Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Jastrzębie Zdrój i PKP
Autor Wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 11-02-2011, 16:38   

A kto powiesi sieć trakcyjną?
Przejdź na dół

greg86 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Mar 2009

PostWysłany: 11-02-2011, 20:34    Odpowiedz z cytatem

Raczej nikt, większość maszyn na liniach JSK jest spalinowa. Zatem ewentualne składy pasażerskie można ciągnąć spalinówkami. Myślę, że w PTKiGK Rybnik znajdzie się wystarczająca ilość dostępnych maszyn.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wojtek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 28-03-2011, 16:12    Odpowiedz z cytatem

Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju chcą powrotu pociągów

W grudniu informowaliśmy za „Dziennikiem Zachodnim” o planach Zarządu Jastrzębskiej Spółki Kolejowej odnośnie umożliwienia pasażerom z Jastrzębia-Zdroju ponownego korzystania z połączeń kolejowych. Mieszkańcy miasta pomysł przywrócenia kursowania pociągów popierają. Zwracają jednak uwagę, że aby przedsięwzięcie miało sens, pociągi muszą obsługiwać centrum Jastrzębia.

W grudniu ubiegłego roku „Dziennik Zachodni” pisał, że władze Jastrzębskiej Spółki Kolejowej, która administruje kopalnianymi torami w okolicy Jastrzębia i Rybnika, pod uwagę biorą dwie trasy: Jastrzębie - Rybnik oraz Jastrzębie – Pszczyna. W przypadku tej pierwszej, pociąg wyruszałby ze stacji KWK Jas-Mos w kierunku kopalni Borynia-Zofiówka. Tam w zależności od zapotrzebowania, mogłyby powstać dwie osobne stacje, najpierw Szeroka, a później Borynia. Kolejne przystanki mogłyby być zlokalizowane w Boguszowicach, Jankowicach, Chwałowicach i Niedobczycach. Czas przejazdu miałby wynosić około 35 minut.

Druga trasa także zaczynałaby się na stacji KWK Zofiówka, a stamtąd przez Bzie, Pawłowice Górnicze, Pawłowice Śląskie, Studzionkę, Warszowice, Kleszczów i Suszec pociąg jechałby aż do Pszczyny. Podróż powinna trwać w tym wypadku około godziny.

Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju pomysł reaktywacji połączeń popierają, jednak zwracają uwagę, że trasa pociągów powinna się zaczynać w centrum miasta, a nie obok kopalni Jas-Mos, która jest położona na uboczu miasta. Jedna z propozycji zakłada lokalizację przystanku w miejscu, gdzie już kiedyś zatrzymywały się pociągi, czyli w Jastrzębiu Górnym na ulicy Pszczyńskiej.

Tu jednak pojawia się problem. Jak mówi „Dziennikowi Zachodniemu” Krzysztof Baradziej, wiceprezydent Jastrzębia-Zdroju, stacja w Jastrzębiu Górnym nie jest położona na trasie z Jastrzębia do Rybnika. Tory przy tej stacji biegną w kierunku Bzia i Zebrzydowic, a nie Rybnika, więc nie ma technicznej możliwości, żeby stworzyć tu przystanek dla pasażerów chcących podróżować właśnie do Rybnika. Jest jeszcze jeden problem. Stacja leży przy torach PKP, a pierwotny pomysł zakłada, że pociągi do Rybnika miałyby jeździć tylko po torach należących do Jastrzębskiej Spółki Kolejowej.

Więcej...

źródło: Dziennik Zachodni

_________________
Podróżny pamiętaj! Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją. (S. Bareja)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

greg86 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Mar 2009

PostWysłany: 28-03-2011, 21:46    Odpowiedz z cytatem

Wojtek napisał/a:
Stacja leży przy torach PKP


A czy te tory obecnie nie są "bezpańskie"? Poniżej odnośnik do bazy na kolej.one.pl

Historia linii Pawłowice Śląskie - Wodzisław Śląski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 07-04-2011, 01:34   

Z dedykacją dla Adama, który ostatnio przejął się tym, że w Jastrzębiu Zdroju nie ma druta, a tory są w wielu miejscach rozebrane... Film nie jest mojego autorstwa, znaleziony jakiś czas temu na youtube.

Powrót do góry

greg86 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Mar 2009

PostWysłany: 07-04-2011, 05:03    Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś wie gdzie teraz stacjonuje bądź jeździ ta jednostka? Takie sentymentalne pytanie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Adams Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 18 Wrz 2010

PostWysłany: 07-04-2011, 10:15    Odpowiedz z cytatem

mk1992 napisał/a:
Z dedykacją dla Adama, który ostatnio przejął się tym, że w Jastrzębiu Zdroju nie ma druta, a tory są w wielu miejscach rozebrane... Film nie jest mojego autorstwa, znaleziony jakiś czas temu na youtube.


@mk1992 dzięki za dedykację. Very Happy
Na filmie wyraźnie widać że już wtedy przygotowywano się do rozbiórki tej lini. Obok torowiska leżą jakieś słupy po semaforach i te zdewastowane nastawnie. Aż przykro to oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MaRcin1987 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Lis 2008

PostWysłany: 07-04-2011, 10:54    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy ktoś wie gdzie teraz stacjonuje bądź jeździ ta jednostka? Takie sentymentalne pytanie


Jednostka na powyższym filmiku to EN57 082 która obecnie nadal należy do PR Katowice i ma nadal takie samo wnętrze Smile lecz dawno jej nie widziałem - nie wiem czy obecnie jest na chodzie .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 09-04-2011, 20:49   

Adam, dokładnie. Poza tym, spójrz na prędkość, z jaką porusza się jednostka. Ok. 50-60 km/h, czyli całkiem nieźle jak na lokalną trasę. Ludzi rzeczywiście prawie nie było, ale nie ma co się dziwić, skoro wtedy z Jastrzębia kursowały 2 marne ochłapy w stronę Pawłowic Śląskich, więc co to za oferta? Mieliśmy do czynienia ze skuteczną "polityką wygaszania popytu na liniach kolejowych", która działała nie tylko na linii do Jastrzębia, ale na setkach kilometrów innych linii kolejowych w Polsce (podziękowania dla p. Krzysztofa C., którego nazwiska na szanujących się forach kolejowych raczej nie powinno się wypowiadać, bo dla mnie to jest bandyta i nikt mi nie wmówi, że jest inaczej, skoro jednym podpisem skazał na śmierć ponad 1000 km. linii kolejowych w Polsce), np. na Bytom - Gliwice (w tym przypadku mamy powtórkę z rozrywki z 2001 roku - 4 pary pociągów z 7 godzinną dziurą przez cały dzień, ja się dziwię, że tym w ogóle ktoś jeździ, bo średnio 2-3 razy w tygodniu korzystam z połączenia o 17:14 do Gliwic i pociąg, który przyjeżdża na tę godzinę do Bytomia zawsze przywozi ok. 20 pasażerów, ale to tak na marginesie).

Linii do Jastrzębia na prawdę jest mi bardzo szkoda. Ale w momencie, kiedy sypią się główne ciągi komunikacyjne w województwie (Gliwice - Katowice, Tarnowskie Góry - Katowice, Katowice - Kraków) raczej nie ma co myśleć o odbudowie linii do JZ.

Co do jednostki, tak, jest to 082. Niedawno ktoś na forum napisał, że jest odstawiona. Trzeba by przejrzeć temat w dziale "tabor" pt.: "50 lat EN57". Co do wnętrza to rzeczywiście, ma takie samo po dziś dzień. Tylko malowanie inne (czerwono - pomarańczowe, o ile nie przeszła NR i nie dali jej szarych barw).

EDIT:

Swego czasu znalazłem w necie fotkę EN57-886 czekającego w Jastrzębiu Zdroju na odjazd do Skoczowa: CLICK

Takie zdjęcia są dzisiaj wręcz rarytasem. Kiedyś całe dnie spędzałem na googlach, żeby znaleźć jakiekolwiek zdjęcia EZT-ów w Jastrzębiu, z niewielkim skutkiem.
Powrót do góry

adrian033 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Kwi 2011

PostWysłany: 18-04-2011, 13:08    Odpowiedz z cytatem

Czy już wiadomo jak sprawa się ma i czy wogulę jest szansa na ponowne uruchomienie tej trasy???

[ Dodano: 21-04-2011, 00:14 ]
http://www.youtube.com/watch?v=UlVXNnAWSQM&feature=player_embedded
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Hewak Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 07 Lip 2009
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 13-11-2011, 20:30    Odpowiedz z cytatem

Czy może ktoś powiedzieć jak wygląda aktualnie linia 159? Wiadomo mi tyle że między Orzeszem a Żorami linia właściwie nie istnieje. A orientuje się ktoś co się dzieje od Pawłowic? Czy tam są zachowane jeszcze jakieś resztki infrastruktury? Tory, słupy trakcyjne? Przydały by się jakieś aktualne zdjęcia.
A szczególnie co z odcinkiem od Moszczenicy do Wodzisławia, bo tu widać wyraźnie że linia jest przerwana i raczej tak zostanie http://wikimapia.org/#lat=49.9528042&lon=18.443808&z=18&l=28&m=b
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sobzor Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 15 Paź 2009

PostWysłany: 13-11-2011, 20:38    Odpowiedz z cytatem

Linia właściwie nie istnieje. Zaasfaltowano chyba już wszystkie przejazdy kolejowe na linii m.in. w Godowie, Turzy i w Wodzisławiu. Tor w Wodzisławiu został całkowicie rozebrany.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

neospazmina Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 02 Lis 2011
Skąd: Sulejówek - Miłosna

PostWysłany: 14-11-2011, 10:10    Odpowiedz z cytatem

dziś natrafiłam na artykuł pani radnej z Jastrzębia która mówi o powrocie pociągów od września

oto link:

http://forum.gazeta.pl/forum/w,28189,130656262,130656262,Wroca_pociagi_do_Jastrzebia_Zdroju.html

_________________
http://www.petycjeonline.com/eurowizja_2012polska - moi drodzy podpisujemy petycję w sprawie ESC 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mały mi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Mar 2009

PostWysłany: 14-11-2011, 10:36    Odpowiedz z cytatem

@neospazmina

prosimy o większą ilość tak bardzo pozytywnych wiadomości. Smile
jeśli wszystko się uda - miejmy nadzieję, że to wielki początek przywracania połączeń kolejowych z Jastrzębia - nie tylko w kierunku Rybnika, ale z czasem w inne strony. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

neospazmina Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 02 Lis 2011
Skąd: Sulejówek - Miłosna

PostWysłany: 14-11-2011, 10:58    Odpowiedz z cytatem

boję się tylko że na obiecankach się skończy...chociaż JZ rozmawiało już o tym ze spółką JSK i podobno obie strony chcą kolei...więc zobaczymy Smile

_________________
http://www.petycjeonline.com/eurowizja_2012polska - moi drodzy podpisujemy petycję w sprawie ESC 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 10 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl