Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Bilet strefowy w aglomeracji śląskiej, od kiedy?
Autor Wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 21-08-2008, 23:31   

No to z Bytomia do TG czy Katowic będzie się opłacało jeździć pociągiem! Cena stanie się konkurencyjna do cen autobusów a komfort nie do porównania, pomimo tego, że na 820 można spotkać Solarisy Urbino 18 a na 830 najczęściej niskopodłogowe autobusy marki MAN.

Bilety studenckie (ulgowe 37%) będą kosztować 1,89 czyli tak jak obecnie w rel. Bytom-Gliwice. Szkoda, że bilet z TG do Katowic nadal będzie drogi, 6zł (3.78zł. uglowy 37%). Mimo to będe jeszcze więcej korzystał z pociągów, ponieważ ceny mi pasują. Zwiększyć ilość kursów pomiędzy TG i Katowicami i można powalczyć o pasażera.

Teraz pytanie, czy pociągi pośpieszne również będą obowiązywać niższe ceny biletów? Czy od 01.01.2009r. cena na linii Bytom-Gliwice nie będzie liczona według kilometraża, czyt. 20km-4,50zł? Nie zapominajmy, że obecnie obowiązuje tutaj promocja a od nowego roku miała się zakończyć...

Pozdrawiam!
Przejdź na dół

Tasiek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Cze 2007
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 22-08-2008, 08:33    Odpowiedz z cytatem

TG - Katowice nie 6zł, a 4zł. Trzeba nauczyć się czytać ze zrozumieniem.
Oferta dotyczy jedynie pociągów osobowych, a linia Bytom - Gliwice znajduje sie w tej samej strefie więc bilet kosztował będzie nadal 3zł, nawet po 01.01.2009r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 22-08-2008, 11:04   

Cytat:
Trzeba nauczyć się czytać ze zrozumieniem.


Wyraźnie napisałem, że jestem trochę rozczepany, ponieważ mam swoje powody, dlatego proszę o pomoc. Sposób przedstawienia zasady działania biletu strefowego nie był dla mnie jasny. Dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam!
Powrót do góry

mysakiewicz Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 25 Sie 2008
Skąd: śląsk

PostWysłany: 25-08-2008, 19:35    Odpowiedz z cytatem

4 zł z Tarnowskich Gór do Katowic a nawet do Tychów ta sama cena tylko w 2 godz trzeba się zmieścic.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bart82 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Kwi 2008
Skąd: Orzesze

PostWysłany: 27-08-2008, 12:08    Odpowiedz z cytatem

Ehh na mapce widzę ze Orzesze wraz z Jaśkowicami do strefy się nie załapało :/ Szkoda bo z tych miejscowości jeździ dużo ludzi w stronę Katowic i dalej a z takiej miejscowości np Łaziska Górne Brada czy Mikołów Jamna w porywach do 6 osób dziennie Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

adas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Cze 2008

PostWysłany: 27-08-2008, 12:57    Odpowiedz z cytatem

Bart82 napisał/a:
Ehh na mapce widzę ze Orzesze wraz z Jaśkowicami do strefy się nie załapało :/ Szkoda bo z tych miejscowości jeździ dużo ludzi w stronę Katowic i dalej a z takiej miejscowości np Łaziska Górne Brada czy Mikołów Jamna w porywach do 6 osób dziennie Razz

Jak jeździ to moze im się będzie opłacało kupić miesięczny strefowy + miesięczny na trasie Orzesze-Łaziska. A strefowy ma chyba przyciągnąć nowych pasażerów do korzystania z kolei. I może na tych stacjach gdzie osób wsiada mało ta liczba się zwiększy Wink
Chociaż w tym wypadku i tak mają tam remont do końca listopada...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 28-08-2008, 11:08    Odpowiedz z cytatem

mk1992 napisał:
Cytat:
Kolego @Dave czy mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy i powiedzieć coś więcej na temat biletu strefowego w GOPie? (...) Co mnie czeka od 1 września.
Pozdrawiam!


Tak jak napisałem wcześniej, niebawem na stronie pr.pkp.pl pojawi się informacja o tym no i pojawiła! Zresztą - dzień później informacji dostarczył Ci też kolega Tasiek ;-)

Cytat:
jestem trochę rozczepany


Co jesteś? Confused

Cytat:
No to z Bytomia do TG czy Katowic będzie się opłacało jeździć pociągiem!


Żeby jeszcze te pociagi jeździły...

Cytat:
Szkoda, że bilet z TG do Katowic nadal będzie drogi, 6zł (3.78zł. uglowy 37%).


Gdzie w nowej taryfie aglomeracyjnej jest w ogóle taka cena? Rolling Eyes Jak już ktoś wspomniał, będzie kosztował 4 zł (normalny) a nie żadne 6!

Cytat:
Teraz pytanie, czy pociągi pośpieszne również będą obowiązywać niższe ceny biletów? Czy od 01.01.2009r. cena na linii Bytom-Gliwice nie będzie liczona według kilometraża, czyt. 20km-4,50zł? Nie zapominajmy, że obecnie obowiązuje tutaj promocja a od nowego roku miała się zakończyć...


Jaśniej się chyba już nie da, niż napisano:

"...ważny 2 godziny w wagonach 2 klasy pociągów osobowych, bez względu na liczbę przesiadek. (...) W zależności od liczby pokonywanych stref bilet normalny będzie można kupić za 3, 4 lub 7 złotych."

I nawet "rozczepanie" tu nie ma usprawiedliwienia! :> Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 02-09-2008, 10:51   

Według mnie to kolejna farsa w wydaniu PKP PR. Dlaczego. Po pierwsze -jak to PKP ma w zwyczaju- nie było żadnej akcji promocyjnej, w ostatniej chwili zdradzono tą wielką i niepojętą tajemnicę. Niestety po raz kolejny dało o sobie znać skąpstwo i nieposkromiona chciwość betonu PKP PR. O ile dobrze rozumiem, nie ważne, czy kupuję bilet na 1, 2, czy 3 strefy, jest on ważny 2 godziny, tak? Czyli płacę 7 zł i ten bilet też jest ważny 2 godziny?
Powrót do góry

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 02-09-2008, 13:47   

Tak bert, nie ma to jak odpowiedź w stylu PKP. Przecież można kupić bilet na zasadach ogólnych ważny jeden dzień, więc pasażer niech się wypcha. Mam wrażenie, że to będzie wielki niewypał w wydaniu pazernego PKP PR (kolejny niewypał obok odwołania do grudnia pociągów Tychy Miasto-Katowice). Chciałbym tylko przypomnieć, że w licznych zapowiedziach, oraz w małym, kieszonkowym rozkładzie jazdy pociągów z Katowic, była informacja, że bilet strefowy wchodzi w życie 1 marca 2008r. Zakładano 3 strefy, tyle, że czas ważności wynosił odpowiednio 2 godziny dla 1 strefy, 4 dla drugiej i 6 godzin dla 3 strefy (choć to rozwiązanie też nie było idealne, ale to osobny temat). Ale jak to niestety bywa, PKP PR jest studnią bez dna i jak widać pazerność i chciwość przeważyła wszelkie racjonalne i rzeczowe argumenty. Skoro dzieli się dany obszar na strefy, bilet na każdą ze stref ma inną cenę, to chyba logicznie byłoby odpowiednio zróżnicować czas ważności takich biletów. No ale myślenie nie jest akurat mocną stroną betonu i jest jak jest. Jest to jakaś namiastka biletu strefowego, osobiście śmieję się z tego, no bo co robić, szkoda nerwów po prostu. Jeszcze jak słyszy się odpowiedź, że zawsze można nabyć bilet na zasadach ogólnych, no to śmiać się już można do rozpuku. To po co te strefowe! Smile
Powrót do góry

Krymas Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 02 Wrz 2008
Skąd: GOP

PostWysłany: 02-09-2008, 21:25    Odpowiedz z cytatem

@ Krzysztof21 i inni malkontenci i internetowi tropiciele i pogromcy kolejowego betonu!
Skoro pomysl taryfy sie Wam nie podoba, to stworzcie swoj wlasny-lepszy. Mozna zawsze podysktutowac.
Ale pamietajcie, ze przewoznik dziala na swoje wlasne ryzyko finansowe (jakkolwiek dziwnie dla Was to brzmi) - obnizanie ceny gdzie popadnie bo ja tam mieszkam lub kolega/moja dziewczyna/babcia/ciocia albo bo zabkowice sa czescia dabrowy a slask jest jeszcze w przeszuczy slawkowie czy biadolenie ze swietym oburzeniem, ze przejazd powrotny nie kosztuje tyle samo co przejazd tam sprawia (to ile ten bilet strefowy mial byc wazny, 24 h i najlepiej jeszcze za 2 zlote na cale wojewodztwo??), ze wzrost liczby pasazerow, ktory pokrylby ryzyko obnizenia ceny, musialaby wynosic pewnie sporo powyzej 100%. Czy jako szefowie spolki wzielibyscie na siebie takie ryzyko i odpowiedzialnosc za ew. niepowodzenie?
Taryfa ma do spelnienia okreslone cele i przyczynic sie do wzrostu przychodow przewoznika - tam gdzie ludzie jezdza i nie ma konkurencji nie ma tez potrzeby ceny (jak do owych zabkowic). Moze to brutalne, ale tak dziala wolny rynek. Nie ma sensu bawic sie tez w obnizki cen na liniach z 3 pociagami na dobe, bo cudu i tak nie bedzie...

_________________
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 02-09-2008, 22:47   

Zamieszczę własną relację z podróży na "strefówce"

Postanowiłem dzisiaj skorzystać z biletu strefowego. Dla osoby, która dojeżdża z centrum jednego miasta do centrum drugiego, oferta jest kusząca.

Wybrałem sobię pociąg osobowy do Gliwic. Odjazd z Bytomia o 14:15. Z zakupem biletu nie było problemu. Zakupiłem go o 13:57 i od tego momentu liczy się 2 godziny (miałem nadzieję, że będzie się liczyć od godziny odjazdu pierwszym pociągiem, w tym przypadku 14:15). Na peronie 4 z każdą minutą zbierali się pasażerowie. Postanowiłem ich policzyć. Naliczyłem 33 osoby! Dwie z nich nie wsiadły, reszta zajęła miejsca w pociągu. Podobno jeżdżą puste...

W czasie jazdy przyszedł mi do głowy pomysł, aby w Gliwicach wsiąść do pociągu rel. Gliwice-Częstochowa i wysiąść w Katowicach. Nie byłem jednak pewny czy na zakupionym wcześniej bilecie będe mógł odbyć tę podróż. Pociąg stał podstawiony, więc pomyślałem, że zapytam się konduktora czy mogę pojechać na tym bilecie do Katowic. Okazało się, że mogę! Od początku wydawało mi się to podejrzane, ale jeżeli konduktor tak mówi to musi mieć rację.* Pojechałem. W czasie jazdy znowu pomyślałem sobię, że w Katowicach przesiąde się do pociągu rel. Katowice-Lubliniec i pojadę nim do Bytomia. Wiedziałem, że o 15:54 jest w Bytomiu ale nie byłem pewny czy na niego zdąże. Wysiadłem w Chorzowie Batorym. Poszedłem do kasy zapytać się kasjerki, czy na tym bilecie (okazałem jej bilet) będe mógł pojechać do Bytomia. Powiedziała, że tak ale jeżeli pociąg się spóźni to będzie problem (bilet ważny do 15:57). Postanowiłem zaryzykować.

Pociąg do Lublińca odziwo miał wysoką frekwencję! Nie wiem czy było to spowodowane nową ofertą biletową czy godzinami szczytu. Martwiłem się, że jeżeli pociąg się spóźni to mogę mieć problem. Po chwili przyszedł konduktor i nawet nie zerknął na bilet tylko wstawił pieczątke z numerem pociągu. I tak wszystkim w moim przedziale. Jak widać, nie wszyscy dbają o interesy PKP.

Do Bytomia pociąg wstawił się punktualnie. Zadziwiło mnie (i to bardzo), że wysiadało sporo ludzi! Wsiadało pare osób.

Jako ciekawostkę dodam, że były problemy z otwarciem drzwi i przez dobre 2 minuty nikt z drużyny konduktorskiej nie miał o tym pojęcia. Ludzie ugrzęźli w pociągu, pasażerowie czekali na peronie. Wkońcu się otworzyły i jakaś kobieta wysiadła. Druga kobieta nie zdążyła, ponieważ drzwi się zamknęły tuż przed jej nosem! Ludzie się wkórzyli i poszli na początek składu dowiedzieć się, co jest grane. Ale drzwi się otworzyły...

Jako drugą ciekawostkę dodam, że w okolicach Rudy Śląskiej Chebzia patrząć na północ, widziałem coś co przypinało Elektrociepłownię Szombierki. Czy to była ona?

No i to na tyle. Mam nadzieję, że nie zanudziłem nikogo... Wink

*W domu jeszcze raz spojrzałem na mapkę. Przejazd z Gliwic do Katowic nie kosztuje 1,89 (ulga 37%) tylko 2,83. Wykiwałem PKP.

Źródło

Krzysiek, nie taki diabeł straszny jak go malują. Bilet strefowy nie jest szczytem marzeń, ale nigdy wcześniej nie było możliwe, abym za 1,89 zł. odbył taką podróż. Są pewne niedociągnięcia w tej ofercie. Jednak uważam, że jest to zdecydowany krok do przodu w komunikacji kolejowej na Śląsku. Ludzie zaczną kalkulować, czy opłaca im się jechać pociągiem czy nie. Będą go mieli na uwadze!

Troszkę dystansu... Wink

Pozdrawiam!
Powrót do góry

Lban Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Mar 2008
Skąd: Leszczyny

PostWysłany: 03-09-2008, 01:37    Odpowiedz z cytatem

Czasy gdy trzeba był się cieszyć i nic nie krytykować mineły bez powrotnie.
Mnie się nasuneło kilka pytań.
Od kiedy to PR ponoszą cieżar finasownia przewozu kolejowych na śląsku?
Co z kasą za nie zrelizowane polaczenia do Tychów Miasto?
Co zadziałalo że nie ma np. Pszczyny?
Gdzie kordynacja połaczń?
Czemu brak zróznicowania czasowego dla róznych biletów?
Itd.
Cieszy że coś drgneło na koleji, ale tylko drgneło.
Tu trzeba działac całościowo, bo za pare lat nic nie będzie trzeba krytykować, bo nic nie zostanie z kolei na śląsku.
I jeszcze jedno pytanie.
Czy jak bilet aglomeracyjny będzie sukcesem finasowym na co pójdzie zysk?
A kończe sentencją: kto byta ten nie błądzi.
Rzeczow dyskusja jeszcze nikomu i niczemu nie zaszkodziła.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bert Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Kwi 2008
Skąd: chybie

PostWysłany: 03-09-2008, 07:34    Odpowiedz z cytatem

na wątpliwosci Libana jak będą większe wplywy z biletów strefowych to zmniejszy się dopłata z UM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 03-09-2008, 15:37   

Ależ pewnie, że bilet strefowy jest krokiem naprzód, tylko po to jest między innymi to forum, aby dyskutować i rozmawiać. Nie zamierzam wynosić pod niebiosa PKP, ani bezmyślnie ich opluwać, ja chcę dyskutować o faktach. Wydaje mi się, ze gdyby wraz ze wzrostem ceny biletu strefowego wzrastała jego ważność, to byłby to duży krok naprzód. I oczywiście integracja taryfowa z autobusami i tramwajami. Wreszcie, bilet strefowy ma sens przy często kursujących pociągach! A np. na odcinku Sosnowiec Południowy-Dąbrowa Górnicza Wschodnia pociągi nie jeżdżą już tak często. Podobnie na odcinku Mysłowice-Chełm Śląski. A i do Tarnowskich Gór nie jest kolorowo. Nie rozumiem też sztucznego podzielenia Dąbrowy (Ząbkowice znalazły się poza strefami). Nie rozumiem też nie uwzględnienia linii Dąbrowa Górnicza Ząbkowice-Jaworzno Szczakowa (choć słyszałem, że jest to kolejny element mający na celu zupełne wygaszenie popytu i zamknięcie tejże linii dla ruchu osobowego, może nawet już w przyszłym rozkładzie).
Reasumując: pomysł biletów strefowych w aglomeracji śląskiej bardzo dobry, niestety wykonanie -jak to już w przypadku PKP bywa (patrz cyrk w związku z odwołaniem planowanych pociągów relacji Tychy Miasto-Katowice)- zupełnie pozbawione sensu i logiki. Zamiast racjonalnych i sensownych rozwiązań wygrała chciwość szefów PKP PR (a ich chciwość i chęć jak największych zysków przy minimalnym wkładzie własnym nie ma granic: przypomnę tylko, że po szumnym wprowadzeniu "pociągu papieskiego", ustalono bardzo wysoką cenę za bilety i wycięto wszystkie pociągi osobowe w relacji Wadowice-Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona. Pozostawiono symbolicznie tylko jedną parę pociągów).
Powrót do góry

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 03-09-2008, 23:01    Odpowiedz z cytatem

mk1992 napisał/a:
Z zakupem biletu nie było problemu. Zakupiłem go o 13:57 i od tego momentu liczy się 2 godziny (miałem nadzieję, że będzie się liczyć od godziny odjazdu pierwszym pociągiem, w tym przypadku 14:15).
Pozdrawiam!


Jak żeś nie powiedział kasjerce, od której ma byćwazny ten bielt, to skąd to miała wiedzieć?! Rolling Eyes
Inna sprawa, że winna sama o to zapytać, jak większość kasjerek robi, gdy im siętego nie powie.

Jesli chodzi o to, że konduktor "pozwolił Ci" jechać na tym bilecie (jak domniemywam, był to na 1 strefę zachodnią - C), to jak to był początek obowiązywania takeigo biletu, to wiadomo, że takie coś musi się "wgrać" i nie każdy jeszce jest dobrze zapoznany z tąofertą, akże kasjerki czy konduktorzy! A więc pewnie konduktor nie zwrócił nawet uwagi, że ten bilet był tylko na jedną strefę ;-)

Krzysztofie21! To PKP PR miały pół roku wcześniej albo i nawet rok trąbić o jakimś bilecie strefowym i ludziom tyłek zawracać, skoro to jeszcze tyle czasu? Po co?! Rolling Eyes Bilet strefowy nei jest jakąs wielką rewoulcją, tylko ofertą i ludzie z czasem nabywania biletów w granicach aglomeracji sami przekonają się (albo nie) do tych biletów - podobno nic nie jest lepszą reklamąniż polecanie jakieś oferty/produktu przez zadowolonych kllientów innym osobom Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl