Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 43, 44, 45  Następny
Legnica - Kamieniec Ząbk. - Legnica
Autor Wiadomość

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 07-08-2008, 23:20    Odpowiedz z cytatem

Na pewno jest o kogo walczyć. Wracałem któregoś piątku z Nysy do Wrocławia i idąc do dworca PKS mijałem odjeżdżający autobus do Wrocławia. Pełny, w środku niemal same młode twarze, a za szybą duża kartka "ZNIŻKA STUDENCKA".

Niby wyszedłem na tym taniej ok. 1 zł w stosunku do PKS'u (A i dużo więcej bo na tym samym bilecie miałem dalszą podróż do domu, więc jechałem za grosze). Ja wracałem pociągiem i kosztowało mnie to półtorej godziny czekania na przesiadkę i zwiedzania stacji w Kamieńcu Ząbkowickim.

A szynobusem z Nysy do Kamieńca jechało sporo ludzi (i chyba jakaś grupa szkolna) i większość przesiadła się w skład do Legnicy, a ludzie, którzy nim przyjechali, przesiedli się do Nysy. Tu ktoś się o skomunikowanie zatroszczył, ale do Wrocławia brak! I to jest niedopuszczalne. Tak samo leżą skomunikowania w Jaworzynie (z kierunku Legnicy na Wrocek).

_________________
W ŚWIECIE IMITACJI DOSKONAŁYCH SZTUKA RODZI SIĘ Z PRZEKŁAMAŃ W KOPIOWANIU.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

kriss_18 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lis 2006
Skąd: Dzierżoniów

PostWysłany: 09-08-2008, 17:06    Odpowiedz z cytatem

Co do linii Legnica-Nysa wysyłam listy do UM we Wrocku chyba już od dobrego miesiąca a tu zero odpowiedzi z ich strony.Czyżby nie chcą uruchomienia tego odcinka.Naprawdę warto.
Oto jeden z listów które wysyłałem:

Witam.
Chciałbym napisać kolejny raz.
Jeżeli to możliwe to bardzo bym prosił o współprace z woj.Opolskim bądź o przejęcie linii Kamieniec Zbk.-Nysa w celu uruchomienia od nowego rozkładu w grudniu br. kursów autobusów szynowych relacji Legnica-Nysa lub Jaworzyna Śl-Nysa.Wystarczył by nawet jeden obieg,a mógłby wyglądać następująco:
LEGNICA odj.4.50->Jaworzyna Śl. przyj.5.53/odj.5.55->Dzierżoniów odj.6.27->Kamieniec Zbk. przyj.6.57/odj.7.00->NYSA przyj.7.40
NYSA odj.7.55->Kamieniec Zbk.przyj.8.35/odj.8.38->Dzierżoniów odj.9.08->Jaworzyna Śl.przyj.9.40/odj.9.44->LEGNICA przyj.10.47
LEGNICA odj.11.30->Jaworzyna Śl. przyj.12.33/odj.12.35->Dzierżoniów odj.13.07->Kamieniec Zbk. przyj.13.37/odj.13.40->NYSA przyj.14.20
NYSA odj.14.40->Kamieniec Zbk.przyj.15.20/odj.15.23->Dzierżoniów odj.15.53->JAWORZYNA ŚL. przyj.16.25
JAWORZYNA ŚL. odj.16.45->Dzierżoniów odj.17.17->Kamieniec Zbk. przyj.17.47/odj.17.50->NYSA przyj.18.30
NYSA odj.18.45->Kamieniec Zbk.przyj.19.25/odj.19.28->Dzierżoniów odj.19.58->Jaworzyna Śl.20.30/20.33->LEGNICA przyj. 21.36


Oczywiście w Nysie dogodne skomunikowanie z pociągami do Kędzierzyna Koźle oraz do Opola Gł.
Frekwencja min.70% to jest pewne bowiem dużo ludzi dojeżdża do Nysy ,na Śląsk i z powrotem.

PROSZĘ O OPINIE I ODPOWIEDŹ
Pozdrawiam.

Macie może inne pomysły gdzie wysyłać takie listy??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

kamis
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 09-08-2008, 17:26   

marekJG napisał/a:
Może codziennie nie dojeżdżający, ale z pewnością w weekendy zdarza się, że na kursach nyskiego PKSu 90% to właśnie studenci, więc kolej ma o kogo walczyć.

Moim skromnym zdaniem, to raczej to przejdzie... Chyba, że UM bawi się w beton, ale grubo w to wątpię Wink. Liczę na nich Exclamation Smile
Powrót do góry

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 09-08-2008, 20:01    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Macie może inne pomysły gdzie wysyłać takie listy??


Trzeba by też wysłać taki list do UM do Opola, bo oba województwa powinny się dogadać w sprawie finansowania pociągów, w końcu na ostatnim odcinku do Nysy pociąg śmiga po opolskich torach.

Przy czym ja miałbym dość śmiałą koncepcję: linie Legnica - Kamieniec Ząbk. ( - Nysa) winny przejąc KD. one też powinny powalczyć o linie spalinowe w Opolskiem. W ten sposób nowy przewoźnik zyskałby ciekawą sieć połączeń i w jego własnym interesie byłoby stworzyć dogodny rozkład jazdy oraz sieć skomunikowań takich, żeby podróżny mógł jechać tak, jak mu pasuje. Prywatny przewoźnik szukałby zysku i starałby się z tej drugorzędnej linii wyciągnąć cały potencjał!

_________________
W ŚWIECIE IMITACJI DOSKONAŁYCH SZTUKA RODZI SIĘ Z PRZEKŁAMAŃ W KOPIOWANIU.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

ty2 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lut 2008
Skąd: poznań /nysa

PostWysłany: 09-08-2008, 20:19    Odpowiedz z cytatem

Śledzę wasze wypowiedzi i nie rozumię całej PKP chodz przepracowałem parę lat w Lok. Nysa.Mojm zdaniem pociągi powinny kursować relacji Nysa- Legnica i nietylko wg. mnie powinny być relacje jak w latach 80-90 i jeszcze jedno czy nikt z pkp nie interesuje się pasażerami dojeżdzającymi.SMUTNE TO JEST
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 09-08-2008, 21:26    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
LEGNICA odj.4.50->Jaworzyna Śl. przyj.5.53/odj.5.55->Dzierżoniów odj.6.27->Kamieniec Zbk. przyj.6.57/odj.7.00->NYSA przyj.7.40

Na odcinku Legnica - Jaworzyna byłby to pociąg-widmo wożący do pracy kilku kolejarzy. Tak więc stanowczy sprzeciw takiej relacji o takiej porze.

Uważam, że odcinek Kamieniec - Nysa powinny "solidarnie" obsługiwać szynobusy opolskie i dolnośląskie, tak jak to jest na linii Węgliniec - Żary. Wtedy łatwiej będzie zrobić konkretne obiegi, które nie będą woziły powietrza lub tylko kolejarzy do/z kamienieckiej szopy.

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 09-08-2008, 21:29    Odpowiedz z cytatem

Ja bym się poważył na relację Legnica - Jaworzyna - Nysa - Kędzierzyn Koźle, całość na jednym szynobusie, ale tylko pod warunkiem dobrych skomunikowań w Legnicy (na Wrocek i Węgliniec), (Świdnicy?), Jaworzynie (na Wrocek i Wałbrzych), Kamieńcu (Wrocek - Kłodzko), Nysie (Opole - Czechy) i oczywiście KK (na Gliwice i Opole). Bo jak na razie są one gorzej jak fatalne.

_________________
W ŚWIECIE IMITACJI DOSKONAŁYCH SZTUKA RODZI SIĘ Z PRZEKŁAMAŃ W KOPIOWANIU.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Naczelnik Płeć:Mężczyzna
Administrator


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Polska

PostWysłany: 10-08-2008, 14:20    Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem dlaczego wszyscy oczekują, a nawet żądają, aby to Dolny Śląsk wziął na siebie obsługę linii Kamieniec Ząbk. - Nysa, która niemal w całości znajduje się na terenie woj. opolskiego. Nasze szynobusy mają gdzie jeździć po naszych dolnośląskich torach, a nie jest ich na tyle dużo, żeby robić dobrze sąsiadom.

Zgadzam się, że trzeba kompleksowo patrzeć na całą linię Legnica - Nysa, ale pod warunkiem, że ruch na tej linii wezmą na siebie oba województwa, a rozkład jazdy nie będzie robiony pod kolejarzy, jak to ma miejsce obecnie.

Jeśli od grudnia ruszą z przewozami Koleje Dolnośląskie to trzeba będzie zdecydować się albo na KD (UM Wrocław) albo na PKP PR (UM Opole). Nie wiem czy beton PKP PR nie będzie robić problemów, gdyby to KD miały obsługiwać odcinek Kamieniec Ząbk. - Nysa, bo po pierwsze stracą część dotacji z UM na rzecz KD, po drugie kolejarze z kamienieckiej szopy stracą darmowe przejazdy do/z pracy. UM w Opolu dotąd był bardzo uległy wobec PKP PR.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

kamis
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 10-08-2008, 16:19   

Naczelnik, masz całkowitą rację, ale wątpię, by Opolskie zgodziło się na to, by to właśnie oni obsługiwali tą linię, a co do KD, to pewnie przyjęliby z otwartymi ramionami, gdyby to właśnie oni obsługiwali całą linię.
Powrót do góry

kriss_18 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lis 2006
Skąd: Dzierżoniów

PostWysłany: 10-08-2008, 22:01    Odpowiedz z cytatem

Jeżeli nie uda się dogadać i od nowego rozkładu nie będzie połączeń z Nysą (i dalej.....) To wątpie że coś na naszej linii się zmieni,bowiem jak to teraz wygląda nie jest najlepiej,niezbyt interesujące są skomunikowania na stacjach węzłowych,jeśli już są to 5minutowe gdzie przy częstych opóźnieniach szynobusów nie zawsze chcą trzymać pociągi.A legnica to już wogóle całkowite rozkomunikownia w kier.Bolesławca:
przyjazd z Kamieńca Zbk. 7.12 10.32 15.34 18.21 20.35
Odjazd do Bolesławca 8.54 11.11 16.12 20.14 21.20

Dlatego brak chętnych dla samych kursów do Legnicy Sad


Jutro wyślę List do UM w Opolu.I będę tego trzymał się do końca aż uzyskam konkretną odpowiedź Śmiech

Zbliża się Regge Festival w Bielawie napewno jak każdego roku odwiedzi setki fanów ten festiwal,być może zaś w trase przez 2dni wyjadą większe składy z wagonami zamiast szynobusów jak wyglądało to 2 lata temu????
Choć jednego obiegu wystartowało KKA (foto poniżej)
W poprzednim roku kursowały już tylko szynobusy szynobus ,lecz były pełne jak nigdy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

kamis
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 11-08-2008, 15:32   

kriss_18 napisał/a:
Jutro wyślę List do UM w Opolu.I będę tego trzymał się do końca aż uzyskam konkretną odpowiedź Śmiech

Będę mocno trzymał kciuki Wink.
Powrót do góry

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 13-08-2008, 15:04    Odpowiedz z cytatem

A ja miałbym dość kontrowersyjny, ale ciekawy pomysł: wydłużenie trasy szynobusu do Strzegomia Miasto. Jak wiadomo stacja Strzegom na tej trasie leży na uboczu i jest mało atrakcyjna dla podróżnych, podczas gdy Strzegom Miasto leży w samym centrum miasta, pewnie byłby atrakcyjniejszy dla mieszkańców tego miasta. (Choć trzeba by się zająć tym dworcem, bo jest zapuszczony).

Dla szynobusu nie byłoby to większym problemem zajechać dwa razy po 2 km i zmienić w na stacji kierunek jazdy. Za to trasa stałaby się atrakcyjniejsza dla mieszkańców 16-tysięcznego miasteczka. Warto wspomnieć, że w pobliżu Strzegomia Miasto znajduje się dworzec PKS, a więc położenie jest "strategiczne".

_________________
W ŚWIECIE IMITACJI DOSKONAŁYCH SZTUKA RODZI SIĘ Z PRZEKŁAMAŃ W KOPIOWANIU.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

eurek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Sty 2006
Skąd: Wrocław/Nysa

PostWysłany: 13-08-2008, 16:12    Odpowiedz z cytatem

Panowie, opolskie to na razie trase Kamieniec-Nysa odpuszcza. Nie ma szynobusów po prostu. Te "nówki" co przyjadą to pójdą na Nysa-Opole, w planach (realnych lub mniej) jest reaktywacja (?) Nysa-Brzeg i tam w pierwszej kolejności pojdą kolejne... poza tym frekwencja na tym odcinku jest mizerna (wyłączając niedziele). Jeśli juz DLN i Op miałaby sie dogadywać to na innej trasie a mianowicie Wroc-Brzeg-Nysa-(Głuchołazy). Ale znając życie nie dogadają sie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kriss_18 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lis 2006
Skąd: Dzierżoniów

PostWysłany: 13-08-2008, 16:20    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Panowie, opolskie to na razie trase Kamieniec-Nysa odpuszcza. Nie ma szynobusów po prostu.


Przecież linię może przejąć KD już jest o tym powiadomione i mam nadzieję że to wypali bowiem przyszłości na podsudeckiej nie będzie jak wygląda to dziś!!!
Duża konkurencja w kier.Legnicy,natomist do Nysy brak transportu publicznego dlatego kolei cieszyła by się popularnością!

[ Dodano: 13-08-2008, 21:00 ]
Dzisiejszy kurs 44021 z Kamienca Zbk (8.11) do Legnicy (10.32) osiągnął opóźnienie 70 minut.
Co bylo przyzyną tego opóźnienia nie mam pojęcia.
Zamiast odbyć mijankę z pociągiem z Jaworzyny Śl do Kamieńca w Świdnicy minęli się dopiero w Piławie Górnej.
Od dluższego czasu również ostatni pociąg z Legnicy do Kamieńca Zbk. jest codziennie opóźniony o 20minut.Wiecie może dlaczego?Jeżeli się to nie zmieni powinni od września podczas korekty zmienić godziny odjazdów tego składu,bowiem z tego co ludzie z nerwów wypowiadają to szkoda słów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

marekJG Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Paź 2007
Skąd: JELENIA Góra

PostWysłany: 14-08-2008, 16:38    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A ja miałbym dość kontrowersyjny, ale ciekawy pomysł: wydłużenie trasy szynobusu do Strzegomia Miasto

Jest to jakiś pomysł. Może udałoby się przejąć część pasażerów busiarzom jeźdżącym ze Strzegomia do Świdnicy. Ale to wymagałoby ogromnych nakładów na przywrócenie używalności dworca Miasto. W tej chwilii jedyne co tam jeszcze jest w znośnym stanie do schody prowadzące na perony. Reszta po silniejszym wietrze sie sypie. Nie mowię już o konieczności zapewnienia jakiegoś bezpieczeństwa dla podróznych. Wieczorami przyjemnie tam nie jest.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 10 z 45 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 43, 44, 45  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl