Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Bilet strefowy w aglomeracji śląskiej, od kiedy?
Autor Wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 03-09-2008, 23:23   

Nie Dave. Najlepiej było nic nie mówić i wprowadzić bilet strefowy nikogo nie informując. Ty miałeś jakieś tajemne wieści, nie wiem skąd. Ale nie każdy wiedział to co Ty. PKP ma dziwną tendencję do ujawniania wszystkiego w ostatniej chwili. Bilet strefowy powinien być reklamowany przynajmniej 2 miesiące wcześniej. Przydałyby się plakaty w każdym pociągu, który kursuje w obrębie 3 stref, więcej folderów, ulotek, informacji w prasie. To da się naprawdę zrobić. A to co zrobiono niestety nie do końca jest przemyślane, dopracowane i rozreklamowane.
Przejdź na dół

bartek24 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Paź 2007
Skąd: Imielin

PostWysłany: 04-09-2008, 11:23    Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem po co PKP PR wprowadza oferte Bilety Strefowe na linii Katowice - Chełm Śl.( Oświęcim) skoro funduje tylko 5 par pociągów na dobe ! Jak PKP PR chce przyciągnąć swą wspaniałą ofertą przewozową jeśli rozkład jazdy jest do banii !Taka oferte mogli wprowadzić 4/5 lat temu jak było 13 par poc. o dogodnych dla człowieka godzinach .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 04-09-2008, 12:29   

No właśnie bartek24, dokładnie o tym pisałem w swoich wcześniejszych postach. To jest po prostu głupota moim zdaniem. I jeszcze ważność biletu: 2 godziny. A przecież do Chełmu jeździ żałośnie mało pociągów, podobnie do Dąbrowy Górniczej Wschodniej, nawet do Tarnowskich Gór nie jest ich za dużo. Skoro wprowadza się bilet strefowy, to trzeba jeszcze pomyśleć o zwiększeniu liczby połączeń kolejowych. I jeszcze jedna rzecz: pisałem już, że bilet strefowy ma bardzo słabą promocję (a właściwie żadną). Szkoda, że nie ma jakiś folderów. Może by opracować taki "Poradnik dla podróżnych korzystających z biletu strefowego". Powinna się tam znaleźć mapka wszystkich stref, dokładne zasady korzystania z biletu i wreszcie jakoś sensownie (graficznie: jasno i przejrzyście) ułożony rozkład jazdy pociągów osobowych i przyśpieszonych ze wszystkich stacji, na których obowiązuje bilet strefowy. Ale to chyba przekracza możliwości PKP PR.
Powrót do góry

bert Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Kwi 2008
Skąd: chybie

PostWysłany: 04-09-2008, 13:11    Odpowiedz z cytatem

Krzysztof 21 !wiele tych informacji znajdziesz na stronie pkp.pr w zakładce regiony - sląskie powodzenia

_________________
bert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 04-09-2008, 14:33   

Bert, tak się składa, że umiem szukać pewne rzeczy, czytać również potrafię, komputer umiem obsługiwać, więc nie pouczaj mnie, gdzie mogę znaleźć informacje odnośnie biletów strefowych w naszej aglomeracji. Smile Widzę, że zupełnie nie zrozumiałeś o co mi chodzi z małymi, podręcznymi folderami. Przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Mały folder (taki, który z powodzeniem zmieści się do kieszeni), gdzie będzie mapka stref, może cennik, ogólne warunki korzystania z oferty oraz dobrze graficznie zrobiony rozkład jazdy pociągów osobowych i przyśpieszonych ze stacji, które znajdują się na obszarze obowiązywania biletu strefowego. Widzę, że wyznajesz zasadę, którą stosuje PKP PR: to pasażer ma wszystko znaleźć, poszukać, domyślić się, dowiedzieć. A powinno być odwrotnie: to kolej powinna wychodzić do pasażerów. System informacyjny na PKP jest po prostu żałosny (zobacz np. w jaki sposób PKP sporządza informacje o zmianach czasowych w kursowaniu pociągów: totalny groch z kapustą, brak jakiegoś logicznego uporządkowania, po prostu nic). PKP zawsze miało problem z informowaniem pasażerów o różnych rzeczach (odwołane pociągi, zmiany czasowe, nowe promocje). Zobacz na przejrzystość i komunikatywność strony internetowej Arrivy i popatrz na PKP PR. Smile Powodzenia. Smile
A wracając do biletów strefowych: mam wrażenie, że "beton" PKP bardzo szybko wycofa się z biletów strefowych. Znajdzie się przecież zawsze jakieś wytłumaczenie (niezadowalający wynik finansowy, nikłe zainteresowanie podróżnych itd.).
Powrót do góry

filolog Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Sie 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 04-09-2008, 15:23    Odpowiedz z cytatem

Krzysztof21 napisał/a:
Mały folder (taki, który z powodzeniem zmieści się do kieszeni), gdzie będzie mapka stref, może cennik, ogólne warunki korzystania z oferty oraz dobrze graficznie zrobiony rozkład jazdy pociągów osobowych i przyśpieszonych ze stacji, które znajdują się na obszarze obowiązywania biletu strefowego.


Popieram Krzysztofa21. Coś takiego jest potrzebne, bo na razie to jest jeden wielki burdel i wiedzą o tym tylko osoby, które stale jeżdżą pociągami, lub osoby, które koleją się interesują. Był materiał o tym w Aktualnościach i była wzmianka w DZ, ale to mało. Na stacji w mojej dzielnicy - Dąbrowa Górnicza Gołonóg nie ma nawet rozkładu jazdy. Liczyłem, że pojawi się od 1 września razem z mapą stref i cen biletów. Ale należało się spodziewać, że tak nie będzie. Akurat z Gołonoga do Katowic pociągiem dzięki biletom strefowym jest taniej. 3 zł zamiast 4zł - to zawsze oszczędność 2 zł przy jeździe tam i z powrotem. Ale dzięki PKP mało kto w Gołonogu wie o tym, że bilety strefowe w ogóle istnieją.......

A Ząbkowic pewno nie ujęto, bo i tak ludzie jeżdżą do Katosów pociągami a nie busami, więc i tak muszą zapłacić. Po co więc brać od nich mniej, skoro można więcej.... PKP....

Szkoda linii Szczakowa-Ząbkowice, ale tam i tak jeżdżą sami kolejarze z Łaz do Maczek i Szczakowej i na odwrót, więc mają w d...e normalnego pasażera...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 04-09-2008, 22:28   

Słyszałem, że jeśli bilet się sprawdzi, to ma być rozszerzony na kolejne strefy (ponoć aż do Częstochowy). Czy ktoś ma informacje na ten temat?
Powrót do góry

adas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Cze 2008

PostWysłany: 05-09-2008, 08:13    Odpowiedz z cytatem

Krzysztof21 napisał/a:
Słyszałem, że jeśli bilet się sprawdzi, to ma być rozszerzony na kolejne strefy (ponoć aż do Częstochowy). Czy ktoś ma informacje na ten temat?

Ja tylko gdzieś czytałem wypowiedź w stylu: "poczekajcie, na razie testujemy. Zmiany (rozszerzenia stref, większa liczba rodzajów biletów) będą w przyszłości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

filolog Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Sie 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 05-09-2008, 09:36    Odpowiedz z cytatem

Ja słyszałem raczej o strefach WOKÓŁ Częstochowy i Bielska-Białej, a nie z Częstochowy do Katowic, ale wszystko możliwe...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 05-09-2008, 12:19   

Dzisiaj jadąc między Katowicami a Sosnowcem Głównym zauważyłem w pociągu trochę plakatów i ulotki z mapką stref i cenami biletów na każdym stoliku. Tu akurat plus dla PKP PR. Może wreszcie nauczą się sensownej promocji i reklamy.
Powrót do góry

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 08-09-2008, 14:12    Odpowiedz z cytatem

filolog napisał/a:

Szkoda linii Szczakowa-Ząbkowice, ale tam i tak jeżdżą sami kolejarze z Łaz do Maczek i Szczakowej i na odwrót, więc mają w d...e normalnego pasażera...


Jak widać, to pasażer ma w d... kolej a nie kolejarze pasażera, skoro jeżdżą sami kolejorze Razz

Krzysztofie! Tą całą Twoją "mapkę" (a raczej schemat, bo mapą ani planem to absolutnie nie jest!) stref widać w każdym korytarzu w składzie EZT z PR w Katowiach, które jeźdżą przez strefy gdzie obowiązuje bilet alomeracyjny! Ulotki też mi się obiły o oczy i gdzieś takowe widywałem i plakty reklamujace bilet aglomeracyjny na większych dworcach (też te "mapki"), w prasie (m.in. DZ) i TV - jak już ktoś wyżej wspomniał - było info o tej ofercie, na internecie w informacjach (zarówno na stronie PKP PR jak i lokalnych portalach) też o tym było pełno - więc czego jeszce chcesz? Żeby do każdego potencjalnego pasażera z całej aglomeracji śląsko-zagłębiowskiej (czytaj do każego "ludzia" w bloku, domu, mieszkaniu) przyszedł ktoś z PKP PR i na siłe namawiał kogoś do tej oferty? Neutral
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

adas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Cze 2008

PostWysłany: 08-09-2008, 16:03    Odpowiedz z cytatem

Dave napisał/a:
Ulotki też mi się obiły o oczy

Na moim osiedlu w TG były ulotki przy skrzynkach pocztowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 09-09-2008, 11:32   

Dave, powiem Ci tylko tyle, że przebiłeś sam siebie i ubawiłeś mnie do łez. Smile Tak, trafnie zdiagnozowałeś przyczynę odpływu pasażerów z linii Jaworzno Szczakowa-Dąbrowa Górnicza Ząbkowice. Oczywiście, że to wina pasażera. Kolej (czytaj PKP) to wspaniała instytucja i wszystko byłoby przepięknie, gdyby nie Ci wredni pasażerowie, którzy nie chcą jeździć 3 parami pociągów. Smile Nie rozumiem, jak możesz nie widzieć i nie dostrzegać pewnych rzeczy.
Nie przesadzaj też z promocją biletów strefowych. Nie wyglądało to tak pięknie, kilka plakatów i ulotek nie zmieni faktu, że kolej (czyt. PKP PR) nie ma pojęcia o autopromocji i reklamie.
Czytając Twoje posty zauważam, że za wszelką cenę bronisz PKP i wynosisz ich pod niebiosa. Smile Na ale masz do tego prawo. Tylko nie mów mi, że upadek połączeń osobowych na linii Ząbkowice-Szczakowa to wina pasażerów, bo narażasz się tym na śmieszność. Owszem, wzrost liczby samochodów, pewna mentalność Polaków (kolej jest zła w powszechnej opini), tak, to wszystko przekłada się na liczbę podróżnych. Ale to nie psażerowie odwoływali pełne pociagi, to nie psażerowie rozkomunikowywali przesiadki tak, że nikt nie mógł się przesiąść i pociąg jechał faktycznie pusty, to nie pasażerowie ustalali kosmiczne godziny odjazdów pociagów. Tak więc dostrzegaj pewne fakty. To PKP PR (a ostatnio także UM) szkodzą kolei w naszym województwie. A dla pasażerów bądź trochę bardziej łaskawy. Smile
Powrót do góry

Helmie Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Kwi 2008
Skąd: Poznań

PostWysłany: 11-09-2008, 19:21    Odpowiedz z cytatem

Taryfa idealna nie jest na pewno, ale ja się ogromnie cieszę z tego, że jest w ogóle! Bo warto pomyśleć, ile wysiłku mogło kosztować, na przykład, chociażby jej przeforsowanie "na górze".

Jako ciekawostkę dodam, że 1 września w żadnej kasie stacji Katowice nie dało się kupić biletu strefowego do, co najmniej, późnych godzin popołudniowych. Jako powód kasjerki podawały awarię systemu.

_________________
Pozdrawiam,
Mariusz Herchold
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 15-09-2008, 15:37   

Kasjerki dalej mają problem z biletami strefowymi. Dzisiaj musiałem jednej cierpliwie tłumaczyć co i jak. Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl