Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Jastrzębie Zdrój i PKP
Autor Wiadomość

mały mi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Mar 2009

PostWysłany: 15-11-2011, 22:53    Odpowiedz z cytatem

rozkład jazdy Jastrzębie - Katowice
Jastrzębie - Katowice

Widać z tego, że podróż pociągiem z Jastrzębia bez przesiadki - trwała w 1995 roku 1,36 minut. Fakt - była tylko jedna para pociągów do Katowic w tamtym wycinku czasowym. Dziś "Drabas" z Jastrzębia wcale nie ma aż tak lepszego czasu przejazdu (około 1 godz. 15 min - Czas nie uwzględnia korków itd.), aniżeli pociąg, który jednak w korkach nie stoi.
W momencie, gdy infrastruktura byłaby odbudowana - czas przejazdu zmniejszyłby się jeszcze bardziej.
Warto walczyć ? - Widać z tego schematu, że chyba warto i to o połączenia w możliwe różnych kierunkach.
źródło: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?s=16ce6577c07fdde8da33b3de7a1b0db7&t=567980&page=172
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysiek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Gru 2011
Skąd: Jastrzębie-Zdrój

PostWysłany: 01-01-2012, 00:07    Odpowiedz z cytatem

Witajcie.Jestem tutaj nowy,tak więc proszę o wyrozumiałość... .


Otóż kolej osobowa w Jastrzębiu-Zdroju stoi pod znakiem zapytania.Jak tę sprawę z przywróceniem opublikowano,to wszyscy byli za.Osobiście jestem za przywróceniem ruchu pociągów osobowych w tym mieście,jednak im więcej słucham na ten temat,tym bardziej odnoszę wrażenie że nic z tego nie będzie Crying or Very sad

przeczytajcie to:
http://jastrzebieonline.pl/news,1940,janecki-ucina-kolej-w-jastrzebiu-nieoplacalna.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

adrian033 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Kwi 2011

PostWysłany: 01-01-2012, 00:52    Odpowiedz z cytatem

pod twoim linkiem nic nie ma po za tym idź się bawić bo sylwester Smile ja osobiście mocno wierzę w przywrócenie ruchu pasażerskiego w JZ

_________________
http://www.youtube.com/user/mkadrianwojcik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Krzysiek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Gru 2011
Skąd: Jastrzębie-Zdrój

PostWysłany: 02-01-2012, 23:31    Odpowiedz z cytatem

też mam nadzieję,że kolej powróci Smile

Nie ukrywam,że mam pewne obawy co do tej kolei... .Otóż tak się składa że mieszkam ok.80m. od torów kolejowych.W odległości do ok.500m. znajdują się trzy przejazdy kolejowe.Przejazdy do niedawna były strzeżone przez dróżnika.Jakoś w połowie grudnia przy jednym z przejazdów pojawił się znak "stop" oraz krzyż Św.Andrzeja-przejazd wielotorowy.Dziś wybrałem się sprawdzić co tam majstrują pracownicy.Jak się okazało,pracownicy zdemontowali szlabany oraz wynieśli wszystko z budynku dróżnika oznaczonego jako "JP1" . Pracownicy podczas rozmowy powiedzieli mi kilka rzeczy.1)likwidują trzy budynki dróżnika ponieważ są one uciążliwe.2)Pociągi osobowe nie będą jeździły,ponieważ nie mają się jak rozpędzić-cokolwiek ma to znaczyć.3)Przejazdy nie będą oświetlone-a z tego co wiem,co jest jakaś ustawa,która mówi,że przejazdy kolejowe muszą być oświetlone.4)Pan wspominał też o nie najlepszym stanie torów.Jak by się dobrze przypatrzeć,w niektórych miejscach podkłady są zgniły,miejscami brak śrub .
W ok.ul.długiej szyny są kiepskie-ta "główka"po której jeżdżą pociągi jest płaska,a z tego co wiem,nie powinno tak być(chyba że mam błędnie wpojoną wiedzę).

Z tego co wiadomo,to pociągi miały by jeździć do stacji JZ-Górne,a stacja została sprzedana!.No niewiem,może JSK odkupi... .Dyskusyjna pozostaje również sprawa mostów.Przemierzyłem pieszo trasę od KWK jas-mos do nieczynnej stacji na "górnym".Z tego co dostrzegłem,to należało by wyremontować mosty... .Jeśli wolno mi powiedzieć most przy ul... Wodzisławska/Witczaka/Zdrojowa/Warszawska oraz 4 mosty przy ul.Północnej-zapomniałem nazw ulic Embarassed .Sami wiecie,remont/budowa mostu to koszty... .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Hewak Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 07 Lip 2009
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 30-01-2012, 23:04    Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=WGnkb7KGZJo&feature=related
Polecam od około 8:10.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

adrian033 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Kwi 2011

PostWysłany: 31-01-2012, 00:07    Odpowiedz z cytatem

Tam bipy jeździły szok kiedy tak będzie ponownie

_________________
http://www.youtube.com/user/mkadrianwojcik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Krzysiek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Gru 2011
Skąd: Jastrzębie-Zdrój

PostWysłany: 07-02-2012, 21:10    Odpowiedz z cytatem

temat ciut przycichł,tak więc czas go nie co odświeżyć Smile

Z tą koleją osobową w jastrzębiu jest dziwna sprawa.Mianowicie,jakiś czas temu ogłoszono,że pociągi będą jeździły do stacji Jastrzębie Zdrój oraz do stacji Jastrzębie zdrój-górne.Mieszkańcom bardzo się to spodobało,a to głownie dla tego,że pociągi będą jeździły blisko centrum.Niestety...ostatnio pojawiły się plotki,że pociągi osobowe będą jeździły do stacji,która ma się być przy kwk jas-mos.To się nikomu nie spodobało,i chyba nie trzeba mówić dlaczego(kopalnia jest na obrzeżach miasta).Pociągi mają nie jeździć w stronę centrum tylko dlatego,że ta linia osobowa jest własnością PKP PLK a nie JSK.Mnie osobiście zastanawia fakt,że nie chcą wyremontować linii łączącej kwk jas mos z nieczynną kopalnią moszczenica -tutaj istnieje EC moszczenica,linia jest,niestety od ok.12 lat nie używana.Moim zdaniem jej remont był by fajny,ponieważ pociągi jeździły w mniej więcej w środek miasta.Jak by to zrobiono,to nie było by problemu z parkingiem-tam jest sporo miejsca akurat na parking.

Jeśli te pociągi wrócą(a na 99,9 wrócą),to kto niby będzie chciał jechać np.autem na drugi koniec miasta tylko po to,by wsiąść do pociągu i jechać np.do Rybnika?wg.mnie każdy będzie wolał władować się do auta niż kombinować,jak dostać sie na stację.Ja mieszkam ok.1km od jas mos'a,tak więc dojście na stację nie będzie dla mnie problemem,i fajnie Mr. Green .Ciekawi mnie jak rozwiążą sprawę parkingu przy kwk jas mos.Tutaj mamy ok.9 parkingów Exclamation niestety,po mimo ilości ciężko zaparkować.Jak dojdą te pociągi osobowe,to osoby chcące jechać pociągiem będą musiały albo parkować gdzie popadnie,albo...no właśnie.


Ciekawostką jest też to,że pierwsze obiecali,że zrobią,ba,JSK powiedział nawet,że dostał jakieś dofinansowanie i że prace rozpoczną się w marcu.Teraz mówi się,że kolej nie opłacalna,że zły stan torów,że szkody górnicze... .Nie mam doktoratu z kolejnictwa,jednak odnoszę wrażenie,że tu nie chodzi wcale o pociągi osobowe,a o wyłudzenie kasy.


Jestem zmęczony,tak więc nie mówcie,że wypowiadam się nie zrozumiale.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 08-02-2012, 15:38    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jeśli te pociągi wrócą(a na 99,9 wrócą)


Skąd ta pewność?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

EP07-135 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Sty 2009

PostWysłany: 13-02-2012, 01:15    Odpowiedz z cytatem

Pewność co do faktu można mieć, jednakze pewności kiedy to nastąpi już mieć nie można Laughing
Jastrzębskie kopalnie mają perpsketywy nawet na 100 lat wydobycia węgla kamiennego, a to na pewno będzie się wiązać z modernizacją i rozbudową Jastrzębia. Przyszłe dekady wobec transportu indywidualnego i zapychających się dróg wymuszą rozwój transportu zbiorowego, więc dla kolei w Jastrzębiu znajdzie się miejsce.

_________________
Pozdrawiam, EP07-135
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

greg86 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Mar 2009

PostWysłany: 10-03-2012, 05:01    Odpowiedz z cytatem

Odwiedziłem ostatnio Jastrzębie i muszę stwierdzić, że jeśli w grę wchodzi jakaś "modernizacja" to chyba z czynnikiem -1, wnioskowanym po anulowaniu semaforów wjazdowych i wyjazdowych z posterunku JP, degradacja zwrotnicy od strony kopalni do typu ręcznego, rozbiórka JP1, co jeszcze dodać? To raczej nie sprzyja powstaniu ruchu pasażerskiego w tym miejscu.

PS.: Swoją drogą, czy ktoś może w 100% potwierdzić tą zwrotnicę? Bo jednak widziałem jeszcze połączenie mechaniczne z nastawnią oprócz dźwigni ręcznej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysiek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Gru 2011
Skąd: Jastrzębie-Zdrój

PostWysłany: 26-03-2012, 16:27    Odpowiedz z cytatem

owszem,posterunek dróżnika JP1(jastrzębie- posadzka 1)został całkowicie zamknięty,jednak że nie może zostać on rozebrany,gdyż znajduje się w nim rozdzielnia Smile. Oczywiście można by zrobić tzw.szafkę wolnostojącą,niestety,nikt niechce sobie zawracać głowy taką pierdółką.Przy przejeździe kolejowym-posterunek JP znajdowała się zwrotnica,która była obsługiwana w budynku dróżnika,jednak to od kilku tygodni jest nieczynne,ponieważ przy przejeździe zainstalowano zwrotnicę,która jest przestawiana ręcznie.Ta zwrotnica w tym roku ma zniknąć,ponieważ mają zostać rozebrane dwa tory na posadce.Również ciekawostką jest fakt,iż zamknięty został posterunek JP1,który to znajduje się po między posterunkami JP oraz JP2.Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie,dlaczego zamknięto tylko ten jeden posterunek,a nie od razu wszystkie trzy.

Z tymi pociągami osobowymi też jest coś nie tak,mianowicie,w zeszłym roku ogłoszono,że oficjalne roboty związane ze zrobieniem stacji rozpoczną się już w marcu.Na dzień dzisiejszy mamy końcówkę marca,niestety,po mimo wędrówek w okolicach torów-nie udało mi się napotkać żadnego miejsca,w którym to były by prowadzone jakieś prace.Termin związany z oddaniem linii do użytku został wyznaczony na 1.09.1212r. ,miejmy nadzieję,że JSK dotrzyma słowa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

greg86 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Mar 2009

PostWysłany: 26-03-2012, 18:08    Odpowiedz z cytatem

Jednym słowem rozbierane jest miejsce prawie gotowe pod przystanek osobowy i mijankę. Czarne chmury widzę nad projektem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysiek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Gru 2011
Skąd: Jastrzębie-Zdrój

PostWysłany: 20-05-2012, 12:56    Odpowiedz z cytatem

no jak na razie nie widać żadnych robót związanych z powrotem pociągów osobowych do miasta.Jakoś ostatnio nachodzą mnie myśli,że ten cały powrót pociągów osobowych to bzdura.Dlaczego tak uważam?dlatego że prace z przygotowaniem linii miały zacząć się już w marcu.Dziś mamy 20 maj i jakoś nie dostrzegłem by gdzieś była budowana jakaś stacja,lub były prowadzone prace związane z np.wymianą zgnitych podkładów.

Ostatnio jakoś mi się nudziło,tak więc postanowiłem pokręcić się ogonem po tej starej,osobowej linii.Pieszo przeszedłem odcinek od stacji w Bziu do mostu przy ul.Profesor Rudolfa Ranoszka.A dalej to pokręciłem się już rowerem-dlatego,że miejscami tą linią nie da się przejść.Z tego co dostrzegłem,to:
1)osiadanie terenu wystąpiło jedynie przy ul.Cichej,reszta linii wydaje sie być "podejrzanie"równa.
2)W okolicach mostu na al.Piłsudskiego dostrzegłem powycinane krzaki,które rosły "na torach" ,wie ktoś czyja to robota?jakoś wątpię by to mieszkańcy okolicznych domów ścinali akurat te drzewa
3)zaniepokoił mnie stan mostów przy ul.Północnej(dwa mosty),Zdrojowej(most wydaje się byś w miarę dobry,jednak jest on bardzo wąski i brakuje chodnika.A auta jeżdżą ok.1m od pieszych.Bezpieczeństwo na poziomie głupoty...)most na ul.Witczaka-wydaje się być jeszcze w stanie dobrym,niestety jest on bardzo niski(wys.ok.2.5m)most na ul.Profesor Rudolfa Ranoszka(w str.Mszany)-most jest stalowy,wygląda na dość solidny,niestety jest niski(wys.ok.2.5m)Most nr.dwa na tej samej ul.(w stronę Gołkowic).Ten sam problem.Most solidny,bo stalowy,niestety niski.Most na ul.Komuny Paryskiej -z jakiegoś powodu został już rozebrany.Most na ul.Komuny Paryskiej/Szotkowickiej jest...moim zdaniem nie do remontu,a do rozbiórki.Most przy ul.Wyzwolenia/Frysztacka -most został zamknięty jakoś na wiosnę 2010r. ,ponieważ groził zawaleniem się.Most został zamknięty(barierki +znaki),niestety ludzie dalej chodzą.Co ciekawe,most został zamknięty,jednak jakoś nikomu jakoś nie zaspecjalnie śpieszy się z chodziarz by jego rozbiórką.Most na ul.Wiejskiej też nie wygląda zbyt bobrze.Most na ul.Torowej-odpuszczę sobie komentarz.Znając życie,to osoba odpowiedzialna za te mosty zainteresuje się nimi dopiero wtedy,gdy dojdzie do zawalenia się,albo nie daj boże,do jakiegoś innego,gorszego zdarzenia.
4)na skrzyżowaniu ul.Komuny Paryskiej z Szotkowicką -dosłownie parę metrów od mostu,tuż przy torach kolejowych znajduję się jakiś budynek,albo raczej ruina.Ktoś wie może co to mogło być?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

iploxi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Mar 2011

PostWysłany: 20-05-2012, 15:12    Odpowiedz z cytatem

Jak mnie pamięć nie myli to pod koniec ub.r. na forum w tym wątku rozpętała się dyskusja na temat powrotu pociągów do Jastrzębia, od początku twierdziłem, że jest to tylko i wyłącznie czcza gadanina bo ani pieniędzy ani realnego pomysłu na kolej w Jastrzębiu nie ma. Po tym czasie ze smutkiem stwierdzam, że miałem racje. Pociągi osobowe w Jastrzębiu zobaczymy na starych zdjęciach oraz filmach.. niestety.

_________________
Tiry na tory - tirówki na perony.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

greg86 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Mar 2009

PostWysłany: 20-05-2012, 20:12    Odpowiedz z cytatem

Pozwolę sobie odpowiedzień na parę uwag o mostach w mojej z resztą okolicy.

Krzysiek napisał/a:
Zdrojowej(most wydaje się byś w miarę dobry,jednak jest on bardzo wąski i brakuje chodnika.A auta jeżdżą ok.1m od pieszych.Bezpieczeństwo na poziomie głupoty...)


Zawsze tak tam było. Odkąd pamiętam, wąsko i ruchliwie na tym chodniku, ale nieszczególnie ktokolwiek się tym przejmował, nawet po wypadkach w tamtym miejscu (conajmniej jednym śmiertelnym)

Krzysiek napisał/a:
most na ul.Witczaka-wydaje się być jeszcze w stanie dobrym,niestety jest on bardzo niski(wys.ok.2.5m)


Most na Witczaka to ruch wyłącznie osobowy do pobliskiego parku lub kąpieliska, nie ma potrzeby być wyższy i szerszy (również około 2,5-3m). Pamiętam jak byłem mały i chadzałem tamtędy na spacery, babcia zawsze mi opowiadała, jak kiedyś z wujkiem tam autem jechała, i z daleka widząc ten most zastanawiali się, czy się zmieszczą, nie dość, że jest wąski to jeszcze nieco ukośnie do osi jezdni, więc z daleka wydaje się być jeszcze węższy. Mimo wszystko jest to solidna betonowa konstrukcja.

Krzysiek napisał/a:
most na ul.Profesor Rudolfa Ranoszka(w str.Mszany)-most jest stalowy,wygląda na dość solidny,niestety jest niski(wys.ok.2.5m)


Pierwszy most nad Ranoszka był swego czasu środkowym poziomem tego ukłądu torowo-drogowego, nad ul. Ranoszka w tym miejscu krzyżowały się dwie linie kolejowe w dwóch poziomach. Jakieś 5-10 metrów wyżej był drugi most, obecnie, podobnie jak linia kolei kopalnianej łącząca kopalnie KWK Jas-Mos i KWK Jas-Mos Ruch Moszczenica z KWK 1 Maja, rozebrany.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 10 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl