Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
SKM w Łodzi?

Czy SKM w takim kształcie w Łodzi by miało sens?
Zdecydwanie tak
15%
 15%  [ 4 ]
Tak
26%
 26%  [ 7 ]
Raczej tak
23%
 23%  [ 6 ]
Nie mam zdania
3%
 3%  [ 1 ]
Raczej nie
19%
 19%  [ 5 ]
Nie
11%
 11%  [ 3 ]
Głosowań: 26
Wszystkich głosów: 26

Autor Wiadomość

skm-lodz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Cze 2008

PostWysłany: 28-06-2008, 19:35   SKM w Łodzi? Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie czy sądzicie, że skm w Łodzi by się utrzymał?
Korzystalibyście z niego?
Z jakich linii i stacji najczęściej?
Oczywiście nikt się nie wypowie na temat czegoś czego nie widział, więc wypowiadajcie się na temat załączonej mapki. (jakby tak to wyglądało ostatecznie to co o tym sądzicie)

mapka na stronie www.skm-lodz.110mb.com
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

flugzeug30 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sty 2007
Skąd: Lodz/Warszawa

PostWysłany: 28-06-2008, 22:33    Odpowiedz z cytatem

Ja , jeżeli już , to bym korzystał-

- z kierunku Kaliska- Żabieniec .
- z kierunku Fabryczna- Andrzejów [ ale hobbystycznie , na zasadzie jazdy do Warszawy kiblami EN-57 ew. EW-60 , zamiast Bydgostią ] .

Przydałaby się natomiast reaktywacja dworca Chojny i kierunku na Olechów [ choć przystanki na Olechowie zostały stworzone praktycznie wyłącznie na potrzeby dowozu kolejarzy do Zakładu Taboru ] .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

skm-lodz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Cze 2008

PostWysłany: 29-06-2008, 09:02    Odpowiedz z cytatem

flugzeug30 napisał/a:


Przydałaby się natomiast reaktywacja dworca Chojny .


Jak spojrzysz na tą mapkę zakłada ona reaktywację tego dworca (również paru zapomnianych już przystanków(własciwie zbudowanie ich od nowa) mówię np o Łódź Arturówek, Łódź Karolew (dziś jest to stacja Łódź Kaliska Towarowa) oraz Łódź Stoki, Łódź Uniwersytet, Łódź Widzew Janów i być może Łódź Radogoszcz(lub otworzenie przystanku SKM w okolicach Warszawskiej).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mariusz W.
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 29-06-2008, 14:18   

To nie jedyna koncepcja SKM w Łodzi.

Poniżej kolejna koncepcja:
http://www.kolej.most.org.pl/skm/index_pliki/image006.jpg
Powrót do góry

skm-lodz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Cze 2008

PostWysłany: 29-06-2008, 16:50    Odpowiedz z cytatem

Tylko ta koncepcja ma pewne założenie... Tunel pomiędzy kaliską a fabryczną... a do tego czasu... Czy mam rozumieć, że skoro powstaje tyle koncepcji to jest projekt potrzebny?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mariusz W.
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 29-06-2008, 22:27   

skm-lodz napisał/a:
Czy mam rozumieć, że skoro powstaje tyle koncepcji to jest projekt potrzebny?
System SKM jest opłacalny w każdym większym mieście w Polsce. Tylko na początek trzeba trochę wyłożyć.
Powrót do góry

skm-lodz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Cze 2008

PostWysłany: 30-06-2008, 09:58    Odpowiedz z cytatem

A co myślicie o takim rozmieszczeniu stacji... Jakieś uwagi dotyczące mapki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Piottr Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Mar 2008
Skąd: Wilanów Wąsk

PostWysłany: 30-06-2008, 10:44    Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem położenie Dworca Fabrycznego jest jak najbardziej korzystne, jedyne czego brakuje, to relacji skrętnych z Fabrycznego na linię obwodową.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

skm-lodz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Cze 2008

PostWysłany: 30-06-2008, 13:23    Odpowiedz z cytatem

Takie relacje sądze, że by powstały, ale niestety dopiero po tunelu średnicowym. A przy wyliczonych czasach przejazdu przesiadka na stacji Łódź Widzew odbywała by się albo " z drzwi do drzwi" albo trzeba by poczekać 2 minuty... Ważny również byłby remont trasy Zgierz-Łowicz, aby można było poprowadzić linię do Strykowa, Glowna itd. Tylko że przy obecnym stanie torów nazwa Szybka Kolej miejska byłaby kpiną (około 30-40km/h)
Trasa skrętna jest cięzka do opracowania, ponieważ na odcinku Ł.Widzew-Zgierz jest tylko 1 tor więc natężenie nie może być zbyt duże. Liczę na dalsze sugestie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET05 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2007
Skąd: Skarżysko Kamienna

PostWysłany: 30-06-2008, 16:31    Odpowiedz z cytatem

Mieszkałem kilka lat w Łodzi i nie ma to prawie żadnego sensu. Ale na pewno nie zaszkodzą pociągi z Łodzi Widzew przez Arturówek (pod warunkiem wybudowania przystanku koło "Lumumbowa") do Łowicza i Płocka (dla studentów), Z Łodzi Kaliskiej przez Zgierz - Arturówek do Tomaszowa czy Piotrkowa. Przesiadki zdecydowanie zniechęcą do kolei, a jeszcze w Łodzi są spece od wygaszania popytu.

_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

skm-lodz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Cze 2008

PostWysłany: 30-06-2008, 21:11    Odpowiedz z cytatem

Przystanek koło Lumumbowa nazywa się Stoki (jest pod wiaduktem na pomorskiej) od miasteczka studenckiego 200m. a sadzę, że te tereny były by szybko zagospodarowane, tak jak to miało miejsce w niemczech. Tam się stawiało stację w polu a po 3 latach stacja stała sie centrum, poniewaz obok niej stanął supermarket, fast food i takie tam.
Z Łowiczem... bardzo chętnie.... ale tam do 2010 będzie 30km/h. Szynobus mógłby wtedy jechać 40... a busiki kursują dużo szybciej. Oczywiście po tym czasie linia do łowicza przez Głowno i Stryków byłaby bardzo opłacalna.

Co do przesiadek to nie uważam tak... Widziałem jak to się odbywa w niemczech. Nie zniechęci jeżeli kursy będą co max. 15-20 min. a rozkład będzie dopasowany do przesiadek(zwłaszcza z linią S1 która jedzie do centrum)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET05 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2007
Skąd: Skarżysko Kamienna

PostWysłany: 30-06-2008, 21:51    Odpowiedz z cytatem

skm-lodz napisał/a:

Co do przesiadek to nie uważam tak... Widziałem jak to się odbywa w niemczech. Nie zniechęci jeżeli kursy będą co max. 15-20 min. a rozkład będzie dopasowany do przesiadek(zwłaszcza z linią S1 która jedzie do centrum)


Jeśli do Końskich czy Skarżyska są 2 przesiadki to skutecznie to zniechęca do jazdy. Dobrze, że "udałosię" choć 1 parę przedłużyć do Łodzi - ale to nie to samo co kiedyś, jak były 2 pary do Łodzi, 1 do Koluszek, i ze 2-3 S-ko - Tomaszów...

15-20 min to już wystarczająco zniechęca, chyba, że ktoś jest MK.

A tak na marginesie, gdyby nie rozwalono bocznicy wiodącej do Piotrkowskiej, nie byłby głupi szynobus z Widzewa...

_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

skm-lodz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Cze 2008

PostWysłany: 30-06-2008, 22:49    Odpowiedz z cytatem

Jakich Końskich jakiego Skarżyska? Mówię o mapce do której dałem link. Tutaj mniej się skupiam na połączeniach regionalnych a bardziej na transporcie miejskim. Przypominam adres mapki o której mówimy www.skm-lodz.110mb.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Piottr Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Mar 2008
Skąd: Wilanów Wąsk

PostWysłany: 01-07-2008, 11:12    Odpowiedz z cytatem

ET05 napisał/a:
Przesiadki zdecydowanie zniechęcą do kolei,

To powinno być wyryte w marmurze nad wejściem do każdej dyrekcji przewozów pasażerskich.
skm-lodz napisał/a:
Co do przesiadek to nie uważam tak... Widziałem jak to się odbywa w niemczech.

Ja też widziałem. Tyle że w Niemczech mamy inne społeczeństwo, inną mentalność, inne nawyki, inne podejście przewoźników do zagwarantowanych skomunikowań, dworce dostosowane do osób z wózkiem/na wózku, wreszcie inną częstotliwość kursowania, pociąg rzadziej niż co godzinę chyba nie występuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

skm-lodz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Cze 2008

PostWysłany: 01-07-2008, 14:17    Odpowiedz z cytatem

Piottr napisał/a:

skm-lodz napisał/a:
Co do przesiadek to nie uważam tak... Widziałem jak to się odbywa w niemczech.

Ja też widziałem. Tyle że w Niemczech mamy inne społeczeństwo, inną mentalność, inne nawyki, inne podejście przewoźników do zagwarantowanych skomunikowań, dworce dostosowane do osób z wózkiem/na wózku, wreszcie inną częstotliwość kursowania, pociąg rzadziej niż co godzinę chyba nie występuje.


No bez przesady z tym co godzine, ale faktycznie jest mnóstwo połączeń. Tylko odwołując się do SKM mam na myśli coś na wzór S-Bahn. Czyli kursy w okolicach centrum co 15 minut oraz przesiadki z drzwi do drzwi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl