierownikowi pociągu uwagę że nie wydał biletu ?
Jak na de....la. Ot cała Polska.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

allure09 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Wrz 2012

PostWysłany: 24-05-2013, 22:19    Odpowiedz z cytatem

http://www.gumtree.pl/cp-dom-mieszkanie-sprzedam-i-kupie/oswiecim/sprzedaz-w-drodze-przetargu-grodzisko-dworzec-pkp-487599684


przystanek PKP w Grodzisku wystawiony na sprzedaż.... Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

adamus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lip 2009
Skąd: Chrzanów/Trzebinia

PostWysłany: 27-05-2013, 10:41    Odpowiedz z cytatem

Kolejne nieruchomości na tym szlaku także mają iść pod młotek.

_________________
linia 103 Trzebinia-Wadowice
www.linia103.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

roberto2005r Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Mar 2012
Skąd: Piła Kościelecka

PostWysłany: 31-05-2013, 22:54    Odpowiedz z cytatem

Według listy PKP cofnęło likwidacje 103,ale przechodziłem dziś przez stację w Bolęcinie i z każdym miesiącem coraz gorzej.
Sa rozkręcone szyny a dokładnie brakuje elementów łączących szynę z podkładem (możliwe ze złomiarze) oraz z pod szyn wysuniete sa podkłady,mało prawdopodobne by to kolej robiła bo brak jakich kolwiek śladów po ciężkim sprzęcie.
Jak tak dalej pójdzie gdzie władze oraz SOK nie będą reagować to za parę lat ta linia będzie wyglądać jak odcinek Bolecin-Płaza i marzenia o przywróceniu ruchu na tak malowniczej lini legną w gruzach

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 21 z 26 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 24, 25, 26  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl